Σελίδα 79 από 199 ΠρώτοΠρώτο ... 2969747576777879808182838489129179 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.171 έως 1.185 από 2981

Θέμα: ΣΕ ΕΙΔΑ vol. XΙ

  1. #1171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Aπο την στιγμή που περνάς κι εσυ με κόκκινο, για μένα είσαι ακριβώς στην ίδια κατηγορία με αυτην που έβριζες.

    Το κόκκινο υπάρχει για να μην αποφασίζει ο καθένας αν θα περάσει η όχι συμφωνα με τα δικά του κριτήρια.
    Αν εσυ,δεν εχεις περασει ποτέ καποιο κοκκινο,παω πασο.Εισαι σιγουρος;;

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Σε είδα να γράφεις εντελώς (μα εντελώς όμως) ΆΚΥΡΑ.........
    Αποψη σου,αν κ δεν καταλαβα που ηταν ολα τα ακυρα..



    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από petros1479 Προβολή μηνύματος
    Χωρις παρεξηγηση για σενα! Την αλλη γιατι την παρεξηγησες;;;;!!!!!
    Αν ξερεις το σημειο,θα καταλαβαινες γιατι τα ''πηρα''.

  2. #1172
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.149
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από puppy Προβολή μηνύματος
    Αν εσυ,δεν εχεις περασει ποτέ καποιο κοκκινο,παω πασο.Εισαι σιγουρος;;


    Αποψη σου,αν κ δεν καταλαβα που ηταν ολα τα ακυρα..

    το να βρίζεις κάποιον για κάτι που κάνεις κι εσύ και μάλιστα με το αμάξι όπως και ο άλλος σε ακυρώνει, δεν νομίζεις;


    Αν ξερεις το σημειο,θα καταλαβαινες γιατι τα ''πηρα''.
    Το σημείο το γνωρίζω κι εγώ αλλά και πάλι... Άκυρος.
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  3. #1173
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.254
    Ρε συ είναι δυνατόν τώρα?Φυσικά και δεν έχει περάσει με κόκκινο τι τον έκοψες να έχει
    αυτοκτονικές τάσεις?Στο κόκκινο σταματάς απλά και περιμένεις να άναψει πράσινο να ξεκινήσεις.
    Εδώ τώρα είναι που ελέγχεις αν περάσει καμμιά ανιωθη σαν της ιστορίας σου ή κανας προσεκτικός
    σαν και σένα και σε στείλει αδιάβαστο.

  4. #1174
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.278
    Αλήθεια τώρα....παλεύετε να βρείτε λογική και με επιχειρήματα κιολας με άτομο που μπαίνει και γράφει σαν puppy????Όντως????
    Throttle that mysterious friend of ours

  5. #1175
    Υπαρχουν ΚΟΚΚΙΝΑ και ΚΟΚΚΙΝΑ.
    Υπαρχουν κοκκινα που βλεπεις την διασταυρωση 50 μετρα γυρω γυρω,κ υπαρχουν κ κοκκινα που εισαι δολοφονος αν περασεις.
    Απο την άλλη,μην το παιζεται,οτι δεν εχετε περασει ποτέ με κοκκινο(το όποιο κοκκινο).
    Γενικοτερα,οδηγωντας καθε μερα,βλεπω οτι σχεδον ολοι μας κανουμε του κοσμου τις μαλακιες.Σφηνες,πεζοδρομια,αναποδα και και και.
    Παντως εσενα το puppy αν σου φανηκε καπως,σου λεω οτι ειμαι puppy στην πέμπτη μου δεκαετια.Γκε-γκε;

  6. #1176
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    ή κανας προσεκτικός
    σαν και σένα και σε στείλει αδιάβαστο.
    Πρεπει να το φιλοσοφησες πολύ αυτο.
    Φανταζομαι θα εισαι καλος κ στα παιχνιδια παρατηριτικοτητας.

  7. #1177
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.169
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από puppy Προβολή μηνύματος
    Αν εσυ,δεν εχεις περασει ποτέ καποιο κοκκινο,παω πασο.Εισαι σιγουρος;;


    Αποψη σου,αν κ δεν καταλαβα που ηταν ολα τα ακυρα..




    Αν ξερεις το σημειο,θα καταλαβαινες γιατι τα ''πηρα''.
    Οταν ημουν νέος και δεν ήξερα τι μου γίνεται πέρναγα κι εγώ κόκκινα αφού πρώτα έλεγχα. Οπως κάνεις κι εσυ τώρα δηλαδή.
    Τα τελευταία 25+ χρόνια όμως δεν έχω περάσει ποτέ κόκκινο.
    Σκέψου το και θα δείς οτι έχω δίκιο αν κι εφ όσον όπως έγραψες εισαι κι εσυ στην 5η δεκαετία, θα έπρεπε να έχεις πάρει χαμπάρι απο μόνος σου μέχρι τώρα.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  8. #1178
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.092
    Σφήνα, σούζα, αλητεία είναι μέσα στο πρόγραμμα. Κόκκινο δε σφάζω ποτέ. Ούτε όταν είμαι μόνος μου, σε άδειο δρόμο, 4 η ώρα τα ξημερώματα.
    Life begins at 45°.

  9. #1179
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.433
    μια από τα ίδια.
    porca miseria.

  10. #1180
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.278
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από puppy Προβολή μηνύματος
    Παντως εσενα το puppy αν σου φανηκε καπως,σου λεω οτι ειμαι puppy στην πέμπτη μου δεκαετια.Γκε-γκε;
    Ακόμα χειρότερα...γιου αρ μεικινγκ θινγκς γουορς.και δεν εννοώ μόνο για το puppy..
    Throttle that mysterious friend of ours

  11. #1181
    Το έχω ξαναγράψει:
    ΑΝ κρίνω ότι μπορώ να παραβιάσω με ασφάλεια ένα κόκκινο, δίνω το δικαίωμα της κρίσης σε οποιονδήποτε.
    Ακόμα και σε αυτόν που θα κάνει λάθος και θα με σκοτώσει.
    Think faster than you ride

  12. #1182
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Το έχω ξαναγράψει:
    ΑΝ κρίνω ότι μπορώ να παραβιάσω με ασφάλεια ένα κόκκινο, δίνω το δικαίωμα της κρίσης σε οποιονδήποτε.
    Ακόμα και σε αυτόν που θα κάνει λάθος και θα με σκοτώσει.
    Και τι θα γινει αν τον σκοτώσεις εσυ ή τον αφησεις παράλυτο ή ολα μαζι κλπ κλπ
    Στο κάτω κάτω στα π@π@ρια μας για αυτον που κανει την παρανομία, μας ενδιαφέρει μονο αυτος που ειναι νομιμος και σεβεται τους νομους και τους κανονες κοινωνικης συμπεριφοράς


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από puppy Προβολή μηνύματος
    Υπαρχουν ΚΟΚΚΙΝΑ και ΚΟΚΚΙΝΑ.
    Υπαρχουν κοκκινα που βλεπεις την διασταυρωση 50 μετρα γυρω γυρω,κ υπαρχουν κ κοκκινα που εισαι δολοφονος αν περασεις.
    Απο την άλλη,μην το παιζεται,οτι δεν εχετε περασει ποτέ με κοκκινο(το όποιο κοκκινο).
    Γενικοτερα,οδηγωντας καθε μερα,βλεπω οτι σχεδον ολοι μας κανουμε του κοσμου τις μαλακιες.Σφηνες,πεζοδρομια,αναποδα και και και.
    Παντως εσενα το puppy αν σου φανηκε καπως,σου λεω οτι ειμαι puppy στην πέμπτη μου δεκαετια.Γκε-γκε;
    Ο νομος ειναι ενας και δεν τίθεται στην κρίση του καθενος, για αυτο λεγε νόμος!
    Αλλιως θα λεγόταν κανε οτι νομίζεις μάστορα





    Εγω ξέρω οτι 200 χρόνια κράτος και ακομα ο "Ελληνας" να καταλάβει οτι πρεπει να ακολουθεί τους νόμους και κανονες μιας ευνομούμενης κοινωνίας !

    Οταν αποφασίσουμε οτι το να σφάζεις κόκκινο ειναι Αντικοινωνικη συμπεριφορά και ο ΝΟΜΟΣ ειναι ΝΟΜΟΣ τοτε υπαρχει ελπιδα να προχωρήσουμε και στα πιο σημαντικά !

    Ελπιζω μετα απο ακομα 200 χρόνια να καταφερουμε να ακολουθούμε αυτα που για τις πολιτισμένες κοινωνιες ειναι ΣΗΜΕΡΑ αυτονόητα, οι και καλα εμεις που διδάξαμε πολιτισμό, σεβασμος στους νόμους και στους συνανθρώπους μας

  13. #1183
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.433
    Τώρα θα το γράψω και κράχτε με...
    Προχτές δυστυχώς σκοτώθηκαν 2 παλικάρια στην Πατρων Πυργου ,κλάμα και οδυρμός από όλο το χωριό,κλείσιμο της ΕΟ,παπάδες να λένε ότι τους μίλησε ο Κύριος,πανηγύρι κανονικό.
    Σήμερα βλέπω όλοι φοράνε κράνος και ζώνες και κανείς δεν παραβιάζει τον ΚΟΚ,πραγματικά συγκλονίστηκαν από το συμβάν και για όλα φταίει ο δρόμος καρμανιόλα.

    (Η τελευταία πρόταση αποτελεί προϊόν μυθοπλασίας. Τα πρόσωπα, τα ονόματα και οι καταστάσεις είναι φανταστικά και οποιαδήποτε ομοιότητα είναι συμπτωματική και δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα ,φυσικά δεν άλλαξε τίποτα)
    Τελευταία τροποποίηση από katsar; 28/02/2020 στις 12:27.
    porca miseria.

  14. #1184
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    623
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από puppy Προβολή μηνύματος
    Υπαρχουν ΚΟΚΚΙΝΑ και ΚΟΚΚΙΝΑ.
    Υπαρχουν κοκκινα που βλεπεις την διασταυρωση 50 μετρα γυρω γυρω,κ υπαρχουν κ κοκκινα που εισαι δολοφονος αν περασεις.
    Απο την άλλη,μην το παιζεται,οτι δεν εχετε περασει ποτέ με κοκκινο(το όποιο κοκκινο).
    Γενικοτερα,οδηγωντας καθε μερα,βλεπω οτι σχεδον ολοι μας κανουμε του κοσμου τις μαλακιες.Σφηνες,πεζοδρομια,αναποδα και και και.
    Παντως εσενα το puppy αν σου φανηκε καπως,σου λεω οτι ειμαι puppy στην πέμπτη μου δεκαετια.Γκε-γκε;
    Λαθος! Υπαρχουν δρομοι που εχουν αναποδο τριγωνο παραχωρησης προτεραιοτητας δηλαδη. Υπαρχουν αλλοι που εχουν STOP. Στους πρωτους μπορεις να πλησιασεις κι αν δεν ερχεται κανεις να περασεις. Στους δευτερους σταματας κι αν ειναι ελευθεροι περνας.

    Οταν ομως βλεπεις ΚΟΚΚΙΝΟ ΦΑΝΑΡΙ τοτε ΣΤΑΜΑΤΑΣ μεχρι να γινει πρασινο.

    Καποτε μπορει να το εκανα αφου ελεγχα καλα. Μετα ωριμασα και το σταματησα.

    Δεν κανουμε, κανουν. Κι επειδη κανουν αυτοι πρεπει να τους μοιασουμε;

    ΥΓ. Το puppy μηπως ειναι απο τον Marine Corps Major Greg 'Pappy' Boyington της Black Sheep Squadron?

  15. #1185
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.122
    Παρασκευή βράδυ κινούμαι σε λεωφόρο και πλησιάζω διασταύρωση που βγάζει και αριστερά.
    Μόλις πλησιάζω σβήνει το πράσινο που σημαίνει περίπου 4-5 λεπτά μέχρι να έρθει ξανά η σειρά του.
    Δεν έχω δει κανέναν στην διαδρομή, έχω πλήρη ορατότητα σε όλα τα ρεύματα, δεν υπάρχει ψυχή! ούτε σκυλί.

    Το φανάρι είναι φρέσκο, δηλαδή έχω τουλάχιστον 15 χρόνια εμπειρία χρήσης της διαστάυρωσης χωρίς φανάρια.
    Βράχος! ακλόνητος! λέω δεν υπάρχει περίπτωση να περάσω με κόκκινο.
    Έτσι γιατι γουστάρω την ερημιά και ότι έπαιζε στο ράδιο. Θα απολαύσω το δικό μου twilight zone!

    Σβήνουν όλα τα φανάρια και γίνονται παλλόμενα των δευτερευόντων.. ασταδιάλα...

Παρόμοια θέματα

  1. Σε είδα...... vol ΙΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 1183
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2010, 19:17
  2. Σε είδα...... vol ΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 255
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2009, 14:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF