Σελίδα 22 από 197 ΠρώτοΠρώτο ... 1217181920212223242526273272122 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 316 έως 330 από 2941

Θέμα: ΣΕ ΕΙΔΑ vol. XΙ

  1. #316
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Σε ειδα Βαγγελη να μου λες οτι το GN ειναι cheat bike στην πιστα. Οτι θα εβγαινε και trackbike το σουτζουκι ποιος να μου το'λεγε...

  2. #317
    Σε είδα με το σκούτερ (150cc??) να μπαίνεις αεράτα στις στροφές της παραλιακής από Bούλα μέχρι Αγία Μαρίνα...
    Θεός!! Στο είπα κιόλας στο φανάρι ότι σε πάω με 1000. Respect
    Υποπτεύομαι ότι δεν καβαλάς μόνο σκούτερ.

    Τσάκα κι από δώ
    μπεεεεε....

  3. #318
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.481
    Το όχημα δεν κάνει τον οδηγό. Ειδικά στις μοτοσυκλέτες η εμπειρία του αναβάτη μετράει περισσότερο σε σχέση με το όχημα. Άλλωστε υπάρχει το γνωστό ρητό: "Η πιο ασφαλής μοτοσυκλέτα είναι εκείνη που γνωρίζεις καλύτερα."

    Επειδή κινούμαι κυρίως σε μποτιλιαρισμένους δρόμους, θαυμάζω αντίστοιχα τους έμπειρους με τα παπιά. Σήμερα πέτυχα δύο, που κινούνταν ανάμεσα στα σταματημένα αμάξια, σχεδόν σαν να έχουν ολόκληρη λωρίδα δική τους.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  4. #319
    Ampari power Το avatar του/της Eversman
    Εγγραφή
    29/05/2014
    Μηνύματα
    1.536
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Gorgo Προβολή μηνύματος
    Σε ειδα eversman μετα απο πολυυυ καιρο,καλους δρομους ναχεις.
    Kι εγώ σε είδα Gorgo και χάρηκα πάρα πολύ! Να είσαι πάντα καλά,φίλε μου

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GiorgosLa Προβολή μηνύματος
    Αν τον ξαναδείς, δώσε του ένα φιλί στα μούτρα. Τον αγαπάμε πες του, κι ας περιμένουμε ακόμα το τάξιμο.
    Αμοιβαία τα αισθήματα Γιώργη. Μου λείψατε πρόστυχα καλόπαιδα, αλλά έχουν πέσει πολλά στο κεφάλι μου και έχω περιορίσει τα χιλιόμετρα που κάνω στο ελάχιστο και σχεδόν πάντα μοναχικά.

    Χαιρετισμούς σε όλους τους παλιόφιλους
    I'm the footprint on the sand ....

    Winterhater.

  5. #320
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/07/2013
    Μηνύματα
    134
    Σε είδα χθές στη Δροσοπούλου με το TDM. Ήμουνα με αμάξι και σου έκανα χώρο να περάσεις. Ευχαρίστησες κ έφυγες.Ζήλεψα λίγο που ήμουνα πνιγμένος μέσα σε κοστούμι και αμάξι, θα θελα να φύγω και εγω αεράτος με το μοτόρι μου. Καλούς δρόμους να έχεις!!!

  6. #321
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.337
    Σε είδα να σκας παρότι ήσουν κρυωμένος και να απολαμβάνουμε τον ωραίο καιρό μαζί με τον λίγο κόσμο.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_3903.jpg 
Προβολές:	998 
Μέγεθος:	101,8 KB 
ID:	401127
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_5143.jpg 
Προβολές:	1003 
Μέγεθος:	102,9 KB 
ID:	401128Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_5143.jpg 
Προβολές:	1003 
Μέγεθος:	102,9 KB 
ID:	401128

  7. #322
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Σε είδα μπάρμπα μετά τα φανάρια του Ισθμού, να κινείσαι ανάποδα μέσα στη Λ.Ε.Α για να πας σε μαγαζί εστίασης που είναι πιο κάτω...


    Σας είδα κι εσάς με τα GSX-R στο κέντρο της Κορίνθου, γυρνάγατε από βόλτα εμφανώς, ο αναβάτης της δεύτερης (πρέπει να ήταν μοντέλο 4ης-5ης γενιάς) με ολόσωμη δερμάτινη, μπότες και το κράνος... ακουμπισμένο στο ρεζερβουάρ και να στο σφίγγει με τους αγκώνες να μην πέσει. ΟΚ...
    Τελευταία τροποποίηση από AUFGEBRACHT; 11/11/2018 στις 22:45.

  8. #323
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.311
    Σε είδα θείε με το γκόλφ, φρέναρα δυνατά, πέρασες το στοπ αέρα, χωρίς να γυρίσεις κεφαλι ούτε δεξιά ούτε αριστερά.

    Την γλιτώσαμε και σήμερα.

  9. #324
    Σε ειδα πριν λιγο κατέβαινα με το τσαλι στην Φορμίωνος μολις ειχα σχολασει απο την δουλειά.
    Βρε μεγαλε μαλλον tdm ειχες ήσουν και μεγάλος κανενας 50αρης εγω 41 βγαίνεις ολος στο αντίθετο ρεύμα στο ανέβασμα γιατι ήταν κλειστός ο δρόμος μαζευτηκα τερμα του δρόμου αλλο λιγο και θα έπεφτα στο πεζοδρόμιο και σου την λεω ρε μεγάλε και σταματάω στο βενζινάδικο στην bp και μου λεει το παλικαρι που έβαζε βενζινη γυρισες και κατι ελεγες δεν σε ακουσα; στραβωσες κιόλας; που σου την ειπα και μπορει να ειπα και ενα μλκ υποτίθεται οι μεγαλύτεροι και μέσα εγω οδηγικα είμαστε ποιο σωστοί και εσυ έκανες σαν να σου ανήκει ολος ο δρόμος τι μαμακια που έκανες την σκέφτηκες οτι αμα ηταν αμάξι αντι για μηχανακι στην θεση μου θα σε ξεκολαγανε απο πανω του;
    σας εχω ολους εσας τους παγκοσμοιους καφετερειακιδες και της ευθειακιδες,αιντε μαθετε να μπαινετε σε καμια στροφη και τα λεμε μετα.

  10. #325
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.801
    Σας βλεπω καθε μερα να σταματατε πανω στις διαβασεις πεζων (αυτοκινητα και μηχανακια), με αποτελεσμα να μην μπορει να περασει απεναντι ο κοσμος...
    Σας βλεπω, να περνατε με κοκκινο (ριχνωντας μια ματια πισω μπας και εχει κανεναν απο την ομαδα Διας)...
    Γενικα, σας βλεπω να το εχετε ψιλο...χασει...
    προσέχουμε για να έχουμε!...

  11. #326
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Σήμερα πρέπει να ήταν κάποια παγκόσμια ημέρα καφρίλας στην οδήγηση ή κάτι τέτοιο, αλλιώς δεν εξηγούνται όλα όσα είδα μαζεμένα από το πρωί...έχουμε και λέμε:

    -Σε είδα πρώτα εσένα με το φορτηγάκι εργολάβε οικοδομών, να σφάζεις το κόκκινο φανάρι στα φανάρια της Αρχαίας Κορίνθου. Απέναντι ήταν ανακριτικό της τροχαίας, ο μπάτσος κούνησε το κεφάλι του που σε είδε, αλλά δεν ασχολήθηκε περαιτέρω, περίμενε το μοναχικό δρομέα με το φακό στο χέρι να περάσει... κούνησα κι εγώ το κεφάλι μου για το μπάτσο που δεν ασχολήθηκε και πάμε παρακάτω...

    -Σε είδα το μεσημέρι εύσωμη κυράτσα στη Νεμέα με το Matiz, σφηνωμένη ανάμεσα στην κοιλιά σου και στο τιμόνι η κόρη σου, ήταν δεν ήταν 7-8 χρονών, το τιμόνι το χειριζόταν η μικρή... δεν προλαβαίνω να βγω στην έξοδο του κόμβου της Νεμέας, και πάνω σε τυφλή κλειστή στροφή σταματημένο φορτηγάκι της εταιρείας εκμετάλλευσης της Ε.Ο. - κι όχι όποιο κι όποιο, έγραφε και οδική ασφάλεια τρομάρα τους!!! Κι όχι απλά σταματημένο, αλλά σταματημένο διαγώνια, είχε βγάλει φλας και καθόταν εκεί σταματημένος και μίλαγε με κάποιον εργάτη στην απέναντι πλευρά...


    -Σε είδα φορτηγατζή που κόντεψες να με σκοτώσεις, μέσα σε χωριό και σε στροφή, προσπερνούσες τρακτέρ και τον έβριζες, εγώ ρε γ@μημένε τι έπρεπε να σου σύρω που ξαφνικά βλέπω μπροστά μου ένα τριαξονικό να έρχεται κατά πάνω μου; Όχι μόνο βγήκες στο αντίθετο ρεύμα και σε στροφή, μούτζωνες το τρακτέρ και δεν είδες ΚΑΝ ότι ερχόταν αμάξι από την άλλη, σου κόρναρα και τότε πήρες χαμπάρι, το ABS δούλεψε υπερωρία, όχι τίποτα άλλο, είχα βάλει πριν 1 βδομάδα και καινούρια τακάκια κι είναι άστρωτα ακόμα...


    -Κι ενώ ακόμα δεν έχω προλάβει τα ευχολόγια για την διάπραξη γενετήσιων πράξεων για την οικία του φορτηγατζή, βλέπω μπροστά μου μπάρμπα με Toyota Hilux, να στρίβει ξαφνικά και να μπαίνει στο αντίθετο ρεύμα!!! Η πλάκα ήταν πως αυτό έγινε λίγα μέτρα πριν από το σκηνικό με το σφάξιμο του κόκκινου που είχα δει το πρωί, η ακόμα πιο πλάκα είναι πως στο ίδιο σημείο υπήρχε ανακριτικό της τροχαίας και άλλα 2 περιπολικά και σταμάταγαν αυτοκίνητα!!! Υπήρχαν κορίνες από το πρωί από τον αγώνα δρόμου στην άκρη, ο μπάρμπας άλλαξε αστραπιαία λωρίδα και αντί να μπει στην Ε.Ο. μπήκε στο αντίθετο ρεύμα, από απέναντι του αναβόσβηναν φώτα και εγώ να κάνω νόημα στους μπάτσους, η οποίοι ήταν 200 μέτρα πιο πέρα!!! Τελικά λίγο η θειά που τον σκούντηξε, λίγο οι απέναντι που του αναβόσβησαν φώτα, ο μπάρμπας τυχερός βγήκε αμέσως σε σημείο χωρίς διαχωριστικό και ξαναμπήκε στον ίσιο δρόμο...οι μόνοι που δεν πήραν μυρωδιά από το σκηνικό ήταν οι τροχαίοι!!! Άξιος ο μισθός σας!!!

    Μια συνηθισμένη ημέρα στους ελληνικούς δρόμους...

  12. #327
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    σε 4 μερες μεσα

    1 σε ειδα μαλακισμένη Νο1 με το σμαρτ να εχεις τρακάρει πανω σε φορτηγάκι ενω πετάχτηκες απο στοπ και δεν κοίταξες καν. (το ιδιο στοπ που κοπάνησα τον καθρέπτη του μαλάκα τις προαλες και πέσατε να με φάτε.) ευτυχώς δεν σκότωσε εμένα που ερχόμουν ακριβώς απο πίσω.

    2 σε ειδα μαλακισμένη Νο2 να ερχεσε και να καρφωνεσε πισω μου μόλις ειχα σταματήσει σε στοπ (παλι καλα που ημουν με το αμαξι) γιατι προφανώς το αγνόησες το στοπ ή θεωρησες οτι θα το εσφαζα. (αλλα με έμπλεξες να τραβιεμε με ασφαλιστικές και να μενω χωρίς αμάξι γιατι εισαι άχρηστη)

    3 σε ειδα μαλακισμένη Νο3 να μας προσπερνάς ολους περιπου 20 αυτοκίνητα απο δεξια σε μονόδρομο που οταν εχει παρκαρισμένα ειναι 1 λωρίδα και να χωνεσε. το περίεργο ειναι οταν σου κορναρα τρομαξες λες και δεν ειχες καταλάβει οτι και εμεις κουνιόμασταν ?? νόμιζες οτι ήμασταν παρκαρισμένοι? 0 αντίληψη και 0 όραση

    4 σε ειδα σήμερα μαλακισμένη Νο4 να εισαι στο φαναρι και μολις ανάψει, απο αριστερά να θες να στρίψεις δεξιά ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ. τι να πω? δεν με ειδες, ΟΚ, τους κοφτες δεν τους ακουσες ΟΚ, την κορνα στο αιδοίο σου ΟΚ, ευτυχώς με την κλωτσιά στον προφυλακτήρα κατι ένιωσες και πάτησες φρένο και δεν με κοπάνησες


    γλυκούλες μου... καθίστε σπίτι.. παρακαλώ!!

  13. #328
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Σε είδα Βουλιαγμένης-Ηλιουπόλεως φραγκάτε με Ducati Diavel Shoei VR46 και intercom στο κράνος.
    Καλογυαλισμένο σκαρπίνι με το αντίστοιχο gucci καλτσάκι να σφάζεις 3 κόκκινα σε ρυθμούς χελώνας. Τελικά οι 4πίστονες brembo δε φρενάρουν όσο τα tokico μου.
    Μου το παιξες και γρήγορος λίγο μετά τη διήθηση που σε πέρασα. Άρχισες τα ανοίγματα αλλά στη στροφή στις στήλες του Ολυμπίου Διός πήρες εσωτερική και έκοψες ευθεία. Δε σε χάλασε από τέρμα εξωτερική που βγήκα πάλι μπροστά με -50άλογα.

    Τελικά τα λεφτά δε σε μαθαίνουν τίποτα στη ζωή. Ούτε οδηγική παιδεία ούτε καλλιέργεια δεξιοτήτων (οδηγικών στη προκειμένη περίπτωση)

    ο υπογράφων γλλλληγορος
    Τελευταία τροποποίηση από George_Sp; 21/11/2018 στις 15:11.

  14. #329
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.944
    Σε είδα πριν λίγο βανάκι της τροχαίας με 7-8 τροχαίους μέσα επι της Πατησίων και ο οδηγός να κινείται στη λεωφορειολωρίδα και να μιλάει στο κινητό
    Τελευταία τροποποίηση από Billymuse; 23/11/2018 στις 09:00.
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  15. #330
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostasagk
    Εγγραφή
    11/01/2010
    Μηνύματα
    378
    να πω τι ειδα στις 8¨30 στην λαγουμιτζή,στο πρωτελευταιο φαναρι πριν την το τραμ βενιζελου είναι δεν θυμαμαι,κινηση λοιπον ατυνομικο στην αριστερη μερια και δυο αυτοκινητο μπροστα Smart κανει εντελως δεξια μπρος πισω μπαινει στο φαναρι που περριμενουμε να περασουμε καθετα την λεοφωρο και περναει με κατακοκινο,και φυσικα δεν τρεχει τιποτα,αντε μετα να πεις στα παιδια σου ότι πρεπει να εφαρμοζουν τους νομους όταν βλέπεις τετοια μπροστα σου συνεχεια
    Δεν ταξιδεύω για να πάω κάπου αλλά για να πάω.
    Ταξιδεύω για χάρη του ταξιδιού. Το ζήτημα είναι να μετακινείσαι.

Παρόμοια θέματα

  1. Σε είδα...... vol ΙΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 1183
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2010, 20:17
  2. Σε είδα...... vol ΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 255
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2009, 15:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF