Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 71

Θέμα: Αγορά Yamaha r1 2004

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Live2ride
    Εγγραφή
    03/06/2017
    Μηνύματα
    220
    Αν έχεις εγγυημένο και καλό XT660x, γνώμη μου μην το ανταλλάξεις, ξέρω είσαι πάνω στην κάψα τώρα αλλά καλύτερα δες κάποιο άλλο, 3ο χέρι εσύ πας για 4ος.
    Για το βολάν δεν μας είπες, το σημαντικότερο γιατί το κόστος αλλαγής και η ζημιά αν σου βγάλει είναι μεγάλο.
    Επίσης τα 47.000χιλ μπορεί να μην λένε τίποτα αλλά μπορεί να λένε και πολλά.
    Αν είναι της καφετέριας και της καγκουριάς χέσε μέσα Πολυχρόνη, αν είναι σε ταξίδια οκ αλλά με τρεις προηγούμενους ιδιοκτήτες δεν θα το μάθεις ποτέ.
    Προσπερνάς με ελαφριά πηδηματάκια.

  2. #17
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g.t Προβολή μηνύματος
    Δεν είπα το κυριότερο και συγνωμη γιατι απλά ήθελα να μάθω για τον αν ειναι Καλο η όχι το r1 αλλα με αυτά που διάβασα πρέπει να σας πω ότι για το r1 θα δώσω το xt660x που έχω με 22000 χλμ 2007 μοντέλο αγορασμένο απο τον κολλητό μου ο οποίος το αγόρασε κούτα με αροου εξατμίσεις και ειναι ολοκαίνουργιο Αδουλευτο και όλα τα αναλώσιμα καινούργια απο εμένα και 500 ευρω συν την μεταβίβαση μου.να πω ότι το παιδί θα έρθει στην πόλη μου για την Ανταλαγη και τα σχετικά και θα ταξιδέψει μιάμιση ώρα να έρθει και μιάμιση να ξαναφύγει. Και λέω για να ταξιδέψει δεν μπορεί να ειναι μούφα το r1 βασίζομαι και σε αυτό.τι λέτε;
    Αν έχεις άψογο μηχανάκι, με γνωστό ιστορικό, δεν το ανταλλάζεις με κάτι αμφιβόλου προέλευσης και ποιότητος. Το ότι θα κάνει ταξίδι 3 ωρών για να δώσει το μηχανάκι του και να πάρει το δικό σου θα έπρεπε περισσότερο να σε υποψιάζει παρά να σε καθησυχάζει.
    Life begins at 45°.

  3. #18
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g.t Προβολή μηνύματος
    Ειναι μικρός μου είπε μόλις τελείωσε απο φαντάρος και θελει Να το δώσει για το οικονόμικο εγω τον έψησα με το ζόρι για την Ανταλαγη και τα 500 μετρητά και να έρθει στην πόλη μου, και για αυτό λέω ότι θα ειναι καλο θα κάνει ταξίδι με όχι καλη μηχανή Τί να πω ......αυτό για το μπροστινό λάστιχο που είπες δεν καταλαβαίνω τι εννοείς;;
    Αν είναι μικρός πως είχε δίπλωμα για 1000ρα; τεσπα

    Για το μπροστινό λάστιχο, βλέπω οτι είναι αρκετά πατημένο στα πλαϊνά. Αυτό σημαίνει οτι το πίεζε. Σε συνδυασμό με τα βαμένα πλαστικά και τις βίδες που λείπουν μυρίζει τουμπίδι.
    The R is for Respect.

  4. #19
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/11/2008
    Μηνύματα
    84
    δεν εχει διπλωμα μου ειπε αλλα δεν εχει προβλημα
    g.t

  5. #20
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g.t Προβολή μηνύματος
    δεν εχει διπλωμα μου ειπε αλλα δεν εχει προβλημα
    Α εντάξει!
    Life begins at 45°.

  6. #21
    Η δουλειά βρωμάει απο παντού. Αν θελεις πάρτο αλλά τουλαχιστον να ξέρεις τι παίρνεις.
    The R is for Respect.

  7. #22
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.278
    Μηπως ο πωλητής δεν πλένει τα ποδια του ρε σεις??πολυ βρωμα
    Throttle that mysterious friend of ours

  8. #23
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/11/2008
    Μηνύματα
    84
    το χτ το αγορασε ο κουνιαδος του αδερφου μου καινουργιο το 2007 το κρατησε εναμιση χρονο εκανε 6000 χλμ χωρις γκαζια αλλα με νορμαλ χρηση και μετα το αγορασα εγω γιατι πηρε αμαξι απο τοτε μεχρι και σημερα εχω φτασει τις 22000 χλμ γιατι το κυκλωφορο μονο μαιο με σεπτεμβριο,την στιγμη που μιλαμε εχω κανει γενικο σερβις μεχρι και αλλαγη λαδιων στις μπουκαλες στην γιαμαχα παντα και εχει και καινουργια λαστιχα ντανλουπ με μολις 2000 χλμ,κτεο περασα πριν ενα μηνα,και ειναι στην κυριολεξια καινουργιο αγρατζουνιστο.....για αυτο το σκεφτομαι πολυ να το ανταλαξω και ζηταω την γνωμη σας.και θα δωσω και 500 ευρω συν την μεταβιβαση μου,βεβαια θα ερθει στην πολη μου οπως σας ειπα οποτε γλιτωνω απο εκει καποια εξοδα.τα πλαστικα τα εβαψε για ετσι του αρεσε μου ειπε.να το αφησω καλυτερα και να περειμενω μηπως βρω κατι ποιο νεοτερο μοντελο απο 2006 και μετα καλυτερα?οι επιλογες μου για ανταλαγη ειναι yamaha r1 2004 μεχρι 2006,cbr100rr 2006 η 2007,gsxr 2006 μεχρι 2008,η αν βρω και κατι σε 600 κυβικα σε αυτα τα μοντελα παλι θα το ανταλαζα αν εχετε και εσυ κατι υποψην πειτε μου.
    g.t

  9. #24
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g.t Προβολή μηνύματος
    Ειναι μικρός μου είπε μόλις τελείωσε απο φαντάρος και θελει Να το δώσει για το οικονόμικο εγω τον έψησα με το ζόρι για την Ανταλαγη και τα 500 μετρητά και να έρθει στην πόλη μου, και για αυτό λέω ότι θα ειναι καλο θα κάνει ταξίδι με όχι καλη μηχανή Τί να πω ......αυτό για το μπροστινό λάστιχο που είπες δεν καταλαβαίνω τι εννοείς;;
    ΜΑΚΡΥΑ!!!!!!!!!!!!!!
    πιο κεφαλαια πεθαινεις.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    Κράτα το μηχανάκι σου...

  11. #26
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Yamaha r1 2004 με 47000 με αλλαγμένες δισκόπλακες μπρός πίσω?

    Πολύ περίεργο γιατί αποκλείεται να είχαν τόση φθορά σε τόσα χλμ, κι επίσης αλλαγμένες με Artrax κινεζιές της πλάκας που έχουν μούρη.

    Αν βάλεις στην εξίσωση και τον παράγοντα βολάν, είναι μηχανάκι προς αποφυγήν!
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  12. #27
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.728
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vice Προβολή μηνύματος

    Οι βγαλμένοι καθρέπτες (χωρίς block offs), οι μεμβράνες στα φώτα, η εντελώς φιμέ ζελατίνα... δείχνουν κάγκουρα

    Μακριά!
    Προσωπικά και μόνο αυτά θα με κρατούσαν μακριά. Γενικά πάντως, άμα ψάχνεις χιλιάρι ss με 3000€ πας γυρεύοντας. Γνωστός πήρε αντίστοιχο cbr 1000 2004 και μέσα σε μισό χρόνο ο λογαριασμός των επισκευών έχει περάσει τα 500€. Με αυτά τα λεφτά θέλει πολλή τύχη για να βρεθεί κάτι της προκοπής.

    Αν αυτά είναι τα λεφτά που μπορείς να διαθέσεις γνώμη μου ή να κάνεις λίγο υπομονή ή να κοιτάξεις άλλη κατηγορία. Πχ με 3000€ βρίσκεις προσεγμένο γυμνό 600άρι.

  13. #28
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/11/2008
    Μηνύματα
    84
    Του έστειλα αυτό το μηνυμα και Περειμενω απάντηση
    Καλημέρα θελω να ρωτήσω κάποια πράγματα ακομη που μου είπε ο μηχανικός μου και ο οποίος την μέρα που θα έρθεις θα το κοιτάξει αν ειναι όλα οκ και αν εχει τρακάρισμα η τούμπα σίγουρα θα το δει
    Αν εχεις αλαξει το βολάν και εβαλες το νέο που έλεγε η γιαμαχα που έχουν πρόβλημα τα συγκεκριμένα r1 αν ειναι μέσα στα μοντέλα ανάκλησης απο την γιαμαχα για το TPS αν εχεις βιβλίο σέρβις αν εχεις αλαξει Τέντοτηρα και καδένα δισκάκια στην καμπάνα θα τσεκάρει αν έχουν διαρροές και ειδικά στην φλάντζα κυλίνδρου,αν εχεις τις παλιές δίσκοπλάκες και γιατι αλλάχθηκαν με μόνο 47000 χλμ μπρος πίσω σε r1 δεν γίνετε αυτό και επισης ειναι κινεζικές μου είπε όχι καλές απλά έχουν ομορφιά ,γιατι ειναι βαμμένα τα μαρσπιέ οδηγού συνοδηγού η καρινα και η ουρά,και απο το μπροστινό λάστιχο είπε ότι πιέζεις πολυ το μηχανάκι σε όλα αυτά θελει απαντήσεις ο μάστορας πριν κατέβεις .

  14. #29
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g.t Προβολή μηνύματος
    Του έστειλα αυτό το μηνυμα και Περειμενω απάντηση
    Καλημέρα θελω να ρωτήσω κάποια πράγματα ακομη που μου είπε ο μηχανικός μου και ο οποίος την μέρα που θα έρθεις θα το κοιτάξει αν ειναι όλα οκ και αν εχει τρακάρισμα η τούμπα σίγουρα θα το δει
    Αν εχεις αλαξει το βολάν και εβαλες το νέο που έλεγε η γιαμαχα που έχουν πρόβλημα τα συγκεκριμένα r1 αν ειναι μέσα στα μοντέλα ανάκλησης απο την γιαμαχα για το TPS αν εχεις βιβλίο σέρβις αν εχεις αλαξει Τέντοτηρα και καδένα δισκάκια στην καμπάνα θα τσεκάρει αν έχουν διαρροές και ειδικά στην φλάντζα κυλίνδρου,αν εχεις τις παλιές δίσκοπλάκες και γιατι αλλάχθηκαν με μόνο 47000 χλμ μπρος πίσω σε r1 δεν γίνετε αυτό και επισης ειναι κινεζικές μου είπε όχι καλές απλά έχουν ομορφιά ,γιατι ειναι βαμμένα τα μαρσπιέ οδηγού συνοδηγού η καρινα και η ουρά,και απο το μπροστινό λάστιχο είπε ότι πιέζεις πολυ το μηχανάκι όλα αυτά θελει απαντήσεις ο μάστορας πριν κατέβεις .


    Αφού το θέλεις το μηχανάκι, πάρ'το και καλοτάξιδο !!11
    Life begins at 45°.

  15. #30
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/11/2008
    Μηνύματα
    84
    δεν ειπα το θελω,απλα για μενα φενετε καλο και περιποιημενο και για αυτο σας ρωταω....αν ηταν για μοτοκρος μηχανακι δεν θα ρωτουσα καθολου γιατι ειμαι γνωστης ......και οπως ειπα απο εσας θα εξαρτηθει η ανταλαγη
    g.t

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF