Σελίδα 49 από 197 ΠρώτοΠρώτο ... 3944454647484950515253545999149 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 721 έως 735 από 2941

Θέμα: ΣΕ ΕΙΔΑ vol. XΙ

  1. #721
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Καμία ελπίδα κύριοι, καμία.

    Χθες βράδυ μετά το κλείσιμο της αγοράς και με την κίνηση να είναι στο πίκ της, νεαρό ζευγάρι με σκούτερ, ακράνοβιτς και με μωρό μικρότερο του έτους, σφάζει 3 κόκκινα στην σειρά. Ο τύπος που οδηγούσε κρατούσε στο αριστερό χέρι το ακριβό του κινητό και απλά στήριζε τον καρπό στο γκριπ κι έκανε σφήνες. Η δε κοπελιά είχε το μωρό αγκαλιά ανάμεσα στον οδηγό και το τομάρι της και μιλούσε στο δικό της κινητό. Τους πλεύρισα με το παπί και τους είπα ότι αυτό που κάνουν είναι έγκλημα.
    Απόρησαν, με ρώτησαν τι εννοώ και όταν τους απαρίθμησα τα λάθη τους ο λεβεντάκος χασκογέλασε, απ' όλα όσα του είπα κράτησε μόνο την κουβέντα για το μωρό και με ρώτησε "και που να το βάλω??"
    Όταν του απάντησα ότι δεν είναι δικιά μου δουλειά να του βρω μεταφορικό γι' αυτόν και την οικογένειά του, μου είπε ότι αυτό το μεταφορικό διαθέτει και με αυτό μεταφέρει και το μωρό.
    Βέβαια αφού δεν άκουσα μπινελίκια πάλι καλά.
    Εύχομαι να τον βρήκε τσέος στην πορεία και να τον ζεμάτισε μπας και βάλει μυαλό αλλά και πάλι δεν πιστεύω ότι τέτοιοι άνθρωποι νιώθουν ακόμα και αν φάνε 2 χιλιάρικα πρόστιμο.
    Καμία ελπίδα.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  2. #722
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    Η επιλογή του καταλληλότερου αρσενικού και η προστασία του παιδιού έχουν ανατεθεί από τη φύση στη συνεπιβατιδα.. .

  3. #723
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Σε ειδα πρωινε Μαρκ Μαρκεθ να οδηγεις χωρις αυριο με το μαυρο ΥΑΜΑΗΑ R3 σου σημερα το πρωι στις 6 παρα Μεσογειων... Φειδιππιδου... Βασ. Σοφιας
    Εβγαζες σωμα... Γενικα πηγαινες αέρα... Αλλα πραγματικα αν τσακιζοσουν απο κανεναν αλλο δεν ξερω αν θα σε λυπομουν.
    Ειδικα στο Φαναρι αρχη της Αμερικανικης Πρεσβειας... Αγνοεις οτι βγαινουν σαν τα γιδια μπροστα μπροστα.
    Αλλος ενας πρωταθλητης λοιπον...
    Συγχαρητηρια.

  4. #724
    Σας βλέπω όλους και όλες με το κινητό στο χέρι, σας βαρέθηκα!
    Ειδικά αυτό το.. κρατάω το κινητό οριζόντια σαν πιατέλα δίπλα στο τιμόνι και μιλάω (κυρίες mostly), τι φάση; νέα μόδα;
    safety doesn't happen by accident

  5. #725
    Σε είδα ζευγάρι Γάλλων με τα 2 BMW GS το Σάββατο μεσημέρι στο κάστρο Χλεμούτσι Ηλείας (ο καθένας με τη δική του μοτο), σας χαμογέλασα και μου ανταποδώσατε. Μάλλον επειδή τέτοια ώρα και με τέτοια ζέστη είμασταν οι μόνοι παλαβοί που βρισκόμασταν σε εκείνο το σημείο. Είδα και το αυτοκόλλητο που είχατε κολλήσει στο πλάι που έδειχνε όλη την προγραμματισμένη σας διαδρομή, πολλά χιλιόμετρα ταξίδι!
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20190608_152857.jpg 
Προβολές:	673 
Μέγεθος:	108,2 KB 
ID:	407242
    Τελευταία τροποποίηση από mikRRopixel; 10/06/2019 στις 14:15. Αιτία: προσθήκη φωτογραφίας
    Everybody can ride a fast bike, but very few can ride a bike fast

  6. #726
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.495
    Σε είδα αξιολάτρευτη γυναίκα μου και ακόμα ζωντανή μάνα των παιδιών μου να μπαίνεις με όπισθεν (όπως πάντα) με το αμάξι στο πάρκινγκ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΉ που είχα παρκάρει εκεί και τσαααααααακκκ πάρτιν κάτω.
    ΓΑΜΗΔΙΑΑΑΑΑΑΑ.

    Βγήκα στο μπαλκόνι ακούγοντας τον συναγερμό και την είδα από ψιλά να κειτεται στο έδαφος. Λύγισαν τα γόνατα μου αλλά δεν σου φώναξα, δεν έβρισα, απλά μετά από λίγη ώρα σου ανακοίνωσα την αποζημίωση. Είσαι τυχερή, μόλις 75 ευρώ, ένα φλας και ένα μικρό πλαστικό.
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  7. #727
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Σε είχα μπροστά μου μεγαλοκοπέλα για 5-6 φανάρια και σε κοιτούσα επίμονα γιατί δεν μπορούσα να καταλάβω αν ήταν κράνος αυτό ή το μαλλί σου. Με το υπερσκούτερ lead 90cc τουλάχιστον 20 χρονών, με πλαστικά να παραπαίουν (όσα είχαν απομείνει πάνω του) κι εσένα 10 -15 μέτρα πριν από κάθε φανάρι να κατεβάζεις πόδια και να προσπαθείς να φρενάρεις σέρνοντας τα παπούτσια στην άσφαλτο. Είμαι σίγουρος ότι κάθε 2 μέρες θες άλλο παπούτσι, ήθελες και τακούνι τρομάρα σου.
    Τελικά το μαλλί ήταν αυτό που έβλεπα, σε σχήμα μεγάλης λαχανίδας ότι είχες βγει από το κομμωτήριο μου είπες. Είχα κι έναν πιτσιρικά ντιλιβερά δίπλα μου ο οποίος είχε ξεραθεί από τα γέλια. Πριν κάθε φανάρι μου έλεγε "κοίτα κοίτα τώρα θα κατεβάσει πόδια" κι εσύ σαν να τον άκουγες τσουπ τα πόδια κάτω.

    ΟΚ μου έφτιαξες τη μέρα. Καλούς δρόμους να έχεις και πάντα όρθια. ααα και που 'σαι, βάζε καλύτερα άρβυλα, φρενάρουν καλύτερα και κρατάνε περισσότερο
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  8. #728
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Σας είδα λάδια να βγαίνετε σαν καινούργια μετά από 12,500km σε μοτέρ που κουβαλάει 238.000 χιλιόμετρα καθόλου ήρεμα...

    Κύριοι σας παρουσιαζω το πιο αξιόπιστο μοτέρ που έχει βγάλει η Honda. Μοτοσυκλετιστικο εννοείται.

    https://youtu.be/HMat-RWmqTw

  9. #729
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Ηλίθια ζώα, πίθηκοι, βοσκοί, σκατά με πόδια, 15 χρόνια μετρό κι ακόμα δεν έχετε μάθει. Στις κυλιόμενες στεκόμαστε στα δεξιά. Άντε πίσω στις σπηλιές σας, μου θέλετε Ευρώπη και ανάπτυξη... ουστ!
    Life begins at 45°.

  10. #730
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Σας είδα ξυρισμένοι καρνάβαλοι τίγκα στο τατου πάνω σε 1000άρι Ντουκο χθες το βράδυ. Πηγαίναμε μαζί από φανάρι σε φανάρι και είστε όλο γελάκια και ματιές σε μένα που ήμουν με το παπί και κράνος. Σε ένα από τα πολλά σταματήματα ο οδηγός μου λέει "ζέστη πολύ φιλαράκι". Αυτός είναι ο λόγος που δεν φοράς κράνος άρχοντα ?? τον ρώτησα.
    Γελάκια όλο σημασία και η απάντηση αποστομωτική "έχω ξυρίσει το μαλλί (σσ μισο-καραφλός ήταν) και τώρα και να πέσω θα γλιστρήσει οπότε όλα καλά. Σουπερμαντολίνι
    Άρχοντα, του λέω, ένα δίκιο το χεις, αδειανό είναι οπότε μάλλον δεν έχεις να χάσεις τπτ αν πέσεις , αλλά στη θέση σου θα ανησυχούσα περισσότερο για τ' @ρχίδια μου, μη φύγει κανένα μέταλλο και σου κάνει την ζημιά, έτσι που κοπανάει το μπουρδέλο σου.

    Καληνυχτιστήκαμε και ο καθένας πήρε τον δρόμο του
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  11. #731
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ηλίθια ζώα, πίθηκοι, βοσκοί, σκατά με πόδια, 15 χρόνια μετρό κι ακόμα δεν έχετε μάθει. Στις κυλιόμενες στεκόμαστε στα δεξιά. Άντε πίσω στις σπηλιές σας, μου θέλετε Ευρώπη και ανάπτυξη... ουστ!
    σε φτιαξανε παλι.

  12. #732
    Μέλος Το avatar του/της D3300
    Εγγραφή
    23/05/2017
    Μηνύματα
    242
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ηλίθια ζώα, πίθηκοι, βοσκοί, σκατά με πόδια, 15 χρόνια μετρό κι ακόμα δεν έχετε μάθει. Στις κυλιόμενες στεκόμαστε στα δεξιά. Άντε πίσω στις σπηλιές σας, μου θέλετε Ευρώπη και ανάπτυξη... ουστ!
    Χαλαρά μαν...μάλλον τα χάπια που σου δίνουν είναι πολύ ήπια...
    I'm diagonally parked in a parallel universe.

  13. #733
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ηλίθια ζώα, πίθηκοι, βοσκοί, σκατά με πόδια, 15 χρόνια μετρό κι ακόμα δεν έχετε μάθει. Στις κυλιόμενες στεκόμαστε στα δεξιά. Άντε πίσω στις σπηλιές σας, μου θέλετε Ευρώπη και ανάπτυξη... ουστ!

    4.5 χρόνια αριστερά, δώσε μας λίγο χρόνο να συνηθίσουμε

    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  14. #734
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ηλίθια ζώα, πίθηκοι, βοσκοί, σκατά με πόδια, 15 χρόνια μετρό κι ακόμα δεν έχετε μάθει. Στις κυλιόμενες στεκόμαστε στα δεξιά. Άντε πίσω στις σπηλιές σας, μου θέλετε Ευρώπη και ανάπτυξη... ουστ!
    Σαν να τα έγραψε η γυναίκα μου

    Προσωπικά δεν ασχολούμαι με κανέναν και τίποτα ότι και να δω εδώ και κάποια χρόνια (εκτός αν έχω να καπνίσω κανα 3ωρο).

    Ωστόσο η ίδια κατάσταση που περιγράφεται παραπάνω (της ζωοποίησης) ισχύει σε άλλους τομείς και στο εξωτερικό και παντού.

    Πάντα είναι θέμα ανθρώπου.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  15. #735
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    σε είδα χάρε!
    σήμερα δεν πέθανα γιατί πριν μερικά χρόνια πήγαν να με σκοτώσουν στην ίδια διασταύρωση και από άμυνα είμαι ποιο προσεκτικός εκεί.
    σήμερα δεν σε έδειρα, δεν έσπασα κανένα καθρέπτη, δεν τσακώθηκα, σου ειπα μόνο οτι ρε φίλε το να μου λες οτι δεν με ειδες δεν ειναι δικαιολογία να μην σταματάς στο στοπ.
    Αν σταματούσες οπως προβλέπει ο κοκ θα με έβλεπες, επισης σου ειπα πως αν δεν εισαι καλά σταμάτα να πιεις ενα νερο ασε το αμαξι για λιγο, να εισαι προσεκτικός οταν οδηγάς, θα σκοτώσεις κάναν άνθρωπο, τι φταίει η μανα μου να με κλαίει στα 35 μου? και μου ξανα είπες "δεν σε ειδα" ούτε συγνώμη ουτε οτι εχω δίκιο τίποτα. σαν να μην σε ένοιαζε.

    ε λοιπόν γαμημένε εγω ΣΕ ΕΙΔΑ και ΣΕ ΘΥΜΑΜΑΙ και την επόμενη φορα θα σου σπάσω και τα χέρια και τα ποδιά για με να θυμασαι και εμένα και οτι πρέπει να σταματάς στα στοπ γιατι αν με χτύπαγες αυτό θα πάθαινα

Παρόμοια θέματα

  1. Σε είδα...... vol ΙΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 1183
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2010, 20:17
  2. Σε είδα...... vol ΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 255
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2009, 15:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF