Σελίδα 166 από 200 ΠρώτοΠρώτο ... 66116156161162163164165166167168169170171176 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 2.476 έως 2.490 από 2994

Θέμα: ΣΕ ΕΙΔΑ vol. XΙ

  1. #2476
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.342
    Σε είδα ξάπλα αλλά φαινόσουν καλά γιατί εκτός της βερμούδας όλα τα άλλα ήταν φουλ προστατευμένα και μάλλον σε έσωσε κιόλας αυτό. Είδα το μηχανάκι σου κάποιο naked μαυρο με το πιρούνι μπροστά σπασμένο και τη ρόδα να χει ξεκολλήσει ουσιαστικά. Στη κατηφόρα που τελειώνουν οι στροφές από τα λιμανάκια και ξεκινάνε τα μαγαζιά πριν το Γιαμπανάκι.

    Σας είδα και εσάς με αίματα στα γόνατα αλλά κατα τα άλλα όρθιοι στη στροφή μετά την τρύπα του Καραμανλή. Προσοχή γενικά στη παραλιακή γιατί πετάγονται αμάξια από στάση χωρίς να τους νοιάζει τπτ.

  2. #2477
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.195
    Σε είδα σφηκούλα να χώνεσαι μεσα στο κράνος από τη χαραμάδα της μισάνοιχτης ζελατίνας και να κόβεις βόλτες στη μέσα μεριά.
    Μέχρι να ανοίξω εντελώς τη ζελατίνα να σε πάρει ο αέρας τα μάτια μου είχαν γουρλώσει σα δίευρα!

  3. #2478
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Σε είδα σφηκούλα να χώνεσαι μεσα στο κράνος από τη χαραμάδα της μισάνοιχτης ζελατίνας και να κόβεις βόλτες στη μέσα μεριά.
    Μέχρι να ανοίξω εντελώς τη ζελατίνα να σε πάρει ο αέρας τα μάτια μου είχαν γουρλώσει σα δίευρα!
    Κάπως έτσι;


    Αφού δεν σου τράβηξε κάνα γερό τσίμπημα πάλι καλά να λες

    Αν δεν φας σφήκα μέσα στην βερμούδα δεν ξέρεις τι εστί πόνος
    Από τότε κομμένες οι βερμούδες
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  4. #2479
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της husky21
    Εγγραφή
    09/11/2015
    Μηνύματα
    723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Κάπως έτσι;


    Αφού δεν σου τράβηξε κάνα γερό τσίμπημα πάλι καλά να λες

    Αν δεν φας σφήκα μέσα στην βερμούδα δεν ξέρεις τι εστί πόνος
    Από τότε κομμένες οι βερμούδες
    με εχει τσιμπησει στο χειλος και ημουν
    σαν ροφος που εβαλε υαλουρονικο

  5. #2480
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Σε είδα σφηκούλα να χώνεσαι μεσα στο κράνος από τη χαραμάδα της μισάνοιχτης ζελατίνας και να κόβεις βόλτες στη μέσα μεριά.
    Μέχρι να ανοίξω εντελώς τη ζελατίνα να σε πάρει ο αέρας τα μάτια μου είχαν γουρλώσει σα δίευρα!
    Παρομοίως πριν λίγες μέρες, μπήκε η π**τ*ν* αλλά "παγιδεύτηκε" μεταξύ ζελατίνας και μαύρων ενσωματωμένων γυαλιών,
    οπότε κατάφερα να είμαι πιο ψύχραιμος από όσο εκτιμούσα ότι θα έπρεπε να είμαι....

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	18221802_820310951465978_4127887572171156312_n.jpg 
Προβολές:	463 
Μέγεθος:	53,6 KB 
ID:	444555

  6. #2481
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.195
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Κάπως έτσι;


    Αφού δεν σου τράβηξε κάνα γερό τσίμπημα πάλι καλά να λες

    Αν δεν φας σφήκα μέσα στην βερμούδα δεν ξέρεις τι εστί πόνος
    Από τότε κομμένες οι βερμούδες
    Έχω γενικώς ανοσία σε αυτά τα τσιμπήματα,είναι σαν του κουνουπιού,τσούζει 5 λεπτά και ύστερα περνάει.
    Καλού κακού κάνω και ένα παλιό κόλπο του πατέρα μου,παίρνω το κλειδί της μηχανής,ένα μαχαίρι ή ένα κομμάτι μέταλλο τελοσπάντων και 'σταυρώνω' το σημείο του τσιμπήματος,περνάω δηλ. το κλειδί οριζόντια και κάθετα πάνω στην επιδερμίδα.Προφανώς το μέταλλο αφαιρεί κάπως το κεντρί και σε ανακουφίζει και όντως το κόλπο πιάνει.

  7. #2482
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Με χρυσό ξέρω ότι έχουν σωθεί πολλοί
    που έπεσαν σε μελίσσι.
    Χάνει την τοξικότητα του με τα ιόντα; Δεν είμαι σίγουρος...

  8. #2483
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.438
    Η σφήκα δεν αφήνει μέσα κεντρί όπως η μέλισσα που είναι τσίμπιμα=θάνατος της και για αυτό μπορεί να σε τσιμπίσει και 2-3 φορές δίπλα δίπλα.
    Το πρώτο που έχεις να κάνεις μετά από τσίμπημα σφήκας είναι καλό καθάρισμα , είναι ''βρώμικα'' έντομα .
    Καλά την εποχή που δούλευα μελισσοκόμος με τσιμπούσαν και 20 την μέρα ,οκ τα πρώτα 100 είναι τα δύσκολα
    when life gets complicated... i ride.

  9. #2484
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    326
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από macdeath_s Προβολή μηνύματος
    Σε είδα ξάπλα αλλά φαινόσουν καλά γιατί εκτός της βερμούδας όλα τα άλλα ήταν φουλ προστατευμένα και μάλλον σε έσωσε κιόλας αυτό. Είδα το μηχανάκι σου κάποιο naked μαυρο με το πιρούνι μπροστά σπασμένο και τη ρόδα να χει ξεκολλήσει ουσιαστικά. Στη κατηφόρα που τελειώνουν οι στροφές από τα λιμανάκια και ξεκινάνε τα μαγαζιά πριν το Γιαμπανάκι.

    Σας είδα και εσάς με αίματα στα γόνατα αλλά κατα τα άλλα όρθιοι στη στροφή μετά την τρύπα του Καραμανλή. Προσοχή γενικά στη παραλιακή γιατί πετάγονται αμάξια από στάση χωρίς να τους νοιάζει τπτ.
    Και εγώ γύρω στις 9 προχθές πριν τη Βάρκιζα πήγα να πέσω πάνω σε σμαρτακι που αποφάσισε από δεξιά λωρίδα να βγει κατευθείαν αριστερή και καπάκια αναστροφή 5 μέτρα μπροστά μου. Πάλι καλά που στο αντίθετο δεν υπήρχε όχημα.

  10. #2485
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Υπόψιν ότι δεν ισχύει το "δεν είμαι αλλεργικός" αλλά το δεν είμαι αλλεργικός μέχρι τώρα.
    Κάποιος μπορεί να πάθει αλλεργικό σοκ ακόμα και μετά απο πολλά αθώα τσιμπήματα.

    Θεραπεία είναι ένεση αντισταμινικού ή/και αδρεναλίνης.
    Πάντα μετά απο τσίμπημα φροντίζουμε να είμαστε 30' μακριά απο γιατρό και εάν είναι αδύνατον φροντίζουμε να έχουμε τα απαραίτητα μαζί μας μετά απο επικοινωνία με τον γιατρό μας. Κόστος ~€10


    Το ξύσιμο του τσιμπίματος όντως βοηθάει να βγεί το κεντρί (μέλισσας).
    Στη μέλισσα βάζουμε βάση και στη σφίγγα οξύ.
    Προσωπική υπενθύμιση: Να μήν πηγαίνω κόντρα στο ΑΙ των Google/Facebook/Twitter/Insta.... Χαμένος χρόνος.
    https://www.imdb.com/title/tt11464826/

  11. #2486
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.365
    Σε είδα να πηγαίνεις ακάθεκτος ανάποδα στην παραλιακή με αυτοκίνητο στο ύψος της Π. Συνδίκα, αφού πρώτα κόντεψες να πατήσεις εμένα και μία γυναίκα που περνούσαμε κανονικά με πράσινο τη διάβαση της λεωφόρου

    Τα κορναρίσματα, τα φώτα και οι ψαλμωδίες που άκουγες και από τις πέντε λωρίδες, που προφανώς γέμισαν αμέσως, δεν σε πτόησαν φυσικά καθόλου!

    Δεν άντεχα να σε βλέπω ούτε δευτερόλεπτο παραπάνω και έφυγα, και ευτυχώς δεν άκουσα κανένα μπαμ αμέσως μετά - τι έκανες, ο Θέος και η ψυχή σου...

  12. #2487
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Χτυπάει άσχημα η ζέστη, δεν εξηγείται αλλιώς... Έχουμε και λέμε:
    Σε είδα ηλίθιε τρίβλακα με το παπί να... Γράφεις μήνυμα και να πέφτεις στον προφυλακτήρα του μπροστινού αμαξιού και να ζητάς και τα ρέστα μετά! Δεν σε χάλασε που στα έχωσα μετά ..
    Πιο πάνω, μετά σε είδα ηλίθια πάλι με παπί, να μου φωνάζεις ότι πέρασα με στοπ ενώ εσύ ερχόσουν ανάποδα σε μονόδρομο! Όταν στο έδειξα έκανες την Κινέζα...
    Πολύ προσοχή, παίδες, έχει λαλήσει ο κόσμος....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  13. #2488
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tsber Προβολή μηνύματος
    Σε είδα να πηγαίνεις ακάθεκτος ανάποδα στην παραλιακή με αυτοκίνητο στο ύψος της Π. Συνδίκα,
    Πλακα κανεις, ναι..???
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  14. #2489
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    723
    Και εγώ έχω πετύχει να βγαίνουν κάθετα από Συνδίκα η Μπότσαρη και να βλέπουν θέση πάρκινγκ από την δεξιά πλευρά της παραλιακής καμία εκατό μέτρα πριν από το φανάρι. Μόλις ανάβει πράσινο σ αυτούς και η παραλιακή είναι σχετικά άδεια το κόβουν ανάποδα με τα χίλια για να πάνε να παρκάρουν. Ότι να ναι. Λογικά αυτό που είδε ο Παντελής ήταν ακόμα χειρότερο.

  15. #2490
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.365
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Πλακα κανεις, ναι..???
    Όχι δυστυχώς, αρχικά νόμιζα ότι θα πάει να χωθεί κάπου να παρκάρει ακριβώς όπως γράφει ο φίλος Nitse3 αλλά αυτός συνέχιζε και δεν καταλάβαινε τίποτα.

    Φουλ ανάποδα στο κομμάτι μεταξύ Συνδίκα και Μπότσαρη της παραλιακής...

Παρόμοια θέματα

  1. Σε είδα...... vol ΙΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 1183
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2010, 19:17
  2. Σε είδα...... vol ΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 255
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2009, 14:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF