Σελίδα 193 από 200 ΠρώτοΠρώτο ... 93143183188189190191192193194195196197198 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 2.881 έως 2.895 από 2994

Θέμα: ΣΕ ΕΙΔΑ vol. XΙ

  1. #2881
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    535
    Ο τύπος προφανώς ήταν γκάου. Απλά να πω κάτι, χωρίς να ξέρω φυσικά τη δική του περίπτωση. Πολλές φορές που άνθρωποι βρίσκουν δικαιολογίες (δεν έχω τα γυαλιά μου, μήπως μπορείς να μου συμπληρώσεις εσύ την αίτηση κλπ) είναι γιατί δεν μπορούν να γράψουν, είναι αναλφάβητοι και ντρέπονται να το πουν. Από τότε που το κατάλαβα, όταν σε υπηρεσίες, τράπεζες κλπ βλέπω κάτι γιαγιάδες που στέκονται με το στυλό και κοιτάνε το χαρτί σαν να τους είπες να αλλάξουν τα πηνία σε Honda με μαχαιροπήρουνα, προσφέρομαι μήπως χρειάζονται βοήθεια.

  2. #2882
    Ιπτάμενο Μέλος Το avatar του/της Kepler Fun
    Εγγραφή
    11/06/2009
    Μηνύματα
    168
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Σε είδα ανεκδιήγητε ελληνάρα στη Διεύθυνση Συγκοινωνιών,μπροστά μου στο γκισέ:

    - Θέλω να κάνω μεταβίβαση το φορτηγό,θα το πουλήσω.Να τα χαρτιά μου.
    - (η υπάλληλος τα εξετάζει) μμμ ναι...ναι...ναι.Λείπει όμως το βιβλίο μεταβολών.
    -Δεν ξέρω τι μου λές αυτά είναι τα χαρτιά!
    -Χωρίς το βιβλίο κύριε δεν μπορεί να γίνει μεταβίβαση σε επαγγελματικό αυτοκίνητο πρέπει να έχετε κι αυτό.
    -δεν ξέρω δεν είχα ποτέ τέτοιο πράμα.
    -Αποκλείεται,όταν αγοράσατε εσείς το αυτοκίνητο σας έδωσαν και το βιβλίο.

    (το διάλογο σας τον μεταφέρω εν τάχει,μεσολαβούσαν πολλά δευτερόλεπτα σιωπής,γκριμάτσες,μουγκανητά και άλλα τέτοια!)

    - "το έχω χάσει έφαγα τον κόσμο δεν μπορώ να το βρω"! βρήκε τελικά να πει ο απίστετυτος.
    - σε αυτή την περίπτωση θα συμπληρώσετε μια υπεύθυνη δήλωση για απώλεια .Ορίστε μία,συμπληρώστε τα στοιχεία σας για να μπορέσουμε να προχωρήσουμε.
    - Δε γίνεται να μου τη γράψεις εσύ γιατί δεν βλέπω?
    -Τι δε βλέπετε,δεν μπορείτε να γράψετε ένα όνομα και ένα επώνυμο?
    -δε βλέπω δεν έχω τα γυαλιά μου.

    Κάπου εκεί επεμβαίνω εγώ " θέλετε να σας δώσω για λίγο τα δικά μου γυαλιά να γράψετε στην δήλωση?
    Ξερή απάντηση,όχι!

    (Η υπάλληλος με την Ιώβεια υπομονή αρχίζει να συμπληρώνει αυτή την υπεύθυνη δήλωση και κάποια στιγμή του λέει 'δώστε μου την ταυτότητά σας.
    Επική απάντηση: Δεν την έχω!
    Η καψερή δεν άντεξε, "δεν βλέπετε να βάλετε μια υπογραφή,δεν έχετε ταυτότητα,ΤΙ ΗΡΘΑΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΕΔΩ ΚΥΡΙΕ ?

    Εγώ να έχω κλάσει στο γέλιο τόσην ώρα και το αποκορύφωμα,κάθε φορά που γύρναγε η γυναικούλα την πλάτη της ο τεράστιος κούναγε το χέρι του με γκριμάτσες περιφρόνησης "τσ τσ κοπρίτες-δημόσιοι υπάλληλοι-ταλαιπωρούν τον κόσμο" κλπ.
    Μλκ μου το καλύτερο μισάωρο της ημέρας ήταν αυτό
    Φαντάσου αυτός πόσο σοβαρός και υπεύθυνος θα ήταν όταν οδηγούσε
    'Η ανάγκη είναι η μητέρα της δημιουργίας'

  3. #2883
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.345
    Σε είδα mercentes se 280 cabriolet 3.5 1970-71 στο χρώμα της ζάχαρης. Θεωρώ πως είναι ένα από τα πιο όμορφα αυτοκίνητα όλων των εποχών.

    Συγχαρητήρια σε αυτόν που την κρατάει σε τέτοια άψογη κατάσταση.

    ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΚΟΣΜΗΜΑ

    (Τυχαία φωτογραφία)
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot_2024-02-20-12-39-41-893_com.android.chrome~2.jpg 
Προβολές:	465 
Μέγεθος:	70,6 KB 
ID:	451041

  4. #2884
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.289



    (ps: το είχε ένα θείος μου σε τετράπορτο, θαλασσί με ηλιοροφή. Μπαίναμε στο πίσω κάθισμα 5 παιδιά! και τραβούσαμε για το χωριό. Το έδωσε mid 90s και πήρε C180.. )
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  5. #2885
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.859
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrval Προβολή μηνύματος
    Ο τύπος προφανώς ήταν γκάου. Απλά να πω κάτι, χωρίς να ξέρω φυσικά τη δική του περίπτωση. Πολλές φορές που άνθρωποι βρίσκουν δικαιολογίες (δεν έχω τα γυαλιά μου, μήπως μπορείς να μου συμπληρώσεις εσύ την αίτηση κλπ) είναι γιατί δεν μπορούν να γράψουν, είναι αναλφάβητοι και ντρέπονται να το πουν. Από τότε που το κατάλαβα, όταν σε υπηρεσίες, τράπεζες κλπ βλέπω κάτι γιαγιάδες που στέκονται με το στυλό και κοιτάνε το χαρτί σαν να τους είπες να αλλάξουν τα πηνία σε Honda με μαχαιροπήρουνα, προσφέρομαι μήπως χρειάζονται βοήθεια.
    Η ιστορία μυρίζει απάτη.
    Άρνηση να γράψει (με τον δικό γραφικό χαρακτήρα), ταυτότητα άφαντη, πίεση στον υπάλληλο κλπ.
    Οι έμπειροι υπάλληλοι στις ΔΥ, τα αναγνωρίζουν αυτά και βοηθάνε όσο χρειάζεται. Όχι παραπάνω.

  6. #2886
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sanctusan Προβολή μηνύματος
    Εγώ αν δεν βιαζόμουν θα του έλεγα:
    Ούτε εγώ ξέρω, κάτσε να πάρουμε το γερανό της αστυνομίας να μας βοηθίσει.
    Σε είδα να έχεις ΠΟΛΥ χρόνο για χάσιμο

    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  7. #2887
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    326
    Σε είδα στον Κηφισό στο ύψος του γαλαξία τελευταία στιγμή στον καθρέφτη και σε πέρασα για μηχανή που πήγαινε για προσπέραση από αριστερά στην αριστερή λωρίδα. Έκανα δεξιά πριν συνειδητοποιησω οτι είσαι βαν και οριακά να με ακουμπήσεις.
    Πρέπει να είχες καμια 160άρα.
    Προσοχή παιδιά. Μάτια και στον κωλο.

  8. #2888
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της est
    Εγγραφή
    10/10/2012
    Μηνύματα
    988
    Τι ώρα έγινε αυτό;

  9. #2889
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    326
    Γύρω στις 11+ χτες βράδυ
    Ducatο μεγάλο ήταν.
    Δυστυχώς το μυαλό μου ήταν πολύ απασχολημένο να κάνω εικόνα τον εαυτό μου στο ανθρωποκτονιών να εξηγώ για ποιό λόγο έκανα μπάλα ποδοσφαίρου το κεφάλι του οδηγού και δε συγκράτησα το σήμα της επιχείρησης.
    Τελευταία τροποποίηση από asxetost; 21/02/2024 στις 10:04.

  10. #2890
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Πρωινή ωδη για τα δυο σκουτερ, στην ανοδο της Κηφισιας πριν σφιξουν εντελως τα πραγματα. Η κοπελα στην διηθηση μεταξυ μεσαιας και δεξιας λωριδας, ο νεαρος με το δικο του, στην διηθηση της μεσαιας με την αριστερη... Στο ιδιο "υψος" με την ιδια περιπου ταχυτητα κινησης (ταχυτητα ακινησιας), να μην νιωθουν για το τι δημιουργουν πισω τους, ειδικα ο νεανιας... Ελπιζω σε καποιο φαναρι να βρεθηκατε, να αγαπηθητε και να μας δωσετε πολλους πολλους απογονους ωστε να φτασουμε μια ωρα αρχητερα στο https://www.imdb.com/title/tt0387808/.
    Quod me nutrit... me destruit.....

  11. #2891
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.145
    Σε είδα προχτές ανάπηρε (κυριολεκτικά, είχε το αυτοκόλητο στο πίσω τζάμι) να κινείσαι νωχελικά και μόλις είδες να ανάβει κίτρινο το φανάρι πάτησες γκάζι να το προλάβεις.
    Και πέρασες με καραμπινάτο κόκκινο.


    Σε είδα κι εσένα κάγκουρα με το τανκ το gs να παίρνεις με φόρα τη δεξιά στην καλλιρόης (εκεί μετά τη φρατζή), να κόβεις 2 λωρίδες από τερμα δεξιά σε τέρμα αριστερά και να μπαινεις φουριόζος στην αερογέφυρα για Συγγρού. Μέχρι εδώ όλα καλά, σε "έπαιρνε". Δεν σε πήρε όμως καθόλου όταν 30 μετρα παρακάτω (πριν την κουρμπα της γέφυρας) ήταν σταματημένο το τελευταίο αμάξι της ουράς και πλακώθηκες στα φρένα τόσο δυνατά που η ουρά άρχισε τον καρσιλαμά. Για να μην πέσεις πάνω του χώθηκες στο κενό με την αριστερή μπαριέρα. Τελικά γλύτωσες και τη στουκα και την τουμπα και θα "πληρώσεις" μόνο έναν ελαφρα πληγωμένο προφυλακτήρα που την έφαγε από τα κάγκελα σου.

    Ηθελα να ήξερα, αν δεν υπήρχε η ουρα, με πόσα θα έμπαινε στην στροφή που ακολουθούσε; Γλυστερό οδόστρωμα με κατεστραμένη άσφαλτο και διαλυμένες μπαριέρες.

  12. #2892
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.637
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από asxetost Προβολή μηνύματος
    Σε είδα στον Κηφισό στο ύψος του γαλαξία τελευταία στιγμή στον καθρέφτη και σε πέρασα για μηχανή που πήγαινε για προσπέραση από αριστερά στην αριστερή λωρίδα. Έκανα δεξιά πριν συνειδητοποιησω οτι είσαι βαν και οριακά να με ακουμπήσεις.
    Πρέπει να είχες καμια 160άρα.
    Προσοχή παιδιά. Μάτια και στον κωλο.
    Εσύ λες για εθνική οδό.
    Μέσα στον αστικό ιστό ρε, ιστορίες τρελας, σκηνή 4928577348:
    Είμαι με το φορτηγάκι της δουλειάς προχθές,στο Πέραμα στα καζάνια και διαπιστώνω ότι ένα ΕΠΙΚΑΘΗΜΕΝΟ με ρυμουλκα πίσω στον τρακτορα, νιώθει αισθάνεται αγωνιστικά και κάνει σφήνες πίσω μου και ανάμεσα σε μηχανάκια!!!
    Σε κάποια φάση εκεί έχει φανάρι το οποίο είναι κλασικά μετά από στροφή στην οποία καταλήγει ευθεία όπου μπορείς να μαζέψεις χλμ αν δεν προσέχεις. Εκεί λοιπόν ήταν άλλο φορτηγό που προσπαθοντας να στρίψει, καταλάμβανε την δεξιά από τις δύο λωρίδες.
    Εγώ προχώρησα κανονικά καθως ξέρω το σημείο,ο Νίκι Λάουντα αμέ τη νταλίκα έφτασε το όχημα του στα όρια των πιο αποκοσμων ήχων στην προσπάθεια να μην γίνουν Ραξ Πετράκης Α.Ε....
    Του κάνω του τριμαλακα νόημα "τι κάνεις;"...
    Τον είδα στον καθρέφτη να σταματά με αλαρμ, ευτυχώς αναίμακτα.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  13. #2893
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.289
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Μέσα στον αστικό ιστό ρε, ιστορίες τρελας, σκηνή 4928577348:
    4928577349: Εχθές βράδυ, ανοίγω γκαραζόπορτα, βγαίνω έξω, στρίβω δεξιά όπου στα 40 μέτρα έχει φανάρι.

    Το οδόστρωμα βρεγμένο. Επιταχύνω να προλάβω το φανάρι, οπότε είχα πάρει φόρα.

    Περνάω με κανονικότατο πράσινο και σε βλέπω ντελιβερά την ίδια στιγμή να περνάς το δικό σου φανάρι -
    κόκκινο (επάνω σε κεντρική λεωφόρο) και να σταματώ στο εκατοστό μπροστά μου. Το abs επενέβει και
    σωθήκαμε από το να γίνουμε χαλκομανία το τελευταίο δευτερόλεπτο.

    Αρχίζεις να φωνάζεις και να επαναλαμβάνεις ''συγγνώμη-συγγνώμη'' .

    Χέστηκα αρκετά για να σου την πω και λέω αφού είμαι καλά φεύγω.

    Γιατί τόση αδιαφορία προς την ανθρώπινη ζωή, τους νόμους, τα πάντα; Για΄τι γίναμε τόσο κρέατα;

    Αφού θέλεις να περάσεις κόκκινο και δεν είσαι στη μέση του πουθενά αλλά κάπου κεντρικά, γιατί δεν κοιτάς
    πρώτα καλά δεξιά - αριστερά;

    Δεν γίνεται και να θέλουμε να κάνουμε τη μλκια μας και να είμαστε στα @@ μας.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  14. #2894
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.145
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    4928577349: Εχθές βράδυ, ανοίγω γκαραζόπορτα, βγαίνω έξω, στρίβω δεξιά όπου στα 40 μέτρα έχει φανάρι.

    Το οδόστρωμα βρεγμένο. Επιταχύνω να προλάβω το φανάρι, οπότε είχα πάρει φόρα.

    Περνάω με κανονικότατο πράσινο και σε βλέπω ντελιβερά την ίδια στιγμή να περνάς το δικό σου φανάρι -
    κόκκινο (επάνω σε κεντρική λεωφόρο) και να σταματώ στο εκατοστό μπροστά μου. Το abs επενέβει και
    σωθήκαμε από το να γίνουμε χαλκομανία το τελευταίο δευτερόλεπτο.

    Αρχίζεις να φωνάζεις και να επαναλαμβάνεις ''συγγνώμη-συγγνώμη'' .

    Χέστηκα αρκετά για να σου την πω και λέω αφού είμαι καλά φεύγω.

    Γιατί τόση αδιαφορία προς την ανθρώπινη ζωή, τους νόμους, τα πάντα; Για΄τι γίναμε τόσο κρέατα;

    Αφού θέλεις να περάσεις κόκκινο και δεν είσαι στη μέση του πουθενά αλλά κάπου κεντρικά, γιατί δεν κοιτάς
    πρώτα καλά δεξιά - αριστερά;

    Δεν γίνεται και να θέλουμε να κάνουμε τη μλκια μας και να είμαστε στα @@ μας.

    Για να ζήτησε συγνώμη για τη μλκια που έκανε, πιθανολογώ ότι δεν το είδε και πήρε την ιδια τρομάρα με σένα.

    Γενικά η συγνώμη μετα τη μλκια μας είναι εξαιρετικά σπάνια, ο κόσμος πλέον κανει τη μλκια του και ζητάει και τα ρέστα από πάνω. Αυτό λέγεται θράσσος και επιβεβαιώνει ότι γίναμε κρέατα.



    Σχετικό-άσχετο, βλέπετε κι εσείς πολλά αυτοκίνητα με Ν στο πίσω τζάμι (άρα νέος οδηγός στο τιμόνι) να σφάζουν τα κόκκινα όπως οι "έμπειροι" ή είναι δική μου οφθαλμαπάτη;

  15. #2895
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sanctusan
    Εγγραφή
    25/10/2017
    Μηνύματα
    1.186
    Σε είδα να κάνεις σφήνες με λεωφοριάκι βρεφονηπιακού δίχως αύριο και με πέταξες στο αντίθετο ρεύμα........ο βρεφονηπιακός σταθμός είναι ενήμερος.......
    arvala παν στην εκκλησιά arvala προσκυνάνε.......

Παρόμοια θέματα

  1. Σε είδα...... vol ΙΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 1183
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2010, 19:17
  2. Σε είδα...... vol ΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 255
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2009, 14:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF