Σελίδα 133 από 201 ΠρώτοΠρώτο ... 3383123128129130131132133134135136137138143183 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.981 έως 1.995 από 3004

Θέμα: ΣΕ ΕΙΔΑ vol. XΙ

  1. #1981
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    623
    Δυο φορες που ειπα σε αστυνομικους οτι ερχεται καποιος με ακρανωτα μικρα παιδια σε παπι την μια μου εκαναν νοημα να φυγω και την αλλη μου ειπαν "δεν θα μας υποδειξετε την δουλεια μας, πηγαινετε κυριε" σε ιδιαιτερα αυστηρο υφος. Μιλαμε για 2 μικρα παιδια τωρα. Τρικαβαλο, ακρανωτοι ολοι!

    Περιμενα μηπως κανουν κατι, δεν εκαναν τιποτα απολυτως και επαψα να ασχολουμαι. Δεν θα μπλεξω εγω για τους ανεγκεφαλους. Φυσικη επιλογη λεγεται.

  2. #1982
    Μέλος Το avatar του/της kotlos
    Εγγραφή
    16/06/2022
    Μηνύματα
    34
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Νίκος Παππάς Προβολή μηνύματος
    Δεν θα μπλεξω εγω για τους ανεγκεφαλους. Φυσικη επιλογη λεγεται.
    Μωρε ναι αλλά τι να πεί ο κακομοίρης που θα εμπλακεί με τέτοιους ανεγκέφαλους σε ένα ατύχημα...

  3. #1983
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.137
    Δυστηχώς στους ανεγκέφαλους περιλαμβάνονται ΚΑΙ οι αστυνομικοί. Να μην τους βγάζουμε και στην απέξω.

    Αν έκαναν σωστά τη δουλειά τους τα μισά τροχαία θα είχαν αποφευχθει και ο κόσμος θα είχε καλύτερη συμπεριφορά ΚΑΙ παιδεία.

  4. #1984
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    623
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Δυστηχώς στους ανεγκέφαλους περιλαμβάνονται ΚΑΙ οι αστυνομικοί. Να μην τους βγάζουμε και στην απέξω.

    Αν έκαναν σωστά τη δουλειά τους τα μισά τροχαία θα είχαν αποφευχθει και ο κόσμος θα είχε καλύτερη συμπεριφορά ΚΑΙ παιδεία.
    Λίγο αργότερα, στη οδό Δεκελίας στη Νέα Φιλαδέλφεια, ένας 25χρονος που οδηγούσε μηχανή τραυματίστηκε θανάσιμα έπειτα από σύγκρουση με αυτοκίνητο. Ο άτυχος άνδρας ήταν αστυνομικός της ομάδας ΔΙΑΣ. Την ώρα του δυστυχήματος ήταν εκτός υπηρεσίας και σύμφωνα με πληροφορίες δεν φορούσε κράνος.

    https://www.protothema.gr/greece/art...se-liges-ores/

    Τι αλλο να πεις....

  5. #1985
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Over 25 years ago..

    Οδηγος Alfa Romeo 33 με πιτσιρικά (5-6 χρονων) στο μπροστινο καθισμα χωρις booster και ζωνη, τρακάρει με προπορευομενη πλατφορμα με καρπουζια, ευτυχως με μικρη ταχυτητα..
    Ο ιδιος δεν παθαινει απολυτως τπτ αλλα ο πιτσιρικας περναει μεσα απο το παρμπριζ (κυριολεκτικα..)
    Το ΕΚΑΒ φτανει σε λιγοτερο απο 5 λεπτα (πολυ κοντα στο Κ.Υ. Αγ. Νικολαου εγινε η φαση) και μεταφερει ΚΑΙ τους 2 τραυματιες στο Κ.Υ.
    (ο δευτερος τραυματισμός εγινε εξ αιτιας του ξυλου που εφαγε ο οδηγος απο τον διασωστη..)
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  6. #1986
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.180
    Παμ' παρακάτω.
    Συνεχίζουμε με ό,τι είδατε

  7. #1987
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sanctusan
    Εγγραφή
    25/10/2017
    Μηνύματα
    1.134
    Σε είδα στη Βουλιαγμένης προσς Αθήνα στο ύψος Αγ. Δημητρίου με ένα KLE περιποιημένο, με το κρανάκι σου το jet, ετών 50+.
    Στις σφήνες το πήγαινες τάπα, σου κάνω μια προσπέραση και με το που με είδες καθόσουν δίπλα και με χάζευες.

    Στο φανάρι
    - Αυτό το θυρίο, έτσι καρατιμόνα ήταν ή εσύ το έκανες μετατροπή;
    - Έτσι το πήρα, είναι καινούργιο, ούτε μήνα δεν έχω κλείσει
    - Έχω ένα ΚΑΤΑΝΑ του '82 και με έχει κουράσει το clipon, σκέφτομαι να του βάλω τιμόνι αλλά δε ξέρω αν θα χαλάσει η γεωμετρία του.
    - Δε ξέρω, αλλά ένα τέτοιο εργαλείο δεν θα το πείραζα.
    - Καλά λες, αφού έχω το KLE και με πάει μέσα στη πόλη, ωραίο μηχανάκι πήρες, καλούς δρόμους.
    - Πάντα όρθιοι

    Δεν είναι η πρώτη φορά που 50-60άριδες νομίζουν ότι καβαλάω πετσοκομμένο SS της δεκαετίας του '80, και πραγματικά πολύ το χαίρομαι, αυτό ήταν που μου άρεσε σε αυτό το όχημα! Γενικά τραβάει πολύ τα βλέμματα!!!
    arvala παν στην εκκλησιά arvala προσκυνάνε.......

  8. #1988
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    731
    Τι μοτο καβαλάς?

  9. #1989
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.106
    Mια που σχεδιάστηκε σαν πετσοκομμένο SS των 90ς
    Έχουν δίκιο τα βλέμματα που τραβιόνται.

  10. #1990
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sanctusan
    Εγγραφή
    25/10/2017
    Μηνύματα
    1.134
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    Τι μοτο καβαλάς?
    Yamaha XSR 900 2022
    arvala παν στην εκκλησιά arvala προσκυνάνε.......

  11. #1991
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sanctusan
    Εγγραφή
    25/10/2017
    Μηνύματα
    1.134
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Mια που σχεδιάστηκε σαν πετσοκομμένο SS των 90ς
    Έχουν δίκιο τα βλέμματα που τραβιόνται.
    Λέϊτ 80’s, έρλι 90’s για να τα βρούμε κάπου στη μέση
    arvala παν στην εκκλησιά arvala προσκυνάνε.......

  12. #1992
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της husky21
    Εγγραφή
    09/11/2015
    Μηνύματα
    707
    Σας ειδα το μεσημερι στα διοδια Αιγινιου
    με τα 2 εντουρακια/μοτοκρος σας φορτωμενα στο τρειλερ
    και πολυ σας ζηλεψα

  13. #1993
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.137
    Σε ειδα ηλίθιε αφρικανέ με το βαν του κουριερ να μπαινεις στη λωρίδα μου χωρις να τσεκαρεις καθρέπτη και το χειρότερο χωρις να ανάψεις φλας.
    Σε κόρναρα γ@μω τα περηφανα αυτιά σου και πάλι χαμπαρι δεν πηρες συνεχισες να με στριμωχνεις. Στο τσακ γλύτωσα την πτώση πάνω στο πεζοδρόμιο κι αυτο επειδή φρέναρα και μπήκες κύριος μπροστά μου.

  14. #1994
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.342
    Κόντρα στα θεμελιώδη ACAB 1312 ιδεώδη μου σε είδα σε μπλόκο της ειδικής ομάδας (ΟΠΤΕ νομίζω) σε μπλόκο στο Yabanaki στην κατεύθυνση προς Αθήνα. Ήσουν επάνω σε R1M το οποίο δν είχε διακριτικά ή πινακίδα Ε.Α. αλλά νομίζω ήταν υπηρεσιακό. Τι ποίημα αυτό το μηχανάκι και φάνηκε να ξέρεις τι οδηγείς και να το σέβεσαι. Θα πα να στήσω καραούλι την επόμενη μπας και σε δω σε καταδίωξη.

    Τ νου σας επίσης είναι μονίμως στημένοι εκεί με ραντάρ και στο Ribas απέναντι.

    Επίσης σας είδα κάγκαροι με τα Tracer και τα XR 1000 να κάνετε 10μλκιες/sec. Στις στροφές τι έγινε ; Μπαίνουν τα άλογα για ύπνο στον σταύλο.

  15. #1995
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της husky21
    Εγγραφή
    09/11/2015
    Μηνύματα
    707
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από macdeath_s Προβολή μηνύματος
    Κόντρα στα θεμελιώδη ACAB 1312 ιδεώδη μου σε είδα σε μπλόκο της ειδικής ομάδας (ΟΠΤΕ νομίζω) σε μπλόκο στο Yabanaki στην κατεύθυνση προς Αθήνα. Ήσουν επάνω σε R1M το οποίο δν είχε διακριτικά ή πινακίδα Ε.Α. αλλά νομίζω ήταν υπηρεσιακό. Τι ποίημα αυτό το μηχανάκι και φάνηκε να ξέρεις τι οδηγείς και να το σέβεσαι. Θα πα να στήσω καραούλι την επόμενη μπας και σε δω σε καταδίωξη.

    Τ νου σας επίσης είναι μονίμως στημένοι εκεί με ραντάρ και στο Ribas απέναντι.

    Επίσης σας είδα κάγκαροι με τα Tracer και τα XR 1000 να κάνετε 10μλκιες/sec. Στις στροφές τι έγινε ; Μπαίνουν τα άλογα για ύπνο στον σταύλο.
    μαλλον ο ιδιοκτητης του ηταν στην ιδια κατηγορια με τους αλλους με τα τρεισερ που λες παρακατω και ετυχε να καταφερουν να τον τσιμπησουν

Παρόμοια θέματα

  1. Σε είδα...... vol ΙΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 1183
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2010, 19:17
  2. Σε είδα...... vol ΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 255
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2009, 14:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF