Σελίδα 60 από 197 ΠρώτοΠρώτο ... 1050555657585960616263646570110160 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 886 έως 900 από 2941

Θέμα: ΣΕ ΕΙΔΑ vol. XΙ

  1. #886
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostasagk
    Εγγραφή
    11/01/2010
    Μηνύματα
    378
    γιατι κυκλοφορουν στους δρομους τοσοι μ...κες και ιδιως σκουτεραδες?(και εγω εχω) συγκεκριμενα αυτή η βλακεια στο κυβο που κανουνε να χωνονται μετυ δυο μοτο -σκουτερ,αναμεσα στα αυτοκίνητα δεν το εχω καταλαβει τι κερδιζουν στο φαναρι συναντιομαστε στο φαναρι.....σημερα όπως και άλλες φορες βρεθηκε ο ηλίθιος ,στους τοσους που πηγαίναμε στην σειρα , να αρισει τα χωσίματα ,βαζοντας σε κινδυνο τον καθενα μας ,για το ιδιο δεν με ενδιαφερει ,αν θελει να χτυπηση η να αυτοκτονηση πρόβλημα του ,οι αλλοι τι φταινε...το κακο δεν είναι μεγαλοι ανθρωποι αλλα νεοι,λεμε για παιδεια αρα οι παλιοι είχαμε εχουμε και οι νεοι όχι ? αν κατεβεις με καμμια σιδεροβεργα και τον σπασεις στο ξυλο μαζι με το μηχανακι τι θα λενε? ο αλητης πο εδειρε το κακομοιρο το παιδι? μαλλον είναι οι αυτοκινητοβιοι που πηρανε ένα σκουτερ και νομιζουν ότι ο δρομος είναι δικος τους.....εχει και μερικους χεραδες αναμεσα ,να μην τα λεμε μονόπλευρα ....
    Δεν ταξιδεύω για να πάω κάπου αλλά για να πάω.
    Ταξιδεύω για χάρη του ταξιδιού. Το ζήτημα είναι να μετακινείσαι.

  2. #887
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.060
    Μπα, δεν είναι θέμα παιδείας, θέμα χεριών είναι.
    Life begins at 45°.

  3. #888
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    666
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostasagk Προβολή μηνύματος
    γιατι κυκλοφορουν στους δρομους τοσοι μ...κες και ιδιως σκουτεραδες?(και εγω εχω) συγκεκριμενα αυτή η βλακεια στο κυβο που κανουνε να χωνονται μετυ δυο μοτο -σκουτερ,αναμεσα στα αυτοκίνητα δεν το εχω καταλαβει τι κερδιζουν στο φαναρι συναντιομαστε στο φαναρι.....σημερα όπως και άλλες φορες βρεθηκε ο ηλίθιος ,στους τοσους που πηγαίναμε στην σειρα , να αρισει τα χωσίματα ,βαζοντας σε κινδυνο τον καθενα μας ,για το ιδιο δεν με ενδιαφερει ,αν θελει να χτυπηση η να αυτοκτονηση πρόβλημα του ,οι αλλοι τι φταινε...το κακο δεν είναι μεγαλοι ανθρωποι αλλα νεοι,λεμε για παιδεια αρα οι παλιοι είχαμε εχουμε και οι νεοι όχι ? αν κατεβεις με καμμια σιδεροβεργα και τον σπασεις στο ξυλο μαζι με το μηχανακι τι θα λενε? ο αλητης πο εδειρε το κακομοιρο το παιδι? μαλλον είναι οι αυτοκινητοβιοι που πηρανε ένα σκουτερ και νομιζουν ότι ο δρομος είναι δικος τους.....εχει και μερικους χεραδες αναμεσα ,να μην τα λεμε μονόπλευρα ....

    Μου θύμισες τα πιο επικίνδυνα μου χρόνια με το παπί που εκτός απο τα χωσίματα, ανέβαινα σε πεζοδρόμια και κατέβαινα με πετάγματα, έμπαινα σε βενζινάδικα για να παρακάμψω την κίνηση και γενικά έβρισκα περάσματα απο οπουδήποτε!

    Αφού ζώ και δεν σκότωσα κανέναν πάλι καλά.


    Παραδόξως δεν έσφαζα ποτέ κόκκινο, δεν έκανα ποτέ κόντρες και γενικά δεν είχα ποτέ ατύχημα.

  4. #889
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Μου θύμισες τα πιο επικίνδυνα μου χρόνια με το παπί που εκτός απο τα χωσίματα, ανέβαινα σε πεζοδρόμια και κατέβαινα με πετάγματα, έμπαινα σε βενζινάδικα για να παρακάμψω την κίνηση και γενικά έβρισκα περάσματα απο οπουδήποτε!

    Αφού ζώ και δεν σκότωσα κανέναν πάλι καλά.


    Παραδόξως δεν έσφαζα ποτέ κόκκινο, δεν έκανα ποτέ κόντρες και γενικά δεν είχα ποτέ ατύχημα.
    Τώρα τα λες αυτά?Της προαλες που ανέβασε ο άλλος ενα βίντεο με το τζιεςεξαρ αν θυμάμαι καλά που περνούσε κάτω απο τη γέφυρα με 200 και είχε ενα εκατομύριο βίους εισουν ένας απο αυτους που αντέδρασε πολύ.Όταν τον υποστήριξα λοιπον μου την ειπές και εμενα.Σου είχα πει τοτε οτι μικρός εση μαλακιες δεν έκανες η εισουν απο αυτους που δεν έχουν κανει καμια παρανομία στη ζωή τους?
    Συγνώμη φιλέ καρατεο αλλά δε μπορουσα να το προσπερασω.Αυτά πρεπει να λεγονται
    καθε μερα ...νεα μερα.

  5. #890
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.060
    Ο καθένας ορίζει τις μαλακίες όπως τον βολεύουν.

    Ή μέχρι όπου φτάνουν τα χέρια του. Συνήθως αυτό.

    (Γενικά μιλώντας, δεν απευθύνομαι στον καρατεό.)
    Life begins at 45°.

  6. #891
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ο καθένας ορίζει τις μαλακίες όπως τον βολεύουν.

    Ή μέχρι όπου φτάνουν τα χέρια του. Συνήθως αυτό.

    (Γενικά μιλώντας, δεν απευθύνομαι στον καρατεό.)

    Το πρόβλημα έγκειται στο όταν υπερεκτιμά κάποιος τα χέρια του και κάνει, ή γίνεται, η μαλακία... Άσε που αν το πάρουμε και κυριολεκτικά, μαλάκας είναι αυτός που ασχολείται αποκλειστικά με τα χέρια του...

    Και μιας και είμαι στην ενότητα, ας πω κι εγώ για τον κάφρο με το παπί που είδα σήμερα, ξεκράνωτος εννοείται, μπήκε στο αντίθετο ρεύμα για να φτάσει πρώτος μπροστά στο φανάρι... βλέμμα και ύφος "έχω πιάσει τον Πάπα από τα @ρχίδια και κοιτάξτε τι έξυπνος που είμαι και δεν περιμένω"... ήταν τυχερός που δεν ήταν κάφρος ο οδηγός του φορτηγού που έστριψε κανονικά δεξιά με πράσινο, πάτησε φρένο για να μην τον πατήσει, λογικά τώρα θα έχει στεγνώσει το σώβρακο από το σκατό του εποχούμενου κάφρου...

  7. #892
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    666
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Τώρα τα λες αυτά?Της προαλες που ανέβασε ο άλλος ενα βίντεο με το τζιεςεξαρ αν θυμάμαι καλά που περνούσε κάτω απο τη γέφυρα με 200 και είχε ενα εκατομύριο βίους εισουν ένας απο αυτους που αντέδρασε πολύ.Όταν τον υποστήριξα λοιπον μου την ειπές και εμενα.Σου είχα πει τοτε οτι μικρός εση μαλακιες δεν έκανες η εισουν απο αυτους που δεν έχουν κανει καμια παρανομία στη ζωή τους?
    Συγνώμη φιλέ καρατεο αλλά δε μπορουσα να το προσπερασω.Αυτά πρεπει να λεγονται
    Στο πεζοδρόμιο ανέβαινα με 1η και το ίδιο και το πέταγμα. Παπάκι είχα!
    Στο πεζοδρόμιο δεν είχε κόσμο εννοείται.
    Μιλάω για 62 Μαρτύρων που θυμάμαι.

    Το "Αφού ζώ και δεν σκότωσα κανέναν πάλι καλά." είναι υπερβολή αφού στα τόσα χρόνια μία φορά κινδύνεψα να πατήσω ένα παιδί με ποδήλατο που 500μ απο το σπίτι μου πετάχτηκε μπροστά μου.
    Και επειδή οδηγούσα μέσα στο χωριό με την κατάλληλη ταχύτητα κατάφερα και μας γλίτωσα.


    Τί συγκρίνεις?
    Το τούνελ που σκοτώθηκε άνθρωπος πρόσφατα και έγινε και άλλο ένα τροχαίο πριν 1-2 χρόνια?
    Που κάνει σούζα και προσπέραση μέσα στο τούνελ και φυσικά αναστροφές μέσα στην κίνηση?
    Ή το παρακάτω?
    https://www.youtube.com/watch?v=sG2YCLlcFro


    Με έναν κάγκουρα με το παπάκι που κάνει ταρζανιές σε άδεια πεζοδρόμια με <50χλμ/ώρα στην 62 Μαρτύρων?

  8. #893
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    604
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Μπα, δεν είναι θέμα παιδείας, θέμα χεριών είναι.
    Ουτε παιδειας, ουτε χεριων ειναι. Θεμα αγνης και ανοθευτης βλακειας ειναι. Γιατι οταν σε πηγμενους δρομους εισαι το 5ο -7ο -10ο μηχανακι που κανει διηθηση και θες να τους περασεις ολους, βλακας εισαι.
    Ας ξυπναγες νωριτερα, ας αλλαζες δρομολογιο, ας φτασεις αργοπορημενος τελος παντων απο το να ρισκαρεις την σωματικη ακεραιοτητα την δικη σου και των γυρω σου.

    ΥΓ: δεν παει σε εσενα αυτο, με αφορμη το ποστ σου.


    ΥΓ2: Αυτο παει σε εσενα. Επειδη πολλες φορες διαβαζω για "χερια" κλπ, τα νοσοκομεια και τα νεκροταφεια γεματα απο "χεραδες" ειναι.

  9. #894
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.060
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Νίκος Παππάς Προβολή μηνύματος
    τα νοσοκομεια και τα νεκροταφεια γεματα απο "χεραδες" ειναι.
    Πηγή;

  10. #895
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.311
    Σε είδα βρόχα και σε ένιωσα ως το σώβρακο πριν λίγο στην Κατεχάκη. Πολύ νερό και η άσφαλτος κλασσικα γλιστραγε σα γυαλί, προσοχή!

  11. #896
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Δε συγκρινω τίποτα φιλέ καρατεο.Απλα αναφέρα ενα γεγονος.Όλοι κάποια στιγμη φασκουμε και αντιφασκουμε.Δε κακο
    καθε μερα ...νεα μερα.

  12. #897
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    666
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Δε συγκρινω τίποτα φιλέ καρατεο.Απλα αναφέρα ενα γεγονος.Όλοι κάποια στιγμη φασκουμε και αντιφασκουμε.Δε κακο
    οκ έχω μάλλον άλλα κριτήρια και κάνω έναν διαχωρισμό στο ένα με το άλλο γιατί δε βρίσκω να αντιφάσκω κάπου
    εξάλλου δεν είπα ποτέ ότι είμαι 100% νόμιμος
    ξαναδιάβασε τα ποστ μου σε εκείνο το τοπικ και θα καταλάβεις

    και διάβασε και τις απαντήσεις που σου έδωσαν και άλλα μέλη

    μπορεί επειδή πέρασε καιρός να τα έχεις μπερδέψει και λίγο

  13. #898
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Μου θύμισες τα πιο επικίνδυνα μου χρόνια με το παπί που εκτός απο τα χωσίματα, ανέβαινα σε πεζοδρόμια και κατέβαινα με πετάγματα, έμπαινα σε βενζινάδικα για να παρακάμψω την κίνηση και γενικά έβρισκα περάσματα απο οπουδήποτε!
    Vivere pericolosamente o φίλος Karateo

    χιούμορ ε,μην παρεξηγηθείς!
    porca miseria.

  14. #899
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Σε είδα κάπου στο ευρύτερο κέντρο της Αθήνας σημερα. Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	katana 3.jpg 
Προβολές:	256 
Μέγεθος:	60,2 KB 
ID:	410061
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	katana 4.jpg 
Προβολές:	255 
Μέγεθος:	50,1 KB 
ID:	410062

  15. #900
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Σε είδα κάπου στο ευρύτερο κέντρο της Αθήνας σημερα. Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	katana 3.jpg 
Προβολές:	256 
Μέγεθος:	60,2 KB 
ID:	410061
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	katana 4.jpg 
Προβολές:	255 
Μέγεθος:	50,1 KB 
ID:	410062
    Νέο Κόσμο ?

Παρόμοια θέματα

  1. Σε είδα...... vol ΙΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 1183
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2010, 20:17
  2. Σε είδα...... vol ΙΙ
    από MikeG στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 255
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2009, 15:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF