Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 46

Θέμα: Bmw G 310 GS '18 Αγορά

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/06/2018
    Μηνύματα
    4

    Bmw G 310 GS '18 Αγορά

    Καλό μεσημέρι σε όλους.
    Θα ήθελα την γνώμη σας για την συγκεκριμένη.
    Η χρήση θα είναι 70 για πόλη και 30 για κοντινές εξόδους μάξιμουμ τα 150 χιλιόμετρα.
    Σαν πρώτη σκέψη είχε περάσει από το μυαλό μου η αγορά ενός scooter(xmax300-dt350) αλλά βλέποντας την μικρή gs είμαι σε σκέψεις.
    Η γνώμη σας θα βοηθήσει στην τελική μου επιλογή
    Ευχαριστώ.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    973
    Εδώ λέει οτι είναι οκ , τίποτα το ιδιαίτερο , πόσο δε μάλλον για BMW.

    https://www.youtube.com/watch?v=1sWpJmMdXbA

    Προτείνει , εφόσον υπάρχει δυνατότητα, Kawasaki Versys X 300 ή μτχ BMW F700.

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Δες το βίντεο που σου παρέθεσε το παιδί, τα εξηγεί πάρα πολύ όμορφα. Εγώ δεν θα το έπαιρνα ποτέ το συγκεκριμένο.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THRESH Προβολή μηνύματος
    Εδώ λέει οτι είναι οκ , τίποτα το ιδιαίτερο , πόσο δε μάλλον για BMW.

    https://www.youtube.com/watch?v=1sWpJmMdXbA

    Προτείνει , εφόσον υπάρχει δυνατότητα, Kawasaki Versys X 300 ή μτχ BMW F700.
    +10000

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Καλωσόρισες στο forum!
    Το μοτοσυκλετάκι αυτό το αγόρασε προ τριμήνου ένας γείτονάς μου και είναι πολύ όμορφο,στα δικά μου μάτια τουλάχιστον.Κάνει ωραιότατα τις βόλτες του εντός αστικού περιβάλλοντος αλλά δεν ξέρω αν έχει βγει παραέξω.
    Υποθέτω πως είσαι νέος αναβάτης με budget τα έξι χιλιάρικα και σκέφτεσαι αυτό ως πρώτη μηχανή επειδή σου αρέσει αισθητικά.
    Γράψε δυο λόγια για την εμπειρία σου και αν έχεις δίπλωμα Α ή Α2

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/06/2018
    Μηνύματα
    16
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ
    με 6500 ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ?
    νεος οδηγος?
    benelli TRK 502 ...με Α2 διπλωμα
    ψαξτο

  6. #6
    Το 310 μπορεί να γίνει πολυεργαλείο για εντός των τειχών τις μετακινήσεις. Επίσης έχει και απίστευτο χρηματοδοτικό. (33%, 33 δόσεις, 33% ή επαναχρηματοδότηση / 3 easy ride)
    Τώρα, το ΧΜΑΧ 300, μιας που το αγόρασε φίλος προχθές, μπορώ να πώ ότι είναι φοβερό. Χώροι που θα εκτιμήσεις δεόντως μιας που στο GS θα πρέπει να έχεις τριβάλιτσα για να χωρέσει ότι το XMAX, καθισματάρα άνετη για εσένα και συνεπιβάτη κτλ.

    Εγώ αν έβλεπα αυτά τα 2, θα πήγαινα για το XMAX πάντως.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.252
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gerokost Προβολή μηνύματος
    Το 310 μπορεί να γίνει πολυεργαλείο για εντός των τειχών τις μετακινήσεις. Επίσης έχει και απίστευτο χρηματοδοτικό. (33%, 33 δόσεις, 33% ή επαναχρηματοδότηση / 3 easy ride)
    Τώρα, το ΧΜΑΧ 300, μιας που το αγόρασε φίλος προχθές, μπορώ να πώ ότι είναι φοβερό. Χώροι που θα εκτιμήσεις δεόντως μιας που στο GS θα πρέπει να έχεις τριβάλιτσα για να χωρέσει ότι το XMAX, καθισματάρα άνετη για εσένα και συνεπιβάτη κτλ.

    Εγώ αν έβλεπα αυτά τα 2, θα πήγαινα για το XMAX πάντως.
    Ναι μόνο που το xmax δεν είναι μοτοσικλέτα αλλά scooter,aka μπανιέρα aka καναπές με ρόδες.

  8. #8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από galanakop Προβολή μηνύματος
    Καλό μεσημέρι σε όλους.
    Θα ήθελα την γνώμη σας για την συγκεκριμένη.
    Η χρήση θα είναι 70 για πόλη και 30 για κοντινές εξόδους μάξιμουμ τα 150 χιλιόμετρα.
    Σαν πρώτη σκέψη είχε περάσει από το μυαλό μου η αγορά ενός scooter(xmax300-dt350) αλλά βλέποντας την μικρή gs είμαι σε σκέψεις.
    Η γνώμη σας θα βοηθήσει στην τελική μου επιλογή
    Ευχαριστώ.
    Μάλλον, τι βερσυς είναι καλύτερο μηχανάκι , αλλά το χρηματοδοτικό της BMW δεν έχει αντίπαλο.
    Εσένα οπτικά ποιο από τα 2 σου αρέσει;
    Αν μπορείς, κάνε ένα τέστ ραιντ και τα δύο.

    Αντε, με το καλό!

  9. #9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Ναι μόνο που το xmax δεν είναι μοτοσικλέτα αλλά scooter,aka μπανιέρα aka καναπές με ρόδες.
    Μαζί σου, αλλά βολεύει. Ούτε μένα μ αρέσουν τα σκουτεροειδή αλλά βολεύουν κόσμο.

    ps : Κι εγώ για κάτι τέτοιο κοίταγα αλλά κατέληξα στο CB500X που θα αγοραστεί σε λίγο καιρό.

  10. #10
    Μηχανή = τρόπος ζωής
    Εγγραφή
    12/05/2006
    Μηνύματα
    109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Ναι μόνο που το xmax δεν είναι μοτοσικλέτα αλλά scooter,aka μπανιέρα aka καναπές με ρόδες.
    και αισθηση οδηγησης βάρκας...πηγαινει εκει που θελει εκεινο

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    ΟΧΙ
    Μακρια φιλε...ειδικα με δευτερο ατομο....στενη σελα για 2...τερματιζει το αμορτισερ...κακη ποιοτητα σε πλαστικα..και τσιμπημενα τα σερβις...το εχω δει... το οδηγησα και με δευτερο ατομο οπως και το καβασακι το οποιο πηρα...και το σουζουκι v strom.
    μακραν πιο καλο το VERSYS 300X...για αποστασεις που θες και εκδρομουλες...νευρο.... γκαζι οταν το θες...και προστασια απο τον αερα και ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ ΒΟΥΤΗΡΟΟΟΟΟ...το bmv δεν εχει ανεμοθωρακα μποστα
    to VERSYS εχει και 40 αλογα...οτι θες μου λες να βοηθησω φιλαρακι γιαπιο λεπτομερειες
    Τελευταία τροποποίηση από DRAKONET; 02/07/2018 στις 18:22.

  12. #12
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/12/2017
    Μηνύματα
    29
    καλησπερα,

    ενδιαφερομαι και εγω για το 310R. Τελικα αξιζει για μεσα στην πολη κυριως απο αποψη καταναλωσης και ροπης? χρηση ενα ατομο κυριως.

  13. #13
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.166
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από WRC Προβολή μηνύματος
    καλησπερα,

    ενδιαφερομαι και εγω για το 310R. Τελικα αξιζει για μεσα στην πολη κυριως απο αποψη καταναλωσης και ροπης? χρηση ενα ατομο κυριως.
    Τα από πάνω σχόλια δεν σε καλύπτουν;
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από WRC Προβολή μηνύματος
    καλησπερα,

    ενδιαφερομαι και εγω για το 310R. Τελικα αξιζει για μεσα στην πολη κυριως απο αποψη καταναλωσης και ροπης? χρηση ενα ατομο κυριως.
    Καλησπέρα!Ρίξε μια ματιά και εδώ

  15. #15
    Mε τo 310R έχω κάνει καμιά 200αριά χλμ. Κακή ανάρτηση και κακή αίσθηση στο φρένο μπροστά. Κατά τα άλλα είναι παιχνίδι, πολύ βολική θέση οδήγησης για εμένα (1,75), μανιτζέβελο στη πόλη, καλό μοτεράκι για τα δεδομένα του (μονοκύλινδρο).

    Λένε ότι το GS έχει καλύτερες αναρτήσεις.

    Αναφέρθηκε το CB500X στην κουβέντα. Μακράν, πολύ μακράν, καλύτερη μοτοσικλέτα από ότι άλλο επίσης αναφέρθηκε (βέρσυς κλπ). Έχω κάνει 1200 χλμ μέχρι τώρα και με έχει εκπλήξει ευχάριστα. Για τα χρήματα που κοστίζει είναι μονόδρομος. Ειδικά τώρα που ανακοινώθηκε το νέο μοντέλο με 19άρη τροχό, η τιμή στα υπάρχοντα στοκ μοντέλα 2018 θα πέσει. Δεν θα το συζητούσα καν για οτιδήποτε άλλο.

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. BMW F 650 GS manual
    από MikeG στο forum BMW
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 02/06/2017, 08:14
  2. ΑΓΟΡΑ Bmw R 1200 Gs
    από SDSS στο forum BMW
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2005, 11:41
  3. Bmw R 100 Gs
    από george_636 στο forum BMW
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2005, 09:35
  4. Αγορα Bmw F 650 Gs?
    από tasos21 στο forum BMW
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 21/04/2005, 14:56

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF