Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 71

Θέμα: Αγορά Yamaha r1 2004

  1. #46
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sapadak Προβολή μηνύματος
    Εσύ χρησιμοποιείς πίσω φρένο και πετάχτηκες?
    Ούτε το μπροστά τώρα τελευταία, αλλά δεν έχω και R1.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    "Απο το πεσιμο που ειχε στο γκαραζ μου πατησα μια λαμαρινα ξεφουσκωσε το λαστιχο και επειδη το μηχανακι ειναι χαμηλωμενο και δεν εχω κοψει το σταντ εχασε το κεντρο βαρους επειδη εκατσε το λαστιχο και επεσε πανω στον τοιχο
    Τα εχω περιποιηθει αυτα και γιαυτο ειναι βαμενος και ο κολος."


    Μετα απο αυτο το οτι ακομη το συζητας ειναι εντυπωσιακο!! ψοφας να πεταξεις τα χρηματα σου εσυ μου φαινεται..
    Quod me nutrit... me destruit.....

  3. #48
    το πιο εντυπωσιακό απόλα ειναι οτι ο τύπος ταξιδευει με 250 και πατάει το 80% του μπροστινού ελαστικού. Με πρόχειρους υπολογισμούς ρίχνει 2-3 lap στον Zarco έτσι και μπει πίστα.
    The R is for Respect.

  4. #49
    Προφανώς δουλεύει πιέσεις κοντά στο 15psi για να δείχνει πατημένο

  5. #50
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.993
    Τι διαβαζω ρπμ...

    3κ κάνει το μηχανακι. Τι φοβερο ειδατε ολοι απο τις φωτο? 14 χρονων ειναι, θέλετε να ειναι τζαμι σαν μοντελο του 15? Απο κοντα μπορει να ειναι τριμπουρδελο αλλα απο τις φωτο και απο αυτα που λεει δεν βλεπω καποιο θεμα.

  6. #51
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/11/2008
    Μηνύματα
    84
    Στις φωτο που μου έστειλε το παιδί εγω βλέπω μια μηχανή σε άριστη κατάσταση και κάτι αλλο εδώ στην επαρχία δεν ειναι όπως στην Αθήνα που γίνονται τόσα πολλα

  7. #52
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g.t Προβολή μηνύματος
    Στις φωτο που μου έστειλε το παιδί εγω βλέπω μια μηχανή σε άριστη κατάσταση και κάτι αλλο εδώ στην επαρχία δεν ειναι όπως στην Αθήνα που γίνονται τόσα πολλα
    φιλαράκι, 100 κώλοι - 101 γνώμες.

    Δικά σου τα λεφτά δική σου και η ευθυνη
    Αν σου φαίνεται καλό τοτε γιατι ρωτάς ?

    Πληρωσε ενα μηχανικό που εμπιστεύεσαι (ή εχεις ακουσει θετικά πράγματα) να σου πει και φυσικα θα πρεπει να ειναι ο μηχανικός που θα το πηγαίνεις μετα - ωστε να εχεις μια βαση να μιλήσεις μαζί του αν στα αλλάξει μετα (με εξαίρεση καποια πράγματα που θα σου πει δεν ειμαι μεσα).

    Απλα, να ξέρεις ότι οταν παίρνεις μεταχειρο ειναι η τιμη αγοράς + Χ ποσό για μαζέματα που παντα εχει οτι και αν λέει ο πωλητης (εστω και ενα βασικο service και ας εχει κανει ο αλλος για να ξερεις που βρίσκεσαι).
    Πόσο μαλλον για μηχανακι 15ετιας ΟΣΟ αριστο και να ειναι.

    Αυτα και καλή τυχη

    By the way, τι οδηγείς τώρα

  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Live2ride
    Εγγραφή
    03/06/2017
    Μηνύματα
    220
    Την καρίνα παίζει να μην την έχει βάψει, μάλλον έχει βγάλει τα αυτοκόλλητα της yamaha και φαίνεται το περίγραμμα αχνά, ή τα έχει βάψει από πάνω μαύρα! δεν μπορώ να καταλάβω τι έχει κάνει ο τύπος.
    Τεσπ, Άντε και είναι σε καλή κατάσταση έτσι? είπες δεν έχει αλλάξει βολάν, με 47.000χιλ είναι έτοιμο να σκορπίσει, άρα το αλλάζεις για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, βάλε ένα κόστος 500€ συν εργασία πες 550€.
    Σούμα 3.000€+ μεταβίβαση+Βολάν,φλάτζα και τα σχετικά φτάνεις στα 4.000€.
    Ε! ρε φίλε με 4.000χιλ και λίγο πιο πάνω παίρνεις πολύ καλύτερο.
    Παρόλα αυτά αν σε τρώει η τσέπη σου προχώρα.

  9. #54
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/11/2008
    Μηνύματα
    84
    Live2ride μπορούμε να μιλήσουμε σε πμ γιατι δεν μπορω εγω να σου στείλω μηνυμα

  10. #55
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/11/2008
    Μηνύματα
    84
    Xt660x

  11. #56
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g.t Προβολή μηνύματος
    Xt660x
    ναι σωστα, το γραφεις παραπάνω.

    Μεγαλο αλμα αλλα ................ ΟΚ

    Εγω λεω να το παρεις, οι ανακατασκευές-επιστευες πάντα ήταν τα αγαπημένα μου post
    Απλα φρόντιζε να βαζεις φωτο, πολλες φωτο


    Αστειεύομαι, οχι για τις ανακατασκευές - για τις φωτο .


    Σοβαρα, την απαντηση που ειναι λογική στην εχουν δώσει, δες τι αλλο παιζει στα €4000 +/- και εχε και ειναι χιλιαρικο ακόμα γιατι θα σου χρειαστεί ΣΙΓΟΥΡΑ !!!

  12. #57
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.993
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GogosLux Προβολή μηνύματος
    ναι σωστα, το γραφεις παραπάνω.

    Μεγαλο αλμα αλλα ................ ΟΚ

    Εγω λεω να το παρεις, οι ανακατασκευές-επιστευες πάντα ήταν τα αγαπημένα μου post
    Απλα φρόντιζε να βαζεις φωτο, πολλες φωτο


    Αστειεύομαι, οχι για τις ανακατασκευές - για τις φωτο .


    Σοβαρα, την απαντηση που ειναι λογική στην εχουν δώσει, δες τι αλλο παιζει στα €4000 +/- και εχε και ειναι χιλιαρικο ακόμα γιατι θα σου χρειαστεί ΣΙΓΟΥΡΑ !!!
    Ποσα μτχ πηρες και μετα εδωσες ενα χιλιάρικο? Και αν οντως σου συνεβη θεωρεις οτι εκανες καλη αγορα ας πουμε? Με ενα χιλιαρικο αλλαζεις μοτερ στο r1.

  13. #58
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    Ποσα μτχ πηρες και μετα εδωσες ενα χιλιάρικο? Και αν οντως σου συνεβη θεωρεις οτι εκανες καλη αγορα ας πουμε? Με ενα χιλιαρικο αλλαζεις μοτερ στο r1.
    ποσο θα του παει ενα σετ λαστιχα, λαδια, φιλτρα αερα λαδιου βενζίνης, λαδια στο μπροστινό που δεν θα εχει αλλάξει ΠΟΤΕ, μπουζι, ρυθμισμα βαλβιδες , ΤΑΚΑΚΙΑ αν θέλει, υγρα φρενων ΑΝ εχουν αλλάξει ποτε, κλπ ?

    Χωρίς να πουμε οτι θα βρει κατι φοβερο μεσα.

    ΕΚΤΟΣ αν πουμε το καβαλησε και πήγε ............................. και οτι γίνει


    Αν τα βαλεις ολα αυτα ναι πας σε 1000 χιλιαρικο ΑΝΕΤΑ !.

    Τωρα αν τα βαλεις οτι θα τα δώσει σε ενα βαθος 3-6 μηνων δεν αλλαζει το γεγονός ότι ειναι χιλιάρικο

    Εδω μιλάμε για 1000αρι 15 ετιας που ενας θεος ξέρει ποια χωράφια εχουν ακούσει τους κοφτες που βαραγε εντός της πόλης


    Οσο για την ερωτηση σου, ναι εδωσα και πανω απο 1000χιλιαρικο καποιες φορες αλλα το πηρα πισω στην πώληση

  14. #59
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    535
    Εγώ φίλε μου δεν ξέρω να σου πω αν είναι καλό το μηχανάκι. Βλέπω όμως ότι έχεις πάθει κάτι που έχουμε πάθει πολλοί, ιδίως στα νιάτα μας. Κολλήσαμε σε συγκεκριμένο μεταχειρισμένο σαν να ήταν το καλύτερο μηχανάκι του κόσμου, σαν να μην υπάρχουν άλλα. Λοιπόν...

    Ο Δαλάι Λάμα, ο Αινστάιν και ο Γκάντι είχαν πει: "Δεν αλλάζουμε το μηχανάκι μας που ξέρουμε ότι είναι καλό με κάποιο που θα δεν ξέρουμε τίποτα γι' αυτό". Είπε ότι είναι 3ο χέρι. Αλήθεια, μήπως είναι 13ο; Πού το ξέρεις;

    Έχω μιλήσει με άνθρωπο από Κέρκυρα για να πάρω το μηχανάκι του. Μου είπε ότι θα το φέρει Αθήνα να το δω. Επειδή επρόκειτο να γίνει ταξίδι και δε θέλω να παίζω ή να ταλαιπωρώ τον άλλο του είπα 50 φορές: Φίλε μου θα το κοιτάξουμε σε συνεργείο. Αν έχει πρόβλημα ή αν είναι τρακαρισμένο μην κάνεις τον κόπο. Όχι, είναι άριστο είναι ατρακάριστο κλπ κλπ. Έκανε το ταξίδι με βροχή και όταν έφτασε επειδή το μηχανάκι ήταν γυμνό είδαμε χωρίς να αφαιρέσουμε ούτε μια βίδα το ψυγείο ήταν σαν σίγμα. Δεν ξέρω αν άνοιγε καν η τάπα Χαιρετηθήκαμε κι έφυγε

    Καλή αγορά εύχομαι.

  15. #60
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.993
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GogosLux Προβολή μηνύματος
    ποσο θα του παει ενα σετ λαστιχα, λαδια, φιλτρα αερα λαδιου βενζίνης, λαδια στο μπροστινό που δεν θα εχει αλλάξει ΠΟΤΕ, μπουζι, ρυθμισμα βαλβιδες , ΤΑΚΑΚΙΑ αν θέλει, υγρα φρενων ΑΝ εχουν αλλάξει ποτε, κλπ ?

    Χωρίς να πουμε οτι θα βρει κατι φοβερο μεσα.

    ΕΚΤΟΣ αν πουμε το καβαλησε και πήγε ............................. και οτι γίνει


    Αν τα βαλεις ολα αυτα ναι πας σε 1000 χιλιαρικο ΑΝΕΤΑ !.

    Τωρα αν τα βαλεις οτι θα τα δώσει σε ενα βαθος 3-6 μηνων δεν αλλαζει το γεγονός ότι ειναι χιλιάρικο

    Εδω μιλάμε για 1000αρι 15 ετιας που ενας θεος ξέρει ποια χωράφια εχουν ακούσει τους κοφτες που βαραγε εντός της πόλης


    Οσο για την ερωτηση σου, ναι εδωσα και πανω απο 1000χιλιαρικο καποιες φορες αλλα το πηρα πισω στην πώληση
    Αν θελει τοσα πραγματα απλα δεν το παιρνεις. Αν τα θελει σε 6 μηνες τοτε και δικο σου να ηταν ηδη τοσα θα ήθελε.

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF