Σελίδα 57 από 197 ΠρώτοΠρώτο ... 747525354555657585960616267107157 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 841 έως 855 από 2941

Θέμα: ΣΕ ΕΙΔΑ vol. XΙ

  1. #841
    Σε είδα προχθές με το γιαπωνέζικο supersport στα διόδια της Ελευσίνας στο ρεύμα προς Αθήνα να περνάς από το κενό της τελευταίας μπάρας με 150( αέρα χωρίς φυσικά να πληρώσεις με την πινακίδα ... μουτζουρωμένη...

    Ένας χριστιανός μόλις είχε πληρώσει και αφού πέρασες εσύ του έκλεισε η μπάρα πάνω του..

    Χάρηκα ιδιαιτέρως που άκουσα την κοπέλα να αναφέρει στην συχνότητα ΖΖΕ *** κλπ ... Οτι κι αν σημαίνει αυτό....

    (Η τεχνολογία ξεπερνά την βλακεία)

  2. #842
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    534
    Είδα κι εγώ φέτος στην Εθνική δύο να περνάνε διόδια χωρίς να πληρώσουν. Και οι δύο....με αμάξι και να πω την αλήθεια πρώτη φορά βλέπω κάτι εκτός από μηχανές. Ένα smart με γαλλικές πινακίδες που κόλλησε εκατοστά πίσω από ένα φορτηγό και έναν χωρίς πινακίδες που κόλλησε πίσω από αμάξι που πέρασε με e-pass. Δεν πίστευα ότι υπάρχει χρόνος για δεύτερο αυτοκίνητο...

  3. #843
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrval Προβολή μηνύματος
    Είδα κι εγώ φέτος στην Εθνική δύο να περνάνε διόδια χωρίς να πληρώσουν. Και οι δύο....με αμάξι και να πω την αλήθεια πρώτη φορά βλέπω κάτι εκτός από μηχανές. Ένα smart με γαλλικές πινακίδες που κόλλησε εκατοστά πίσω από ένα φορτηγό και έναν χωρίς πινακίδες που κόλλησε πίσω από αμάξι που πέρασε με e-pass. Δεν πίστευα ότι υπάρχει χρόνος για δεύτερο αυτοκίνητο...
    Όταν ειναι να γλιτώσει κανείς λεφτά ΠΑΝΤΑ υπάρχει χρόνος!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  4. #844
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Όταν ειναι να γλιτώσει κανείς λεφτά ΠΑΝΤΑ
    υπάρχει χρόνος!
    Ας κολλήσει κάποιος πίσω μου στη λωρίδα του epass και θα μου κάνει δήλωση ατυχήματος...

  5. #845
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Ελληναρά με το 4πορτο vitara με τη μπαγκαζιέρα εσύ που πριν ένα 10λεπτο ανέβαινες την Καποδιστρίου - Παπανικολή και μέσα σε 2χλμ έκανες 18 αλλαγες λωρίδας (τις μισές χωρίς φλας) σε πληροφορώ ότι δεν κέρδισες τίποτα ,2 αυτοκίνητα πίσω σου ήμουν.Α και το πιο σπουδαίο κυκλοφορούν και μηχανάκια ξέρεις ,αλλά να μου πεις τι να νοιώσεις ,το ντουκάτι αυτοκόλλητο στο πίσω τζάμι σε μάρανε

  6. #846
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    το ντουκάτι αυτοκόλλητο στο πίσω τζάμι
    That explains it.
    Life begins at 45°.

  7. #847
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.310
    Σε είδα κακόμοιρο cb 400 superfour που κάποιος κάφρος, αχρείος και βέβηλος, πέταξε την υπέροχη ουρα σου και αλλα πολλά και σε έκανε χιπστερο-cafe-racer.

  8. #848
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.479
    Έχω δει μερικά πολύ προσεγμένα superfour στο δρόμο και τα θαυμάζω. Φρέσκο βάψιμο και Ohlins ο ένας, με τον κινητήρα να στροφάρει σαν καινούριος. Είχα κάνει με τέτοιο μαθήματα οδήγησης, αλλά ήταν μέτρια συντηρημένο εκείνο. Μου άρεσε πολύ η θέση οδήγησης και το ζύγισμά του, αλλά ο κινητήρας μού είχε φανεί ράθυμος.
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 25/08/2019 στις 20:58.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  9. #849
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/03/2019
    Μηνύματα
    133
    σας ειδα ενω οδηγουσα αυτοκινητο να με προσπερνατε (μια varadero 1000 kai strom 650 μαλλον ) και ενω με προσπερασατε μπηκατε πολυ αποτομα δεξια,σχεδον φρεναρα για να μην σας χτυπησω και συνεχισατε αμεριμνοι συζητωντας με το συνεπιβατη και οδηγωντας αργα χωρις να εχετε αντιληφθει το παραμικρο....εντελως αψυχολογητες,απροβλεπτες και ηλιθιες ενεργειες

  10. #850
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sanctusan
    Εγγραφή
    25/10/2017
    Μηνύματα
    1.020
    Σας είδα Prophet of Rage και τα δώσατε όλα.
    Τα δώσαμε και εμείς......
    arvala παν στην εκκλησιά arvala προσκυνάνε.......

  11. #851
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.110
    Σε είδα φίλε στο φανάρι Τατοίου και Καραμανλή, ήσουν με ενα σκουτερ 250 και φορούσες μια μαύρη μπλούζα με άσπρα γράμματα που έλεγε ότι η μοτοσυκλέτα είναι ζωή.... αλλά δεν φορούσες κράνος.

    Ε[ειδή ήσουν πολύ μπροστά στο φανάρι (είχες περάσει την διάβαση των πεζών) κούμπωσα ταχύτητα για να σε πλησιάσω να σου πω ότι η ζωή είναι το κράνος.... αλλά εσύ νόμιζες οτι άναψε πράσινο και έφυγες με καρακκόκινο...

    Εγώ έμεινα στο φανάρι χωρίς να κουνηθώ και τραβούσα τα μαλλιά μου (πάνω από το κράνος εννοείται) ... αν σε χτυπούσε κανείς θα είχα και τύψεις...

  12. #852
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sanctusan
    Εγγραφή
    25/10/2017
    Μηνύματα
    1.020
    Σας είδα δίπλα μου 00:30 στο Κοτσόβολο στην Ηλιούπολη μόλις είχα κατέβει από το λεωφορείο της δουλειάς να μου δίνετε εκκλησιαστικό φυλλάδιο και να με πιάνει από την πλάτη του τύπου ''είμαστε φιλαράκια". Ο ένας πάνω σε scooter και ο άλλος μόλις είχε κατέβει.
    Πριν προλάβεις να πεις κουβέντα σταματάω, τρως στραβωμένο βλέμμα και κάνεις πίσω. Το φυλλάδιο στον κάδο.

    Τι θέλουν νυχτιάτικα?
    arvala παν στην εκκλησιά arvala προσκυνάνε.......

  13. #853
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Σε είδα κατά τα μεσάνυχτα στο φανάρι του ΙΚΑ, μπλε-άσπρο Τζίξερ, με δίσκους μαργαρίτες, πινακίδα σε εμφανή θέση (σπάνιο) και Ακράπα που δεν έσπαγε τύμπανα/ούμπαλα (ανήκουστο). Φορούσες κράνος, όπως και η συνεπιβάτις σου και έφυγες μπροστά ανοίγοντας όμορφα, χωρίς βία. Συνεχίζατε στο Γιόφυρο όταν βγήκα για Εθνική. Ζήλεψα λίγο μέσα στο αμάξι...

  14. #854
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/08/2012
    Μηνύματα
    221
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Όταν ειναι να γλιτώσει κανείς λεφτά ΠΑΝΤΑ υπάρχει χρόνος!
    θυμάμαι πριν χρόνια πήγα θήβα για βόλτα να δώ ενα φιλαράκι. εκανε πολύ κρύο και στα διόδια στις αφίδνες ηταν 3 αυτοκίνητα στην ίδια σειρά. λεω ε νταξ θα περάσω με τον τελευταίο που ήταν και νέος οδηγός και είχε Ν.
    μην τα πολυλογώ, πλήρωσε ο 1ος και πέρασαν και οι 3 μαζί του και περίμενα να έρθει επόμενο αμάξι....

  15. #855
    Μέλος Το avatar του/της DriveR
    Εγγραφή
    14/03/2019
    Μηνύματα
    32
    Σας είδα που παρατήσατε το αμάξι στην κλειστή στροφή διαλυμένο και οι άλλοι να έχετε πέσει στον γκρεμό με το αμάξι, δεν πήρατε μέτρα αποτροπής καινούριου ατυχήματος ούτε καλέσατε τροχαία τπτ, φωνάζατε κάτι φανταστικά και όλοι ήταν στο φανταστικό σοκ, έπρεπε να έρθω εγώ να πάρω μέτρα για εσάς και τους υπόλοιπους οδηγούς που θα την είχαν πατήσει, έτσι ώστε εσείς υβρίδια να συνεχίσετε την "διασκέδαση" σας! Ήταν η "νεολαία" του σήμερα, τίγκα στο αλκοολ και τα ναρκωτικά.

    Το κορυφαίο όλων, αυτός που ήρθε από την τροχαία έβαλε τον κώνο μόλις κάποια μέτρα σε κλειστή στροφή, κοινωνία υβριδίων!

Παρόμοια θέματα

  1. Σε είδα...... vol ΙΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 1183
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2010, 20:17
  2. Σε είδα...... vol ΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 255
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2009, 15:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF