Σελίδα 26 από 197 ΠρώτοΠρώτο ... 1621222324252627282930313676126 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 376 έως 390 από 2941

Θέμα: ΣΕ ΕΙΔΑ vol. XΙ

  1. #376
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    σε είδα Νεοσσέ να αιωρείσαι κηρύττοντας αγάπη

    Συνημμένο 402389
    Μια χαρα τα λεει ο νεοσσος.Ετσι πρεπει να ειναι.
    Προσοπικα στο δρομο δε παιζω ποτε ουτε κορνα.Δε θυμαμαι ποτε πατισα τελευταια φορα.Αντιθετος η γυναικα μου ειναι εντελος ανυπομονη στο τιμονη.Κορνες βρισιματα.Τις λεω να μη βριζει τους ανθρωπους (και μαλακια να εχουνε κανει) γιατι μπορει να τη δει καποιος απο τον καθρεπτη και να διαβασει τα χυλια της και να κατεβει κατω.Ετσι θα αναγκαζομαι εγω να παιζω ξυλο.

    Πριν καμια 5αετια ο πατερας μου πηγενε στη θαλασσα με το παπι.Στο δρομο εκανε μαλακια καποιος με ενα κουτι και ο πατερας μου τον ειπε μαλακα και τον μουτζωσε.Συνεχισε την πορεια του ο πατερας μου και οταν μετα απο καποια ωρα εφτασε στη θαλασσα το κουτι τον ειχε παρει απο πισω (τον ειχε δει απο τον καθρεπτη)και τον εσπασε στο ξυλο.Αποτελεσμα ο πατερας μου στο νοσοκομειο και ο αλλος στα δικαστηρια με μηνηση για ξηλοδαρμο.
    Ειδα τον πατερα μου στο νοσοκομειο να κλαιει και να μου λεει οτι δε θα ξαναβρισει στο τιμονη κανεναν.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  2. #377
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.481
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Προσοπικα στο δρομο δε παιζω ποτε ουτε κορνα.Δε θυμαμαι ποτε πατισα τελευταια φορα.Αντιθετος η γυναικα μου ειναι εντελος ανυπομονη στο τιμονη.Κορνες βρισιματα.Τις λεω να μη βριζει τους ανθρωπους (και μαλακια να εχουνε κανει) γιατι μπορει να τη δει καποιος απο τον καθρεπτη και να διαβασει τα χυλια της και να κατεβει κατω.Ετσι θα αναγκαζομαι εγω να παιζω ξυλο.
    https://www.youtube.com/watch?v=BMjtt8pWS34
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  3. #378
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Μια χαρα τα λεει ο νεοσσος.Ετσι πρεπει να ειναι.
    Προσοπικα στο δρομο δε παιζω ποτε ουτε κορνα.Δε θυμαμαι ποτε πατισα τελευταια φορα.Αντιθετος η γυναικα μου ειναι εντελος ανυπομονη στο τιμονη.Κορνες βρισιματα.Τις λεω να μη βριζει τους ανθρωπους (και μαλακια να εχουνε κανει) γιατι μπορει να τη δει καποιος απο τον καθρεπτη και να διαβασει τα χυλια της και να κατεβει κατω.Ετσι θα αναγκαζομαι εγω να παιζω ξυλο.

    Πριν καμια 5αετια ο πατερας μου πηγενε στη θαλασσα με το παπι.Στο δρομο εκανε μαλακια καποιος με ενα κουτι και ο πατερας μου τον ειπε μαλακα και τον μουτζωσε.Συνεχισε την πορεια του ο πατερας μου και οταν μετα απο καποια ωρα εφτασε στη θαλασσα το κουτι τον ειχε παρει απο πισω (τον ειχε δει απο τον καθρεπτη)και τον εσπασε στο ξυλο.Αποτελεσμα ο πατερας μου στο νοσοκομειο και ο αλλος στα δικαστηρια με μηνηση για ξηλοδαρμο.
    Ειδα τον πατερα μου στο νοσοκομειο να κλαιει και να μου λεει οτι δε θα ξαναβρισει στο τιμονη κανεναν.
    Πριν 7-8 χρόνια, είμαι παρκαρισμένος σε αδιέξοδο, δίπλα στη δουλειά μου, το οποίο είναι κάθετο σε δρόμο μονής κατεύθυνσης και, πρακτικά, μονής λωρίδας. Αυτός ο δρόμος, λοιπόν, έχει φανάρι 10 μέτρα μετά το στενάκι στο οποίο είχα παρκάρει. Βάζω όπισθεν, κάνω πίσω, βγάζω λίγο κώλο στον κάθετο δρόμο για να βλέπω την κίνηση, ρίχνοντας ματιές ταυτόχρονα και στο φανάρι. Κάποια στιγμή ανάβει κόκκινο, οπότε περιμένω, όπως κάθε λογικός άνθρωπος, να με αφήσει κάποιος να βγω. Περνάνε 2-3 αμάξια, τα αφήνω κανονικά, ώσπου φτάνει κι ένας τρόμπας και με κλείνει. Δεν μπορούσε να πάει πουθενά, γιατί το φανάρι ήταν κόκκινο και μπροστά του είχε σταματημένα αυτοκίνητα. Παρ'όλα αυτά επέλεξε να μη σταματήσει 5 μέτρα πριν και να με αφήσει να βγω, αλλά να έρθει και να κολλήσει ακριβώς πίσω από το αμάξι μου. Ανοίγω πόρτα:

    Εγώ: "Είσαι βλάκας; Δε βλέπεις ότι βγαίνω;"
    Αυτός: "Τι είπες;"
    Εγώ: "Eίσαι βλάκας; Δε βλέπεις ότι βγαίνω;"
    Αυτός: "Θα σε γαμήσω, θα σε σκίσω, θα σε λιώσω, θα σε πατήσω κάτω, είμαι ο έτσικιέτσι."
    Εγώ: "Καλά, βούλωνε και προχώρα." (έχει ανάψει πράσινο εν τω μεταξύ)

    Βγαίνω. Με πιάνει κόκκινο. Είμαι πρώτος στο φανάρι. Εμφανίζεται ο τύπος δίπλα μου πεζός λολ. Είχε σταματήσει 2 μέτρα πιο κάτω και είχε κατέβει, χωρίς να τον πάρω χαμπάρι. Προσπαθεί να μου ανοίξει την πόρτα, την τραβάω. Ξαναπροσπαθεί. Του λέω πολύ ήρεμα ότι αν μου κάνει ζημιά στο αμάξι δε θα γυρίσει σπίτι του απόψε. Ξανατραβάει. Την ανοίγω. Βγαίνω έξω. Κάνει μια απόπειρα να μου σκάσει μπουνιά, την αποφεύγω, με παίρνει ξυστά στον λαιμό, του ρίχνω μια στη μούρη και ξαπλώνει κάτω. 45-50άρης. Νομίζω ακόμα εκεί είναι.

    Ναι, μπορεί να συμβεί οτιδήποτε αν επιλέξεις να μπλέξεις σε καβγά. Αυτό δε σημαίνει ότι θα κάθεσαι να ανεχτείς το κάθε μαλακιστήρι. Όποιος το κάνει, μπράβο του. Εγώ μερικές φορές δε συγκρατούμαι και, προφανώς, μπορεί κάποτε να την πατήσω. Ποτέ δεν εκνευρίζομαι με το μηχανάκι πάντως. Αλλά με το αυτοκίνητο ρίχνω μπινελίκι άνετα.

    Γενικά ήταν πολύ αστείο το σκηνικό γιατί παίζει να έχω πλακωθεί 3 φορές σε όλη μου τη ζωή. Έχω νεύρα όταν σχολάω.
    Τελευταία τροποποίηση από BLiTzER; 28/12/2018 στις 00:32.
    Life begins at 45°.

  4. #379
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Σκληρος καριολης....one hit ko blitzer θα σε λέμε από δω και περα..
    Throttle that mysterious friend of ours

  5. #380
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Έχω κάνει και χειρότερα. Έχω κάνει επιτόπου αναστροφή σε ΕΟ (αυτά τα υπέροχα κομμάτια με μια λωρίδα ανά κατεύθυνση) και έχω σταματήσει νταλικέρη, μπαίνοντας μπροστά του, επειδή πριν βαριόταν να ακινητοποιήσει το μπουρδέλο του και πετάχτηκε από κάθετο δρόμο και με έκανε να πλακωθώ στα φρένα. Αλλά εκείνος μίλησε ήρεμα όταν πήγα δίπλα του (πεζός, στη μέση του δρόμου ) και μου πέρασε.

    Γενικά ναι, κάντε αυτό που λέει ο νεοσσός. Τώρα που τα σκέφτομαι, δεν έχω πράξει και πολύ έξυπνα.
    Τελευταία τροποποίηση από BLiTzER; 28/12/2018 στις 01:44.

  6. #381
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  7. #382
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GiorgosLa
    Εγγραφή
    05/02/2015
    Μηνύματα
    791
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Έχω κάνει και χειρότερα...

    ...Γενικά ναι, κάντε αυτό που λέει ο νεοσσός. Τώρα που τα σκέφτομαι, δεν έχω πράξει και πολύ σωστά.
    Η μετάνοια είναι το παν. Μπράβο νέε. Είσαι σε καλό δρόμο...

  8. #383
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    Ο δρομος σηκωνει πολυ μπινελικι
    Το πλακωμα ομως δεν ειναι καλο για κανεναν....ουτε γι αυτον που θα φαει ουτε γι αυτον που θα ριξει

  9. #384
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Έχω νεύρα όταν σχολάω.
    Να πίνεις ένα σφηνάκι ξύδι πριν φύγεις από την δουλειά, βοηθάει

    Ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις τι κουβαλάει ο άλλος.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  10. #385
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.441
    Ναι, μπορεί να συμβεί οτιδήποτε αν επιλέξεις να μπλέξεις σε καβγά. Αυτό δε σημαίνει ότι θα κάθεσαι να ανεχτείς το κάθε μαλακιστήρι. Όποιος το κάνει, μπράβο του. Εγώ μερικές φορές δε συγκρατούμαι και, προφανώς, μπορεί κάποτε να την πατήσω. Ποτέ δεν εκνευρίζομαι με το μηχανάκι πάντως. Αλλά με το αυτοκίνητο ρίχνω μπινελίκι άνετα.

    Γενικά ήταν πολύ αστείο το σκηνικό γιατί παίζει να έχω πλακωθεί 3 φορές σε όλη μου τη ζωή. Έχω νεύρα όταν σχολάω.






    Ετσι μπραβο

  11. #386
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Έχω κάνει και χειρότερα. Έχω κάνει επιτόπου αναστροφή σε ΕΟ (αυτά τα υπέροχα κομμάτια με μια λωρίδα ανά κατεύθυνση) και έχω σταματήσει νταλικέρη, μπαίνοντας μπροστά του, επειδή πριν βαριόταν να ακινητοποιήσει το μπουρδέλο του και πετάχτηκε από κάθετο δρόμο και με έκανε να πλακωθώ στα φρένα. Αλλά εκείνος μίλησε ήρεμα όταν πήγα δίπλα του (πεζός, στη μέση του δρόμου ) και μου πέρασε.

    Γενικά ναι, κάντε αυτό που λέει ο νεοσσός. Τώρα που τα σκέφτομαι, δεν έχω πράξει και πολύ έξυπνα.
    Ειμουν ετοιμος να σου αραδιασω ενα καρο βλακιες για το πως πρεπει να φερετε καποιος στο δρομο για να αποφυγει τα χειροτερα,μεχρι που ειδα οτι παραδεχεσαι οτι δεν εχεις πραξει εξυπνα.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  12. #387
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Σε είδα με το σμαρτάκι, 2 αυτοκίνητα μπροστά από μένα, ανεβαίνοντας τη γέφυρα του Village, να έχεις πιάσει αριστερή λωρίδα και να πηγαίνεις με δε-θυμάμαι-πόσα-αλλά-όχι-αρκετά-για-να-βρίσκεσαι-εκεί. Το Audi, που βρισκόταν μεταξύ μας, κάνει δεξιά για να σε προσπεράσει, κάνω κι εγώ το ίδιο, εκείνη τη στιγμή αποφάσισες να επιταχύνεις ( ) και σφηνώνω στο μικρό κενό αριστερά, μεταξύ εσένα και του Audi, και φεύγω. Κορνάρεις. Σταματάω στο φανάρι του Κηφισού και έρχεσαι δίπλα μου, μετά από κάνα 3λεπτο, να μου ζητήσεις τα ρέστα. Έχω κατεβάσει ήδη παράθυρο συνοδηγού, αφού σε είδα από πολλά μέτρα πίσω και ήμουν σίγουρος ότι είσαι τυπικός, κομπλεξικός, μικροτσούτσουνος σμαρτάκιας. Ή γκόμενα. Win-win.

    Σμαρτάκιας: "Ρε φίλε, κάνεις τη μαγκιά σου και..."
    Εγώ: "Να μη χαζεύεις στην αριστερή λωρίδα."
    - "Εγώ χαζεύω;"
    - "Ναι, εσύ."
    - "Ε είσαι μαλάκας."
    - "Εσύ είσαι μαλάκας. Το χρέπι σου και πούλο."

    Και εξαφανίστηκα στο ηλιοβασίλεμα. Φιλάκια! :*
    μου φιαχνεις την διαθεση με κατι τετοιους[ ΜΑΛΑΚΟΥΣ]

  13. #388
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    και εγω φωνάζω στο δρομο αλλα συνηθως με τη μηχανη που μπορω να φυγω στανταρ πιο γρηγορα. Βεβαια χοντρο βρισιδι μονο αν κινδυνεύσω απο κάποιον.

    ομως....

    Πριν μερικα χρονια ενας συναδελφος κορναρε στον τύπο που πέρασε κοκκινο μπροστα του και παραλίγο να τον κοψει καθετα/πλάγια. αφου κορναρε και ο αλλος τον γειωσε με κάποια χειρονομια του ανταπέδωσε με το γνωστο κ%#δαχτυλο.
    Στο φανάρι σταματανε επιτηδες μπροστα του και κατεβαινουν 2 γυφτοι με λοστους και "σιδερικο" υποτίθεται στο παντελονι. "να σου σπασω το αμαξι, να σε σπασω στο ξύλο η να σε αφησω στον τοπο?" του είπε ο ένας ενω ο άλλος χτυπαγε το λοστο στο καπω...
    ζητησε συγνωμη τελικα για να γλυτωσει.

    καλές οι μαγκιες αλλα κάποιοι ειναι εγκληματίες οποτε καλύτερα πανω σε μηχανάκι και μάλιστα γρηγορο.

  14. #389
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Πριν 7-8 χρόνια, είμαι παρκαρισμένος σε αδιέξοδο, δίπλα στη δουλειά μου, το οποίο είναι κάθετο σε δρόμο μονής κατεύθυνσης και, πρακτικά, μονής λωρίδας. Αυτός ο δρόμος, λοιπόν, έχει φανάρι 10 μέτρα μετά το στενάκι στο οποίο είχα παρκάρει. Βάζω όπισθεν, κάνω πίσω, βγάζω λίγο κώλο στον κάθετο δρόμο για να βλέπω την κίνηση, ρίχνοντας ματιές ταυτόχρονα και στο φανάρι. Κάποια στιγμή ανάβει κόκκινο, οπότε περιμένω, όπως κάθε λογικός άνθρωπος, να με αφήσει κάποιος να βγω. Περνάνε 2-3 αμάξια, τα αφήνω κανονικά, ώσπου φτάνει κι ένας τρόμπας και με κλείνει. Δεν μπορούσε να πάει πουθενά, γιατί το φανάρι ήταν κόκκινο και μπροστά του είχε σταματημένα αυτοκίνητα. Παρ'όλα αυτά επέλεξε να μη σταματήσει 5 μέτρα πριν και να με αφήσει να βγω, αλλά να έρθει και να κολλήσει ακριβώς πίσω από το αμάξι μου. Ανοίγω πόρτα:

    Εγώ: "Είσαι βλάκας; Δε βλέπεις ότι βγαίνω;"
    Αυτός: "Τι είπες;"
    Εγώ: "Eίσαι βλάκας; Δε βλέπεις ότι βγαίνω;"
    Αυτός: "Θα σε γαμήσω, θα σε σκίσω, θα σε λιώσω, θα σε πατήσω κάτω, είμαι ο έτσικιέτσι."
    Εγώ: "Καλά, βούλωνε και προχώρα." (έχει ανάψει πράσινο εν τω μεταξύ)

    Βγαίνω. Με πιάνει κόκκινο. Είμαι πρώτος στο φανάρι. Εμφανίζεται ο τύπος δίπλα μου πεζός λολ. Είχε σταματήσει 2 μέτρα πιο κάτω και είχε κατέβει, χωρίς να τον πάρω χαμπάρι. Προσπαθεί να μου ανοίξει την πόρτα, την τραβάω. Ξαναπροσπαθεί. Του λέω πολύ ήρεμα ότι αν μου κάνει ζημιά στο αμάξι δε θα γυρίσει σπίτι του απόψε. Ξανατραβάει. Την ανοίγω. Βγαίνω έξω. Κάνει μια απόπειρα να μου σκάσει μπουνιά, την αποφεύγω, με παίρνει ξυστά στον λαιμό, του ρίχνω μια στη μούρη και ξαπλώνει κάτω. 45-50άρης. Νομίζω ακόμα εκεί είναι.

    Ναι, μπορεί να συμβεί οτιδήποτε αν επιλέξεις να μπλέξεις σε καβγά. Αυτό δε σημαίνει ότι θα κάθεσαι να ανεχτείς το κάθε μαλακιστήρι. Όποιος το κάνει, μπράβο του. Εγώ μερικές φορές δε συγκρατούμαι και, προφανώς, μπορεί κάποτε να την πατήσω. Ποτέ δεν εκνευρίζομαι με το μηχανάκι πάντως. Αλλά με το αυτοκίνητο ρίχνω μπινελίκι άνετα.

    Γενικά ήταν πολύ αστείο το σκηνικό γιατί παίζει να έχω πλακωθεί 3 φορές σε όλη μου τη ζωή. Έχω νεύρα όταν σχολάω.

    τα τινα ειναι δυο.
    πρωτον πραγματικα μπορει να μην σε ειδε αν ειχε αλλου την προσοχη του η δευτερον απλα δεν ηθελε να σε αφησει να του φας τη σειρα(δικαιωματα του αφου ειχε προτεραιοτητα ΑΥΤΟΣ).
    απο κει και περα να γυρνας και ρωτας τον αλλο αν ειναι βλακας ειναι απαραδεκτο.ο λαθος και για ξυλο στην ολη κατασταση εισαι εσυ.βριζεις καποιον ασχετο ανθρωπακο που δεν σου εκανε τιποτα απλα δεν σου εκανε τη χαρη να σε αφησει.το σκηνικο που περιγραφεις δεν σε τιμα.
    φιλικα ε...μην φαμε και καμια εδω...
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  15. #390
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της slzr
    Εγγραφή
    10/03/2012
    Μηνύματα
    1.056
    Σίγουρα δεν ήταν σωστή η αντίδραση του συνφορουμίτη (βρισιά) αλλά και ο άλλος ήταν τραγικός. Και κυκλοφορούν πολλοί τραγικοί εκεί έξω χωρίς οδηγική παιδεία, που καλύτερα είναι να κάθονται σπίτι τους!

Παρόμοια θέματα

  1. Σε είδα...... vol ΙΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 1183
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2010, 20:17
  2. Σε είδα...... vol ΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 255
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2009, 15:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF