Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 39

Θέμα: ΑΓΟΡΑ ΜΗΧΑΝΗΣ ΜΕ ΔΟΣΕΙΣ ΣΤΟ ΜΙΛΗΤΟ

  1. #16
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.282
    Στο καλό βραδιάτικο
    Throttle that mysterious friend of ours

  2. #17
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    και αμα το μηχανάκι γίνει ήχος και φώς,τα λεφτά που θα έχεις δώσει τι γίνονται;Ουτε να το σκέφτεσαι.
    Φίου φίου φι φι φίου

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teo_g7
    Εγγραφή
    21/04/2011
    Μηνύματα
    1.017
    Γιατί σ' αυτό το ρημαδι το σχολείο δε διδάσκονται βασικές αρχές συναλλαγών παρά μόνο κάτι θρησκευτικά και κάτι καλλιτεχνικές πίπες,ποτέ δεν το κατάλαβα.

  4. #19
    Έχεις ένα εκκαθαριστικό που να σου δικαιολογεί να βγάλεις ένα δάνειο 1000 ευρώ;
    Αν ναι , μπορείς ή να πας σε μια τράπεζα ή να πας σε ένα μαγαζί που πουλάει μοτοσυκλέτες και να κάνετε εκεί την αγοραπωλησία.

    Και έχεις δίκιο..πριν κάποια χρόνια οι δουλειές γίνονταν με συναλλαγματικές(γραμμάτια).. από μηχανάκια μέχρι σπίτια..
    όχι , δεν είναι όλοι απατεώνες ..

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.989
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teo_g7 Προβολή μηνύματος
    Γιατί σ' αυτό το ρημαδι το σχολείο δε διδάσκονται βασικές αρχές συναλλαγών παρά μόνο κάτι θρησκευτικά και κάτι καλλιτεχνικές πίπες,ποτέ δεν το κατάλαβα.
    σωστο αλλα αν καποιος "θελει" να τον πιασουν κοροιδο τοτε γιατι η κοινωνια να πρεπει να τον προστατεψει?

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Τα γραμματια νομιζω τα περνεις απο τραπεζα.

    Παιδια μην εισται τοσο αντιθετοι.Οντος.Υπαρχουν και κακοι αλλα και καλοι ανθρωποι.

    Το σωστο ειναι τα λεφτα να του ταδωσεις ολλα με τη μια και αυτος κατευθειαν τη μηχανη σε σενα.Αλλα οχι πος δεν γινετε το αλλο που λες.
    Του εχεις μηλησει γιαυτο που σκεφτεσε???Αυτο που μας λες τωρα εμας(με της δοσοις)του το εχεις πει???Πος αντεδρασε?
    καθε μερα ...νεα μερα.

  7. #22
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.647
    Επειδή δεν είμαστε να δοκιμάζουμε ποιος ειναι καλός και ποιος κακός, φυλάμε τα ρουχα μας.
    Κοινη λογική.
    Σπυρε1991 ακου τι σου λενε εδω και οχι τη διψα σου.Να σε προφυλάξουν προσπαθούν και οχι να σε κακοκαρδισουν.κανεις μας δεν θα κερδισει αν βρεθει το τσακαλακι που θα σου φαει τα λεφτα.
    Κάνε υπομονη και δειξε την δεουσα αυτοσυγκράτηση (τι θα πει θα τα φαω; μεγαλο παιδι εισαι) και οταν με το καλο μαζεψεις οσα χρειάζονται,γραψε να σου πουνε καλοριζικο.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    δωστα μου να στα φυλαω εγω
    καθε μερα ...νεα μερα.

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sanctusan
    Εγγραφή
    25/10/2017
    Μηνύματα
    1.132
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Έχεις ένα εκκαθαριστικό που να σου δικαιολογεί να βγάλεις ένα δάνειο 1000 ευρώ;
    Αν ναι , μπορείς ή να πας σε μια τράπεζα ή να πας σε ένα μαγαζί που πουλάει μοτοσυκλέτες και να κάνετε εκεί την αγοραπωλησία.

    Και έχεις δίκιο..πριν κάποια χρόνια οι δουλειές γίνονταν με συναλλαγματικές(γραμμάτια).. από μηχανάκια μέχρι σπίτια..
    όχι , δεν είναι όλοι απατεώνες ..
    Αυτή ειναι η πιο "του δε πόϊντ" απάντηση που γράφτηκε. Οι υπόλοιποι απλά λέμε γνώμες προστασίας σαν τη μαμά μας που μας έλεγε να μην μιλάμε σε αγνώστους.
    Αυτό με τα γραμμάτεια είναι πολύ ευκολο να την πατησεις. Μπορεί να τα παίρνεις από τράπεζα αλλά αν τη φας η τράπεζα αποποιείται της ευθήνης.
    arvala παν στην εκκλησιά arvala προσκυνάνε.......

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sanctusan Προβολή μηνύματος
    Αυτή ειναι η πιο "του δε πόϊντ" απάντηση που γράφτηκε. Οι υπόλοιποι απλά λέμε γνώμες προστασίας σαν τη μαμά μας που μας έλεγε να μην μιλάμε σε αγνώστους.
    Αυτό με τα γραμμάτεια είναι πολύ ευκολο να την πατησεις. Μπορεί να τα παίρνεις από τράπεζα αλλά αν τη φας η τράπεζα αποποιείται της ευθήνης.
    Θα συμφωνησω μαζι σου για τα γραμματεια.Ημουν καπος οταν το εκανα και εγω αλλα τελικα πηγαν ολα καλα.Απλα το ανεφερα.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.255
    Καλύτερα να εμπιστευτείς αυτόν,μη δίνεις βάση στα μάτια του είναι καλό παιδί

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	453730000039-huge.jpg 
Προβολές:	255 
Μέγεθος:	55,1 KB 
ID:	396500

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Λόγω αυτών των καταστάσεων δημιουργήθηκαν οι έμποροι και οι μάντρες...
    ΔΕΝ είσαι κατοχυρωμένος αν δώσεις το χρήμα πρώτος και περιμένεις την μεταβίβαση.....όπως δεν είναι και αυτός αν δεν πάρει το πλήρες ποσό και σου κάνει μεταβίβαση...

    Πηγαίνετε σε έναν έμπορα και συμφώνηστε να του δώσετε από κοινού 400€ ξέρω εγώ...(200 εσυ +200 ο άλλος)...παίρνει αυτός την μηχανή στο όνομα του, πληρώνει τον άλλον στο ακέραιο και μετά εσύ πας και την παίρνεις με την προκαταβολή και σου βάζει τις δόσεις μέσω τράπεζας...
    Μπορεί βέβαια να μην ζητήσει μόνο 400€...αλλά έτσι ειναι αυτά ..η ασφάλεια πληρώνεται..

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της skylaros
    Εγγραφή
    16/04/2011
    Μηνύματα
    726
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    Λόγω αυτών των καταστάσεων δημιουργήθηκαν οι έμποροι και οι μάντρες...
    ΔΕΝ είσαι κατοχυρωμένος αν δώσεις το χρήμα πρώτος και περιμένεις την μεταβίβαση.....όπως δεν είναι και αυτός αν δεν πάρει το πλήρες ποσό και σου κάνει μεταβίβαση...

    Πηγαίνετε σε έναν έμπορα και συμφώνηστε να του δώσετε από κοινού 400€ ξέρω εγώ...(200 εσυ +200 ο άλλος)...παίρνει αυτός την μηχανή στο όνομα του, πληρώνει τον άλλον στο ακέραιο και μετά εσύ πας και την παίρνεις με την προκαταβολή και σου βάζει τις δόσεις μέσω τράπεζας...
    Μπορεί βέβαια να μην ζητήσει μόνο 400€...αλλά έτσι ειναι αυτά ..η ασφάλεια πληρώνεται..
    Γιατί να μη θέλει κάποιος έμπορος να βγάλει 400 σε δύο ώρες χωρίς να βάλει καν μέσα στο μαγαζί του μηχανάκι ; Εγώ και πολλά τα βλέπω για τρεις μήνες το 40% του ποσού.

  14. #29
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Καλύτερα να εμπιστευτείς αυτόν,μη δίνεις βάση στα μάτια του είναι καλό παιδί

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	453730000039-huge.jpg 
Προβολές:	255 
Μέγεθος:	55,1 KB 
ID:	396500
    εχω ακριβως το ιδιο και με την βοηθεια του εχω αγορασει πολλα πραγματα
    Ποοοολυ καλο παιδι

    Ηδη εχει μεσα του το μισο ταξιδακι στο Μπρνο φετος

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    Λόγω αυτών των καταστάσεων δημιουργήθηκαν οι έμποροι και οι μάντρες...
    ΔΕΝ είσαι κατοχυρωμένος αν δώσεις το χρήμα πρώτος και περιμένεις την μεταβίβαση.....όπως δεν είναι και αυτός αν δεν πάρει το πλήρες ποσό και σου κάνει μεταβίβαση...

    Πηγαίνετε σε έναν έμπορα και συμφώνηστε να του δώσετε από κοινού 400€ ξέρω εγώ...(200 εσυ +200 ο άλλος)...παίρνει αυτός την μηχανή στο όνομα του, πληρώνει τον άλλον στο ακέραιο και μετά εσύ πας και την παίρνεις με την προκαταβολή και σου βάζει τις δόσεις μέσω τράπεζας...
    Μπορεί βέβαια να μην ζητήσει μόνο 400€...αλλά έτσι ειναι αυτά ..η ασφάλεια πληρώνεται..
    Δεν θα τον πληρώσει ποτέ στο ακέραιο. Απλά θα του ΄δωσει 200 ευρώ λιγότερα και τα υπόλοιπα σε δόσεις. Κάνω λάθος?

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΑΓΟΡΑ ΜΗΧΑΝΗΣ ΜΕ ΔΟΣΕΙΣ !?
    από dimpart στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 18/06/2013, 19:30
  2. ΑΓΟΡΑ ΜΗΧΑΝΗΣ ΑΠΟ ΙΔΙΩΤΗ
    από SKIP στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 11/07/2005, 09:39
  3. Αγορα ΜηΧανησ
    από noble στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2004, 00:11
  4. Αγορα ΜηΧανησ
    από noble στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/06/2004, 16:00

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF