Σελίδα 158 από 199 ΠρώτοΠρώτο ... 58108148153154155156157158159160161162163168 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 2.356 έως 2.370 από 2982

Θέμα: ΣΕ ΕΙΔΑ vol. XΙ

  1. #2356
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Εχω βαρεθει να σας βλεπω να "ΜΗΝ" ρε ενστολοι... Να ειστε μεσα στην κινηση καθε μερα, και να μην σηκωνετε ουτε φρύδι για οτι γινεται γυρω μας και θετει σε κινδυνο την ζωη και την ακεραιότητα ολων μας.
    Quod me nutrit... me destruit.....

  2. #2357
    Ελ προφεσόρ Το avatar του/της Nik0s_Dk
    Εγγραφή
    12/11/2014
    Μηνύματα
    690
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vassilis Προβολή μηνύματος
    Πού ακριβώς στην Ν. Σμύρνη;
    Στην Νικόλα Πλαστήρα και Φιλαδέλφειας με κατεύθυνση προς Νέο Κόσμο. . Βγήκε από Φιλαδέλφειας.
    Run, live to fly, fly to live, do or die
    Run, live to fly, fly to live, Aces high

  3. #2358
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.967
    Σε είδα με το μπλε Punto και τον παπαγάλο στον ώμο ...

  4. #2359
    Αμετανόητος Κριός... Το avatar του/της Manalishi
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    1.042
    Να το γράψω, να μή το γράψω......

    Σας είδα 50-60 μηχανάκια την Τετάρτη στις 7:00-7:30 (αγώνας ποδοσφαίρου ΑΕΚ-ΠΑΟΚ στις 9:00) στην κάθοδο του Κηφισου, όλοι διπλοί, μερικοί τρικάβαλο, με ξύλα/λοστάρια στα χέρια, ζώνες και ιμάντες δεσίματος με το σίδερο στην άκρη, στο ύψος του "Λητώ" να σταματάτε την κίνηση των οχημάτων και να κατεβαίνετε όλοι.
    Δεν φοράγατε διακριτικά (όχι, δεν φοράγατε...., ο ενας με μπουφάν με εναν Θρυλικό Εφηβο, άλλοι 3 με κασκόλ, ο άλλος με κατι σαν μπαντάνα ασπρη κόκκινη.....) και δεν μπόρεσα να καταλάβω ποιά ομάδα του Πειραία υποστηρίζετε.

    Σας είδα λοιπόν να σταματάτε, να κατεβαίνετε όλοι και να τρέχετε στο διαχωριστικό κάγκελο, να πηδάτε στην άλλη πλευρά του Κηφισσού που ήταν μποτιλιαρισμένη και να πετάτε κροτίδες, να κοπανάτε αμάξια και να προσπαθείτε να ανοίξετε πόρτες.
    Μάλλον κάποιοι πήγαιναν στην Ν. Φιλαδέλφεια για καφέ και θέλατε να τους πείτε να προτιμήσουν το Μικρολίμανο για φρέντο εσπρέσσο.
    Ακουσα κορναρίσματα, μηχανές αυτοκινήτων να μαρσάρουν σαν τρελλές και λάστιχα να τσιρίζουν απο το σπινιάρισμα, κάποιοι όταν σας είδαν μπέρδεψαν το φρένο με το γκάζι...

    Δεν είναι η πρώτη φορά που έβλεπα κάτι τέτοιο, 2 πράγματα μου έκαναν εντύπωση:

    - Το μένος...
    και

    - Εσύ φίλε στο παπί μπροστά μου, που κατέβηκες απο τους τελευταίους και έτρεξες στο διαχωριστικό για να πάρεις μέρος, κρατώντας "κάτι" μέσα στο μπουφάν σου, που όταν είδες οτι δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις στους απέναντι προσπάθησες να το ξανακρύψεις όπως έτρεχες πάλι πίσω στον σωφέρ σου,αλλά το μέγεθος δε σε βοήθαγε. Κατάλαβα οτι ήταν δυο πλαστικά μπουκάλια γεμάτα με κάτι και δεμένα με ταινιία μαζί, το δε περιεχόμενο ήταν χρυσοκίτρινο, ίσως καμιά καλή ρετσίνα απο το αμπέλι του πατέρα σου?
    Μετά φεύγοντας προς Αιγάλεω, έκρυβες την πινακίδα με τα χέρια σου όσο μπορούσες, ίσως απο ντροπή..... Έχεις δίκιο, αυτό το ΧΧΧΧ 903 δεν είναι νούμερο για μηχανάκι....

    Ω ρε που πάμε.....
    The mountain is you

  5. #2360
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.145
    Να την πω την κακία μου;

    Θα την πω.
    Μήπως ήταν αστυνομικοί;

  6. #2361
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.159
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McGyver Προβολή μηνύματος
    Σε είδα με το μπλε Punto και τον παπαγάλο στον ώμο ...
    Σου κάνει αυτός;
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG-8f2b122d5ebcc4af4446b167faab5f4c-V.jpg 
Προβολές:	518 
Μέγεθος:	50,0 KB 
ID:	442975
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  7. #2362
    Μέλος Το avatar του/της Vassilis
    Εγγραφή
    16/11/2021
    Μηνύματα
    293
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Manalishi Προβολή μηνύματος
    Να το γράψω, να μή το γράψω......

    Σας είδα 50-60 μηχανάκια την Τετάρτη στις 7:00-7:30 (αγώνας ποδοσφαίρου ΑΕΚ-ΠΑΟΚ στις 9:00) στην κάθοδο του Κηφισου, όλοι διπλοί, μερικοί τρικάβαλο, με ξύλα/λοστάρια στα χέρια, ζώνες και ιμάντες δεσίματος με το σίδερο στην άκρη, στο ύψος του "Λητώ" να σταματάτε την κίνηση των οχημάτων και να κατεβαίνετε όλοι.
    Δεν φοράγατε διακριτικά (όχι, δεν φοράγατε...., ο ενας με μπουφάν με εναν Θρυλικό Εφηβο, άλλοι 3 με κασκόλ, ο άλλος με κατι σαν μπαντάνα ασπρη κόκκινη.....) και δεν μπόρεσα να καταλάβω ποιά ομάδα του Πειραία υποστηρίζετε.

    Σας είδα λοιπόν να σταματάτε, να κατεβαίνετε όλοι και να τρέχετε στο διαχωριστικό κάγκελο, να πηδάτε στην άλλη πλευρά του Κηφισσού που ήταν μποτιλιαρισμένη και να πετάτε κροτίδες, να κοπανάτε αμάξια και να προσπαθείτε να ανοίξετε πόρτες.
    Μάλλον κάποιοι πήγαιναν στην Ν. Φιλαδέλφεια για καφέ και θέλατε να τους πείτε να προτιμήσουν το Μικρολίμανο για φρέντο εσπρέσσο.
    Ακουσα κορναρίσματα, μηχανές αυτοκινήτων να μαρσάρουν σαν τρελλές και λάστιχα να τσιρίζουν απο το σπινιάρισμα, κάποιοι όταν σας είδαν μπέρδεψαν το φρένο με το γκάζι...

    Δεν είναι η πρώτη φορά που έβλεπα κάτι τέτοιο, 2 πράγματα μου έκαναν εντύπωση:

    - Το μένος...
    και

    - Εσύ φίλε στο παπί μπροστά μου, που κατέβηκες απο τους τελευταίους και έτρεξες στο διαχωριστικό για να πάρεις μέρος, κρατώντας "κάτι" μέσα στο μπουφάν σου, που όταν είδες οτι δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις στους απέναντι προσπάθησες να το ξανακρύψεις όπως έτρεχες πάλι πίσω στον σωφέρ σου,αλλά το μέγεθος δε σε βοήθαγε. Κατάλαβα οτι ήταν δυο πλαστικά μπουκάλια γεμάτα με κάτι και δεμένα με ταινιία μαζί, το δε περιεχόμενο ήταν χρυσοκίτρινο, ίσως καμιά καλή ρετσίνα απο το αμπέλι του πατέρα σου?
    Μετά φεύγοντας προς Αιγάλεω, έκρυβες την πινακίδα με τα χέρια σου όσο μπορούσες, ίσως απο ντροπή..... Έχεις δίκιο, αυτό το ΧΧΧΧ 903 δεν είναι νούμερο για μηχανάκι....

    Ω ρε που πάμε.....
    Αηδια

  8. #2363
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    681
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Να την πω την κακία μου;

    Θα την πω.
    Μήπως ήταν αστυνομικοί;
    Μπορεί και ναυαγοσώστες.
    Imagine life without motorcycling
    now slap yourself and never do it again

  9. #2364
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.967
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Σου κάνει αυτός;
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG-8f2b122d5ebcc4af4446b167faab5f4c-V.jpg 
Προβολές:	518 
Μέγεθος:	50,0 KB 
ID:	442975
    Σου κάνει αναμετάδοση με το ράμφος σε κώδικα Morse ;








    Ξέρεις ότι το λέω καλοπροαίρετα, ξέρω ότι δε με παρεξηγείς...

  10. #2365
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.145
    Σε ειδα ηλίθιε με το aygo να προσπερνάς όοολη την ουρά στην αρδητού που περίμενε να στρίψει αριστερά στη βουλιαγμένης και να το κόβεις απότομα αριστερά για να στριψεις κι εσυ. Από τη μεσαία λωρίδα που ειναι για ευθεία προς καλιρρόης.
    Εκείνη την ώρα έστριβα εγώ και από τύχη δεν σε εμβόλισα με τη μαλακία που σε δέρνει.

    Λόγω τραυματισμού δεν μπορώ να πάρω μηχανή και αναγκαστικά κινουμαι με το αυτοκινητο. Έχω φρικάρει γμτ, ολοι βιαζόμαστε αλλά ούτε τα αυτονόητα δεν τηρούνται. Ωρες ωρες φαντάζομαι να είχα τζιπάκι με σιδεριές και απλά να μη με νοιάζει κι εμένα τίποτα και να στο έκανα κονσέρβα το aygo.


    Αυτό είναι το πρώτο περιστατικό της βραδυάς, γιατί υπήρξε και δεύτερο λίγα λεπτα μετά....
    Σε δρόμο που έχω στοπ σταματάω και κοιτάω μόνο από αριστερά, δεν έχω δει/καταλάβει ότι ο δρόμος που διασχίζω είναι διπλής. Ευτυχώς περνάω αργά και τελευταία στιγμή περνάει ξυστά από τον προφυλακτήρας μου ντελιβερας. Από την τρομάρα του κοβει ταχύτητα και με κοιτάει με βλέμα "τι κανεις ρε μαλάκα", το ίδιο κι εγώ γιατί πίστευα ότι πάει ανάποδα. Μια χαρά πήγαινε ο άνθρωπος, ήταν διπλής κατεύθυνσης.

    Δεν σε είδα ρε φιλε και 1000 συγνώμη, αγιο είχες και δεν μπλέξαμε κι οι δυο άσχημα, εσύ με νοσοκομεία κι εγω με αστυνομίες.

  11. #2366
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/08/2020
    Μηνύματα
    131
    Σε είδα τελευταία στιγμή να έρχεσαι απο στενάκι κάθετα στη Συγγρού και πλακωθήκαμε στα φρένα για να μη χτυπήσουμε. Σου ζήτησα συγγνώμη γιατί νόμιζα ότι έχεις προτεραιότητα από δεξιά. Που να ήξερα ο βλάκας ότι 8 το πρωί πήγαινες αγέρωχη αναποδα τον μονόδρομο.

  12. #2367
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sanctusan
    Εγγραφή
    25/10/2017
    Μηνύματα
    1.170
    Σε είδα να σε ταξιδεύω στο πρώτο σου νησί μετά από 18 χρόνια στα χέρια μου
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	42D40961-BDEA-482B-B0EE-9CA9BB7A343B.jpg 
Προβολές:	433 
Μέγεθος:	97,2 KB 
ID:	442987
    arvala παν στην εκκλησιά arvala προσκυνάνε.......

  13. #2368
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McGyver Προβολή μηνύματος
    Σε είδα με το μπλε Punto και τον παπαγάλο στον ώμο ...

    Ένα πράγμα μου ήρθε στο μυαλό! Μόνο για γνώστες!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Οι 8 ριψοκίνδυνοι.jpg 
Προβολές:	346 
Μέγεθος:	27,1 KB 
ID:	442995
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  14. #2369
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.192
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Ένα πράγμα μου ήρθε στο μυαλό! Μόνο για γνώστες!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Οι 8 ριψοκίνδυνοι.jpg 
Προβολές:	346 
Μέγεθος:	27,1 KB 
ID:	442995
    Ομοίως

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Inspektor-Colouseau-Der-irre-Flic-mit-dem-heissen-Blick.jpg 
Προβολές:	356 
Μέγεθος:	90,5 KB 
ID:	442996

  15. #2370
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    326
    Σε είδα Varadero 1000 κάπου στα προπύλαια εχθές και μου άρεσες πρώτη φορά. Χωρίς κάγκελα και κάλυμμα στο ντεπόζιτο, με custom πλαστικά από οτι μου πε και ο ιδιοκτήτης που ήρθε μετά από λίγο. Μπορώ να πω οτι κάτι μου κανες ετσι λίγο αδυνατισμένη στη σιλουέτα.

Παρόμοια θέματα

  1. Σε είδα...... vol ΙΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 1183
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2010, 19:17
  2. Σε είδα...... vol ΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 255
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2009, 14:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF