Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 44

Θέμα: Γνώμες για αγορά μηχανής

  1. #16
    Banned
    Εγγραφή
    11/05/2018
    Μηνύματα
    13
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kapetanios Προβολή μηνύματος
    Προσωπικά πιστεύω ότι πριν πάρεις οτιδήποτε καλό είναι να υπολογίσεις και τα πάγια έξοδα,ασφάλεια,τέλη,ελαστικά,λάδια,αλλά κ τυχόν έκτακτα έξοδα μιας κ πρόκειται για μια μηχανή πολύ περισσότερων κυβικών από το παπάκι!! Είσαι σίγουρος ότι μπορείς να ανταπεξέλθεις?πριν απ' όλα βέβαια είναι η χρήση που θες να κάνεις!είναι κατάλληλο το μηχανάκι αυτό για καθημερινή χρήση?
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Δεν είναι κακό μηχανάκι, αλλά έχει κακούς αναβάτες και αυτό είναι αρκετό για να με απωθήσει. Νομίζω ότι με 3,5-4 χιλιάρικα μπορείς να βρεις κάτι πιο σύγχρονο κι όχι 10ετίας+, με περισσότερες ελπίδες να μην είναι καγκουρεμένο. Δε χρειάζεται καν να είναι 900 κυβικά για να κάνεις αυτά που θες. Αλλά αυτή είναι η δική μου γνώμη, όπως είπα. Αν σου αρέσει εσένα, δε χρειάζεσαι άλλες γνώμες.



    Η μόνη ομοιότητα μεταξύ των δύο είναι η Ι2 διάταξη. Κατά τ'άλλα είναι εξαιρετικά μηχανάκια για πρωινό, μαζί με το τοστ. Ειδικά αυτά με θορυβώδεις ξεκράνωτους.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    ωραιο το TDM.. μια χαρα κινητηρας.. αναρτησεις απο μαμα, ειναι απο δυο διαφορετικα πανηγυρια... αλλα νομιζω θα σε καλυψει απολυτα για το τι θες... Αν στο μελλον σου μπει και το μικροβιο να το ζορισεις, τοτε με το σωστο χρημα θα γινει καλουτσικο και σε αυτο τον τομεα.. Εχει εδω κοσμο να σε κατευθυνει..

    Αντε καλες βολτες..
    Να είσαι καλά η ανυπομονησία μου είναι σαν μικρού μωρού

    Edit: Αυτό που έχω βρει έχει τα εχτραδακια του και με καλύπτει για αρχή άλλωστε μετά την αγορά θα πάω στο σχολείο για περαιτέρω γνώσεις και ασφάλεια διότι οι δάσκαλοι εκεί που το πήρα τουλάχιστον ήταν παντελώς άχρηστο όσον αφορά τις γνώσεις που αποκόμισα..

  2. #17
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Razastarr Προβολή μηνύματος
    Για on/off κατηγορία κοιτάω μου ταιριάζει πιστεύω εξού και το tdm. Ρωτάω για άλλα μοντέλα πχ το tracer που είναι εξίσου πολύ ωραίο σε αυτό που ψάχνω δεν με καλύπτει το budget μου
    A μάλιστα. Έχεις πάει με TDM σε κάτι διαφορετικό από φρεσκοπατημένο με οδοστρωτήρα χωματόδρομο;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  3. #18
    Banned
    Εγγραφή
    11/05/2018
    Μηνύματα
    13
    Sniper με τδμ όχι και δεν νομίζω να πάω κιόλας αν πέσει θα κλάψω λίγο με το παπί όμως και ένα dr ενός φίλου έχω πάει αρκετές φορές. Πχ πριν καταλήξω ήμουν ανάμεσα στο fazer 600 ή στο tdm

  4. #19
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Razastarr Προβολή μηνύματος
    Sniper με τδμ όχι και δεν νομίζω να πάω κιόλας αν πέσει θα κλάψω λίγο με το παπί όμως και ένα dr ενός φίλου έχω πάει αρκετές φορές. Πχ πριν καταλήξω ήμουν ανάμεσα στο fazer 600 ή στο tdm
    Αρα το παπί είναι ον-οφφ. OK, πέρα απο την πλάκα, ψάχνεις εκδρομικό μηχανάκι κι όχι ον-οφφ. Μια χαρά είναι το TDM αν μπορείς να το οδηγήσεις στα όριά σου.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Το tdm κατά 99% θα είναι καγκουροποιημενο....
    Δες για vstrom ή versys...
    Πιο τίμια μηχανάκια που δεν τα έχουν καγκουρες και μάλλον λίγο καλύτερα στημένα...
    Το tdm οποίος το έχει οδηγήσει έχει πει για το περίεργο ζύγισμα του...
    Τα 650cc θα σου ειναι πιο οικεία εφόσον η μετάβαση είναι από παπί και θα σου καίνε και πιο λίγο...
    Μy 2 cents...

  6. #21
    Banned
    Εγγραφή
    11/05/2018
    Μηνύματα
    13
    Ναι σίγουρα για να πηγαίνω τις εκδρομές αποδράσεις κλπ προφανώς και το παπί δεν είναι on/off

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    τωρα δεν το λες και ον/οφ το TDM
    Quod me nutrit... me destruit.....

  8. #23
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    τωρα δεν το λες και ον/οφ το TDM
    Εδώ άλλοι πάνε ταξίδια με 250, το TDM δεν είναι ον-οφφ;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  9. #24
    Banned
    Εγγραφή
    11/05/2018
    Μηνύματα
    13
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    Το tdm κατά 99% θα είναι καγκουροποιημενο....
    Δες για vstrom ή versys...
    Πιο τίμια μηχανάκια που δεν τα έχουν καγκουρες και μάλλον λίγο καλύτερα στημένα...
    Το tdm οποίος το έχει οδηγήσει έχει πει για το περίεργο ζύγισμα του...
    Τα 650cc θα σου ειναι πιο οικεία εφόσον η μετάβαση είναι από παπί και θα σου καίνε και πιο λίγο...
    Μy 2 cents...
    Σεβαστή η γνώμη σου όμως το vstrom δεν μου αρέσει το versys είναι εξίσου πολύ όμορφο και ωραίο για τα γούστα μου απλώς τείνω προς yamaha σαν αξιοπιστία ίσως να κάνω και λάθος

  10. #25
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/08/2015
    Μηνύματα
    1.093
    οτι και να παρεις να μην είναι πιο παλιό απο 6-7 χρονων στα 3 χιλιαρικα.

    δε λεει να παρεις κατι και να σε φανε με μεροκαματα οι μαστορες.

    ειναι καλό να παίρνουμε παντα κάτι που ταιριάζει στο μπατζετ μας και όχι να παιρνουμε 15ετιας μηχανακια για να μας βγαίνει το μπατζετ γιατι δε θα μας βγει για πολύ, το πιο πιθανο

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.259
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Δεν είναι κακό μηχανάκι, αλλά έχει κακούς αναβάτες και αυτό είναι αρκετό για να με απωθήσει. Νομίζω ότι με 3,5-4 χιλιάρικα μπορείς να βρεις κάτι πιο σύγχρονο κι όχι 10ετίας+, με περισσότερες ελπίδες να μην είναι καγκουρεμένο. Δε χρειάζεται καν να είναι 900 κυβικά για να κάνεις αυτά που θες. Αλλά αυτή είναι η δική μου γνώμη, όπως είπα. Αν σου αρέσει εσένα, δε χρειάζεσαι άλλες γνώμες.



    Η μόνη ομοιότητα μεταξύ των δύο είναι η Ι2 διάταξη. Κατά τ'άλλα είναι εξαιρετικά μηχανάκια για πρωινό, μαζί με το τοστ. Ειδικά αυτά με θορυβώδεις ξεκράνωτους.
    Tί πάει να πει έχει κακους αναβάτες?Δεν ξέρουν να οδηγούν,είναι κακοί άνθρωποι?Κακοι χρησιμοποιούν και τα κινήτα την τηλεόραση και τους υπολογιστές ,σε απωθούν και αυτα?

  12. #27
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Tί πάει να πει έχει κακους αναβάτες?Δεν ξέρουν να οδηγούν,είναι κακοί άνθρωποι?Κακοι χρησιμοποιούν και τα κινήτα την τηλεόραση και τους υπολογιστές ,σε απωθούν και αυτα?
    Βαριέμαι καν να προσπαθήσω να εξηγήσω τα αυτονόητα. Όποιος κυκλοφορεί, κατάλαβε.
    Life begins at 45°.

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Tί πάει να πει έχει κακους αναβάτες?Δεν ξέρουν να οδηγούν,είναι κακοί άνθρωποι?Κακοι χρησιμοποιούν και τα κινήτα την τηλεόραση και τους υπολογιστές ,σε απωθούν και αυτα?
    Ενοει κατι σαν τους bmwδακηδες(σορρυ συντροχοι κατοχοι bmw) που η πλοιοψηφια που τις οδηγουν ειναι ξεκρανοτοι και με παντουφλα
    καθε μερα ...νεα μερα.

  14. #29
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    30/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Γενικά το TDM έχει φανατικούς φίλους και φανατικούς εχθρούς,και μερικούς σαν εμένα που με αφήνει αδιάφορο.....Κερδίζει αρκετούς από πλευράς εμφάνισης και αν κολλήσουν μαζί του όλα οκ.
    Προσωπικά σαν εμφάνιση δε με τρελαίνει,οδηγικά δε, με απώθησε ακόμα περισσότερο...θες η περίεργη θέση οδήγησης με τα χέρια σε παράξενες γωνίες,θες την αίσθηση αλλου πατώ και αλλού περπατώ,δε με συγκίνησε....Για σουζάκηδες της καφετέριας πάντως και πουλμούρ μια χαρά είναι.Δεν έχω προκατάληψη με τίποτα γενικώς αλλά θα πριτιμούσα κάτι είτε πιο ΟΝ ή κάτι πιο OFF παρά αυτό το υβρίδιο που μου φαίνεται αναποφάσιστο στο τι ακριβώς είναι.Ένα Transalp ας πούμε έχει κάποιο προσανατολισμό,μια 1200GS το ίδιο,ένα Vstrom επίσης,ένα KLX 250 για κάποιον που ξεκινά.Αν καταλαβες που το πάω θα δει πως το TDM δεν ανήκει σε κάτι από αυτά.εμφάνιση ονοφάδικη ψηλομένη,900κυβικά με ωραία ροπή πλαίσιο βράχος αλλά φρένα ανάρτηση και στήσιμο γενικά είναι σαν σουμιές με ρόδες.
    Και αντε το φτιάχνεις και το στήνεις,η θέση οδήγησης δε φτιάχνεται με τίποτα....και το κόστος έχει φτάσει ένα μηχανάκι ακόμα.....
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  15. #30
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    30/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Ενοει κατι σαν τους bmwδακηδες(σορρυ συντροχοι κατοχοι bmw) που η πλοιοψηφια που τις οδηγουν ειναι ξεκρανοτοι και με παντουφλα
    Χμμμ ναι, αν βάλεις και την πραγματική πλειοψηφία,δηλ. τους ξεκράνωτους με Βαραντέρο ,Άφρικα ,κάγκουρες/ντελιβεράδες με παπιά διάφορα σε μαύρο χάλι,ΚαΤεΜάκηδες,Γιαμαχάκηδες με σαγιονάρα πήγασος, Ιχήδες ανασφάλιστους χωρίς ζώνη,ταρίφες κλπ το 99,999% των οδηγών στη χώρα είναι για κατάθεση διπλώματος....
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Γνώμες για αγορά καινούργιας μηχανής
    από jiovani7 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 25/04/2016, 21:45
  2. Απαντήσεις: 43
    Τελευταίο μήνυμα: 11/07/2011, 15:41
  3. γνώμες για αγορά CBR 900RR 96-97
    από zeus_12 στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2010, 22:57
  4. γνώμες για αγορά Cbr 125 !!!
    από Eddiex στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2009, 14:06
  5. Γνώμες για αγορά μοτοσυκλέτας
    από crywolf74 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 21/12/2006, 00:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF