Σελίδα 104 από 155 ΠρώτοΠρώτο ... 4549499100101102103104105106107108109114154 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.546 έως 1.560 από 2318

Θέμα: Μια βοηθεια απο κομπιουτεραδες...ΙΙ

  1. #1546

  2. #1547
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    καθε μερα ...νεα μερα.

  3. #1548
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.252
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστώ πολύ!
    Παπασουζα παρε αυτη την απομιμηση απο το e-shop, με 15 ευρώ παιρνεις 2.
    Αν ψαχτεις σε groupakia με retrogaming στο Facebook,μπορεις να βρεις και γνησιους μοχλους ισως και πιο φτηνα.
    Μεταχειρα εννοειται.

  4. #1549
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    819
    Την απομίμηση την έχω κ εγώ. Την είχα πάρει σαν 2η για το pc. Πρέπει να την έχω πανω απο δεκαετία. Βέβαια η χρηση της ηταν περιστασιακή (και τώρα δεν χρησιμοποιείται καν) αλλά πρεπει να δουλεύει ακόμα. Δεν θυμάμαι να είχα πρόβλημα ποτε. Κάποια στιγμη θυμάμαι ετριζε ο μοχλός αλλά και παλι δούλευε κανονικά (μετα το καθαρισα γτ με ανατρηχιαζε ο ήχος που έκανε).
    Βέβαια δεν συγκρίνεται με το αυθεντικό σε καμια περίπτωση.

  5. #1550
    d.m.w.t.l. Το avatar του/της congate7
    Εγγραφή
    02/06/2012
    Μηνύματα
    877
    Υπάρχει τρόπος να γίνει backup σε κλειδωμένο iphone;
    Έσπασε η οθόνη, έβαζε κωδικούς μόνο του και τώρα γράφει «Δεν διατίθεται το iphone».
    Όταν το είχα πάθει στο δικό μου έβγαλε 30 λεπτά για να μπορέσω να βάλω κωδικό, πέρασαν, τον έβαλα κομπλέ αλλά τώρα στης κοπέλας μου δεν εμφανίζει χρόνο.
    Το κακό είναι ότι το icloud έχει γεμίσει εδώ και δύο χρόνια που σημαίνει ότι αν γίνει restore θα χαθούν τα αρχεία 20-22 (σωστά?).
    Το συνδέω στο pc και δε φαίνεται πουθενά, ούτε στο itunes.
    Στο irepair είπαν δεν υπάρχει άλλη λύση εκτός του restore και κρατάς μόνο ότι έχει στο icloud.
    Υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει backup ενώ είναι σε αυτή την κατάσταση;
    O παππούλης


    Θα πάω σε ένα νησί, να ψαρεύω πρόκες.

  6. #1551
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Παπασουζα παρε αυτη την απομιμηση απο το e-shop, με 15 ευρώ παιρνεις 2.
    Αν ψαχτεις σε groupakia με retrogaming στο Facebook,μπορεις να βρεις και γνησιους μοχλους ισως και πιο φτηνα.
    Μεταχειρα εννοειται.
    Τώρα το είδα το μήνυμα! Αυτό πήρα! Με 8 ευρουλακια έκανα μια χαρά την δουλειά μου!
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από borgiriadis1 Προβολή μηνύματος
    Την απομίμηση την έχω κ εγώ. Την είχα πάρει σαν 2η για το pc. Πρέπει να την έχω πανω απο δεκαετία. Βέβαια η χρηση της ηταν περιστασιακή (και τώρα δεν χρησιμοποιείται καν) αλλά πρεπει να δουλεύει ακόμα. Δεν θυμάμαι να είχα πρόβλημα ποτε. Κάποια στιγμη θυμάμαι ετριζε ο μοχλός αλλά και παλι δούλευε κανονικά (μετα το καθαρισα γτ με ανατρηχιαζε ο ήχος που έκανε).
    Βέβαια δεν συγκρίνεται με το αυθεντικό σε καμια περίπτωση.
    Φαίνεται μια χαρά πάντως! Την δουλειά του την κάνει!
    καθε μερα ...νεα μερα.

  7. #1552
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.118
    Μηπως ξέρει κάποιος από τοποθεσίες και πάροχους να με βοηθήσει;

    Εδώ και μια εβδομάδα η ιντερνετική τράπεζα με αναγνωρίζει σαν κάτοικο US και λόγο απαγορεύσεων εκεί δεν μου επιτρέπει πρόσβαση.
    Προφανώς έχω εξαντλήσει κάθε κανάλι επικοινωνίας καταλήγοντας να έχω το παρακάτω:

    If you are from supported country but the system detects you that you are a US user, this is probably due to the network your device is connected to, you can switch networks and try again

    δοκίμασα από άλλο δίκτυο και πάλι τα ίδια, όπως και από δίκτυα κντς τηλεφωνίας.

    υγ: VPN απλό με προτίμηση EU δοκίμασα επίσης.

  8. #1553
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.495
    Θεωρώντας ότι συνδέεσαι από έναν από τους τρεις μεγάλους παρόχους, διότι κάποιοι μικροί έχουν παράξενη δρομολόγηση, τότε δες και ρυθμίσεις λειτουργικού συστήματος και browser. Πολλοί χρήστες στην Ελλάδα έχουν ρύθμιση περιοχής και γλώσσας σαν US/English.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  9. #1554
    Μέλος Το avatar του/της runner
    Εγγραφή
    12/08/2021
    Μηνύματα
    225
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Μηπως ξέρει κάποιος από τοποθεσίες και πάροχους να με βοηθήσει;

    Εδώ και μια εβδομάδα η ιντερνετική τράπεζα με αναγνωρίζει σαν κάτοικο US και λόγο απαγορεύσεων εκεί δεν μου επιτρέπει πρόσβαση.
    Προφανώς έχω εξαντλήσει κάθε κανάλι επικοινωνίας καταλήγοντας να έχω το παρακάτω:



    δοκίμασα από άλλο δίκτυο και πάλι τα ίδια, όπως και από δίκτυα κντς τηλεφωνίας.

    υγ: VPN απλό με προτίμηση EU δοκίμασα επίσης.
    Αν μπεις σε αυτή τη σελίδα σε ποια χώρα σε βλέπει; Your Organisation/ISP και Your Location
    https://myip.ms/

    Μπαίνεις από Ελλάδα σε ελληνική τράπεζα ή από Ελλάδα σε ξένη τράπεζα;

  10. #1555
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.118
    Kανονικά με βλέπει αττική κ.λπ. δεν είμαι σε black list ή κάτι περίεργο.. το σύστημα δυστυχώς στα ελληνικά, με άδεια κ.λπ.
    Νεοσσέ υπήρχαν θέματα με τα ελληνικά από τα NT και όσοι είχαμε απαιτήσεις για τον σταθμό εργασίας τα αποφεύγαμε.
    Μετά την οριστικοποίηση των θέσεων στον πίνακα χαρακτήρων OTf κάπως μπορούσες να εργαστείς (σε εργασίες που διαχειρίζεσαι γραμματοσειρές, τον πίνακα κ.λπ.)
    Για εμένα μόνο τα 10 δουλεύουν στα ελληνικά αλλά δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με 7, 8 (καθόλου) στα ελληνικά.

    Απο την άλλη μια φορά να δεις το μήνυμα "οι αρχές της χώρας σας κρίνουν ακατάλληλο για εσάς... κ.λπ." το μόνο που σε ενδιαφέρει
    μετά είναι να είσαι στην ομπρέλα του T. Jefferson σε οποιοδήποτε στοιχείο του συστήματος.

    Μήπως να πάρω τον πάροχο και να ζητήσω κάποιου είδους reset της παροχής;

  11. #1556
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Προληπτικά μπορείς να κάνεις μια επανεκκίνηση το ρούτερ (και τον υπολογιστή, ποτέ δε βλάπτει ), αλλά αν το MyIP σε βλέπει κανονικά δεν πρέπει να είναι εκεί το θέμα. Όταν γράφεις ότι δοκίμασες και από άλλα δίκτυα, εννοείς από την ίδια συσκευή ή και με άλλες (π.χ. υπολογιστή και κινητό);

    Αν μιλάμε για Windows 10 πήγαινε στο Region στις ρυθμίσεις να δεις τι έχεις βάλει.Μπορείς να το αλλάξεις χωρίς να επηρεάσει ούτε τη γλώσσα, ούτε το regional format.

    Bonus: Δοκίμασε άλλο browser

  12. #1557
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.118
    Aλλη εταιρεία στον γείτονα μου, άλλο ρουτερ γραμμή σε εμένα, reset κάθε τυπου 3-4 browser, μόνο απο linux δεν έχω δοκιμάσει που θα έπρεπε μονο απο αυτό να βλέπω τράπεζες...

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από runner Προβολή μηνύματος
    ..Μπαίνεις από Ελλάδα σε ελληνική τράπεζα ή από Ελλάδα σε ξένη τράπεζα;
    απο ελλάδα σε online τραπεζα με έδρα UK.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    ...να κάνεις μια επανεκκίνηση το ρούτερ (και τον υπολογιστή, ποτέ δε βλάπτει ),...


    χε, το "συνδέω" με άλλες δουλειές, πχ πάω τα σκουπίδια; άρπα ένα reboot..
    Τελευταία τροποποίηση από doctor_john; 23/05/2022 στις 08:43.

  13. #1558
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    544
    Δοκίμασε να στείλεις ένα αποδεικτικό διεύθυνσης κατοικίας, πχ ένα λογαριασμό ρεύματος όπου να κυκλώσεις και να γράψεις στα αγγλικά τί είναι τί, δηλαδή κυκλώνει την διεύθυνση, βάζεις βελάκι και γράφεις address. Σε φωτογραφία και όχι σε PDF.

  14. #1559
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.118
    Kαλή ιδέα αν γίνεται χωρίς να είμαι μέσα γιατί με κόβει. Το αποδεικτικό διαμονής που βγαίνει επίσημα έχω στείλει σε pdf οταν έκανα εγγραφή.

    υγ: δεν γίνεται..
    Τελευταία τροποποίηση από doctor_john; 23/05/2022 στις 11:02.

  15. #1560
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.495
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

Παρόμοια θέματα

  1. Μια βοηθεια απο κομπιουτεραδες...
    από blackbusa στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2314
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2018, 15:07
  2. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 08/09/2017, 09:58
  3. Μια βοήθεια από androidάδες....
    από Ζεύκας στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 09/07/2016, 11:46
  4. μια βοηθεια απο τοπογραφους....
    από virus στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 08/06/2016, 23:52
  5. μια βοηθεια απο τους εμπειρους
    από neos mixanovios στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 16/10/2009, 16:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF