Σελίδα 112 από 155 ΠρώτοΠρώτο ... 1262102107108109110111112113114115116117122 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.666 έως 1.680 από 2318

Θέμα: Μια βοηθεια απο κομπιουτεραδες...ΙΙ

  1. #1666
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.454
    Αμα ειναι μορφωμενος καποιος!!!!!!!!!!!

  2. #1667
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.186

  3. #1668
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    459
    Θενξ! Είναι δυνατόν; Από κινητό προσπαθούσα και ήταν η μόνη επιλογή που δεν πάτησα. "Προσθήκη στην αρχική οθόνη.." έλεος ρε φίλε. Βάλε ένα αποθήκευση χάρτη να νιώσουμε και εμείς

  4. #1669
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    819
    Καλησπέρα. Θέλω να κάνω format σε sd card 128 gb σε fat 32 από pc windows 10 (ή win 7 και τα 2 με βολεύουν) . Στον ρουφιάνο (goggle) μου βγάζει διάφορους τρόπους με προγράμματα ή χωρίς κλπ. Ποιος είναι ο καλύτερος (και εύκολος για εμάς τους τεμπέληδες) τρόπος?

  5. #1670
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.467
    Γιατί δεν το κάνεις μέσω windows? Δεξί κλικ -> διαμόρφωση κτλ? Υποθέτω ότι έχεις card reader.

  6. #1671
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    819
    Μου δίνει μόνο τις επιλογές ntfs και exfat. Διάβασα ότι για πάνω απ' 64gb αυτή είναι η σωστή διαμόρφωση. Μονο που εκεί που θέλω να την χρησιμοποιήσω δεν μου την αναγνωρίζει και ψάχνοντας βρήκα ότι φταίει η κωδικοποίηση της κάρτας.
    Διάβασα επίσης ότι από κινητό μπορώ να κάνω διαμόρφωση σε fat 32 αυτόματα?
    Τελευταία τροποποίηση από borgiriadis1; 16/08/2022 στις 23:29.

  7. #1672
    Το diskpart των Windows είναι πανεύκολο και μονόδρομος:

    Οδηγίες

    In the Start menu, type cmd, and then click the entry for the cmd program.
    At the command prompt, enter diskpart (you might have to approve this operation as an administrator). The prompt line should now display "DISKPART". (περίμενε 3-4 δευτερόλεπτα να φορτώσει και να βλέπεις DISKPART>)
    Enter list disk.
    Enter select disk X, where X is the number of your selected disk.
    Enter clean.
    Enter create partition primary.
    Enter select partition 1.
    Enter active.
    Enter format fs=fat32 quick. (αν δεν βάλεις το quick, θα σου πάρει αρκετή ώρα αντί για λίγα δευτερόλεπτα)
    Enter assign. (προαιρετικό)
    Enter exit. (για να βγεις από το diskpart και να κλείσεις το cmd)

  8. #1673
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.499
    Πολλή προσοχή κατά το select disk, διότι μπορεί να σου σβήσει άλλο δίσκο με την εντολή clean, αν δεν δώσεις το σωστό αριθμό στο select disk.

    Ναι, μπορείς να το κάνεις και από κινητό. Ενδέχεται να σου γράψει δύο καταλόγους για αρχεία του Android.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  9. #1674
    OK μια χαρα στα εγραψε ο turogalos , απλα μπορεις να το κανεις και με ενα απλο tool στα win.
    IM-Magic Partition Resizer , FAT32 Format , EaseUS Partition Master κλπ
    https://www.resize-c.com/
    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  10. #1675
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    παρακαλω τους γνωστες ας απαντησουν ,ειχα τα windows 7 και εβαλα τα windows 10 pro ,βαζω στην υποδοχη που εχει γνησιο μουσικο cd τι θα πρεπει να κανω για να αρχισει να παιζει το cd ? πρεπει να κατεβασω καποιο προγραμμα η υπαρχει αλλη λυση ? ανοιγω το windows media player βαζω usb flash ακουγεται η μουσικη που εχει μεσα απο τα ηχεια κανονικα ,μπαινω στο youtube music ακουγεται κανονικα η μουσικη στα ηχεια ,βαζω cd μουσικης το βλεπω να παιζει αλλα ΔΕΝ ακουγεται στα ηχεια τιποτα ...
    Τελευταία τροποποίηση από alexis72; 27/08/2022 στις 12:00.

  11. #1676
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.499
    Δοκίμασε το VLC media player.
    Ενδέχεται να έχει πρόβλημα το Windows Media Player και να χρειάζεται απεγκατέσταση, επανεκκίνηση, επανεγκατάσταση από το μενού "Turn Windows Features on or off".
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  12. #1677
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Δοκίμασε το VLC media player.
    Ενδέχεται να έχει πρόβλημα το Windows Media Player και να χρειάζεται απεγκατέσταση, επανεκκίνηση, επανεγκατάσταση από το μενού "Turn Windows Features on or off".
    ευχαριστω για την απαντηση ,ενω το dvd το βλεπει αμεσως το cd μουσικης ΔΕΝ το βλεπει καθολου ,
    μαλλον τα εχει φτυσει το laser που παιζει τα cd μου ειπε φιλος που ασχολειται με αυτα

  13. #1678
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.168
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis72 Προβολή μηνύματος
    ευχαριστω για την απαντηση ,ενω το dvd το βλεπει αμεσως το cd μουσικης ΔΕΝ το βλεπει καθολου ,
    μαλλον τα εχει φτυσει το laser που παιζει τα cd μου ειπε φιλος που ασχολειται με αυτα
    Καμιά 10αρια ευρώ να κοστίζει ένα καινούργιο....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  14. #1679
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.230
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis72 Προβολή μηνύματος
    ευχαριστω για την απαντηση ,ενω το dvd το βλεπει αμεσως το cd μουσικης ΔΕΝ το βλεπει καθολου ,
    μαλλον τα εχει φτυσει το laser που παιζει τα cd μου ειπε φιλος που ασχολειται με αυτα
    Στο πρώτο σχόλιο γράφεις ότι το βλέπεις να παίζει αλλά δεν ακούγεται κάτι, τώρα γράφεις ότι δεν το βλέπει καθόλου ο υπολογιστής, οπότε διευκρίνισέ το λίγο καλύτερα.

    Πρώτα δες αν το CD φαίνεται στο File Explorer. Αν αναγνωρίζεται, δοκίμασε να το κάνεις να παίξει από εκεί με διπλό κλικ.

    Αν και αυτονόητο, δοκίμασε διάφορα CD και βεβαιώσου ότι το πρόβλημα δεν το έχεις μόνο σε ένα, ή/και βάλε το ίδιο CD να παίξει σε άλλο μηχάνημα. Ακαθαρσίες, γρατζουνιές, φθορά της μεταλλικής επίστρωσης και προστασίες αντιγραφής ( παλιές κακές εποχές, ε, γ@μιόλα SONY; ) μπορούν να σε κάνουν να ψάχνεσαι άδικα.

  15. #1680
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.138
    Πριν λιγα χρόνια έπεσε στα χέρια μου ενας HP officejet 4655. Όλα καλά, εκτύπωνα αραια και που ότι χρειαζόμουν χωρις κανένα θέμα.
    Ξαφνικά έπαψε να αναγνωρίζει το μαυρο cartridge. Υποθέτω το αυθεντικό ήταν, δεν ξέρω κιολας. Ψαχνοντας στο ιντερνετ είδα ότι είναι σχετικά συνηθισμένο πρόβλημα. Ακολουθησα όλες τις προτεινόμενες λύσεις, δεν δουλεψε καμία.

    Πήρα καινουργιο cartridge, αυθεντικό. Εκτύπωσα κάποιες φορές, τώρα μου κάνει άλλα περίεργα, οταν εκτυπώνει κάνει γραμμές ενώ η εκτύπωση δεν είναι ομοιομορφη σε όλη τη σελίδα. Δηλ σε καθε γραμμή τα γράμματα είναι κομμένα οριζόντια και σε πολλά σημεία αχνά. Έκανα καθαρισμό και align και καααπως διορθώθηκε.

    Σώζεται το πράμα; Δεν πολυέχω όρεξη να πάρω καινουργιο cartridge, είναι πανάκριβα και αυτό είναι σχεδόν γεμάτο.

Παρόμοια θέματα

  1. Μια βοηθεια απο κομπιουτεραδες...
    από blackbusa στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2314
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2018, 15:07
  2. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 08/09/2017, 09:58
  3. Μια βοήθεια από androidάδες....
    από Ζεύκας στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 09/07/2016, 11:46
  4. μια βοηθεια απο τοπογραφους....
    από virus στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 08/06/2016, 23:52
  5. μια βοηθεια απο τους εμπειρους
    από neos mixanovios στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 16/10/2009, 16:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF