Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 71

Θέμα: Αγορά Yamaha r1 2004

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/11/2008
    Μηνύματα
    84

    Αγορά Yamaha r1 2004

    Σκέφτομαι την αγορά ενός Yamaha r1 2004 με 47000 χλμ πραγματικά όλα τα αναλώσιμα άριστα και με κάποια έξτρα πράγματα πάνω.σε άψογη κατάσταση η μηχανή .ποια ειναι η γνώμη σας;μην μου πείτε για ποιο νέο μοντέλο γιατι δεν έχω τα χρήματα
    g.t

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.993
    πανάκριβο...

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/11/2008
    Μηνύματα
    84
    Τι εννοείς ;;

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.993
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g.t Προβολή μηνύματος
    Τι εννοείς ;;
    αστειευομαι. μας ρωτας τη γνωμη μας χωρις να μας πεις τιμη. τι να σου πουμε?

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Εννοεί πες μας πόσο κοστίζει αυτό το σούπερ γαμάτο r1 που έχεις βρει να σου πούμε την γνώμη μας. Αν θέλει 7000€ είναι τριμπουρδελο.Αν θέλει 2000 είναι κ γαμω τις ευκαιρίες, πάρτο χθες.

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/11/2008
    Μηνύματα
    84
    Σε αριστη κατασταση.με ολα τα σερβις στην ωρα τους!Μοτερ δεν εχει πειραχτεi.
    Απο εξτρα εχει:
    -Εξατμισεις καρμπον Termignoni
    -Δισκοπλακες μπροστα Artrax
    -Δισκοπλακα πισω Braking
    -Φτερο μπροστα καρμπον
    -Ρυθμιζομενο λαμακι χαμηλωματος Soupys Performance
    -Μπαταρια λιθιου Skyritch
    -Λαστιχα, αλυσιδα, γραναζια, λαδια , φιλτρα, τακακια ολα αλλαχτηκαν πριν 4 μηνες και δεν εχουν γινει ουτε 1000 χιλιομετρα.τιμη 3000 ευρω

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.993
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g.t Προβολή μηνύματος
    Σε αριστη κατασταση.με ολα τα σερβις στην ωρα τους!Μοτερ δεν εχει πειραχτεi.
    Απο εξτρα εχει:
    -Εξατμισεις καρμπον Termignoni
    -Δισκοπλακες μπροστα Artrax
    -Δισκοπλακα πισω Braking
    -Φτερο μπροστα καρμπον
    -Ρυθμιζομενο λαμακι χαμηλωματος Soupys Performance
    -Μπαταρια λιθιου Skyritch
    -Λαστιχα, αλυσιδα, γραναζια, λαδια , φιλτρα, τακακια ολα αλλαχτηκαν πριν 4 μηνες και δεν εχουν γινει ουτε 1000 χιλιομετρα.τιμη 3000 ευρω
    αν το ξερεις το μηχανακι ναι αξιζει.

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/11/2008
    Μηνύματα
    84
    Το μηχανάκι δεν το ξερω μίλησα με τον ιδιοκτήτη και επηδει έχω αλαξει πολλές ΜΟΤΟ και αμάξια και έχω ακούσει πολλα τα λέει πολυ καλά και δεν πέφτει σε αντιφάσεις στις ερωτήσεις μου Οποτε πιστεύω ότι ειναι όπως τα λέει .τι πρόβλημα μπορεί να βγάλει το συγκεκριμένο μοντέλο η αν έχετε ακούσει κάτι;και η τιμη του ειναι καλη η υψηλή;

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.993
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g.t Προβολή μηνύματος
    Το μηχανάκι δεν το ξερω μίλησα με τον ιδιοκτήτη και επηδει έχω αλαξει πολλές ΜΟΤΟ και αμάξια και έχω ακούσει πολλα τα λέει πολυ καλά και δεν πέφτει σε αντιφάσεις στις ερωτήσεις μου Οποτε πιστεύω ότι ειναι όπως τα λέει .τι πρόβλημα μπορεί να βγάλει το συγκεκριμένο μοντέλο η αν έχετε ακούσει κάτι;και η τιμη του ειναι καλη η υψηλή;
    ειπες πραγματικα χλμ και νομιζα το ξερεις. δισκοπλακες ειδικα πισω γιατι να αλλαξει με 47κ χλμ? οι τιμες ειναι στο καρ, δες ποσο πιανουν αυτα και κρινε. παντως μην νομιζεις και 3κ που ζηταει τετοια εποχη δυσκολα τα παιρνει για 14 χρονων χιλιαρι.

    αυτο λες μαλλον. https://www.car.gr/13545584-yamaha-yzf-r1
    ωραιο ειναι φαινετε προσεγμένο. παρτο.

  10. #10
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Αυτα αν δε κανω λαθος πασχουν απο βολαν, ξεκολλαν οι μαγνητες και το κανουν ρημαδιο μεσα.
    Θα κοιτουσα και για κανενα κ3 & κ4 σουζουκι, αλλα ειμαι και σουζουκακιας εγω....
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/11/2008
    Μηνύματα
    84
    https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/13545584/
    Για βοηθήστε με σας παρακαλω

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Live2ride
    Εγγραφή
    03/06/2017
    Μηνύματα
    220
    Φαίνεται να έχει βάψει την ουρά, την καρίνα, τα μασπιέ και τα πατηράκια του συνοδηγού. Προφανώς για αισθητικούς, αν όχι λόγους, πρόσεχε το αυτό.
    Λείπει το πλαστικό προστατευτικό μαύρο της αλυσίδας και μια βίδα μισής στροφής.
    Ρωτάς για βολάν αν έχει βάλει το νέο και αν θυμάμαι καλά η yamaha είχε κάνει ανάκληση για TPS και κάποιο θέμα στα φρένα η για κάποιο εξάρτημα στο σύστημα των τροχών δεν θυμάμαι.(θα ρωτήσω τον κολλητό που έχει r1)
    Επιπλέον αν έχει βιβλίο service τσέκαρε αν έχει αλλάξει τεντοτήρα και καδένα, όλα πάσχουν εκεί όπως επίσης και δισκάκια στην καμπάνα, αλλιώς το τσεκάρεις εσύ αν πατινάρει.
    Επιπλέον τσεκάρεις φλάντζες αν έχουν διαρροές, πονάνε στην φλάντζα κυλίνδρου.
    Στις φωτογραφίες φαίνεται ωραίο αλλά κάτι μου λέει ότι είναι ταλαιπωρημένο, μπορεί και να κάνω λάθος. Από κοντά θα φανούν όλα και ακούγοντας τον κινητήρα.

  13. #13
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/11/2008
    Μηνύματα
    84
    Για τα βαψίματα μου είπε και το προστατευτικό αλυσίδας το εχει όσο αφορά την λειτουργεία της μηχανής δεν ξερω πολλα πράγματα για αυτό θα πάρω ένα φίλο μαζι που εχει συνεργείο. Ακομη μου είπε ότι ειναι τρίτο Χέρι αλλα το πήρε γιατι το προτείνε ένας γνωστός του και ότι ήταν σε άριστη κατάσταση.απο ότι κατάλαβα ειναι ρίσκο η αγορά του αν δεν ειναι απο γνωστό η να ξέρεις την μηχανή.επισης το πήρε απο το Βόλο πριν δυο χρόνια αν αυτό λέει κάτι σε κάποιον
    Δεν είπα το κυριότερο και συγνωμη γιατι απλά ήθελα να μάθω για τον αν ειναι Καλο η όχι το r1 αλλα με αυτά που διάβασα πρέπει να σας πω ότι για το r1 θα δώσω το xt660x που έχω με 22000 χλμ 2007 μοντέλο αγορασμένο απο τον κολλητό μου ο οποίος το αγόρασε κούτα με αροου εξατμίσεις και ειναι ολοκαίνουργιο Αδουλευτο και όλα τα αναλώσιμα καινούργια απο εμένα και 500 ευρω συν την μεταβίβαση μου.να πω ότι το παιδί θα έρθει στην πόλη μου για την Ανταλαγη και τα σχετικά και θα ταξιδέψει μιάμιση ώρα να έρθει και μιάμιση να ξαναφύγει. Και λέω για να ταξιδέψει δεν μπορεί να ειναι μούφα το r1 βασίζομαι και σε αυτό.τι λέτε;
    Τελευταία τροποποίηση από g.t; 11/06/2018 στις 07:34.

  14. #14
    Αν έχει τις παλιές δισκόπλακες ζήτα του να σου τις δείξει. 47.000 χιλιόμετρα και αλλαγή δίσκων μου φαίνεται λιγο αντιφατικό.

    Οι βγαλμένοι καθρέπτες (χωρίς block offs), οι μεμβράνες στα φώτα, η εντελώς φιμέ ζελατίνα και το αρκετά πατημένο μπροστινό λάστιχο δρόμου δείχνουν κάγκουρα

    Οι προχειροδουλειές στα βαψίματα υποδηλώνουν σβαρνιάρη οπότε πολύ αμφιβάλω αν θα έχουν γίνει τα σέρβις και οι ελεγχοι που πρέπει να γίνουν.

    Μακριά!
    The R is for Respect.

  15. #15
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/11/2008
    Μηνύματα
    84
    Ειναι μικρός μου είπε μόλις τελείωσε απο φαντάρος και θελει Να το δώσει για το οικονόμικο εγω τον έψησα με το ζόρι για την Ανταλαγη και τα 500 μετρητά και να έρθει στην πόλη μου, και για αυτό λέω ότι θα ειναι καλο θα κάνει ταξίδι με όχι καλη μηχανή Τί να πω ......αυτό για το μπροστινό λάστιχο που είπες δεν καταλαβαίνω τι εννοείς;;
    Τελευταία τροποποίηση από g.t; 11/06/2018 στις 08:10.

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF