Σελίδα 120 από 200 ΠρώτοΠρώτο ... 2070110115116117118119120121122123124125130170 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.786 έως 1.800 από 2994

Θέμα: ΣΕ ΕΙΔΑ vol. XΙ

  1. #1786
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Αρα Νikos_DK και εσυ δεν ειχες την καταλληλη αποσταση απο τον μπροστινο,ειτε πηγαινες με παραπανω ταχυτητα.Σιγουρα φταιει ο φορτηγατζης που δεν αναψε φλας.Προσωπικα πλεον σε τετοιες φασεις παροτι εκνευριζομαι,κοιταω να δω τι λαθος ειχα εγω στην φαση και οντως παντα εχουμε και εμεις ενα λαθος στο οποιοδηποτε σκηνικο.Αν πχ ειχες την καταλληλη αποσταση απο τον μπροστα σου,οτι και να κανει αυτος ακομα και να κοκκαλωσει τα φρενα θα εχεις τον χρονο να αντιδρασεις και να σταματησεις.

  2. #1787
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    Αρα Νikos_DK και εσυ δεν ειχες την καταλληλη αποσταση απο τον μπροστινο,ειτε πηγαινες με παραπανω ταχυτητα.Σιγουρα φταιει ο φορτηγατζης που δεν αναψε φλας.Προσωπικα πλεον σε τετοιες φασεις παροτι εκνευριζομαι,κοιταω να δω τι λαθος ειχα εγω στην φαση και οντως παντα εχουμε και εμεις ενα λαθος στο οποιοδηποτε σκηνικο.Αν πχ ειχες την καταλληλη αποσταση απο τον μπροστα σου,οτι και να κανει αυτος ακομα και να κοκκαλωσει τα φρενα θα εχεις τον χρονο να αντιδρασεις και να σταματησεις.

    Παθών και μαθών!

  3. #1788
    Ελ προφεσόρ Το avatar του/της Nik0s_Dk
    Εγγραφή
    12/11/2014
    Μηνύματα
    690
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    Αρα Νikos_DK και εσυ δεν ειχες την καταλληλη αποσταση απο τον μπροστινο,ειτε πηγαινες με παραπανω ταχυτητα.Σιγουρα φταιει ο φορτηγατζης που δεν αναψε φλας.Προσωπικα πλεον σε τετοιες φασεις παροτι εκνευριζομαι,κοιταω να δω τι λαθος ειχα εγω στην φαση και οντως παντα εχουμε και εμεις ενα λαθος στο οποιοδηποτε σκηνικο.Αν πχ ειχες την καταλληλη αποσταση απο τον μπροστα σου,οτι και να κανει αυτος ακομα και να κοκκαλωσει τα φρενα θα εχεις τον χρονο να αντιδρασεις και να σταματησεις.
    Είμαστε σε φανάρι 4ος εγώ 2ος αυτός, ναι με δεδομένο ότι θα πήγαινε ευθεία μόλις πέρασα τον μπροστά μου άνοιξα να περάσω και αυτόν. Ωστόσο πάντα το έχω στο μυαλό μου και παρότι με έπιασε στο άνοιγμα κατάφερα και δεν έπεσα πάνω του με την επιτάχυνση μου.
    Αν βλέπω φλας δεν το κάνω. Ωστόσο δεν έριξα ευθύνη πέρα από το φλας. Και εφόσον κανείς δεν έπαθε κάτι, όπως είπε και πιο πάνω ο συντροχος αγνοώ και συνεχίζω τον δρόμο μου. Δεν ξέρω, όσα λίγα χρόνια οδηγώ όταν βλέπω χώρο να περάσω το κάνω. Ειδικά όταν είναι να τρώω όλο το καυσαέριο της νταλίκας το επιδιώκω κιόλας να περάσω.

    Anyway παθών μαθων που γράφει και ο συνονόματος και απεφτος θα συμπληρώσω!

    Καλημέρα σε όλους!
    Run, live to fly, fly to live, do or die
    Run, live to fly, fly to live, Aces high

  4. #1789
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nik0s_Dk Προβολή μηνύματος
    Είμαστε σε φανάρι 4ος εγώ 2ος αυτός, ναι με δεδομένο ότι θα πήγαινε ευθεία μόλις πέρασα τον μπροστά μου άνοιξα να περάσω και αυτόν. Ωστόσο πάντα το έχω στο μυαλό μου και παρότι με έπιασε στο άνοιγμα κατάφερα και δεν έπεσα πάνω του με την επιτάχυνση μου.
    Αν βλέπω φλας δεν το κάνω. Ωστόσο δεν έριξα ευθύνη πέρα από το φλας. Και εφόσον κανείς δεν έπαθε κάτι, όπως είπε και πιο πάνω ο συντροχος αγνοώ και συνεχίζω τον δρόμο μου. Δεν ξέρω, όσα λίγα χρόνια οδηγώ όταν βλέπω χώρο να περάσω το κάνω. Ειδικά όταν είναι να τρώω όλο το καυσαέριο της νταλίκας το επιδιώκω κιόλας να περάσω.

    Anyway παθών μαθων που γράφει και ο συνονόματος και απεφτος θα συμπληρώσω!

    Καλημέρα σε όλους!
    Ενα ειναι το λαθος...οτι ησουν στο φαναρι 4ος αντι μπροστα απ ολους.

    Νταξει συμβαινουν αυτα. Αφου ολα καλα να μεινει στο μυαλο για μετεπειτα καταστασεις.
    Καμια φορα ριξε κ καμια κορνα πριν φτασεις διπλα ακριβως...ετσι να προειδοποιησεις. Αφου δεν εχεις κανα εξατμισονι για πανικο!!
    Ride(s) the wind of change...

  5. #1790
    Ελ προφεσόρ Το avatar του/της Nik0s_Dk
    Εγγραφή
    12/11/2014
    Μηνύματα
    690
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Ενα ειναι το λαθος...οτι ησουν στο φαναρι 4ος αντι μπροστα απ ολους.

    Νταξει συμβαινουν αυτα. Αφου ολα καλα να μεινει στο μυαλο για μετεπειτα καταστασεις.
    Καμια φορα ριξε κ καμια κορνα πριν φτασεις διπλα ακριβως...ετσι να προειδοποιησεις. Αφου δεν εχεις κανα εξατμισονι για πανικο!!
    Με είχε κλείσει ο μπιπ ο τρίτος
    Άμα σου πω ότι ένα χρόνο μετά δεν έχω συνηθίσει τη θέση της και δεν πάει αυτόματα το χέρι?? Αχχαχαχαα

    Anyway όλα καλά πάμε παρακάτω!!
    Run, live to fly, fly to live, do or die
    Run, live to fly, fly to live, Aces high

  6. #1791
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.069
    Σε είδα να έρχεσαι με φορά από πίσω και δεξιά μου ,να θέλεις να κάνεις σφήνα μπροστά μου,να βλέπεις ότι δεν σε παίρνει γιατί θα χτυπαγες στο αυτοκίνητο που ήταν μπροστά σου,να φρενάρεις απότομα βλαστημωντας,και αφού μετά κατάφερες να με προσπεράσεις κανονικά από αριστερά,να μου ρίχνεις και μια βασιλική μούντζα πεντάλφα.Ευγε νεε μου.

  7. #1792
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teo_g7
    Εγγραφή
    21/04/2011
    Μηνύματα
    1.017
    Σε ειδα (???) Bill με το NC στη Γλυφα στην ΕΟ
    Ανέβαινα με το βαν Θεσσαλονίκη. Καλούς δρόμους

  8. #1793
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teo_g7 Προβολή μηνύματος
    Σε ειδα (???) Bill με το NC στη Γλυφα στην ΕΟ
    Ανέβαινα με το βαν Θεσσαλονίκη. Καλούς δρόμους
    Λογικά μέχρι την Πέμπτη θα έχει ανεβάσει το οδοιπορικό του, οπότε θα σιγουρευτείς.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  9. #1794
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.345
    Σε είδα την δεύτερη μέρα των Χριστουγέννων, πρωί κατά τις 8 να χάνεις τον έλεγχο να σκας στο κράσπεδο με το scirocco με αποτέλεσμα να σπάσουν ακρομπαρα, αμορτισέρ και δε ξέρω γω τι άλλο και ο μπροστινός τροχός να έχει φύγει προς τα έξω, να εχει σκάσει το λάστιχο και να βγαζει καπνούς γιατί είχε μπλοκάρει και παράλληλα να βγάζει σπίθες το αμάξωμα που σερνόταν στην άσφαλτο.

    Άργησες να σταματήσεις γιατί ήσουν τυφλά στο μεθύσι.

    Ευτυχώς δεν έγινε ατύχημα και δεν σου εφυγε το αμάξι γιατί θα μας σκότωνες. Εκείνη την ώρα έβαζα βενζίνη.

    Κρίμα το αμάξι.

  10. #1795
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teo_g7 Προβολή μηνύματος
    Σε ειδα (???) Bill με το NC στη Γλυφα στην ΕΟ
    Ανέβαινα με το βαν Θεσσαλονίκη. Καλούς δρόμους


    Εγώ ήμουν φίλε, απο τις Ράχες μπήκα μέχρι το Βόλο! Εδώ μια μικρή γεύση απο ότι είδα! https://www.youtube.com/watch?v=gh5x...Am3Mmtx4AaABAg


    Να είσαι καλά με υγεία και καλές γιορτές!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  11. #1796
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    819
    Σε είδα να περνάς το δρόμο με το πανέμορφο Λαμπραντόρ σου, αλλά εσύ δεν με είδες.
    Με την κουκούλα κατεβασμένη μέχρι τα μάτια για να προστατευτείς από τις ψιχάλες, μάλλον δεν έβλεπες τίποτα.

    Σε έξυσα κυριολεκτικά.
    Ζήτησες συγνώμη, ήσουν ευγενική τουλάχιστον.
    Εγώ καλά, εσύ καλά, ο σκύλος καλά.
    Άντε και καλή χρονιά.

  12. #1797
    Ελ προφεσόρ Το avatar του/της Nik0s_Dk
    Εγγραφή
    12/11/2014
    Μηνύματα
    690
    Σε είδα με το φορτηγό να βγαίνεις ανάποδα στη ΛΕΑ από τα ΣΕΑ Μεγάρων. Δε ξέρω που τι σου είπε το μυαλο σου, δε μάσησες βγήκες άνετος και όσο έβλεπα απο τον καθρέφτη συνέχισες.

    Σε είδα με το Dorsoduro να κάνεις delivery για να λειτουργήσει και λίγο μη μεινει από μπαταρία

    Σε είδα φορτηγάκι να σκάς στο Μερσέντα ταξί που σταμάτησε χωρις φλασαλαρμειδοποία γιατί μπορούσε, ωστόσο είχες χρόνο να σταματήσεις, δεν ξέρω γιατί του τη φόρεσες..

    Σας είδα πολλούς σε μια βόλτα 1η του χρόνου που έκανα Προς Ακροκόρινθο-Λίμνη Βουλιαγμένη Λουτρακίου και πίσω! Είχε καλή μέρα!! Και σχεδόν όλοι χαιρετίσατε!

    Σας βλέπω στις 7 πρώτες μέρες του 22 να μην έχει αλλάξει δράμι η στάση σας στον δρόμο, κινητά, μηνύματα, τέρμα μουσική, κλειστοί καθρέφτες.. Αδιαφορία και νεύρα.

    Σε 7 μέρες όλα τουτα και άλλα πόσα που δεν χρειάζεται.. Σαν να χω κουραστεί λίγο με όλα τούτα.. Κάτι πρέπει να αλλάξει...
    Run, live to fly, fly to live, do or die
    Run, live to fly, fly to live, Aces high

  13. #1798
    Ελ προφεσόρ Το avatar του/της Nik0s_Dk
    Εγγραφή
    12/11/2014
    Μηνύματα
    690
    Σε είδα TRK λευκό, Να έρχεσαι με φόρα από πίσω μου, έκανα δεξιά πισω από το φορτηγό, πέρασες και σε ακολούθησα. Φαναρι αλίμου-ποοσειδώνος.. Παρατηρώ και βλέπω μαυρα μαλλιά να ανεμίζουν. Κοιτάω τον καθρέφτη και βλέπω τα μάτια σου.. Θεέ μου..
    Damn your eyes (https://www.youtube.com/watch?v=6DVJ9G6Pr2Q). Είχε κίνηση και περνουσες ανάμεσα στα αυτοκίνητο σαν αεράκι δροσερό καλοκαιριού.. (παρότι έιχες αυτά τα άθλια μαμά κάγκελα του TRK). Σκέφτηκα να σου κάνω ένα θαμπς απ, μια καρδούλα αλα Αγχελ Ντι Μαρία, να πέσω μπροστά σου να περάσεις από πάνω μου, δε ξέρω, κάτι τέλος πάντων. Σκέφτηκα ομως οτι ήδη είναι πολύ κρίπι που ήμουν 3 4 χιλίομετρα από πίσω σου, ελπίζω να μην σε άγχωσα ανησύχησα ή σου δημιούργησα οποιοδήποτε θέμα, αν ναι συγνώμη... Άνοιξα γκάζι και έφυγα.. Ξέρω δε θα το δεις ποτέ.. Αλλά ΘΕΕ ΜΟΥ τι μάτια..
    Run, live to fly, fly to live, do or die
    Run, live to fly, fly to live, Aces high

  14. #1799
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Σε είδα να έχεις τρομερά αντανακλαστικά και να αποφεύγεις εκπληκτικά το κουτί που άλλαξε λωρίδα απροειδοποίητα, σχεδόν πάνω σου στην Κηφισίας.. Απορώ πάντως, πώς με τέτοιο κρύο ήσουν ακρανωτος.. Λογικά αν το μυαλό σου τόσο παγωμένο αντιδράει έτσι, φαντάσου να ήταν ζεστό και προστατευμένο, τι χερας θα ήσουν.

  15. #1800
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.968
    Σε είδα να σφάζεις το κόκκινο φανάρι με το κουτί, κι είδα για άλλη μια φορά την ανεκτίμητη αξία του να μην ξεκινάς αμέσως μόλις ανάβει το πράσινο, κι ας κορνάρουν οι νεοέλληνες κάφροι στο πρώτο δέκατο του δευτερολέπτου...

Παρόμοια θέματα

  1. Σε είδα...... vol ΙΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 1183
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2010, 19:17
  2. Σε είδα...... vol ΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 255
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2009, 14:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF