Σελίδα 101 από 155 ΠρώτοΠρώτο ... 519196979899100101102103104105106111151 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.501 έως 1.515 από 2318

Θέμα: Μια βοηθεια απο κομπιουτεραδες...ΙΙ

  1. #1501
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.964
    Παρακαλώ για τα φώτα σας με τη .... εταιρεία που ... ασύστολα!!! Προσπαθώ από το απόγευμα να μπω σε ένα γαμωλογαριασμό του γαμωGmail που διατηρώ εδώ και 15 χρόνια, για να δω ένα σημαντικό email που μου έστειλαν. Βάζω το ΣΩΣΤΟ password και μου εμφανίζει μήνυμα "η συσκευή δεν αναγνωρίζεται". Μου δίνει επιλογή να σταλεί μήνυμα σε κινητό τηλέφωνο που ΕΙΧΑ πριν 15 χρόνια και τώρα ΔΕΝ ΕΧΩ πια το εν λόγω νούμερο. Επιπλέον, επειδή είπαμε πως το GOOGLE ......, δεν βγάζει ούτε επιλογή να δηλώσω το νούμερο που είχα καταχωρήσει, ούτε το εναλλακτικό email για επιβεβαίωση, ενώ στο mail επιβεβαίωσης, με ενημερώνει ότι κάποιος χρησιμοποίησε τον κωδικό μου για να προσπαθήσει να εισέλθει στο λογαριασμό μου...Ναι ρε μαλάκες, εγώ προσπάθησα!!!! Όλες οι προσπάθειες έγιναν από υπολογιστή, ο γαμωλογαριασμός δεν είναι αυτός που είναι συνδεδεμένος με το κινητό μου, το mail πρέπει να το λάβω ΧΤΕΣ, κάθε βοήθεια καλοδεχούμενη, ευχαριστώ.

    ...............
    Τελευταία τροποποίηση από karellen; 10/03/2022 στις 21:29. Αιτία: Απρεπείς εκφράσεις

  2. #1502
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Παρακαλώ για τα φώτα σας...
    Φώτα δεν έχω, αλλά αφού σου στέλνει μήνυμα στη διεύθυνση ασφαλείας και έχεις πρόσβαση σε αυτή, δεν σου δίνει σύνδεσμο μέσα στο email για "έλεγχο δραστηριότητας" ή τίποτα αντίστοιχο; Αν πας σε σελίδα της google ακολουθώντας link από email που σου έστειλε, νομίζω ότι μπορείς να κάνεις login στο λογαριασμό χωρίς επιπλέον επιβεβαίωση.

  3. #1503
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Έχω έναν πίνακα στο excel, που έχω κάνει conditional formatting (π.χ.)

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	test.jpg 
Προβολές:	378 
Μέγεθος:	73,9 KB 
ID:	434615

    Αν το κάνω paste στο σώμα του outlook, χάνεται:

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Capture.JPG 
Προβολές:	372 
Μέγεθος:	53,1 KB 
ID:	434616

    υπάρχει τρόπος να το κάνω να φαίνεται στο outlook ;

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  4. #1504
    Αν το κάνεις jpg (όπως έκανες εδώ; ) ;

  5. #1505
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.192
    Ήμουν στον Microsoft Edge και πήγα να κατεβάσω τον Chrome...
    ...και άρχισαν το pop-up!



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	edge1.jpg 
Προβολές:	313 
Μέγεθος:	46,5 KB 
ID:	434937



    Απτόητος συνέχισα...



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	edge2.jpg 
Προβολές:	314 
Μέγεθος:	60,2 KB 
ID:	434938



    Ρε τι ναι τούτοι δω ρε ???
    Τελευταία τροποποίηση από karellen; 28/03/2022 στις 18:17.

  6. #1506
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.439
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  7. #1507
    Μέλος Το avatar του/της runner
    Εγγραφή
    12/08/2021
    Μηνύματα
    227
    Η αλήθεια ειναι οτι ο edge ειναι chromium based browser και δεν θα εχει τρελες αλλαγες απο τον chrome. Για αυτο "στηριζουμε" firefox που ειναι ο μοναδικος σοβαρος ανταγωνιστής.

  8. #1508
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Ήμουν στον Microsoft Edge και πήγα να κατεβάσω τον Chrome...
    ...και άρχισαν το pop-up!
    "Αντίποινα" θα είναι, γιατί με το που πας σε σελίδα της Google με άλλο browser σου πρήζει τα παπάρια με pop-up για να εγκαταστήσεις Chrome. Αυτό και το GDPR (επιβεβαιώση γαμωcookies σε κάθε γαμωιστότοπο) είναι οι δύο λόγοι που το private browsing έχει γίνει εκνευριστικό.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από runner Προβολή μηνύματος
    Η αλήθεια ειναι οτι ο edge ειναι chromium based browser και δεν θα εχει τρελες αλλαγες απο τον chrome. Για αυτο "στηριζουμε" firefox που ειναι ο μοναδικος σοβαρος ανταγωνιστής.
    Σωστός μεν, αλλά πρέπει να το κάνεις συνειδητά, γιατί σε αντίθεση με τους άλλους δύο κανείς δε θα σε πρήξει να τον εγκαταστήσεις. Ο δε Chrome έχει το οικοσύστημα της Google από πίσω, οπότε υπάρχει καλύτερο integration σε κάποια πράγματα.

  9. #1509
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.192
    Η αλήθεια είναι ότι άρχισα να τον γουστάρω τον edge,είναι ασφαλής και κυρίως γρήγορος.
    Το μόνο εκνευριστικό είναι η bing σαν default search engine που είναι φτωχή και τα maps και gmail που παλιότερα τα άνοιγα με ένα κλικ.

  10. #1510
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Ένα λεπτό υπόθεση είναι να αλλάξεις τη μηχανή αναζήτησης. Επίσης βάζεις σαν αρχική σελίδα το google.gr και έχεις αυτομάτως τις συντομεύσεις που θέλεις σε μαψ και μαίοιλ πάνω δεξιά.

    Προσωπικά δουλεύω κυρίως Firefox, για Google Apps τον Crome και αραιά Opera για το VPN. Όταν φτιάχνω ιστοσελίδα, εννοείται ότι κάνω πέρασμα και από Edge και Safari, καθώς και από τις mobile εκδόσεις τους, ώστε να δω πιθανές ατέλειες στον τρόπο εμφάνισης.
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 01/04/2022 στις 10:50.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  11. #1511
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    547
    Σωστός ο κύριος!

    Μιας και η χρήση που κάνω είναι ερασιτεχνική, Firefox ο οποίος έχει και αυτός VPN όπως ο Opera.

  12. #1512
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    611
    Προσπαθώ εδώ και 1 μήνα σε ένα παλιό macbookpro να κάνω update το mac os mavericks σε high Sierra, και το γαμημενο Apple id δεν δέχεται το password.
    Έκανα ρεσετ φορματ ρεινσταλλ, άλλαξα Apple id, παπαρια όλα. Άλλαξα appleid, παλι παπαρια.
    Του δίνω λίγες μέρες ακόμα πριν το κάνω βίντεο στο τικτοκ "how to put out a fire by pissing on a burning macbook "

  13. #1513
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    819
    Έκανα μετακόμιση και πλέον ο σταθερός pc βρίσκεται μακριά από το router και δεν θέλω να τραβήξω καλώδια. Είναι καλύτερα να πάρω στικάκι για wifi ή να βάλω κάρτα μέσα στη μητρική με κεραιούλα. Παλιά θυμάμαι με στικάκι χειριζόσουν κάποιο πρόγραμμα για να συνδεθείς στο internet. Εγώ θέλω να το κάνω να δουλεύει όπως το laptop (δεν ξέρω αν καταλάβατε τι εννοώ)
    Πάτα το 0

  14. #1514
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από borgiriadis1 Προβολή μηνύματος
    Έκανα μετακόμιση και πλέον ο σταθερός pc βρίσκεται μακριά από το router και δεν θέλω να τραβήξω καλώδια. Είναι καλύτερα να πάρω στικάκι για wifi ή να βάλω κάρτα μέσα στη μητρική με κεραιούλα. Παλιά θυμάμαι με στικάκι χειριζόσουν κάποιο πρόγραμμα για να συνδεθείς στο internet. Εγώ θέλω να το κάνω να δουλεύει όπως το laptop (δεν ξέρω αν καταλάβατε τι εννοώ)
    Τελευταία είχα πάρει το Ugreen AC650 για κάτι δοκιμές και παίζει απροβλημάτιστα.
    Ειδικά αν το δίκτυο σου υποστηρίζει 5GHz

    Έχω στο συρτάρι ένα TP-LINK TL-WN725N από μια παλιότερη αγορά, αλλά είναι ο ορισμός της φόλας!

  15. #1515
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από borgiriadis1 Προβολή μηνύματος
    Έκανα μετακόμιση και πλέον ο σταθερός pc βρίσκεται μακριά από το router και δεν θέλω να τραβήξω καλώδια. Είναι καλύτερα να πάρω στικάκι για wifi ή να βάλω κάρτα μέσα στη μητρική με κεραιούλα. Παλιά θυμάμαι με στικάκι χειριζόσουν κάποιο πρόγραμμα για να συνδεθείς στο internet. Εγώ θέλω να το κάνω να δουλεύει όπως το laptop (δεν ξέρω αν καταλάβατε τι εννοώ)
    Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, και πέταξα 12€ αγοράζοντας ένα USB αντάπτορα δικτύου

    https://www.skroutz.gr/s/13937392/TP...5-300Mbps.html

    αν κινείσαι Πειραιά / Παλιό Φάληρο, πες μου να ψάξω μήπως το βρω να στο χαρίσω, αν και αμφισβητώ αν θα σε βολέψει

    πήρα powerline πρίζα και όλα καλά

    https://www.skroutz.gr/s/23714096/TP...st_sellers_tag

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

Παρόμοια θέματα

  1. Μια βοηθεια απο κομπιουτεραδες...
    από blackbusa στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2314
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2018, 15:07
  2. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 08/09/2017, 09:58
  3. Μια βοήθεια από androidάδες....
    από Ζεύκας στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 09/07/2016, 11:46
  4. μια βοηθεια απο τοπογραφους....
    από virus στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 08/06/2016, 23:52
  5. μια βοηθεια απο τους εμπειρους
    από neos mixanovios στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 16/10/2009, 16:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF