Σελίδα 51 από 197 ΠρώτοΠρώτο ... 41464748495051525354555661101151 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 751 έως 765 από 2941

Θέμα: ΣΕ ΕΙΔΑ vol. XΙ

  1. #751
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/07/2018
    Μηνύματα
    616
    Κάποιος μεσήλικας γκριζαρισμένος οδηγάει σκούτερ.
    Είναι ξεκράνωτος (φυσικά)
    Μιλάει στο κινητό (το οποίο είναι και κιτς-μπορδοροδοκόκκινο)
    Φοράει σαγιονάρα δίχαλο-σορτσάκι (σαν του Γκάλη στα 80')
    Και δεν πήρε καν χαμπάρι ότι κόντεψα να πέσω πάνω του με το αυτοκίνητο (έκανε ζιγκ-ζαγκ την ώρα που κινητο-μαλακιζόταν)
    Πως διάολο μπορείς να χαρακτηρίσεις ένα τέτοιο βλήμα???\\

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	malakas.jpg 
Προβολές:	1375 
Μέγεθος:	108,2 KB 
ID:	407581

  2. #752
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Ένας από τους πολλούς που κυκλοφορούν εκεί έξω!
    Σ'εμένα πια δεν κάνει μεγάλη εντύπωση.Το χειρότερο δεν είναι τόσο αυτοί οι ίδιοι όσο 1.τα παιδιά ή τα εγγόνια τους που μαθαίνουν να οδηγούν πάνω στα δίτροχά τους και 2.κάποιοι άλλοι οδηγοί οι οποίοι μπορεί να εμπλακούν σε τροχαίο με τέτοια άτομα και να βρουν από το πουθενά τον μπελά τους.

  3. #753
    Μέλος Το avatar του/της kyo
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    296
    Σε είδα μέσα στο καταμεσήμερο με το sv στην εθνική έξω από τον μώλο gcrook εσύ?

  4. #754
    Σε είδα χθες, μέσα στο περιπολικό στο τελεφερίκ Πάρνηθας, να μη με αφήνεις να ανέβω βόλτα προς τα πάνω επειδή είχε αέρα. Η πολιτική προστασία το πήγε σε άλλο επίπεδο, σε λίγο θα κλείνουν όλους τους δρόμους όταν βρέχει ή φυσάει και θα μας επιβάλλουν απαγόρευση εξόδου από τα σπίτια μας...
    Everybody can ride a fast bike, but very few can ride a bike fast

  5. #755
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Κι εμένα με πειράζει σε πρώτο επίπεδο. Χρόνια τώρα κλείνουν Υμηττό και Πάρνηθα, ενώ από πέρσι άρχισαν να κλείνουν και την Πεντέλη, παρόλο που δεν έχει μείνει ίχνος πράσινου για να καεί.

    Όταν όμως βλέπω κόσμο να πετάει αναμμένα αποτσίγαρα στο δρόμο, καταλαβαίνω ότι έχουν δίκιο.

    Με πειράζει βέβαια που μου κόβουν την πρόσβαση στο βουνό και στο Άλσος Συγγρού ως ποδηλάτη και δρομέα , διότι η παρουσία μου εκεί περισσότερο προστατεύει την περιοχή, παρά την απειλεί.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  6. #756
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Σε είδα ρε χαζογκόμενα πορνοσταρ να περνάς αέρας το κόκκινο φανάρι με το ποδήλατο και να χτυπάς πεζό.Ας μην πω και άλλους χαρακτηρισμούς.
    porca miseria.

  7. #757
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sanctusan
    Εγγραφή
    25/10/2017
    Μηνύματα
    1.020
    Σε είδα να σέρνεσαι με γυμνή πλάτη στην καυτή άσφαλτο.

    Ευτυχώς αυτό είναι μόνο η εικόνα που έκανα όταν σας είδα με μαγιό και παντόφλα ΜΟΝΟ να βαράτε σούζες με το 1050 στη Βουλιαγμένης.

  8. #758
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Σας είδα χθες το μεσημέρι κατά τη 1 στην Τρίπολη, κοντά στη διασταύρωση για Άστρος-Λεωνίδιο....4 μηχανούλες...1200 GS,Tiger 800, KTM 1290 (νομίζω ) και ένα Suzuki Gsxs( ; ) ...ωραίοι ήσασταν!
    Και ελάχιστα χλμ πιο κάτω, παραλίγο να γίνουμε χαλκομανία με έναν πατσαβούρη με ΜΧ-5 ο οποίος επιχείρησε προσπέραση φορτηγού πάνω σε τυφλή στροφή...εφιαλτικό σκηνικό,ακόμα το σκέφτομαι.

  9. #759
    Σε είδα, κοπελιά, την Παρασκευή να σκας με το σκούτερ (αυτό με τις δύο ρόδες μπροστά), δίπλα μου στο φανάρι.
    Φορούσες κράνος, μπουφάν, γάντια, επιγονατίδες.. και κόκκινο μυτερό πασούμι snake skin.
    We have a winner
    safety doesn't happen by accident

  10. #760
    Μέλος Το avatar του/της DriveR
    Εγγραφή
    14/03/2019
    Μηνύματα
    32
    Ετοιμαστείτε για μπόλικες ιστορίες υβριδίων.

    Σε είδα οδηγέ ι.χ. να αρχίζεις να βρίζεις και να απειλείς οδηγό φορτηγού που άρχισε να ξεφορτώνει κάτι φρούτα κλπ στον δρόμο και σου είπε ευγενικά να περιμένεις 1 λεπτό (είχε κλείσει έναν μονόδρομο δεν υπήρχε χώρος για παρκινγκ λόγο του σημείου), εσύ σαν υβρίδιο άρχιζεις να τον βρίζεις να μπαίνεις μπροστά του και να τον σπρώχνεις και πήρες τηλέφωνο την εταιρεία του λέγοντας τα αντίθετα από αυτά που έγιναν και να λες πως θα κάνεις μήνυηση και λοιπές παπαρίες, λογάριαζες χωρίς εμένα όμως! Πήρα τηλέφωνο την εταιρεία και ενημέρωσα ακριβώς τι έκανες και έδωσα τα στοιχεία μου στην εταιρεία και δήλωσα μάρτυρας.

    Σε είδα κοπελιά σοβαρά χτυπημένη στον δρόμο, μίλαγες στο κινητό και πέρασες τον δρόμο τρέχωντας για να προλάβεις το μεταφορικό μέσο χωρίς να κοιτάξεις τον δρόμο όπως είπαν όλοι! Ο οδηγός του ι.χ. τα έχασε, κάποια υβρίδια πήγαν να τον λιντσάρουν αλλά πάλι λογάριαζαν χωρίς εμένα , αφού έκανα όλες τις απαιραίτητες ενέργεις, άρχισα να μαζεύω για στοιχεία για μάρτυρες, μπροστά στο περιστατικό σίγουρα ήταν 50 άτομα και ένα μεγάλο μέρος τα είδε όλα, όλοι όσοι είδαν το περιστατικό ξαφνικά κανείς δεν είδε τίποτα, και όσοι μίλησαν για το πως έγινε ως δια μαγείας εξαφανίστηκαν, μόνο ένα άτομο παραδέχθηκε ότι τα είδε και τα είπε αναλυτικά, όταν είπα ότι πας για μάρτυρας καθώς ο άνθρωπος θα βρεθεί σε μεγάλο μπελά με μεγάλη δυσκολία δέχθηκε να μιλήσει και άρχισε να κάνει το δύσκολο όταν είπα να ανταλάξουν τηλέφωνα άρχισε να λέει "δεν ξέρω, δεν μπορώ, δεν είδα, δεν γνωρίζω,δεν θέλω", ευτυχώς μετά και άλλος ένας δέχθηκε να μιλήσει. Δεν πειράζει ούτε την ζέστη που φάγαμε, ούτε τόσες ώρες αναμονής, τουλάχιστον ο οδηγός δεν θα βρεθεί μπλεγμένος από το πουθενά, φανταστείτε να μην γίνονταν όσα έγιναν, βρίσκεις τον μπελά σου για πλάκα. Αυτοί είστε υβρίδια μπράβο σας, εδώ και άλλες τέτοιες καθημερινές ιστορίες υβριδίων https://www.moto.gr/forums/showthrea...=1#post2994356 αυτή είναι η κοινωνία μας να την χαίρεστε.

    Στα δύο περιστατικά παραπάνω δεν ήξερα κανέναν από τους ανθρώπους.
    Τελευταία τροποποίηση από DriveR; 30/06/2019 στις 23:14.

  11. #761
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    666
    Σε είδα μέσα στο χωριό με το λεωφορείο να έχεις σταματήσει πίσω απο άλλο λεωφορείο του ΚΤΕΛ.
    Να βγάζω φλας (ενώ περίμενα να δώ αν θα το κάνεις εσύ),
    να έχω φτάσει μέχρι τη μέση του λεωφορείου και να σε βλέπω απο τον καθρέπτη που με κοιτάζεις, βγάζεις φλας και με κλείνεις.

    Έτσι και αλλιώς αργά πήγαινα μή βγεί κανείς πεζός απο μπροστά σου.

  12. #762
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    604
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	731625d5-3839-4560-8ec0-e49c93843324.jpg 
Προβολές:	654 
Μέγεθος:	54,2 KB 
ID:	407914

    Σε ειδα στο καταστημα που πηγα το μηχανακι για αντλια νερου, με την πινακιδα σου, τις ΑΚΡΑΠΕΣ σου, ετοιμο να σε χαρει ο ιδιοκτητης σου και επαθα ερωτα

  13. #763
    Σας είδα χθες Κυριακή πάρα πολλούς οδηγούς Ι.Χ. να οδηγείτε (προσπερνάτε βασικά) στη Λ.Ε.Α. στην Αθηνών - Λαμίας και μάλιστα πολλές φορές δημιουργούσατε πρόβλημα γιατί σε κάποια σημεία ήταν ακινητοποιημένα οχήματα και έπρεπε κάποιοι να κόψουν για να σας επιτρέψουν να μπείτε πάλι στις κανονικές λωρίδες κυκλοφορίας. Είστε απαράδεκτοι, ντροπή σας...
    Everybody can ride a fast bike, but very few can ride a bike fast

  14. #764
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    534
    Σε είδα οριακά με το ποδήλατο στη Μαραθώνος. Σε σκοτεινό σημείο, βράδυ χωρίς φώτα. Πρόλαβα όμως να προσέξω ότι ήσουν σα να βγήκες από το Ekali tennis club, και το ποδήλατο....ιδιαίτερο. Βλάκα, πανηλίθιε, ποιόν θα πάρεις στο λαιμό σου; Καλούς δρόμους φίλε, πάντα όρθιος.

  15. #765
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikRRopixel Προβολή μηνύματος
    Σας είδα χθες Κυριακή πάρα πολλούς οδηγούς Ι.Χ. να οδηγείτε (προσπερνάτε βασικά) στη Λ.Ε.Α. στην Αθηνών - Λαμίας και μάλιστα πολλές φορές δημιουργούσατε πρόβλημα γιατί σε κάποια σημεία ήταν ακινητοποιημένα οχήματα και έπρεπε κάποιοι να κόψουν για να σας επιτρέψουν να μπείτε πάλι στις κανονικές λωρίδες κυκλοφορίας. Είστε απαράδεκτοι, ντροπή σας...
    Πολλά χρόνια το ίδιο πρόβλημα. Δυστυχώς η τροχαία δε βεβαιώνει επαρκές πλήθος παραβάσεων για κίνηση στη Λ.Ε.Α.. Νόμος χωρίς εφαρμογή τιμωρίας για παράβαση, πρακτικά είναι σαν να μην υπάρχει. Άμποτε να αλλάξει η στάση της τροχαίας.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

Παρόμοια θέματα

  1. Σε είδα...... vol ΙΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 1183
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2010, 20:17
  2. Σε είδα...... vol ΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 255
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2009, 15:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF