Σελίδα 77 από 155 ΠρώτοΠρώτο ... 2767727374757677787980818287127 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.141 έως 1.155 από 2318

Θέμα: Μια βοηθεια απο κομπιουτεραδες...ΙΙ

  1. #1141
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stathis78
    Εγγραφή
    13/10/2013
    Μηνύματα
    107
    Παιδιά χθές μου έβγαλε μήνυμα το γουγλ να αντικαταστήσω την εφαρμογή ''update and sync'' me tin ''Google Drive'' (δουλεύει σωστά). to έκανα και νομίζω ότι από τότε ξεκίνησε το πρόβλημα, του να μην μπορώ να μπαίνω σε πάρα πολλές ιστοσελίδες. έχω Το Chrome έχει ενημερωθεί.Έκδοση 94.0.4606.81 (Επίσημη έκδοση) (64-bit). Μόνο εκεί εστιάζω γιατί δεν άλλαξα τίποτα άλλο στον υπολογιστή. FB μπαίνω, τράπεζες όχι, car.gr όχι, μοτο.γρ μπαίνω κανονικά!, ιστοσελίδες για την πρόβλεψη του καιρού δεν με αφήνει.

    Πάει κάπου το μυαλό σας; κοίταξα τις ρυθμίσεις του γουγλ και είναι οι default.

    Παράδειγμα φόρτωσης ιστοσελίδας της αλφα μπανκ:

    Δεν είναι δυνατή η πρόσβαση σε αυτόν τον ιστότοποΟ κεντρικός υπολογιστής secure.alpha.gr άργησε πολύ να ανταποκριθεί.
    Δοκιμάστε να κάνετε τα εξής:

    Ελέγξτε τη σύνδεση
    Ελέγξτε το διακομιστή μεσολάβησης και το τείχος προστασίας
    Να εκτελέσετε τον Διαγνωστικό έλεγχο δικτύου των Windows
    ERR_CONNECTION_TIMED_OUT
    Live to ride, ride to live

  2. #1142
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stathis78 Προβολή μηνύματος
    Παιδιά χθές μου έβγαλε μήνυμα το γουγλ να αντικαταστήσω την εφαρμογή ''update and sync'' me tin ''Google Drive'' (δουλεύει σωστά). to έκανα και νομίζω ότι από τότε ξεκίνησε το πρόβλημα, του να μην μπορώ να μπαίνω σε πάρα πολλές ιστοσελίδες. έχω Το Chrome έχει ενημερωθεί.Έκδοση 94.0.4606.81 (Επίσημη έκδοση) (64-bit). Μόνο εκεί εστιάζω γιατί δεν άλλαξα τίποτα άλλο στον υπολογιστή. FB μπαίνω, τράπεζες όχι, car.gr όχι, μοτο.γρ μπαίνω κανονικά!, ιστοσελίδες για την πρόβλεψη του καιρού δεν με αφήνει.

    Πάει κάπου το μυαλό σας; κοίταξα τις ρυθμίσεις του γουγλ και είναι οι default.

    Παράδειγμα φόρτωσης ιστοσελίδας της αλφα μπανκ:

    Δεν είναι δυνατή η πρόσβαση σε αυτόν τον ιστότοποΟ κεντρικός υπολογιστής secure.alpha.gr άργησε πολύ να ανταποκριθεί.
    Δοκιμάστε να κάνετε τα εξής:

    Ελέγξτε τη σύνδεση
    Ελέγξτε το διακομιστή μεσολάβησης και το τείχος προστασίας
    Να εκτελέσετε τον Διαγνωστικό έλεγχο δικτύου των Windows
    ERR_CONNECTION_TIMED_OUT
    Δοκίμασε να κάνεις μια επαναφορά του Chrome στις default ρυθμίσεις... Μπορεί κάποιο πρόσθετο/επέκταση να σου κάνει την ζημιά...
    Στις γνωστές 3 τελίτσες επιλέγεις ρυθμίσεις, στο τέλος του μενού πατάς να εμφανιστούν οι σύνθετες ρυθμίσεις, και στο τέλος της σελίδας θα δεις την δυνατότητα επαναφοράς στις αρχικές προεπιλογές. Σελοδοδείκτες και προσωπικές προτιμήσεις δεν θα επηρεαστούν...

  3. #1143
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.209
    Παρομοίως εδώ και 2-3 βδομάδες στον chrome στα περισσότερα μοτο fora δεν με βάζει,ούτε στα site των τραπεζών,εμφανίζει ένα μήνυμα 'Η σύνδεσή σας δεν είναι ιδιωτική' ...μπλα μπλα.... και στο τέλος NET::ERR_CERT_DATE_INVALID.
    Βγάζει μεν από κάτω 'ΣΥΝΘΕΤΕΣ ->μετάβαση στον ιστότοπο' ,ανοίγεις την σελίδα που θέλεις αλλά με την παραμικρή αλλαγή ξαναβγάζει το κόκκινο μήνυμα οπότε πάλι από την αρχή Σύνθετες->μετάβαση στον ιστότοπο' κλπ κλπ.

    Εγκατέστησα τον Firefox και μπαίνω κανονικά αλλά είναι λίγο αργούτσικος,ο Opera είναι πιο γρήγορος αλλά εν τέλει σου λείπει η ευκολία του chrome.

    Win 7 σε αρκετά παλιό pc.

  4. #1144
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.158
    Χρειάζομαι πληκτρολόγιο (104) και είδα ότι τα μηχανικά είναι πολύ διαδεδομένα ξανά.
    Το έχει ψάξει κάποιος;

    Κοιτάζω για ένα με απλή φόρμα στο σασί του ή και κάποιο διαστημικό gaming αν ξέρω πως με μερικές βίδες
    βγαίνει η γκαραζόπορτα που έχει πάνω.
    Και αρχαία με ενδιαφέρουν αν είναι ωραίο το σασί και υπάρχει τρόπος να χρησιμοποιηθούν καθημερινά.

    σαν αναφορά του σχεδίου:

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	large_FFBTR63MEAG_6.jpg 
Προβολές:	153 
Μέγεθος:	28,8 KB 
ID:	431255

    ευχαριστώ!

  5. #1145
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    669
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Παρομοίως εδώ και 2-3 βδομάδες στον chrome στα περισσότερα μοτο fora δεν με βάζει,ούτε στα site των τραπεζών,εμφανίζει ένα μήνυμα 'Η σύνδεσή σας δεν είναι ιδιωτική' ...μπλα μπλα.... και στο τέλος NET::ERR_CERT_DATE_INVALID.
    Βγάζει μεν από κάτω 'ΣΥΝΘΕΤΕΣ ->μετάβαση στον ιστότοπο' ,ανοίγεις την σελίδα που θέλεις αλλά με την παραμικρή αλλαγή ξαναβγάζει το κόκκινο μήνυμα οπότε πάλι από την αρχή Σύνθετες->μετάβαση στον ιστότοπο' κλπ κλπ.

    Εγκατέστησα τον Firefox και μπαίνω κανονικά αλλά είναι λίγο αργούτσικος,ο Opera είναι πιο γρήγορος αλλά εν τέλει σου λείπει η ευκολία του chrome.

    Win 7 σε αρκετά παλιό pc.
    Η ημερομηνία του υπολογιστή είναι σωστή?
    Προσωπική υπενθύμιση: Να μήν πηγαίνω κόντρα στο ΑΙ των Google/Facebook/Twitter/Insta.... Χαμένος χρόνος.
    https://www.imdb.com/title/tt11464826/

  6. #1146
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.209
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Η ημερομηνία του υπολογιστή είναι σωστή?
    Ναι,εννοείται.
    Ξέχασα να πω,σε 2 pc το κάνει αυτό.

  7. #1147
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.181
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Χρειάζομαι πληκτρολόγιο (104) και είδα ότι τα μηχανικά είναι πολύ διαδεδομένα ξανά.
    Το έχει ψάξει κάποιος;

    Κοιτάζω για ένα με απλή φόρμα στο σασί του ή και κάποιο διαστημικό gaming αν ξέρω πως με μερικές βίδες
    βγαίνει η γκαραζόπορτα που έχει πάνω.
    Και αρχαία με ενδιαφέρουν αν είναι ωραίο το σασί και υπάρχει τρόπος να χρησιμοποιηθούν καθημερινά.

    σαν αναφορά του σχεδίου:

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	large_FFBTR63MEAG_6.jpg 
Προβολές:	153 
Μέγεθος:	28,8 KB 
ID:	431255

    ευχαριστώ!
    Μηχανικά; Για διαδεδομένα δεν ξέρω, έχει ο γιος μου για τα παιχνίδια και είναι πανάκριβα σε σχέση με τα άλλα....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  8. #1148
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.158
    Nαι μηχανικό.
    Τα ευχαριστήθηκα τα φθηνότερα 10+ χρόνια τώρα γιατί είχα φάει ξενέρα με τα πανάκριβα πρίν απο αυτά.
    Εχθές φόρτωσα το αυτοκίνητο πληκτρολόγια για ανακύκλωση. 22 σε 10+ χρόνια.

    Βλέπω ότι πιτσιρικάδες αγοράζουν 150ε διαιρούμενο - επισκευάσιμο πληκτρολόγιο και το δίνουν 30ε σε δύο χρόνια
    θα κινηθώ προς τα εκεί μάλλον.

  9. #1149
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Nαι μηχανικό.
    Τα ευχαριστήθηκα τα φθηνότερα 10+ χρόνια τώρα γιατί είχα φάει ξενέρα με τα πανάκριβα πρίν απο αυτά.
    Εχθές φόρτωσα το αυτοκίνητο πληκτρολόγια για ανακύκλωση. 22 σε 10+ χρόνια.

    Βλέπω ότι πιτσιρικάδες αγοράζουν 150ε διαιρούμενο - επισκευάσιμο πληκτρολόγιο και το δίνουν 30ε σε δύο χρόνια
    θα κινηθώ προς τα εκεί μάλλον.
    τι τους κάνεις ρε συ ;

    έχω αλλάξει 3 σπίτια, έχω κάνει gaming, τηλεεργασία κλπ κπλ, και έχω ένα microsoft του 10ρικου πάνω από μια δεκαετία...

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  10. #1150
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.495
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Παρομοίως εδώ και 2-3 βδομάδες στον chrome στα περισσότερα μοτο fora δεν με βάζει,ούτε στα site των τραπεζών,εμφανίζει ένα μήνυμα 'Η σύνδεσή σας δεν είναι ιδιωτική' ...μπλα μπλα.... και στο τέλος NET::ERR_CERT_DATE_INVALID.
    Βγάζει μεν από κάτω 'ΣΥΝΘΕΤΕΣ ->μετάβαση στον ιστότοπο' ,ανοίγεις την σελίδα που θέλεις αλλά με την παραμικρή αλλαγή ξαναβγάζει το κόκκινο μήνυμα οπότε πάλι από την αρχή Σύνθετες->μετάβαση στον ιστότοπο' κλπ κλπ.

    Εγκατέστησα τον Firefox και μπαίνω κανονικά αλλά είναι λίγο αργούτσικος,ο Opera είναι πιο γρήγορος αλλά εν τέλει σου λείπει η ευκολία του chrome.

    Win 7 σε αρκετά παλιό pc.
    Clear cache θα έλεγα, με Ctrl+Shift_Del και κατόπιν clear SSL state.



    Ως προς τα πληκτρολόγια, πριν από δεκαετίες τα περισσότερα ήταν μηχανικά. Κατόπιν ο κόσμος βαρέθηκε το πλήκι-πλήκι και άρχισαν να μεσουρανούν, τα αθόρυβα μεν, υποδεέστερα σε ποιότητα δε, πληκτρολόγια μεμβράνης. Άρχισαν να πουλάνε κάτι υποδεέστερο κατασκευαστικά, σαν καινοτομία, με βασικό προσόν τον χαμηλό θόρυβο λειτουργίας. Κερδίσαμε σε ησυχία, χάσαμε όμως σε απτική και ακουστική ανάδραση.

    Κάποια στιγμή, βρέθηκα σε αίθουσα υπολογιστών πανεπιστημίου του εξωτερικού, όπου ήταν ξεχασμένοι δύο σχετικά παλιοί υπολογιστές, με ακόμα πιο παλιά μηχανικά πληκτρολόγια IBM. Εκεί μου ήρθε στο μυαλό το ακουστικό και ηχητικό ερέθισμα παιδικών χρόνων, ενώ ταυτόχρονα διαπίστωσα ότι πληκτρολογώ πολύ πιο γρήγορα και με λιγότερα λάθη με αυτά, λόγω της ακουστικής και απτικής ανάδρασης. Μπήκε λοιπόν το σαράκι κι άρχισα να το ψάχνω. Ανακάλυψα ότι δεν ήμουν ο μόνος, αλλά είχε αρχίσει μερικά χρόνια πριν, η επιστροφή λίγων πωρωμένων στα μηχανικά, πριν ακόμα τα ανακαλύψουν οι gamers. Εταιρείες έβγαζαν μηχανικά πληκτρολόγια με διάφορους τύπους διακοπτών. Άλλοι καθαρά μηχανικοί, άλλοι υβριδικοί με επαγωγική λειτουργία, πλήκτρα με ίδια απαιτούμενη δύναμη ή με διακύμανση ανάλογα πιο δάκτυλο τα πατάει. Τιμές από 60€ έως 300€.

    Να μην τα πολυλογώ, πήρα τελικά τρία. Ένα μεταχειρισμένο IBM εποχής, σε μέτρια κατάσταση. Το καθάρισα κάπως, αλλά είχε θεματάκια. Ένα έφερα από Η.Π.Α., πολύ θορυβώδες και σκληρό, το χρησιμοποίησα λιγότερο από ένα χρόνο. Και τέλος το Das Keyboard στη θορυβώδη έκδοση (έχει και αθόρυβη με διακόπτες "brown"). Το δούλεψα δύο εβδομάδες σε εταιρεία του εξωτερικού που εργαζόμουν και άρχισαν να μου λένε συνάδελφοι ότι τους ενοχλεί, οπότε το πήγα σπίτι. Εκεί δούλεψε περί τα 5 χρόνια. Συνειδητοποίησα όμως ότι μετά από καιρό το βαριέσαι, αρχίζει και σε ενοχλεί ο θόρυβος. Αυτό που πριν σε ενθουσίαζε, μετά γίνεται κουραστικό. Οπότε το γύρισα στο αγαπημένο μου είδος, που είναι τα χαμηλού προφίλ πληκτρολόγια μεμβράνης, δηλαδή σαν αυτά που έχουν τα laptop με τη μικρή βύθιση και τα χαμηλά πλήκτρα.

    Μην τα αγοράσετε για την ποιότητα, έχουν κακό λόγο κόστους/αξιοπιστίας. Ναι μεν είναι ανώτερα κατασκευαστικά από τα πληκτρολόγια μεμβράνης, αλλά αν δώσεις 10πλάσια ή 20πλάσια χρήματα για ένα καλό μηχανικό πληκτρολόγιο, είναι σχεδόν απίθανο να αποσβέσεις. Άλλωστε τα πληκτρολόγια χαλάνε και από νερό/καφέ/κρασί/αναψυκτικό που θα πέσει πάνω, χαλάνε οι πλακέτες. Κι αν δεν χαλάσουν, κάποια στιγμή τα βαριέσαι. Οπότε, αν θέλετε διαφορετική αίσθηση, ναι να αγοράσετε ένα μηχανικό για την αλλαγή, αλλά χωρίς την ψευδαίσθηση ότι συμφέρει. Χίλιες φορές ένα ποιοτικό μεμβράνης Logitech, Microsoft, Trust, με 20€, παρά ένα ακριβό μηχανικό. Φυσικά να μείνετε μακριά από άθλιες υλοποιήσεις των 5-10€.
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 13/10/2021 στις 17:33.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  11. #1151
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.181
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Clear cache θα έλεγα, με Ctrl+Shift_Del και κατόπιν clear SSL state.



    Ως προς τα πληκτρολόγια, πριν από δεκαετίες τα περισσότερα ήταν μηχανικά. Κατόπιν ο κόσμος βαρέθηκε το πλήκι-πλήκι και άρχισαν να μεσουρανούν, τα αθόρυβα μεν, υποδεέστερα σε ποιότητα δε, πληκτρολόγια μεμβράνης. Άρχισαν να πουλάνε κάτι υποδεέστερο κατασκευαστικά, σαν καινοτομία, με βασικό προσόν τον χαμηλό θόρυβο λειτουργίας. Κερδίσαμε σε ησυχία, χάσαμε όμως σε απτική και ακουστική ανάδραση.

    Κάποια στιγμή, βρέθηκα σε αίθουσα υπολογιστών πανεπιστημίου του εξωτερικού, όπου ήταν ξεχασμένοι δύο σχετικά παλιοί υπολογιστές, με ακόμα πιο παλιά μηχανικά πληκτρολόγια IBM. Εκεί μου ήρθε στο μυαλό το ακουστικό και ηχητικό ερέθισμα παιδικών χρόνων, ενώ ταυτόχρονα διαπίστωσα ότι πληκτρολογώ πολύ πιο γρήγορα και με λιγότερα λάθη με αυτά, λόγω της ακουστικής και απτικής ανάδρασης. Μπήκε λοιπόν το σαράκι κι άρχισα να το ψάχνω. Ανακάλυψα ότι δεν ήμουν ο μόνος, αλλά είχε αρχίσει μερικά χρόνια πριν, η επιστροφή λίγων πωρωμένων στα μηχανικά, πριν ακόμα τα ανακαλύψουν οι gamers. Εταιρείες έβγαζαν μηχανικά πληκτρολόγια με διάφορους τύπους διακοπτών. Άλλοι καθαρά μηχανικοί, άλλοι υβριδικοί με επαγωγική λειτουργία, πλήκτρα με ίδια απαιτούμενη δύναμη ή με διακύμανση ανάλογα πιο δάκτυλο τα πατάει. Τιμές από 60€ έως 300€.

    Να μην τα πολυλογώ, πήρα τελικά τρία. Ένα μεταχειρισμένο IBM εποχής, σε μέτρια κατάσταση. Το καθάρισα κάπως, αλλά είχε θεματάκια. Ένα έφερα από Η.Π.Α., πολύ θορυβώδες και σκληρό, το χρησιμοποίησα λιγότερο από ένα χρόνο. Και τέλος το Das Keyboard στη θορυβώδη έκδοση (έχει και αθόρυβη με διακόπτες "brown"). Το δούλεψα δύο εβδομάδες σε εταιρεία του εξωτερικού που εργαζόμουν και άρχισαν να μου λένε συνάδελφοι ότι τους ενοχλεί, οπότε το πήγα σπίτι. Εκεί δούλεψε περί τα 5 χρόνια. Συνειδητοποίησα όμως ότι μετά από καιρό το βαριέσαι, αρχίζει και σε ενοχλεί ο θόρυβος. Αυτό που πριν σε ενθουσίαζε, μετά γίνεται κουραστικό. Οπότε το γύρισα στο αγαπημένο μου είδος, που είναι τα χαμηλού προφίλ πληκτρολόγια μεμβράνης, δηλαδή σαν αυτά που έχουν τα laptop με τη μικρή βύθιση και τα χαμηλά πλήκτρα.

    Μην τα αγοράσετε για την ποιότητα, έχουν κακό λόγο κόστους/αξιοπιστίας. Ναι μεν είναι ανώτερα κατασκευαστικά από τα πληκτρολόγια μεμβράνης, αλλά αν δώσεις 10πλάσια ή 20πλάσια χρήματα για ένα καλό μηχανικό πληκτρολόγιο, είναι σχεδόν απίθανο να αποσβέσεις. Άλλωστε τα πληκτρολόγια χαλάνε και από νερό/καφέ/κρασί/αναψυκτικό που θα πέσει πάνω, χαλάνε οι πλακέτες. Κι αν δεν χαλάσουν, κάποια στιγμή τα βαριέσαι. Οπότε, αν θέλετε διαφορετική αίσθηση, ναι να αγοράσετε ένα μηχανικό για την αλλαγή, αλλά χωρίς την ψευδαίσθηση ότι συμφέρει. Χίλιες φορές ένα ποιοτικό μεμβράνης Logitech, Microsoft, Trust, με 20€, παρά ένα ακριβό μηχανικό. Φυσικά να μείνετε μακριά από άθλιες υλοποιήσεις των 5-10€.
    Γιατί ρε φίλε τότε μας τα κάνεις αερόστατα για μηχανικό;
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  12. #1152
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.495
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Γιατί ρε φίλε τότε μας τα κάνεις αερόστατα για μηχανικό;
    Προσπαθώ να θέσω το ζήτημα αντικειμενικά. Ακούω κόσμο να γράφει "το τάδε μηχανικό πληκτρολόγιο αξίζει τα λεφτά, διότι οι διακόπτες του βγάζουν τόσα εκατομμύρια πατήματα". Θα έχει χαλάσει πολύ νωρίτερα από άλλη αιτία ή θα το έχεις βαρεθεί. Εξαιρούνται γραμματείς που πληκτρολογούν ασταμάτητα στο 8ωρό τους. Ένας gamer μπορεί και να το σπάσει έτσι κι αλλιώς από το κοπάνημα που τους κάνουν ή από τα νεύρα του να το πετάξει σε κανένα τοίχο.

    Αλλά δεν παύει να έχει διαφορετική αίσθηση. Αν θέλεις να ξοδέψεις χρήματα για κάτι διαφορετικό, ναι πάρε το. Αλλά όχι για την αντοχή του στο χρόνο, είναι μικρή η πιθανότητα να αποσβέσεις. Προσωπικά δε μετανιώνω για τα χρήματα που έχω δώσει για πληκτρολόγια, τα έχω απολαύσει όλα, για κάποιο χρονικό διάστημα το καθένα. Μεμβράνης, μηχανικά, χαμηλού προφίλ, φυσικής διάταξης ή συμβατικά. Ποτέ δεν έχω συμβιβαστεί σε δικό μου υπολογιστή ή σε γραφείο, με πληκτρολόγιο που δεν μου αρέσει. Φέρνω το δικό μου αν δεν μου κάνει αυτό που μου δίνει η εταιρεία.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  13. #1153
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stathis78
    Εγγραφή
    13/10/2013
    Μηνύματα
    107
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stathis78 Προβολή μηνύματος
    Παιδιά χθές μου έβγαλε μήνυμα το γουγλ να αντικαταστήσω την εφαρμογή ''update and sync'' me tin ''Google Drive'' (δουλεύει σωστά). to έκανα και νομίζω ότι από τότε ξεκίνησε το πρόβλημα, του να μην μπορώ να μπαίνω σε πάρα πολλές ιστοσελίδες. έχω Το Chrome έχει ενημερωθεί.Έκδοση 94.0.4606.81 (Επίσημη έκδοση) (64-bit). Μόνο εκεί εστιάζω γιατί δεν άλλαξα τίποτα άλλο στον υπολογιστή. FB μπαίνω, τράπεζες όχι, car.gr όχι, μοτο.γρ μπαίνω κανονικά!, ιστοσελίδες για την πρόβλεψη του καιρού δεν με αφήνει.

    Πάει κάπου το μυαλό σας; κοίταξα τις ρυθμίσεις του γουγλ και είναι οι default.

    Παράδειγμα φόρτωσης ιστοσελίδας της αλφα μπανκ:

    Δεν είναι δυνατή η πρόσβαση σε αυτόν τον ιστότοποΟ κεντρικός υπολογιστής secure.alpha.gr άργησε πολύ να ανταποκριθεί.
    Δοκιμάστε να κάνετε τα εξής:

    Ελέγξτε τη σύνδεση
    Ελέγξτε το διακομιστή μεσολάβησης και το τείχος προστασίας
    Να εκτελέσετε τον Διαγνωστικό έλεγχο δικτύου των Windows
    ERR_CONNECTION_TIMED_OUT
    ΕΛΥΣΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ!!!
    Θυμήθηκα ότι είχα κλείσει τον γενικό διακόπτη για να αλλάξω μία λάμπα και αυτό κάτι άλλαξε στο ρουτερ! το είχα ξαναπάθει πριν μερικους μήνες. Έκανα φουλ reset με το κουμπάκι που έχει το ρούτερ στο πίσω μέρος του και περίμενα κανά δεκάλεπτο... ανάβω τον υπολογιστή, μπαίνω στο χρομ και όλες οι σελίδες κατέβαιναν κανονικά!
    Η καλή μερα από το πρωί φαίνεται
    ευχαριστώ για την βοήθεια σας.
    Live to ride, ride to live

  14. #1154
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.467
    Περι μηχανικων πληκτρολογιων:
    Δεν υπαρχει σοβαρος gamer που να ΜΗΝ παιζει με μηχανικο.
    Απ οτι μου λεει ο υιος μου ,με το μηχανικο εχει απολυτη ακριβεια και δεν χανεις "κλικ¨
    Η αληθεια ειναι ομως οτι σου σπαει τα νευρα ο θορυβος.

  15. #1155
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.158
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    τι τους κάνεις ρε συ ;

    έχω αλλάξει 3 σπίτια, έχω κάνει gaming, τηλεργασία κλπ κπλ, και έχω ένα microsoft του 10ρικου πάνω από μια δεκαετία...

    Eίμαι πολύ κουλ στην χρήση τους, φαντάσου ότι πληκτρολόγια mac - laptop δεν έχω χαλάσει ποτέ* και συχνά η ένταση είναι πολύ μεγαλύτερη σε αυτά.
    MS δεν θα βρεις εύκολα κοντά μου. Και εγώ θεωρώ ότι θα άντεχε περισσότερο στην χρήση αλλά δεν θα άντεχα εγώ να εργάζομαι με αυτό...
    Κάποια ποντίκια τους τα τίμησα όταν ήταν τα μόνα εργονομικά σε μεγάλες ποσότητες.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Προσπαθώ να θέσω το ζήτημα αντικειμενικά. Ακούω κόσμο να γράφει "το τάδε μηχανικό πληκτρολόγιο αξίζει τα λεφτά, διότι οι διακόπτες του βγάζουν τόσα εκατομμύρια πατήματα". Θα έχει χαλάσει πολύ νωρίτερα από άλλη αιτία ή θα το έχεις βαρεθεί. Εξαιρούνται γραμματείς που πληκτρολογούν ασταμάτητα στο 8ωρό τους. Ένας gamer μπορεί και να το σπάσει έτσι κι αλλιώς από το κοπάνημα που τους κάνουν ή από τα νεύρα του να το πετάξει σε κανένα τοίχο.

    Αλλά δεν παύει να έχει διαφορετική αίσθηση. Αν θέλεις να ξοδέψεις χρήματα για κάτι διαφορετικό, ναι πάρε το. Αλλά όχι για την αντοχή του στο χρόνο, είναι μικρή η πιθανότητα να αποσβέσεις. Προσωπικά δε μετανιώνω για τα χρήματα που έχω δώσει για πληκτρολόγια, τα έχω απολαύσει όλα, για κάποιο χρονικό διάστημα το καθένα. Μεμβράνης, μηχανικά, χαμηλού προφίλ, φυσικής διάταξης ή συμβατικά. Ποτέ δεν έχω συμβιβαστεί σε δικό μου υπολογιστή ή σε γραφείο, με πληκτρολόγιο που δεν μου αρέσει. Φέρνω το δικό μου αν δεν μου κάνει αυτό που μου δίνει η εταιρεία.
    καλά μη νομίσεις ότι θα δώσω ποσό επένδυσης, 30ε και αν δείξει ότι με βολεύει θα δω την εμφάνιση του που εκεί μετά ανεβαίνει το κόστος αλλά είναι ξεκάθαρο
    πως το κάνεις για λόγους αισθητικής.

    Αν ερωτεύεσαι φτηνιάρικα μπορείς να κάνεις μερικές προσθήκες που τους δίνουν πολύ ωραία αίσθηση.
    Το σασί τους έχει πολλές "θήκες" εσωτερικά ή εξωτερικά, προσθέτεις δύο κομματάκια ανοξείδωτο και αυξάνεται 600γρ+. Δεν θα γλιστρήσει ξανά.-
    Ο ήχος που μοιάζει φτηνιάρικος είναι συνήθως της επιστροφής από το πάτημα.
    Μια μεμβράνη λαστιχένια εσωτερικά στο πάνω καπάκι τα φιμώνει αρκετά. Και φύλλο φελλού κάνει το πολύ λεπτό.
    Ο κενός χώρος όπου υπάρχει εσωτερικά γεμίζει με λίγη τσόχα.
    Για την έδραση του ένα φυλλαράκι καουτσούκ, φελλό, τσόχα κ.λπ. απο κάτω, ανάλογα την επιφάνεια που θα το έχεις.

    Εχθές πήρα ένα μέχρι να δω τι θα κάνω. Όμορφο και βολικό αλλά πηδάει, γλιστράει, τις θέλει τις προσθήκες ο πισινός του

Παρόμοια θέματα

  1. Μια βοηθεια απο κομπιουτεραδες...
    από blackbusa στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2314
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2018, 15:07
  2. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 08/09/2017, 09:58
  3. Μια βοήθεια από androidάδες....
    από Ζεύκας στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 09/07/2016, 11:46
  4. μια βοηθεια απο τοπογραφους....
    από virus στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 08/06/2016, 23:52
  5. μια βοηθεια απο τους εμπειρους
    από neos mixanovios στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 16/10/2009, 16:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF