Σελίδα 7 από 7 ΠρώτοΠρώτο ... 234567
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 99 από 99

Θέμα: Xt 600 σε cafe racer

  1. #91
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.532
    Ωραίο πρότζεκτ (άλλωστε η ομορφιά είναι κάτι υποκειμενικό)..

    Μιλώντας υποκειμενικά λοιπόν, η εξάτμιση αυτή δεν μου αρέσει καθολου. Δεν ξέρω αν θα μπορούσε να μπει κάτι άλλο εκεί βέβαια..

  2. #92
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/06/2018
    Μηνύματα
    46
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Ωραίο πρότζεκτ (άλλωστε η ομορφιά είναι κάτι υποκειμενικό)..

    Μιλώντας υποκειμενικά λοιπόν, η εξάτμιση αυτή δεν μου αρέσει καθολου. Δεν ξέρω αν θα μπορούσε να μπει κάτι άλλο εκεί βέβαια..
    Κοίτα από ήχο είναι πολύ καλή αλλά είναι κινεζική κ κάνει μπαμ.... Ίσως στην πορεία να μπει κάτι ποιο κλασικό...

  3. #93
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.045
    Θα μπορούσες να κρατήσεις τους λαιμους του XT και να βγενει η εξάτμιση ψηλα παράλληλα με το ψαλίδι, τύπου scrambler. Απλα θα πρέπει να ειναι μονωμένη.
    Παντως το πας πολύ ωραία και θα έχεις ενα πολύ καλο αποτέλεσμα στο δρόμο πολύ σύντομα

  4. #94
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/06/2018
    Μηνύματα
    46
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zannisvel Προβολή μηνύματος
    Θα μπορούσες να κρατήσεις τους λαιμους του XT και να βγενει η εξάτμιση ψηλα παράλληλα με το ψαλίδι, τύπου scrambler. Απλα θα πρέπει να ειναι μονωμένη.
    Παντως το πας πολύ ωραία και θα έχεις ενα πολύ καλο αποτέλεσμα στο δρόμο πολύ σύντομα
    Εννοείται θα είναι μόνωμενη η εξάτμιση.... Το δοκίμασα κ αυτό με τους λαιμούς φίλε μου αλλά δεν ήταν ομορφο... Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια....θέλει δουλίτσα ακόμα αλλά θα γίνει καλό πιστεύω...

  5. #95
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sanctusan
    Εγγραφή
    25/10/2017
    Μηνύματα
    1.026
    Επίσης έχει μικρινει τόσο πολύ σε όγκο που το μοτέρ δείχνει Μοτερούκλα.
    Πάρα πολύ ωραίο!!!
    arvala παν στην εκκλησιά arvala προσκυνάνε.......

  6. #96
    Παγκόσμιος Έλλην.. Το avatar του/της universalgr1
    Εγγραφή
    19/05/2008
    Μηνύματα
    1.476
    Πολύ ωραίο γίνεται, αλλά όντως το τελικό εξάτμισης αυτό ΔΕΝ είναι cafe racer και χτυπάει πολύ στο μάτι. Κατά τ'αλλα μπράβο σου, δεν το περίμενα Xt να αλλάξει τόσο όμορφα.
    Πατέρας πια..

  7. #97
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/06/2018
    Μηνύματα
    46
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από universalgr1 Προβολή μηνύματος
    Πολύ ωραίο γίνεται, αλλά όντως το τελικό εξάτμισης αυτό ΔΕΝ είναι cafe racer και χτυπάει πολύ στο μάτι. Κατά τ'αλλα μπράβο σου, δεν το περίμενα Xt να αλλάξει τόσο όμορφα.
    η αλήθεια είναι ότι την ιδέα για τέτοιο τελικό την πείρα από έναν τύπο που έφτιαξε r100 κ έβαλε τέτοιο τελικό... γνήσιο μεν αλλά τέτοιο.... Οπως ξανά είπα θα βγει για την ώρα έτσι κ σιγά σιγά θα αλλάξουν κ αλλά.... Έρχεται ο καιρός κ για το βάψιμο
    Κ τελικές λεπτομέρειες!!!

  8. #98
    Ομολογώ ότι όταν διάβασα τον τίτλο του thread σκέφτηκα θεέ μου τι θα αντικρίσουν τα μάτια μου, ομολογώ ότι είναι μια πολύ ωραία μετατροπή αλλά εξακολουθώ να τη θεωρώ πεταμένα λεφτά. Βέβαια περί ορέξεως κολοκυθόπιτα που λέει ο λαός. Σίγουρα το αποτέλεσμα φαίνεται να ανταμείβει! Ανυπομονώ να διαβάσω τη συνέχεια!!!

  9. #99
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/08/2019
    Μηνύματα
    1
    Καλησπέρα! Καλώς σας βρήκα στο φόρουμ! Έχεις κάνει τέλεια δουλειά φιλαράκι και θα έπρεπε να σε συμβουλευομαι πέρσι που έκανα και γω το δικό μου κάπως έτσι...καλοτάξιδο να είναι! Εγώ δεν άλλαξα τα μπροστινά ούτε ζάντες μπρος πίσω (ήταν μοταρντ) οπότε μάλλον εμένα θεωρείται σκραμπλερ... Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν το μπροστινό από r6 μπαίνει χωρίς κόψε ράψε στο λαιμό του xt κι αν έγινε σχετικά εύκολα... Κι αν μου επιτρέπεις να βάλω και γω φώτο απ το αποτέλεσμα το δικό μου...

Σελίδα 7 από 7 ΠρώτοΠρώτο ... 234567

Παρόμοια θέματα

  1. GS 500 μετατροπή σε Cafe racer?
    από Opisthogonia στο forum Μετατροπές (Customizing)
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 09/07/2014, 12:23
  2. cd50 σε ss50 cafe racer
    από christof40 στο forum Honda
    Απαντήσεις: 51
    Τελευταίο μήνυμα: 26/12/2011, 14:43
  3. μετατροπη xt 600 σε wrf
    από dimitris81 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 22/12/2010, 09:02
  4. cb 750 μετατροπη σε cafe racer.....γνωρίζει κανεις???
    από lifecatcher στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/09/2009, 15:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF