Σελίδα 178 από 200 ΠρώτοΠρώτο ... 78128168173174175176177178179180181182183188 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 2.656 έως 2.670 από 2992

Θέμα: ΣΕ ΕΙΔΑ vol. XΙ

  1. #2656
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tsber Προβολή μηνύματος
    Σε είδα φίλε να λογομαχείς και να επιτίθεσαι στο απόλυτο κενό και ξαναείδα live τον επίλογο του Fight Club

    Επί δέκα λεπτά στο πεζοδρόμιο της Β. Όλγας απειλούσες και ορμούσες να ξεκάνεις τους Λαιστρυγονες και τους Κύκλωπες που η ψυχή σου έστησε μπροστά σου.

    Ελπίζω με κάποιον τρόπο να βρεις και να αποδεχθείς τη βοήθεια που χρειάζεσαι και τέτοια στον δρόμο ποτέ σου μη ξανάβρεις...

    Όταν έμενα στο Αιγάλεω, έβλεπα πολλούς σαν αυτόν που περιγράφεις. (Δρομοκαΐτειο, γαρ.....)
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  2. #2657
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.362
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Όταν έμενα στο Αιγάλεω, έβλεπα πολλούς σαν αυτόν που περιγράφεις. (Δρομοκαΐτειο, γαρ.....)
    Το χειρότερο είναι ότι δεν μπορείς να κάνεις τίποτα για να βοηθήσεις....

  3. #2658
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.362
    Σε είδα μαύρη Speed Triple 955i παρκαρισμένη ως συνήθως στη Eurobank Μαρτίου με Όλγας, αλλά αυτή τη φορά πεντακάθαρη, σενιαρισμένη και με ολοκαίνουργια λάστιχα

    Σε χάρηκα με την καρδιά μου γιατί χρόνια και χρόνια σε έβλεπα στο ίδιο σημείο παρατημένη μέσα στη βρωμιά και τις αράχνες και πιανόταν η ψυχή μου...

    Καλές βόλτες και να είσαι καλά εσύ που την επανέφερες, μου φώτισες λίγο την ημέρα

  4. #2659
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    723
    Περνάω συνέχεια από εκεί και με στεναχωρούσε και εμένα το θέμα της Τριπλ. Δεν είχε αποσύρει και τις πινακίδες και έλεγα αποκλείεται να το επαναφέρει το μηχανάκι μόνο και μόνο λόγω των τελών.

    Σε είδα σήμερα το πρωί κατά τις εφτά, ακόμα νύχτα στην Ανθέων με ψιλόβροχο 14-15 βαθμούς πάνω στο LC 4 με κοντομάνικο.

  5. #2660
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.345
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tsber Προβολή μηνύματος
    Σε είδα μαύρη Speed Triple 955i παρκαρισμένη ως συνήθως στη Eurobank Μαρτίου με Όλγας, αλλά αυτή τη φορά πεντακάθαρη, σενιαρισμένη και με ολοκαίνουργια λάστιχα

    Σε χάρηκα με την καρδιά μου γιατί χρόνια και χρόνια σε έβλεπα στο ίδιο σημείο παρατημένη μέσα στη βρωμιά και τις αράχνες και πιανόταν η ψυχή μου...

    Καλές βόλτες και να είσαι καλά εσύ που την επανέφερες, μου φώτισες λίγο την ημέρα
    Την ετοίμασε για την ετήσια
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  6. #2661
    Ελ προφεσόρ Το avatar του/της Nik0s_Dk
    Εγγραφή
    12/11/2014
    Μηνύματα
    690
    Σε είδα σήμερα στην πηγμενη Καλλιρρόης να ανοίγεις την πόρτα του συνοδηγού να κατέβεις.

    Ταυτόχρονα είδα τον οδηγό του δίπλα οχήματος (επαγγελματικό βαν) να βγάζει το χέρι και με έντονες κινήσεις να μου κάνει νόημα να κόψω. Δεν έχει σημασία αν το είχα δει η όχι και μόνο η κίνηση εμένα μου έφτιαξε τη διάθεση.
    Μπροφιστ και ρισπεκτ κ ελπίζω να έφτιαξε και η δική σου μέρα.
    Run, live to fly, fly to live, do or die
    Run, live to fly, fly to live, Aces high

  7. #2662
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.362
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Την ετοίμασε για την ετήσια
    Ξαναπέρασα και έλειπε, άρα κινείται - λες;


  8. #2663
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.145
    Προχτες στη νεα σμυρνη άκουσα μηχανη να σερνεται στην άσφαλτο και μετά είδα εσένα να ξεπροβάλεις από τη γωνια γλυστρώντας στο δρόμο με τον κώλο κανοντας (κυριολεκτικά!) τσουλιθρα! Προφανώς δεν είχες πολλά χλμ αλλά παρόλα αυτά η γλίτσα από την βροχή και η κατηφόρα έκαναν το θαυμα τους. Ευτυχώς αναίμακτο πέσιμο (όσο αστείο κι αν ηταν το γλυστριμα), σηκώθηκες ψυχραιμος επιβεβαιώνοντας ότι είσαι καλά.

  9. #2664
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/12/2017
    Μηνύματα
    34
    Σε είδα σήμερα αρκετές φορές αφού προπορευόσουν ακριβώς την ίδια διαδρομή με μένα. MT-09, Nike backpack και κράνος X-Lite.

    1η φορά στην άνοδο της Εθνικής χαμηλά κοντά στο Μοσχάτο, που σου είχε κολλήσει από πίσω ένα άλλο μηχανάκι και συ φυσικά δεν ένιωθες να μαζευτείς λίγο ενώ υπήρχε χώρος, για αυτό χρειάζονται οι καθρέφτες που ΔΕΝ είχες.

    2η φορά μετά από λίγο αφού σε πέρασε αυτός, πήγε μία από την αριστερή λωρίδα να σε πλευρίσει και αντέδρασες σωστά η αλήθεια είναι αλλά θα μπορούσες να μην είσαι τόσο εκτεθειμένος στεκόμενος δίπλα της.

    3η φορά αφού βγήκες στην έξοδο για Μπουρνάζι και πήγες δεξιά στο Empoli και πέτυχες εκείνο το αμάξι που έκανε αναστροφή στη Σολωμού έξω από το e-shop. Προφανώς αυτό που έκανε ήταν παράνομο και ελαφρώς χασαπιλίκι, αλλά μια χαρά είχε δει την κίνηση και δεν κινδύνεψε κανείς, ούτε συ, ούτε το άλλο μηχανάκι που ήταν πιο μπροστά από σένα και δεν εκνευρίστηκε, εσύ αποφάσισες να κάτσεις μετέωρος μες στη μέση να μουτζώσεις και να βρίσεις, λες και σε άκουσε.

    4η φορά, από Ιδομενέως για Θηβών μπήκες με το STOP κανονικότατα ενώ περνούσαν αμάξια, υπέθεσες ότι θα είσαι safe αν κάνεις merging στη δεξιά μεριά του αμαξιού, και πράγματι ήσουν safe. Αυτή τη φορά.

    Ελπίζω να μη σε ξαναδώ, κοίτα να προσέχεις λίγο περισσότερο, δε φάνηκε να βιάζεσαι άλλωστε. Δε φταίνε πάντα οι άλλοι να ξέρεις. Α και που σαι, μαζί με τους καθρέφτες πάρε και μια κανονική πινακίδα, αυτό το πραγματάκι που έχεις κολλημένο με κάτι μαύρα γράμματα δε διαβάζεται εκεί που το έχεις. Ίσως βέβαια για αυτό να οδηγάς έτσι. Ασυνείδητε. Αν είσαι μέσα στο group θα χαρώ να ακούσω τι έχεις να πεις.

    ΥΓ: σταμάτησες τελικά στο φούρνο στη Θηβών, νομίζω λέγεται Θανάσης. Πρέπει να έχει καλά πράματα εκεί, ίσως το μόνο σωστό που έκανες.

  10. #2665
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από balnik Προβολή μηνύματος
    Σε είδα σήμερα αρκετές φορές αφού προπορευόσουν ακριβώς την ίδια διαδρομή με μένα. MT-09, Nike backpack και κράνος X-Lite.

    1η φορά στην άνοδο της Εθνικής χαμηλά κοντά στο Μοσχάτο, που σου είχε κολλήσει από πίσω ένα άλλο μηχανάκι και συ φυσικά δεν ένιωθες να μαζευτείς λίγο ενώ υπήρχε χώρος, για αυτό χρειάζονται οι καθρέφτες που ΔΕΝ είχες.

    2η φορά μετά από λίγο αφού σε πέρασε αυτός, πήγε μία από την αριστερή λωρίδα να σε πλευρίσει και αντέδρασες σωστά η αλήθεια είναι αλλά θα μπορούσες να μην είσαι τόσο εκτεθειμένος στεκόμενος δίπλα της.

    3η φορά αφού βγήκες στην έξοδο για Μπουρνάζι και πήγες δεξιά στο Empoli και πέτυχες εκείνο το αμάξι που έκανε αναστροφή στη Σολωμού έξω από το e-shop. Προφανώς αυτό που έκανε ήταν παράνομο και ελαφρώς χασαπιλίκι, αλλά μια χαρά είχε δει την κίνηση και δεν κινδύνεψε κανείς, ούτε συ, ούτε το άλλο μηχανάκι που ήταν πιο μπροστά από σένα και δεν εκνευρίστηκε, εσύ αποφάσισες να κάτσεις μετέωρος μες στη μέση να μουτζώσεις και να βρίσεις, λες και σε άκουσε.

    4η φορά, από Ιδομενέως για Θηβών μπήκες με το STOP κανονικότατα ενώ περνούσαν αμάξια, υπέθεσες ότι θα είσαι safe αν κάνεις merging στη δεξιά μεριά του αμαξιού, και πράγματι ήσουν safe. Αυτή τη φορά.

    Ελπίζω να μη σε ξαναδώ, κοίτα να προσέχεις λίγο περισσότερο, δε φάνηκε να βιάζεσαι άλλωστε. Δε φταίνε πάντα οι άλλοι να ξέρεις. Α και που σαι, μαζί με τους καθρέφτες πάρε και μια κανονική πινακίδα, αυτό το πραγματάκι που έχεις κολλημένο με κάτι μαύρα γράμματα δε διαβάζεται εκεί που το έχεις. Ίσως βέβαια για αυτό να οδηγάς έτσι. Ασυνείδητε. Αν είσαι μέσα στο group θα χαρώ να ακούσω τι έχεις να πεις.

    ΥΓ: σταμάτησες τελικά στο φούρνο στη Θηβών, νομίζω λέγεται Θανάσης. Πρέπει να έχει καλά πράματα εκεί, ίσως το μόνο σωστό που έκανες.
    Τι ζωδιο ήταν ?
    Μαρκα ρολοϊ ?
    :P

  11. #2666
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ioannispar
    Εγγραφή
    07/10/2019
    Μηνύματα
    530
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από balnik Προβολή μηνύματος
    Σε είδα σήμερα αρκετές φορές αφού προπορευόσουν ακριβώς την ίδια διαδρομή με μένα. MT-09, Nike backpack και κράνος X-Lite.

    1η φορά στην άνοδο της Εθνικής χαμηλά κοντά στο Μοσχάτο, που σου είχε κολλήσει από πίσω ένα άλλο μηχανάκι και συ φυσικά δεν ένιωθες να μαζευτείς λίγο ενώ υπήρχε χώρος, για αυτό χρειάζονται οι καθρέφτες που ΔΕΝ είχες.

    2η φορά μετά από λίγο αφού σε πέρασε αυτός, πήγε μία από την αριστερή λωρίδα να σε πλευρίσει και αντέδρασες σωστά η αλήθεια είναι αλλά θα μπορούσες να μην είσαι τόσο εκτεθειμένος στεκόμενος δίπλα της.

    3η φορά αφού βγήκες στην έξοδο για Μπουρνάζι και πήγες δεξιά στο Empoli και πέτυχες εκείνο το αμάξι που έκανε αναστροφή στη Σολωμού έξω από το e-shop. Προφανώς αυτό που έκανε ήταν παράνομο και ελαφρώς χασαπιλίκι, αλλά μια χαρά είχε δει την κίνηση και δεν κινδύνεψε κανείς, ούτε συ, ούτε το άλλο μηχανάκι που ήταν πιο μπροστά από σένα και δεν εκνευρίστηκε, εσύ αποφάσισες να κάτσεις μετέωρος μες στη μέση να μουτζώσεις και να βρίσεις, λες και σε άκουσε.

    4η φορά, από Ιδομενέως για Θηβών μπήκες με το STOP κανονικότατα ενώ περνούσαν αμάξια, υπέθεσες ότι θα είσαι safe αν κάνεις merging στη δεξιά μεριά του αμαξιού, και πράγματι ήσουν safe. Αυτή τη φορά.

    Ελπίζω να μη σε ξαναδώ, κοίτα να προσέχεις λίγο περισσότερο, δε φάνηκε να βιάζεσαι άλλωστε. Δε φταίνε πάντα οι άλλοι να ξέρεις. Α και που σαι, μαζί με τους καθρέφτες πάρε και μια κανονική πινακίδα, αυτό το πραγματάκι που έχεις κολλημένο με κάτι μαύρα γράμματα δε διαβάζεται εκεί που το έχεις. Ίσως βέβαια για αυτό να οδηγάς έτσι. Ασυνείδητε. Αν είσαι μέσα στο group θα χαρώ να ακούσω τι έχεις να πεις.

    ΥΓ: σταμάτησες τελικά στο φούρνο στη Θηβών, νομίζω λέγεται Θανάσης. Πρέπει να έχει καλά πράματα εκεί, ίσως το μόνο σωστό που έκανες.

    Πως γινεται να μην τον ξαναδεις; Απο οτι γραφεις την ιδια διαδρομη εκανες μαζι του και σταματησες για να δεις - καταλαβεις περισσοτερα. Εκτος και αν τελικα δεν ηταν καποιος...

  12. #2667
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/12/2017
    Μηνύματα
    34
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pariancbf Προβολή μηνύματος
    Πως γινεται να μην τον ξαναδεις; Απο οτι γραφεις την ιδια διαδρομη εκανες μαζι του και σταματησες για να δεις - καταλαβεις περισσοτερα. Εκτος και αν τελικα δεν ηταν καποιος...
    Εννοώ εφόσον κάνω αυτή τη διαδρομή καθημερινά ελπίζω να μην τον ξαναπετύχω την ίδια ώρα, ελπίζω να ήταν one time thing για αυτόν. Και δε σταμάτησα κάπου για να δω καλύτερα, απλά πήγαινα σπίτι μου και ήταν συνεχώς μπροστά μου.

  13. #2668
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.229
    Νομίζω ότι (σε) είδα αλλά δεν είμαι σίγουρος λόγω απόστασης, χθες το απόγευμα στο άγαλμα του Βενιζέλου, MBX 125 σε φαινομενικά πολύ καλή κατάσταση (είπαμε, ήμουν σε απόσταση...). Τι blast from the past ήταν αυτό, με γύρισες στο λύκειο. Να το χαίρεσαι

  14. #2669
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.341
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Νομίζω ότι (σε) είδα αλλά δεν είμαι σίγουρος λόγω απόστασης, χθες το απόγευμα στο άγαλμα του Βενιζέλου, MBX 125 σε φαινομενικά πολύ καλή κατάσταση (είπαμε, ήμουν σε απόσταση...). Τι blast from the past ήταν αυτό, με γύρισες στο λύκειο. Να το χαίρεσαι
    Bλεπω τακτικά στην Ηλιούπολη ένα προσεγμένο RG125 gamma 88-89 κάπου εκεί και γουστάρω πολύ. Ήταν μεγάλος έρωτας το συγκεκριμένο και δεν έτυχε να το πάρω.

  15. #2670
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Νομίζω ότι (σε) είδα αλλά δεν είμαι σίγουρος λόγω απόστασης, χθες το απόγευμα στο άγαλμα του Βενιζέλου, MBX 125 σε φαινομενικά πολύ καλή κατάσταση (είπαμε, ήμουν σε απόσταση...). Τι blast from the past ήταν αυτό, με γύρισες στο λύκειο. Να το χαίρεσαι
    αν το ειδες στην πατρα ναι mbx 125 ειναι σε μετρια κατασταση αλλα ωραιο
    Sekundu s`agapune n`agapisi

Παρόμοια θέματα

  1. Σε είδα...... vol ΙΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 1183
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2010, 19:17
  2. Σε είδα...... vol ΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 255
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2009, 14:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF