Σελίδα 127 από 199 ΠρώτοΠρώτο ... 2777117122123124125126127128129130131132137177 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.891 έως 1.905 από 2982

Θέμα: ΣΕ ΕΙΔΑ vol. XΙ

  1. #1891
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    Σε ειδα με το κιτρινοπρασινο Kawazaki Z 900 RS στο Σουνιο...και αρρωστησα
    "Εκανα" μια ωρα να κλειδωσω και να τακτοποιηθω μονο και μονο για να την ακουσω να παιρνει μπροστα.

  2. #1892
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.124
    Σε είδα και έκανα λες και πέρναγε το τσίρκο..

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1653386837525.jpg 
Προβολές:	600 
Μέγεθος:	96,1 KB 
ID:	435944

  3. #1893
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.344
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Σε είδα και έκανα λες και πέρναγε το τσίρκο..

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1653386837525.jpg 
Προβολές:	600 
Μέγεθος:	96,1 KB 
ID:	435944
    Αφήστε τα σκούτερ στην ησυχία τους
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  4. #1894
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.124
    Aν με αφήσουν και αυτά.. γιατί λες βγήκα έξω, γιατί άκουσα ένα xmax ?

    υπόψιν αυτό που κρατάω είναι 55x12..

  5. #1895
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.192
    Σε είδα τουρίστα με το εργαλείο, μπαγκαζιερες, top box κλπ.
    Με Nikken!

  6. #1896
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.436
    Σε είδα να σηκώνεις το βστρομ650 σούζα καντήλα ρε αλητάμπουρα
    when life gets complicated... i ride.

  7. #1897
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    18/11/2011
    Μηνύματα
    68
    Σταματημένος στο φανάρι με κόκκινο, φοράω κράνος όπως πάντα αλλά είχα ξεχάσει καλυμμένη την πινακίδα με ταινία από την χθεσινοβραδυνή βόλτα... και έρχεται διπλα μου ένας "άνθρωπος", δικάβαλος με κυρία στο πίσω κάθισμα, γεμάτος ειρωνεία και ακολουθεί ο εξής διάλογος:

    εκείνος - αυτό στην πινακίδα μπορώ να το κάνω κι εγω;
    εγώ - φυσικά, ταινία έχω βάλει, απλό είναι
    εκείνος - κι αν σε σταματήσουν τι θα τους πεις;
    εγώ - την αλήθεια βέβαια, την κάλυψα για διόδια και καμερες (που μου έχει συμβεί στο παρελθόν)
    εκείνος (σαφώς με υψωμένο τόνο φωνής αυτή τη φορά) - πρόσεχε, τι ναι αυτά που κάνεις; δε ντρέπεσαι;
    εγώ (να σημειώσω ότι απλά δεν αντέχω βλέπω ακράνοτο κόσμο) - τα δικά σου τα χάλια δε τα βλέπεις που είσαι χωρίς κράνος;
    εκείνος - πως μου μιλάς έτσι; ξέρεις ποιος είμαι εγώ;
    εγώ - όχι και δε μ ενδιάφερει κιόλας
    εκείνος (ειρωνικό γέλιο) - πρόσεχε, γιατί δεν ξέρεις ποιος είμαι και μη σε πετύχω αλλού...
    εγώ (δείχνοντας το κράνος μου) - τουλάχιστον εγώ δε θα σκοτώθώ εάν συμβεί ατύχημα...

    μετά άναψε πράσινο, και διαχωριστήκανε οι κατευθύνσεις μας...

    και αναρωτιέμαι εγώ τώρα...τι ζώα κυκλοφορούν ανάμεσά μας...; οκ αναγνωρίζω κι εγώ το λάθος μου αλλά προστατεύω το κεφάλι μου, τη ζωη μου... δε φοράω το κράνος για να μη με γράψουν αλλά για να είμαι όσο πιο ασφαλής γίνεται..., ο τύπος δε σέβεται την ίδια του ζωή του και την συνεπιβάτιδα του... και δυστυχώς οι περισσότεροι είναι έτσι. Γιατί έτσι ρε γαμώτο;

    Πέρα απ το γεγονός πως με εκνεύρισε αφάνταστα, στεναχωρήθηκα κιόλας γιατί οι περισσότεροι είναι έτσι... αντέ μετά να πιστέψεις στους ανθρώπους... Και ξανά αναρωτιέμαι, μήπως είμαι υπερβολικός...;

  8. #1898
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.439
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos/72 Προβολή μηνύματος
    εκείνος - πως μου μιλάς έτσι; ξέρεις ποιος είμαι εγώ;
    Εδώ έπρεπε να του απάνταγες, '' ποιος να 'σαι ρε με μηχανάκι και δικάβαλος ; Αν ήσουν κάποιος θα είχες συνοδεία και λιμουζίνα !!!!
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  9. #1899
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    18/11/2011
    Μηνύματα
    68
    χαχαχαχαχα έτσι θέλει με τσι χαζοί

  10. #1900
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos/72 Προβολή μηνύματος
    Σταματημένος στο φανάρι με κόκκινο, φοράω κράνος όπως πάντα αλλά είχα ξεχάσει καλυμμένη την πινακίδα με ταινία από την χθεσινοβραδυνή βόλτα... και έρχεται διπλα μου ένας "άνθρωπος", δικάβαλος με κυρία στο πίσω κάθισμα, γεμάτος ειρωνεία και ακολουθεί ο εξής διάλογος:

    εκείνος - αυτό στην πινακίδα μπορώ να το κάνω κι εγω;
    εγώ - φυσικά, ταινία έχω βάλει, απλό είναι
    εκείνος - κι αν σε σταματήσουν τι θα τους πεις;
    εγώ - την αλήθεια βέβαια, την κάλυψα για διόδια και καμερες (που μου έχει συμβεί στο παρελθόν)
    εκείνος (σαφώς με υψωμένο τόνο φωνής αυτή τη φορά) - πρόσεχε, τι ναι αυτά που κάνεις; δε ντρέπεσαι;
    εγώ (να σημειώσω ότι απλά δεν αντέχω βλέπω ακράνοτο κόσμο) - τα δικά σου τα χάλια δε τα βλέπεις που είσαι χωρίς κράνος;
    εκείνος - πως μου μιλάς έτσι; ξέρεις ποιος είμαι εγώ;
    εγώ - όχι και δε μ ενδιάφερει κιόλας
    εκείνος (ειρωνικό γέλιο) - πρόσεχε, γιατί δεν ξέρεις ποιος είμαι και μη σε πετύχω αλλού...
    εγώ (δείχνοντας το κράνος μου) - τουλάχιστον εγώ δε θα σκοτώθώ εάν συμβεί ατύχημα...

    μετά άναψε πράσινο, και διαχωριστήκανε οι κατευθύνσεις μας...

    και αναρωτιέμαι εγώ τώρα...τι ζώα κυκλοφορούν ανάμεσά μας...; οκ αναγνωρίζω κι εγώ το λάθος μου αλλά προστατεύω το κεφάλι μου, τη ζωη μου... δε φοράω το κράνος για να μη με γράψουν αλλά για να είμαι όσο πιο ασφαλής γίνεται..., ο τύπος δε σέβεται την ίδια του ζωή του και την συνεπιβάτιδα του... και δυστυχώς οι περισσότεροι είναι έτσι. Γιατί έτσι ρε γαμώτο;

    Πέρα απ το γεγονός πως με εκνεύρισε αφάνταστα, στεναχωρήθηκα κιόλας γιατί οι περισσότεροι είναι έτσι... αντέ μετά να πιστέψεις στους ανθρώπους... Και ξανά αναρωτιέμαι, μήπως είμαι υπερβολικός...;
    Κανονικά έπρεπε να γυρίσεις το κεφάλι απο την άλλη και να τοναφήσεις να τα λέει μόνος του...
    καθε μερα ...νεα μερα.

  11. #1901
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.286
    Τσοςμπα θα ήταν, αλλά κ με την κάλυψη της πινακίδας δε συμφωνώ (αλλά άλλο θέμα αυτό).
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  12. #1902
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Τσοςμπα θα ήταν, αλλά κ με την κάλυψη της πινακίδας δε συμφωνώ (αλλά άλλο θέμα αυτό).
    Η μηχανή είναι αλητεία
    καθε μερα ...νεα μερα.

  13. #1903
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.632
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos/72 Προβολή μηνύματος
    Σταματημένος στο φανάρι με κόκκινο, φοράω κράνος όπως πάντα αλλά είχα ξεχάσει καλυμμένη την πινακίδα με ταινία από την χθεσινοβραδυνή βόλτα... και έρχεται διπλα μου ένας "άνθρωπος", δικάβαλος με κυρία στο πίσω κάθισμα, γεμάτος ειρωνεία και ακολουθεί ο εξής διάλογος:

    εκείνος - αυτό στην πινακίδα μπορώ να το κάνω κι εγω;
    εγώ - φυσικά, ταινία έχω βάλει, απλό είναι
    εκείνος - κι αν σε σταματήσουν τι θα τους πεις;
    εγώ - την αλήθεια βέβαια, την κάλυψα για διόδια και καμερες (που μου έχει συμβεί στο παρελθόν)
    εκείνος (σαφώς με υψωμένο τόνο φωνής αυτή τη φορά) - πρόσεχε, τι ναι αυτά που κάνεις; δε ντρέπεσαι;
    εγώ (να σημειώσω ότι απλά δεν αντέχω βλέπω ακράνοτο κόσμο) - τα δικά σου τα χάλια δε τα βλέπεις που είσαι χωρίς κράνος;
    εκείνος - πως μου μιλάς έτσι; ξέρεις ποιος είμαι εγώ;
    εγώ - όχι και δε μ ενδιάφερει κιόλας
    εκείνος (ειρωνικό γέλιο) - πρόσεχε, γιατί δεν ξέρεις ποιος είμαι και μη σε πετύχω αλλού...
    εγώ (δείχνοντας το κράνος μου) - τουλάχιστον εγώ δε θα σκοτώθώ εάν συμβεί ατύχημα...

    μετά άναψε πράσινο, και διαχωριστήκανε οι κατευθύνσεις μας...

    και αναρωτιέμαι εγώ τώρα...τι ζώα κυκλοφορούν ανάμεσά μας...; οκ αναγνωρίζω κι εγώ το λάθος μου αλλά προστατεύω το κεφάλι μου, τη ζωη μου... δε φοράω το κράνος για να μη με γράψουν αλλά για να είμαι όσο πιο ασφαλής γίνεται..., ο τύπος δε σέβεται την ίδια του ζωή του και την συνεπιβάτιδα του... και δυστυχώς οι περισσότεροι είναι έτσι. Γιατί έτσι ρε γαμώτο;

    Πέρα απ το γεγονός πως με εκνεύρισε αφάνταστα, στεναχωρήθηκα κιόλας γιατί οι περισσότεροι είναι έτσι... αντέ μετά να πιστέψεις στους ανθρώπους... Και ξανά αναρωτιέμαι, μήπως είμαι υπερβολικός...;
    Η ελπίδα φθείνει...
    Προχτές το πρωί γυρω στις 10-11, στο Φλοίσβο, της καραπουτανάρας απο κίνηση, έχει βάλει και ζέστα, γενικά παλεύουμε όλοι όσοι είμαστε στο δρόμο.
    Όλοι είπα;;
    όοοοχι , είναι ένας νεαρός ατάραχος ΜΑΛΑΚΑΣ γάιδαρος, με το πατίνι του το ηλεκτρικό όπου το πάει τάπα με 7,82 χ.α.ω. και φυσικά βραδυπορεί, εμποδίζοντας όχι ένα αλλά δυο διπλά λεωφορεία να πάνε λίγο πιο γρήγορα. Κάνω νόημα του μπροστά οδηγού λεωφορείου να μου αφήσει κενό να περάσω να τον στολίσω.
    Διαπιστώνοντας ότι είναι πιτσιρικας γυρω στα 20, δε του χώνω μονομιάς τις ευχές αγάπης για τις οποίες πήγα έτοιμος.
    -Γιατι ρε φιλε δεν ανεβαίνεις με το ΠΑΤΙΝΙ σου δίπλα στον ποδηλατόδρομο και καθυστερείς τους πάντες; (υπόψιν για όσους δε γνωρίζουν, η περιοχή εκεί έχει αφιερωμένο ποδηλατόδρομο πλάι των γραμμών του τραμ που φτάνει τουλάχιστον μέχρι το Ελληνικό)
    - γιατι κάπως πρέπει να εξυπηρετηθώ, μου λέει, κι εγω!!!
    λιγα γαλλικά μετά, ξαναβάζει το airpod στο αυτί και με ξυνίλα γκόμενας μου λέει πως δεν μπορεί να μιλήσει άλλο!!!

    Έπρεπε να κατέβω και να σου κάνω τη μούρη μπλε μαρέν ρε τσόγλανε, μήπως και καταλάβεις ότι τα αρχίδια σου δεν μας χωράνε όλους.


    Τωρα που το σκέφτομαι, οι μπάτσοι σε όλα αυτα τα καθημερινά προβλήματα που προκύπτουν με γαϊδάρους κάθε είδους είναι ανύπαρκτοι.
    Το κάθε τσουτσέκι το θεωρεί κουλ να βγαίνει με το πατίνι στη Συγγρού, στην Ποσειδώνος,οπουδήποτε και να καθυστερεί το σύμπαν όλο.
    Τελευταία τροποποίηση από o_gavros; 29/05/2022 στις 11:03.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  14. #1904
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    535
    Να πω και γω για τους αγαπημένους ποδηλάτες. Χθες απόγευμα στη Μαραθώνος, καμιά 10αριά ποδήλατα. Αναβάτες πιτσιρίκια ανήλικα (θα έλεγα δεκαπεντάρηδες συν πλην κάτι) με στολές αθλητικού συλλόγου, ίσως και κάποιοι μεγαλύτεροι. Υποθέτω βγήκαν προπόνηση. Αρκετή κίνηση, φανάρια, τσουλούσε όμως. Έχουν γ@μήσει τα πάντα, να τους προσπερνάμε και στο επόμενο σταμάτημα να ξαναπερνάνε. Φυσικά επειδή δε σταματάγανε σε κόκκινο, εν ψυχρώ σφάξιμο. Αθλητικός σύλλογος που εκπαιδεύει τους αυριανούς ούγκανους. Μόνο και μόνο που σκέφτομαι το παιδί μου να κυκλοφορούσε με φουλ πετάλι περνώντας σύριζα από δεξιά αυτοκίνητα και φεύγοντας με κόκκινο σε μεγάλες διασταυρώσεις...

  15. #1905
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Ανυπαρκτο κρατος σε συνδιασμο με διποδα χωρις κοινωνικη συνειδηση (βασικα χωρις συνειδηση γενικα) δημιουργουν αυτη την υπεροχη καθημερινοτητα μας.

    Σε ειδα κοπελια με το πατινι στην Βασ. Κων/νου. Εντυπωσιακη παρουσια και σωματοδομη δεν μπορω να πω. Το "ρετιρε" ομως ακατοικητο. Δεν υπαρχει ελπιδα ρε καμια.
    Quod me nutrit... me destruit.....

Παρόμοια θέματα

  1. Σε είδα...... vol ΙΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 1183
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2010, 19:17
  2. Σε είδα...... vol ΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 255
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2009, 14:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF