Σελίδα 24 από 197 ΠρώτοΠρώτο ... 1419202122232425262728293474124 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 346 έως 360 από 2941

Θέμα: ΣΕ ΕΙΔΑ vol. XΙ

  1. #346
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Σε εβλεπα καθε πρωι που πηγαινα στη δουλεια να πηγαινεις για χρονια το σκυλακι σου βολτα παντα δεμενο με ενα σκοινη και εσυ πανω στο μηχανακι σου.Ο σκυλος πηγαινε με τη ροη που πηγαινε το μηχανακι.Δλδ σχεδον παντα ετρεχε...Πρωτα ηταν με ενα rebel μετα με ενα παπι και τωρα με ενα kle.Ειχα σκεφτει παρα πολλες φορες να σου κανω παρατηρηση ή να σε βρισω ή να καλεσω καποια αρμοδια αρχη.Αλλα επειδη εισαι γειτονας και ειμαι γαμπρος εδω δεν ηθελα να κανω κατι.
    Πριν λιγο γυρισα απο τη βολτα που ειχα παει με το σκυλο μου και σε ειδα στη πλατεια με το σκυλο σου δεμενο με ενα σκοινη καμια 15αρια μετρα.Μεσω ενους γνωστου γνωριστηκαμε και οταν σου ειπα "εσυ δεν εισαι που εχεις ενα kle και βγαζεις το σκυλο βολτα?"μου ειπες οτι να σ'αφησω γιατι εχεις στεναχωρια γιατι σου καναν καταγγελια και ειπανε οτι αν σε ξαναπιασουν να κανεις τετοιο πραγμα θα σου βαλουν 30.000 πρωστιμο για κακοποιηση ζωου.Η αστυνομια ηρθε σπητη σου.
    Υπαρχει δικαιοσηνη τελικα...
    καθε μερα ...νεα μερα.

  2. #347
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Σε εβλεπα καθε πρωι που πηγαινα στη δουλεια να πηγαινεις για χρονια το σκυλακι σου βολτα παντα δεμενο με ενα σκοινη και εσυ πανω στο μηχανακι σου.Ο σκυλος πηγαινε με τη ροη που πηγαινε το μηχανακι.Δλδ σχεδον παντα ετρεχε...Πρωτα ηταν με ενα rebel μετα με ενα παπι και τωρα με ενα kle.Ειχα σκεφτει παρα πολλες φορες να σου κανω παρατηρηση ή να σε βρισω ή να καλεσω καποια αρμοδια αρχη.Αλλα επειδη εισαι γειτονας και ειμαι γαμπρος εδω δεν ηθελα να κανω κατι.
    Πριν λιγο γυρισα απο τη βολτα που ειχα παει με το σκυλο μου και σε ειδα στη πλατεια με το σκυλο σου δεμενο με ενα σκοινη καμια 15αρια μετρα.Μεσω ενους γνωστου γνωριστηκαμε και οταν σου ειπα "εσυ δεν εισαι που εχεις ενα kle και βγαζεις το σκυλο βολτα?"μου ειπες οτι να σ'αφησω γιατι εχεις στεναχωρια γιατι σου καναν καταγγελια και ειπανε οτι αν σε ξαναπιασουν να κανεις τετοιο πραγμα θα σου βαλουν 30.000 πρωστιμο για κακοποιηση ζωου.Η αστυνομια ηρθε σπητη σου.
    Υπαρχει δικαιοσηνη τελικα...
    Είναι να αναρωτιέσαι σε ποια μεριά του σχοινιου ήταν το ζώο....
    Throttle that mysterious friend of ours

  3. #348
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Προσωπικά πάντα αναρωτιέμαι γιατί να έχεις κατοικίδιο εφόσον δεν την παλεύεις;;
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  4. #349
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Δε ξερω ρε φυλε.Η δικαιολογεια του ηταν οτι εχει προβλημα στα γονατα και δεν μπορει να περπατησει.Ηταν καμια 130αρια κιλα.Τον ψηλολυπηθικα γιατι εδειχνε να ενδειαφερετε για το ζωο.Αυτο βεβαια δε δικαιολογει αυτη τη πραξη και αληθεια να ειναι...
    καθε μερα ...νεα μερα.

  5. #350
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.481
    Έχω δει πολλές φορές να πηγαίνουν σκύλο βόλτα με λουρί, ενώ οδηγούν μηχανάκι, αλλά πηγαίνουν με αργό ρυθμό. Το θέμα είναι ότι ο σκύλος στη βόλτα δε θέλει απλά να περπατάει, αλλά να σταματάει συνέχεια και να μυρίζει, οπότε δε γίνεται δουλίτσα έτσι.

    Το πιο παράξενο που βλέπω, όταν πηγαίνω για τρέξιμο κοντά στο Διόνυσο είναι μία κυρία που πηγαίνει το σκύλο βόλτα με το αμάξι (SUV). Ο σκύλος πηγαίνει γύρω από το αμάξι, χωρίς λουρί σε χωματόδρομους και ασφαλτοστρωμένους δρόμους. Αρχικά μου είχε φανεί πολύ παράξενο και σκέφθηκα ότι η κυρία βαριέται να περπατήσει και τον βγάζει κάθε μέρα με το αμάξι. Μετά από μερικούς μήνες έμαθα μέσω τρίτου ότι έχει σοβαρή ασθένεια και δεν μπορεί να περπατήσει, οπότε μόνο έτσι μπορεί να βγάλει η ίδια βόλτα το σκύλο της.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  6. #351
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.944
    Σε είδα παλικάρι που ήσουν ξάπλα στη πρώτη μεγάλη φουρκέτα μετά το Στορκ στο ρεύμα για Αθήνα δεν προλαβα να δω τι μηχανάκι είχες αλλα απο τι κατάλαβα μπηκες με αρκετα και σε πέταξε η στροφή στις μπάρες του αλλου ρεύματος αλλα οι φιλοι σου μου κάνανε νόημα οτι ησουν εντάξει..εύχομαι να έχεις μονο υλικές ζημιές.Σε είδα και εσένα Νεάρντενταλ κάγκουρα με το Tmax δικάβαλος με την κοπέλα πισω φυσικά και οι 2 άκρανοι στους Αγ.Θεοδώρους να σε περνάμε και μετα απο λίγο να εισαι κολλημενος απο πίσω μας στη Κακια Σκάλα και αποφασισες να μας περάσεις σε τυφλη στροφή με κίνηση μπροστά και να κάνεις ένα χώσιμο τοσο βλακώδες και επικύνδινο που ευτυχως τραβηχτηκαμε εγω και ο Τεο και πήγαινες για πλαγιομετωπικη το αυτοκίνητο που ηταν στο άλλο ρεύμα..πιθανον να εσκαγες πάνω μας αν δεν καναμε άκρη. Εισαι μεγάλος παπαρας...
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  7. #352
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.067
    Σας πέρασε τιμάξ.

  8. #353
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Σας πέρασε τιμάξ.
    Νταξ' ήταν όμως κάγκουρας.........................
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  9. #354
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.944
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Νταξ' ήταν όμως κάγκουρας.........................
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  10. #355
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Σας πέρασε τιμάξ.
    Υπάρχουν και χειρότερα από μένα και σένα τελικά μαλακα...
    Throttle that mysterious friend of ours

  11. #356
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.481
    Τι να πω κι εγώ που με περνάνε σχεδόν όλα τα 300άρια scooter;
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  12. #357
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Σε ειδα φιλαράκο με το πορτοκαλί z750 κάτω απ τη μπαριερα στην Επίδαυρο σήμερα....μου είπαν οι φίλοι σου ένιωθες καλά και μιλούσες απλά περιμένατε το ασθενοφόρο..ελπίζω να μη χτύπησες άσχημα..αυτές οι στροφές ξεγέλανε πολύ σε εκείνο το σημείο..
    Throttle that mysterious friend of ours

  13. #358
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Σας είδα 3 μηχανές λεγκο και 3 κουτιά χτυπημένα λίγο μετά το ριμπας. Μετά έμαθα ότι ένας οδηγός δεν τα κατάφερε οι άλλοι 2 νοσηλεύονται .... κρίμα
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  14. #359
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Σας είδα 3 μηχανές λεγκο και 3 κουτιά χτυπημένα λίγο μετά το ριμπας. Μετά έμαθα ότι ένας οδηγός δεν τα κατάφερε οι άλλοι 2 νοσηλεύονται .... κρίμα
    Μάλλον αναφέρεσαι σε αυτό .

  15. #360
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Μάλλον αναφέρεσαι σε αυτό .
    Ναι. Ελπίζω οι άλλοι 2 οδηγοί να την βγάλουν καθαρή
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

Παρόμοια θέματα

  1. Σε είδα...... vol ΙΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 1183
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2010, 20:17
  2. Σε είδα...... vol ΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 255
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2009, 15:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF