Σελίδα 187 από 200 ΠρώτοΠρώτο ... 87137177182183184185186187188189190191192197 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 2.791 έως 2.805 από 2993

Θέμα: ΣΕ ΕΙΔΑ vol. XΙ

  1. #2791
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Ε ναι, με δικό του μετρητή αν θέλετε, πολύ εύκολο και θα είναι ήσυχος και αυτός γιατί βάζεις την ασφάλεια που χρειάζεσαι.
    Στην δική μου γειτονιά δεν έχουμε τέτοια θέματα, ένα τσακ κάνουμε το πρωϊ με το σταρτερ και κινούμαστε όλη μέρα

  2. #2792
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    535
    Σε βλέπω στα φανάρια της Λεωφόρου Πεντέλης να παίζεις φλογέρα. Ένας που πέρναγε με 2 πατερίτσες τίς πέταξε και άρχισε να τρέχει, ένας κουφός σαν κάτι να κατάλαβε και κοίταζε απορημένος αριστερά-δεξιά, σμήνη πουλιών απομακρύνονται κρώζοντας. Θα έλεγα να το σκεφτείς να το κάνεις επάγγελμα, αλλά το έχεις ήδη κάνει.

  3. #2793
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    326
    Σε είδα τελείως σε άλλη διάσταση 35άρα αλλού για αλλού να ξεκινάς και να με βρίσκεις από στενό αριστερά μου ενώ περνούσα με προτεραιότητα. Όποιον πάρει ο χαρος

  4. #2794
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.718
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Υπάρχουν και χειρότερα, όπως ο γείτονας στο ρετιρέ που παρκάρει το ηλεκτρικό σκούτερ στο υπόγειο πάρκινγκ της πολυκατοικίας (σε θέση άλλου που δεν έχει όχημα) και μετά το φορτίζει από το κοινόχρηστο ρεύμα στο λεβητοστάσιο. Το κόστος είναι μεν μηδαμινό αλλά η νοοτροπία...
    Χρειάζεται και σε εμάς μια αλλαγή στη νοοτροπία. Για να το κάνει πάει να πει πως κανένας δεν του την έχει πει. Ή ακόμη καλύτερα δεν του έχει τραβήξει μια καταγγελία με τη μια. Θα το ξανακάνει; Ειδικά σε θέματα που αφορούν την προστασία μιας κοινωνικής ομάδας -εν προκειμένω του κατοίκους μιας πολυκατοικίας- δε χωράνε συγχωροχάρτια. Εκτός αν το ζήτησε ευγενικά και η πλειοψηφία των ενοίκων το δέχθηκε.

  5. #2795
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.229
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    Χρειάζεται και σε εμάς μια αλλαγή στη νοοτροπία. Για να το κάνει πάει να πει πως κανένας δεν του την έχει πει. Ή ακόμη καλύτερα δεν του έχει τραβήξει μια καταγγελία με τη μια. Θα το ξανακάνει; Ειδικά σε θέματα που αφορούν την προστασία μιας κοινωνικής ομάδας -εν προκειμένω του κατοίκους μιας πολυκατοικίας- δε χωράνε συγχωροχάρτια. Εκτός αν το ζήτησε ευγενικά και η πλειοψηφία των ενοίκων το δέχθηκε.
    Έχεις απόλυτο δίκιο, αλλά αν η μία ελληνική νοοτροπία είναι "κάνω ό,τι νομίζω", η άλλη είναι "πού να μπλέκεις τώρα...". Γενικά είμαι άτομο που αποφεύγει τις αντιπαραθέσεις, τις δε ελάχιστες φορές που αποπειράθηκα να επισημάνω σε κάποιον ένα σφάλμα (μτφ: καραμπινάτη μαλακία στο δρόμο), όχι μόνο δεν υπήρξε αποδοχή ευθύνης αλλά συχνά πήγαν να βγουν και από πάνω. Επειδή λοιπόν ο μαλάκας είναι ανίκητος και επειδή το κράτος δεν προστατεύει επαρκώς το νομοταγή πολίτη για να το τραβήξεις παραπέρα, συνήθως παύεις να ασχολείσαι γιατί δεν αξίζει τον κόπο και το χρόνο σου και καταλήγεις να βράζεις στο ζουμί σου.

    Στη συγκεκριμένη περίπτωση θα υπάρξει πολιτισμένη κουβέντα, όχι γιατί με καίνε τα 2€ το μήνα, αλλά γιατί...

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Μπορεί να πει σε ηλεκτρολόγο να του βγάλει πρίζα, τραβώντας ρεύμα από το μετρητή της ΔΕΗ στο ισόγειο.
    Ο παλλήκαρος έχει ήδη δική του πρίζα στην αποθήκη του παραδίπλα, απλά είναι δύσκολο να παρκάρει το μηχανάκι χωρίς να εμποδίζει (edit: τον εαυτό του, με το αμάξι) λόγω χωροταξίας. Μη σχολιάσει κανείς για μπαλαντέζες και άλλα τέτοια λογικά.
    Τελευταία τροποποίηση από Acacius; 21/12/2023 στις 16:19.

  6. #2796
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.718
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Έχεις απόλυτο δίκιο, αλλά αν η μία ελληνική νοοτροπία είναι "κάνω ό,τι νομίζω", η άλλη είναι "πού να μπλέκεις τώρα...". Γενικά είμαι άτομο που αποφεύγει τις αντιπαραθέσεις, τις δε ελάχιστες φορές που αποπειράθηκα να επισημάνω σε κάποιον ένα σφάλμα (μτφ: καραμπινάτη μαλακία στο δρόμο), όχι μόνο δεν υπήρξε αποδοχή ευθύνης αλλά συχνά πήγαν να βγουν και από πάνω. Επειδή λοιπόν ο μαλάκας είναι ανίκητος και επειδή το κράτος δεν προστατεύει επαρκώς το νομοταγή πολίτη για να το τραβήξεις παραπέρα, συνήθως παύεις να ασχολείσαι γιατί δεν αξίζει τον κόπο και το χρόνο σου και καταλήγεις να βράζεις στο ζουμί σου.

    Στη συγκεκριμένη περίπτωση θα υπάρξει πολιτισμένη κουβέντα, όχι γιατί με καίνε τα 2€ το μήνα, αλλά γιατί...


    Ο παλλήκαρος έχει ήδη δική του πρίζα στην αποθήκη του παραδίπλα, απλά είναι δύσκολο να παρκάρει το μηχανάκι χωρίς να εμποδίζει (edit: τον εαυτό του, με το αμάξι) λόγω χωροταξίας. Μη σχολιάσει κανείς για μπαλαντέζες και άλλα τέτοια λογικά.
    Θα σταθώ στη φράση που τόνισα και κυρίως στη λέξη "επαρκώς" που θα με αναγκάσει να συμφωνήσω μαζί σου.

  7. #2797
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.966
    Σε είδα μπάρμπα στην Κορίνθου-Πατρών, λίγο πριν το ύψος του στρατοπέδου, να πηγαίνεις ανάποδα στη Λ.Ε.Α. πρωινιάτικα, πάνω σε ηλεκτρικό πατίνι... έβγαινα από παράδρομο κανονικά, είδα για δευτερόλεπτα τον πανικό στα μάτια σου, προσπάθησες να πατήσεις φρένο...

    Σε είδα κι εσένα ποδηλάτη με ενδυμασία και ύφος "τρέχω στον ποδηλατικό γύρο της Γαλλίας", στην είσοδο του Ναυπλίου, να έχει ανάψει κόκκινο φανάρι, και να το σφάζεις επιδεικτικά...δεν είναι σωστό αυτό που θα πω, αλλά πολύ θα ήθελα να σε πάρει κάποιος παραμάζωμα πανίβλακα...

  8. #2798
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Σας είδα δύο φορές σήμερα, σε μποτιλιαρισμένο δρόμο, με μία λωρίδα ανά κατεύθυνση, να βγαίνετε με το αμάξι στο αντίθετο ρεύμα, να προσπερνάτε ουρά σταματημένων αυτοκινήτων 100 μέτρων και να στέκεστε μπροστά στο κόκκινο φανάρι, πάνω στη διάβαση των πεζών για να περάσετε πρώτοι, καθυστερώντας τα αμάξια πίσω σας. Στη μία περίπτωση σε είδα να κινείσαι έτσι άνετα στο αντίθετο ρεύμα, περνώντας μπροστά από αστυνομικό τμήμα. Η ατιμωρησία έχει δώσει αδιανόητες ελευθερίες σε όσους έχουν θράσος.
    Σε είδα να κινείσαι στο αντίθετο ρεύμα, να προσπερνάς 5 αμάξια, με τους οδηγούς των αντιθέτως διερχόμενων οχημάτων να παίζουν φώτα πανικόβλητοι, όταν σε είδαν να πηγαίνεις κατά πάνω τους. Γιατί ρισκάρεις να σκοτώσεις κόσμο;
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  9. #2799
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Σας είδα ΟΛΟΥΣ να τηρείτε τον ΚΟΚ σας κατα γράμμα.
    Είτε panigale είτε huracan με >>600 άλογα να οδηγούν με ασφάλεια και νόμιμα.

    Respect στο κράτος σας.
    Προσωπική υπενθύμιση: Να μήν πηγαίνω κόντρα στο ΑΙ των Google/Facebook/Twitter/Insta.... Χαμένος χρόνος.
    https://www.imdb.com/title/tt11464826/

  10. #2800
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Σας είδα ΟΛΟΥΣ να τηρείτε τον ΚΟΚ σας κατα γράμμα.
    Είτε panigale είτε huracan με >>600 άλογα να οδηγούν με ασφάλεια και νόμιμα.

    Respect στο κράτος σας.
    Σε ποια χώρα;
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  11. #2801
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.103
    Οποιαδήποτε άλλη.

  12. #2802
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.844
    Σε είδα φίλε με το παπί στα leroy Κηφισού να με κοιτάς να προσπαθώ να χωρέσω στην Μπαγκαζιέρα μια εργαλειοθήκη για κανένα 5λέπτο μέχρι που προθυμοποιήθηκες να μου δώσεις ένα από τα δύο χταπόδια που είχες.

    Με είδα να μένω μαλάκας όταν σου έδωσα το όνομα και το τηλ μου (σαν κάρτα get out of jail for free για το καλό που μου έκανες γιατί δεν κουβαλούσα μετρητά να στο πληρώσω ) και τελικά ήσουν φίλος-πελάτης του πατέρα μου.
    Ακραία σύμπτωση.
    Σε ευχαριστώ και από εδώ , σωτήρια ήταν η παρέμβαση σου.
    where was Gondor when the Westfold fell?

  13. #2803
    Αμετανόητος Κριός... Το avatar του/της Manalishi
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    1.042
    Billy84, νομίζω σε είδα οταν επέστρεφες? Εθνική Αθηνών -Λαμίας προς Αθήνα, περίπου 16:30 λίγο πριν/μετά τα διόδια Αφιδνών?
    The mountain is you

  14. #2804
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Manalishi Προβολή μηνύματος
    Billy84, νομίζω σε είδα οταν επέστρεφες? Εθνική Αθηνών -Λαμίας προς Αθήνα, περίπου 16:30 λίγο πριν/μετά τα διόδια Αφιδνών?
    Λογικά εμένα είδες, επέστρεφα από παλιά και ξαναμπήκα Αγιο Στέφανο στην Εθνική!

    Με τι ήσουν?
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  15. #2805
    Αμετανόητος Κριός... Το avatar του/της Manalishi
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    1.042
    Με το αμάξι, οικογένεια και γονείς, δεν πρόλαβα να σε χαιρετίσω!
    The mountain is you

Παρόμοια θέματα

  1. Σε είδα...... vol ΙΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 1183
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2010, 19:17
  2. Σε είδα...... vol ΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 255
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2009, 14:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF