Σελίδα 42 από 197 ΠρώτοΠρώτο ... 3237383940414243444546475292142 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 616 έως 630 από 2941

Θέμα: ΣΕ ΕΙΔΑ vol. XΙ

  1. #616
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Σε ειδα χθες 17.30, Κηφισίας και Πανόρμου, ξάπλα στο δρομο, με 10 άτομα απο πάνω σου, και το GS όρθιο πιο πέρα. Ενα ΚΤΜ ειχε σταματήσει, φορούσες κράνος και θα σταματούσα κι εγώ αν δεν έβλεπα το TDM του ΕΚΑΒ να έρχεται.

    Ελπίζω όλα καλά.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  2. #617
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Σε βλέπω κάθε μέρα εδώ και χρόνια Ελληνάρα γείτονα να καβατζάρεις την θέση για το αμάξι σου βάζοντας το scooter έτσι ώστε να πιάνει όλο τον χώρο.
    Μετά όταν έρχεσαι με το αμάξι απλά τσουλάς το scooter στην θέση του κάδου που τυχαίως εξαφανίστηκε και παρκάρεις κύριος.
    Το σκηνικό που παίζει κάθε μέρα φαίνεται καθαρά στις φωτό.

    Μονο που τώρα που κατέθεσες και την πινακίδα του scooter μπορεί καμμια μέρα να το σηκώσει κανένας γερανός και να το ψάχνεις αφού δεν έχει πλέον δικαίωμα να ειναι στον δρόμο, εννοείται οτι θα ενημερώσω την αντίστοιχη υπηρεσία.
    .
    Προφανώς εσυ είσαι πιο έξυπνος απο τους υπόλοιπους που έχουν πρόβλημα παρκαρίσματος, αφού μιλάμε για γειτονιά στο κέντρο της πρωτεύουσας, σε πολύ κεντρικό δρόμο.
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων parking_case1_small.jpg‎   parking_case2_small.jpg‎  
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  3. #618
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    266
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Σε βλέπω κάθε μέρα εδώ και χρόνια Ελληνάρα γείτονα να καβατζάρεις την θέση για το αμάξι σου βάζοντας το scooter έτσι ώστε να πιάνει όλο τον χώρο.
    Μετά όταν έρχεσαι με το αμάξι απλά τσουλάς το scooter στην θέση του κάδου που τυχαίως εξαφανίστηκε και παρκάρεις κύριος.
    Το σκηνικό που παίζει κάθε μέρα φαίνεται καθαρά στις φωτό.

    Μονο που τώρα που κατέθεσες και την πινακίδα του scooter μπορεί καμμια μέρα να το σηκώσει κανένας γερανός και να το ψάχνεις αφού δεν έχει πλέον δικαίωμα να ειναι στον δρόμο, εννοείται οτι θα ενημερώσω την αντίστοιχη υπηρεσία.
    .
    Προφανώς εσυ είσαι πιο έξυπνος απο τους υπόλοιπους που έχουν πρόβλημα παρκαρίσματος, αφού μιλάμε για γειτονιά στο κέντρο της πρωτεύουσας, σε πολύ κεντρικό δρόμο.
    Και το σκούτερ, εάν δουλεύει, παίζει να έχει 2 πλάσια αξία από το αυτοκίνητο...

  4. #619
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Σε ειδα χθες 17.30, Κηφισίας και Πανόρμου, ξάπλα στο δρομο, με 10 άτομα απο πάνω σου, και το GS όρθιο πιο πέρα. Ενα ΚΤΜ ειχε σταματήσει, φορούσες κράνος και θα σταματούσα κι εγώ αν δεν έβλεπα το TDM του ΕΚΑΒ να έρχεται.

    Ελπίζω όλα καλά.
    Το ΚΤΜ ήμουν εγώ και σταμάτησα μετά το μπαμ να βοηθήσω. Έκατσα μέχρι να έρθουν οι δικοί του και το ΕΚΑΒ. Το παλικάρι με το GS κλείστηκε και χτυπήθηκε από το κόκκινο seat που ήταν σταματημένο δίπλα. "Ευτυχώς" το μόνο που έπαθε ήταν εξάρθρωση στους ώμους, δεν ήταν κάτι σοβαρότερο.

  5. #620
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Elesun Προβολή μηνύματος
    Το ΚΤΜ ήμουν εγώ και σταμάτησα μετά το μπαμ να βοηθήσω. Έκατσα μέχρι να έρθουν οι δικοί του και το ΕΚΑΒ. Το παλικάρι με το GS κλείστηκε και χτυπήθηκε από το κόκκινο seat που ήταν σταματημένο δίπλα. "Ευτυχώς" το μόνο που έπαθε ήταν εξάρθρωση στους ώμους, δεν ήταν κάτι σοβαρότερο.

    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  6. #621
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Το tdm, δεν ήμουν εγώ πάντως.

  7. #622
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Σε είδα στη Πατησίων Ομόνοια με το κόκκινο tracer και παραλίγο να σε πάρει μπάλα το τρόλεϊ.
    Μπάρμπα όταν κάνεις αναστροφή με όπισθεν στη λεωφορειολωρίδα κοιτάς και πίσω σου.

  8. #623
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.487
    Σας είδα χθες με τα δύο ΜΤ09 που με περιμένατε ρολάροντας να ξεκινήσω από το φανάρι.... άλλα έπαψα να σας βλέπω όταν ήρθαν οι στροφές.... σας είδα ξανά αργότερα όταν με έπιασε το επόμενο φανάρι...

    Πλάκα είχε


    YΓ: βάλτε και κανα κράνος...

  9. #624
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    σας είδα σήμερα να σταματάτε ντελιβερα για κράνος και άλλους 2 απο πισω παλι για κράνος, τι έγινε είπατε να βγάλετε κανα φράγκο και θυμηθήκατε τον νόμο?

    αλλα λιγο ποιο πίσω στα 20 μετρα δεν είδατε τον γερο, το φορτηγάκι, την θεία που μιλούσε στο κινητό και τον καγκουρα που έσφαξαν το στοπ.

    βέβαια το να μην φοράει κάποιος κράνος είναι ποιο επικίνδυνο απο αυτούς που σφάζουν το STOP.

    τα συγχαρητήρια μου για ακόμα μια φορά στην ελληνική αστυνομία.

  10. #625
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    σας είδα σήμερα να σταματάτε ντελιβερα για κράνος και άλλους 2 απο πισω παλι για κράνος, τι έγινε είπατε να βγάλετε κανα φράγκο και θυμηθήκατε τον νόμο?

    αλλα λιγο ποιο πίσω στα 20 μετρα δεν είδατε τον γερο, το φορτηγάκι, την θεία που μιλούσε στο κινητό και τον καγκουρα που έσφαξαν το στοπ.

    βέβαια το να μην φοράει κάποιος κράνος είναι ποιο επικίνδυνο απο αυτούς που σφάζουν το STOP.

    τα συγχαρητήρια μου για ακόμα μια φορά στην ελληνική αστυνομία.
    το ιδιο ακριβώς έργο αλλοι πρωταγωνιστές με την μόνη διαφορά οτι σταμάτησα και τους ειπα "ρε παιδια λιγο ποιο πισω ειναι ενα stop που το παραβιάζουν ολοι είναι ποιο επικίνδυνο" και πηρα απάντηση!!!!

    "δεν είμαστε για το στοπ εδω για τα κράνη είμαστε και δεν θα μας πεις εμας τι είναι ποιο επικίνδυνο"

    εμείς τωρα αυτούς τους πληρώνουμε? απο τους φόρους μας ε??

    τα συγχαρητήρια μου για ακόμα μια φορά στην ελληνική αστυνομία.

  11. #626
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kons
    Εγγραφή
    05/01/2018
    Μηνύματα
    237
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    το ιδιο ακριβώς έργο αλλοι πρωταγωνιστές με την μόνη διαφορά οτι σταμάτησα και τους ειπα "ρε παιδια λιγο ποιο πισω ειναι ενα stop που το παραβιάζουν ολοι είναι ποιο επικίνδυνο" και πηρα απάντηση!!!!

    "δεν είμαστε για το στοπ εδω για τα κράνη είμαστε και δεν θα μας πεις εμας τι είναι ποιο επικίνδυνο"

    εμείς τωρα αυτούς τους πληρώνουμε? απο τους φόρους μας ε??

    τα συγχαρητήρια μου για ακόμα μια φορά στην ελληνική αστυνομία.

    ............Να σκεφτείς όλα αυτά είναι παιδιά που κατάφεραν να περάσουν στην Ε.Α. με πανελλήνιες και με μέσο όρο βαθμού σχεδόν 17 ή και παραπάνω σύμφωνα με τα τελευταία δεδομένα. Φυσικά αφορά όλους τους βαθμούς τους και τις σχολές τους, τους ίδιους και τους ανωτέρους τους που έδωσαν τις εντολές που εκτελούν.
    Αναρωτιέμαι για την ποιότητα της παιδείας μας αλλά και της εκπαίδευσης τους εκεί στη σχολή που πέρασαν.
    Mil. Spec.

  12. #627
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Σε ειδα ζώον με το κοκαλί-ζαχαρί Μινικούπερ να μιλάς στο κινητό που το κρατούσες μπροστά στο στόμα σου
    σαν σαλιάρα....Το ασθενοφόρο πίσω σου, είχε βάλει σειρήνες, κόρνες τα πάντα στο τέρμα αλλά εσύ εκει, άκρη
    δεν έκανες με τίποτα, σερνόσουν με 30-40 χλμ μεταξύ Ερμού και Αράτου, επί της Αγ. Ανδρέου, σήμερα το πρωί
    κατά τις 10.30.....
    Ξανθιά φυσικα..... και με θλίβει το γεγονός ότι έχουμε ίσα δικαιώματα με κάτι τέτοια εκτρώματα............

    θα πάει σε λίγες μέρες να ψηφίσει κι' όλας.........
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  13. #628
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.232
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    θα πάει σε λίγες μέρες να ψηφίσει κι' όλας.........
    Μπα.., το απολιτίκ ειναι της μοδός.

  14. #629
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Αν δεν ήταν για τους πολλούς, δε θα υπήρχε ψηφοφορία.

  15. #630
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    534
    Σας είδα 6-7 αυτοκίνητα σταματημένα σε σειρά στη Βασιλίσσης Σοφίας κατά τις 10:30 σήμερα και αστυνομία να τριγυρίζει ανάμεσά σας. Ρε μπας και ήταν το θαύμα της Μεγάλης Εβδομάδας "γράψιμο για κίνηση σε λεωφοριολωρίδα" ή δε γίνονται τέτοια θαύματα;

Παρόμοια θέματα

  1. Σε είδα...... vol ΙΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 1183
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2010, 20:17
  2. Σε είδα...... vol ΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 255
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2009, 15:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF