Σελίδα 3 από 155 ΠρώτοΠρώτο 123456781353103 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 2318

Θέμα: Μια βοηθεια απο κομπιουτεραδες...ΙΙ

  1. #31
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MAIK72 Προβολή μηνύματος
    το key generator acivator που έχεις για τα σπασμένα windows το έπιασε το windows update και σε στέλνει για τσαί.

    Kλείσε τα automatic updates των windows , κάνε πάλι ενεργοποίηση με τον generator και λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα.
    Αν εχει 10,η απενεργοποιηση των updates γινεται λιιιιιιγουλακι πιο δυσκολα(πρεπει να πας στα services,να βρεις το windows update,να κλεισεις την υπηρεσια και στις ενεργειες να απενεργοποιησεις την εκκινηση της υπηρεσιας καθως και να του πεις να μην κανει καμμια ενεργεια εαν δεν ξεκινα η υπηρεσια.
    Απλο!
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  2. #32
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    είχε γνήσια 7 και μπορούσε (ακόμα μπορεί) να μεταβεί στα 10 (αντίστοιχη έκδοση) δωρεάν.
    Ααααχ,ναι,θελω τα 10.Δεν ειμαι ευχαριστημενος απο τα 7 και θελω τα 10 για να εχω την φανταστικη εταιρια να μου κανει 4 μεγαλα update καθε χρονο και να μου διαλυει ολα τα προγραμματα
    Ειδικα μετα την τελευταια 1803 στον ιδιο πελατη το πολυμηχανημα Samsung αρνειται να σκαναρει πΧια και ο ηχος δεν θελει να βγει απο τα ηχεια με τιποτα!
    Ειπαμε ρε εταιρια να μας δινεις μεροκαματα με τις ενημερωσεις σου αλλα μας εχεις βαλει δαχτυλο Περότι στα οπισθια
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  3. #33
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.121
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vstrommer71 Προβολή μηνύματος
    Δοκιμασε τελικα σαν τελευταια λυση την ενεργοποιηση μεσω τηλεφωνου.Βγαλε το καλωδιο δικτυου,κανε ενεργοποιηση και στις αλλες επιλογες θα δεις ενεργοποιηση μεσω τηλεφωνου.Μπες στην διαδικασια,χασε 10 λεπτα απο την ζωη σου,παρε στο τηλ που θα δεις απο την λιστα,ακου το ηχογραφημενο μηνυμα και συμπληρωσε τον κωδικο εγκαταστασης.Μετα αφου σε ρωτησει σε ποσα μηχανηματα ειναι ενεργοποιημενα τα windows(μην απαντησεις πενηντα) θα σου πει τον κωδικο ενεργοποιησης,τον συμπληρωνεις στα κουτακια και-βουαλά!-θα ενεργοποιηθουν τα ρημαδια.
    Ντεν έχω καλώδιο ντικτύου καρντιά μου, έχω ξεπεράσει την 10ετία του 2000 προ πολλού
    Εγώ και τα τηλέφωνα έχουμε μια σχέση σκέτου μίσους λόγω σχετικής από μέρους μου περηφάνειας
    Την διαδικασία την είχα κάνει προ αμνημόνευτων ετών όταν είχα τα ΧP και την είχε κάνει ο μπταζανάκης μου για μένα.....το έχω στα υπόψη αν βρω κανέναν να χάσει αυτά τα 10 λεπτά από την ζωή του

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vstrommer71 Προβολή μηνύματος
    Αν εχει 10,η απενεργοποιηση των updates γινεται λιιιιιιγουλακι πιο δυσκολα(πρεπει να πας στα services,να βρεις το windows update,να κλεισεις την υπηρεσια και στις ενεργειες να απενεργοποιησεις την εκκινηση της υπηρεσιας καθως και να του πεις να μην κανει καμμια ενεργεια εαν δεν ξεκινα η υπηρεσια.
    Απλο!
    Οκ, δεν είμαι και τόσο άσχετος, έχω κλειστές όσες υπηρεσίες μου είναι άχρηστες κ.λ.π. (msconfig.....)

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vstrommer71 Προβολή μηνύματος
    Ααααχ,ναι,θελω τα 10.Δεν ειμαι ευχαριστημενος απο τα 7 και θελω τα 10 για να εχω την φανταστικη εταιρια να μου κανει 4 μεγαλα update καθε χρονο και να μου διαλυει ολα τα προγραμματα
    Ειδικα μετα την τελευταια 1803 στον ιδιο πελατη το πολυμηχανημα Samsung αρνειται να σκαναρει πΧια και ο ηχος δεν θελει να βγει απο τα ηχεια με τιποτα!
    Ειπαμε ρε εταιρια να μας δινεις μεροκαματα με τις ενημερωσεις σου αλλα μας εχεις βαλει δαχτυλο Περότι στα οπισθια
    Μαζίσου, μετά από την εμπειρία που είχα με τα 10άρια, το σκεφτόμουν σοβαρά να γυρίσω στα αγαπημένα, γρήγορα και σταθερά 7άρια, έλα ομως που βαριέμαι να ξανακάνω φορμάτια και στήσιμο από την αρχή.....και μόνο στην ιδέα ότι θα ξανακατέβουν 5.000 ενημερώσεις......
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  4. #34
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.121
    Το πρόβλημα λύθηκε (thanks, Vaska, χρωστάω 2 γύρους ) τελικά ήταν τόσο απλό που δεν πήγε εκεί ο νους μου
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  5. #35
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Το πρόβλημα λύθηκε (thanks, Vaska, χρωστάω 2 γύρους ) τελικά ήταν τόσο απλό που δεν πήγε εκεί ο νους μου
    Είχες κλειστό το pc;
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  6. #36
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.121
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Είχες κλειστό το pc;


    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.396
    συμβαινουν και στις καλυτερες οικογενειες μην το παιρνεις τοσο σοβαρα
    Γιαννης

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.337
    Και τώρα που ξαναβρήκαμε το thread... Quagga έχει δουλέψει κανείς σας ; Εγώ πάντως όχι αλλά αναγκαστικά ξεκίνησα ! Το έβαλα για OSPF πάνω από IPSEC GRE και τα καταφέρνει! Δν χρησιμοποίησα IOS ή Juno μηχάνημα γιατί κάνουμε ένα πείραμα με mTCP. Το πρόβλημα είναι απλό αλλά ενοχλητικότατο! Δν μπορώ να μπω VTΥ στο περιβάλλον CLI του deamon. Λόγω VTY password λέει αλλά του χω βάλει passwords σχεδόν για τα πάντα.

  9. #39
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από macdeath_s Προβολή μηνύματος
    Και τώρα που ξαναβρήκαμε το thread... Quagga έχει δουλέψει κανείς σας ; Εγώ πάντως όχι αλλά αναγκαστικά ξεκίνησα ! Το έβαλα για OSPF πάνω από IPSEC GRE και τα καταφέρνει! Δν χρησιμοποίησα IOS ή Juno μηχάνημα γιατί κάνουμε ένα πείραμα με mTCP. Το πρόβλημα είναι απλό αλλά ενοχλητικότατο! Δν μπορώ να μπω VTΥ στο περιβάλλον CLI του deamon. Λόγω VTY password λέει αλλά του χω βάλει passwords σχεδόν για τα πάντα.
    Πρόσεξε την γλώσσα και τις άγνωστες λέξεις που χρησιμοποιείς γιατί θα νομίσει κανείς οτι κάνεις σεξουαλική παρενόχληση με όλα αυτά που λες!
    (Δεν είναι ερεθιστικό να πεις σε καμμιά κοπέλα ,έλα μωρό μου δώσε μου πρόσβαση να μπω στην VTY σου?Και να μην ξέρεις και τον κωδικο!)
    Μιλας με γριφους γεροντα χαχαχα.
    (Κεσκεσέ Quagga?Θα με βαλεις να ψαχνω παλι ρπμ)
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  10. #40
    Το εχω παρατήσει καιρό το quagga μιας και το γύρισα σε bgp και bird. Έχεις ορίσει password και enable password στο config file? Δυστυχώς δεν μου είναι πολύ εύκολο να κατσω στο pc αυτες τις μερες για να ψαξω αναλυτικα τα κοιταπια μου. :-\

  11. #41
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από macdeath_s Προβολή μηνύματος
    Και τώρα που ξαναβρήκαμε το thread... Quagga έχει δουλέψει κανείς σας ; Εγώ πάντως όχι αλλά αναγκαστικά ξεκίνησα ! Το έβαλα για OSPF πάνω από IPSEC GRE και τα καταφέρνει! Δν χρησιμοποίησα IOS ή Juno μηχάνημα γιατί κάνουμε ένα πείραμα με mTCP. Το πρόβλημα είναι απλό αλλά ενοχλητικότατο! Δν μπορώ να μπω VTΥ στο περιβάλλον CLI του deamon. Λόγω VTY password λέει αλλά του χω βάλει passwords σχεδόν για τα πάντα.
    Βάλε OpenBSD να σε δει ο Θεός!
    Το χρησιμοποιώ στα εταιρικά tunnels (OSPF over GRE over IPSEC) μεταξύ Ελλάδας-Ελβετίας-Σουηδίας-Γερμανίας-Ιαπωνίας-Ινδίας (Ελλάδα και Ελβετία συνδέονται με όλους οπότε έχεις και ένα redundancy στα paths) και παίζει like a charm.

    Και φυσικά τα OpenBSD είναι διπλά με CARP + pfsync + sasync με τα VM σε διαφορετικούς hosts οπότε έχεις και high availability στα gateways

  12. #42
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.121
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από macdeath_s Προβολή μηνύματος
    Και τώρα που ξαναβρήκαμε το thread... Quagga έχει δουλέψει κανείς σας ; Εγώ πάντως όχι αλλά αναγκαστικά ξεκίνησα ! Το έβαλα για OSPF πάνω από IPSEC GRE και τα καταφέρνει! Δν χρησιμοποίησα IOS ή Juno μηχάνημα γιατί κάνουμε ένα πείραμα με mTCP. Το πρόβλημα είναι απλό αλλά ενοχλητικότατο! Δν μπορώ να μπω VTΥ στο περιβάλλον CLI του deamon. Λόγω VTY password λέει αλλά του χω βάλει passwords σχεδόν για τα πάντα.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mariner Προβολή μηνύματος
    Το εχω παρατήσει καιρό το quagga μιας και το γύρισα σε bgp και bird. Έχεις ορίσει password και enable password στο config file? Δυστυχώς δεν μου είναι πολύ εύκολο να κατσω στο pc αυτες τις μερες για να ψαξω αναλυτικα τα κοιταπια μου. :-\
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gkourv Προβολή μηνύματος
    Βάλε OpenBSD να σε δει ο Θεός!
    Το χρησιμοποιώ στα εταιρικά tunnels (OSPF over GRE over IPSEC) μεταξύ Ελλάδας-Ελβετίας-Σουηδίας-Γερμανίας-Ιαπωνίας-Ινδίας (Ελλάδα και Ελβετία συνδέονται με όλους οπότε έχεις και ένα redundancy στα paths) και παίζει like a charm.

    Και φυσικά τα OpenBSD είναι διπλά με CARP + pfsync + sasync με τα VM σε διαφορετικούς hosts οπότε έχεις και high availability στα gateways
    Και κάπου εδώ, κόβουμε φλέβες οι υπόλοιποι....

    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  13. #43
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	80f6a5b5e61b25ae2772e653430f51b7.jpg 
Προβολές:	149 
Μέγεθος:	64,5 KB 
ID:	398565
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  14. #44
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Κατέβασα σήμερα την καινούρια έκδοση του Speccy από το site της Piriform. Σκανάρισμα με το Bitdefender IS 2018 και ουδέν εύρημα. Δεν ξέρω πως μου ήρθε και κάνω ανέβασμα στο virustotal, και έχουμε τα κάτωθι ευρήματα από ESET (γνωστό) και ένα άγνωστο vendor ουκρανικής προέλευσης, ονόματι Zillya. Από περιέργεια κατεβάζω από το site της εταιρείας το ccleaner και το ESET βρίσκει πάλι malware. Any thoughts? FP? Η γνωστή ιστορία με το malware στο ccleaner; Αλλά και στο Speccy?... και το βρίσκουν μόνο 2;...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Virustotal.JPG 
Προβολές:	100 
Μέγεθος:	62,0 KB 
ID:	398636
    Τελευταία τροποποίηση από AUFGEBRACHT; 13/08/2018 στις 22:47.

  15. #45
    Κουλό μέλος
    Εγγραφή
    31/12/2006
    Μηνύματα
    345
    Μπορείς να δοκιμάσεις το Belarc..
    ​The journey is the reward!

Σελίδα 3 από 155 ΠρώτοΠρώτο 123456781353103 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μια βοηθεια απο κομπιουτεραδες...
    από blackbusa στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2314
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2018, 16:07
  2. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 08/09/2017, 10:58
  3. Μια βοήθεια από androidάδες....
    από Ζεύκας στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 09/07/2016, 12:46
  4. μια βοηθεια απο τοπογραφους....
    από virus στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 09/06/2016, 00:52
  5. μια βοηθεια απο τους εμπειρους
    από neos mixanovios στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 16/10/2009, 17:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF