Σελίδα 39 από 155 ΠρώτοΠρώτο ... 2934353637383940414243444989139 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 571 έως 585 από 2318

Θέμα: Μια βοηθεια απο κομπιουτεραδες...ΙΙ

  1. #571
    Περασμένα ξεχασμένα... Το avatar του/της Δεινόσαυρος
    Εγγραφή
    24/02/2015
    Μηνύματα
    761
    περασε μια ελαφρια διανομη linux, και δοκιμασε με open office-libre office, αμα δε χρειαζεται να δουλεψεις αποκλειστικα microsoft office θα εισαι τζετ
    Ακριβώς αυτό πήγαινα να πώ κι εγώ.

    Αν είσαι αναγκαστηκά δεσμευμένος στη σαβούρα της Μ$ δυστυχώς δεν γίνεται τίποτα.

    Εγώ έχω ένα Ν150 που χρησιμοποιώ για πολύπλοκες εργασίες (στο πόδι, γιατι βολεύουν οι διαστάσεις του), και εκτός οτι φορτώνει λίγο σιγά, δεν έχει κανένα πρόβλημα ταχύτητας στις καθαυτώ εφαρμογές. Όπως και κάθε επεξεργαστής της τελευταίας 15ετίας.

    Έλεος δλδ, τι να πεί η γενιά που δούλευε Wordpro και Lotus123 με 486αρια και Pentium P6 στα 150 MHz;
    Θάρθουνε στιγμές δάκρυα γεμάτες
    Μόνος σου θα κλαίς,
    κλείσανε θα λες τις ζωής μου οι στράτες...

  2. #572
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    περασε μια ελαφρια διανομη linux, και δοκιμασε με open office-libre office, αμα δε χρειαζεται να δουλεψεις αποκλειστικα microsoft office θα εισαι τζετ
    Δεν κολλάω στο office, απλά το πρόβλημα είναι ότι όλα έχουν φτιαχτεί με αυτό κ όταν τα ανοίγω με άλλο πρόγραμμα δεν μου τα βγάζει ίδια (μεγέθη, θέσεις εικονων, κλπ). Θα δω πάντως μήπως το καταφέρω.

  3. #573
    Προβλημα .

    Το samsung a70 μου , δεν μπορει να συνδεθει σαν τηλεκοντρολ μεσω του ap lg tvplus με την lg tv μου ....
    Και ενω παλιοτερα μπορουσε και αυτην την στιγμη μπορω να συνδεθω σε αλλες lg tv πχ της αδελφης μου (αλλο σπιτι)

  4. #574
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    Προβλημα .

    Το samsung a70 μου , δεν μπορει να συνδεθει σαν τηλεκοντρολ μεσω του ap lg tvplus με την lg tv μου ....
    Και ενω παλιοτερα μπορουσε και αυτην την στιγμη μπορω να συνδεθω σε αλλες lg tv πχ της αδελφης μου (αλλο σπιτι)
    Εγώ διαβάζω "η LG TV μου δε μπορεί να λάβει εντολές από το κινητό μου, το οποίο συνδέεται μια χαρά στις υπόλοιπες που δοκίμασα"

    Υ.Γ: αν η σύνδεση είναι μέσω wifi (δε γνωρίζω τη διαδικασία), μήπως άλλαξε κάτι στο δίκτυο;

  5. #575
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Για αρχη κοιταμε αν ειναι κ τα 2 συνδεδεμενα στο ιδιο δικτυο.
    Εκανε κανα update το app τελευταια?
    Μηπως εβγαλε το μοντελο της TV σου εκτος?
    Ride(s) the wind of change...

  6. #576
    Εκανε update αλλα εμπαινα κανονικα .
    Πριν το update δεν εμπαινε κανεις μας γιατι τα ειχαν κανει μπαχαλο βαζοντας και aircondition στο παιχνιδι ...με καποιο μην που δεν επετρεπε να συνεχισεις στην ιδια οθονη κτλ . Διορθωθηκε .
    Δουλεψα κανα δυο μερες και μετα ειμαι εκτος .

    Μοντέλο WebOS TV UK6300PLB

    Η απαντησησε ερωτηση του ap της lg.

    hello,



    You can erase the connected device on the TV and try connecting again.

    How to delete: webOS home screen-> From the floating button on the right, find the x button near the icon of the connected device and click it to disconnect the device and disappear the registered device.

    You may re-register and connect with the TV again later.



    thanks.

  7. #577
    Στο ap οι κακες κριτικες ειναι πολλες και ολοι με το ιδιο προβλημα .εχει και πατριωτακια που τουςτα χωνουν .

    ...το θεμα ειναι πως στην qled του γαμπρου μου δουλευω κανονικα .

  8. #578
    Τελικά η ιδέα του netbook εγκαταλήφθηκε γιατί βρήκα ένα παλιό κινεζικο tablet που είχα με dual os (android k win10).
    Είμαι κομπλέ τώρα εκτός του ότι στη usb θύρα δεν μπορεί να συνδεθεί με otg καμία συσκευή (κάτι έχει χαλάσει προφανώς ή τα specs δεν ανταποκρίνονται στην αλήθεια).
    Αυτό που θελω τώρα να κάνω είναι να αυξήσω τον χώρο που έχει για τα windows, σβήνοντας τα partition του android (αυξάνω κατά 9gb περίπου τον χώρο). Το πρόβλημα είναι ότι όσα tutorial έχω δει απαιτούν να συνδέσω πληκτρολόγιο και ένα στικάκι με την εγκατάσταση των windows, αλλά στην προκειμένη περίπτωση δεν γίνεται.
    Γνωρίζει κάποιος εάν γίνεται με το minitool partition ή κάποιο άλλο;


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bros400pgm Προβολή μηνύματος
    "Συνάδελφοι", μπορεί να έχει απαντηθεί ξανά: έχω ένα netbook Samsung n210, και θέλω να το δουλέψω με Ms word κ excel και Google drive. Τίποτε αλλο.
    Υπάρχει κάτι που μπορεί να γίνει με λειτουργικό ή κάποια μοντα να σβήσω διεργασίες ώστε να γίνει ποιο γρήγορο;

  9. #579
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Τέκνον μου γιατί θές να μπλέξεις από την Σκύλλα στην Χάρυβδη?
    Ακόμη και με χίλιες δύο πατέντες να κάνεις το tablet να δεχτεί εξωτερικό πληκτρολόγιο,σε τί θα σε διευκολύνει το τάμπλετ,και ειδικά ένα μισοχαλασμένο?
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  10. #580
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vstrommer71 Προβολή μηνύματος
    Τέκνον μου γιατί θές να μπλέξεις από την Σκύλλα στην Χάρυβδη?
    Ακόμη και με χίλιες δύο πατέντες να κάνεις το tablet να δεχτεί εξωτερικό πληκτρολόγιο,σε τί θα σε διευκολύνει το τάμπλετ,και ειδικά ένα μισοχαλασμένο?
    Δουλεύει σωστά τα windows και έχω το office, που στην ουσία ήταν αυτό που έψαχνα να κανω; Σε μέγεθος και βάρος μικρό;
    Δεν θεωρείς ότι είναι ιδανικό;

    Ps. Η δουλειά που θέλω να κάνει είναι τιμολόγηση on the move, λόγω εργασίας

  11. #581
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bros400pgm Προβολή μηνύματος

    Ps. Η δουλειά που θέλω να κάνει είναι τιμολόγηση on the move, λόγω εργασίας
    To τελευταίο ήταν ο μόνος σημαντικός λόγος για την επιλογή

    Γιατί δεν σκέφτηκες office 365 σε Android?Αν έχεις 365 μάλλον καλύτερα θα σου δουλέψει εκεί,χωρίς να χρειάζεται να μπλέξεις με το στήσιμο των Windows 10 στο τάμπλετ.Για φορητή τιμολόγηση είναι μια οικονομική λύση που επιλέγουν αρκετοί επαγγελματίες.
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  12. #582
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vstrommer71 Προβολή μηνύματος
    To τελευταίο ήταν ο μόνος σημαντικός λόγος για την επιλογή

    Γιατί δεν σκέφτηκες office 365 σε Android?Αν έχεις 365 μάλλον καλύτερα θα σου δουλέψει εκεί,χωρίς να χρειάζεται να μπλέξεις με το στήσιμο των Windows 10 στο τάμπλετ.Για φορητή τιμολόγηση είναι μια οικονομική λύση που επιλέγουν αρκετοί επαγγελματίες.

    Δεν το ξερω το office365. Αποτι βλεπω ειναι επι πληρωμη; Σε πληρωμη, εχω εναλλακτικες, με 6€+ΦΠΑ, με android (και web φυσικα) εφαρμογη, σε εταιρια. Ηθελα, μεχρι να γινει υποχρεωτικη η κατοχη ηλεκτρονικων βιβλιων, να αποφυγω τις πληρωμες.
    Aprilia SXV 5.5 Rulesssssssssss

  13. #583
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Προσπαθώ από σήμερα το πρωί να μπω στο γ@@@@@νο το facebook και συμβαίνουν περίεργα πράγματα... η σελίδα κολλάει και αρνείται πεισματικά να φορτώσει, κ όταν φορτώνει κολλάει... δοκίμασα με Opera, Firefox, Edge, τα ίδια χάλια... βγαίνω από το fb, μπαίνω σε άλλες σελίδες και πάνε σφαίρα, ξαναμπαίνω fb τα ίδια... ο σκληρός ακούγεται σα να δουλεύει υπερωρίες, ανοίγω task manager και ιδού τα αποτελέσματα...wtf; Το κουφό είναι πως σε άλλο λογαριασμό που διατηρώ στο fb και δοκίμασα, αυτός πάει σφαίρα...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Annotation 2020-06-27 105045.jpg 
Προβολές:	83 
Μέγεθος:	91,0 KB 
ID:	419188

  14. #584
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Εννοείς ότι μπαίνεις με το δεύτερο λογαριασμό από το ίδιο pc, με τον ίδιο browser και βλέπεις διαφορά στην ταχύτητα; Σε αυτή την περίπτωση το κόλλημα ενδεχομένως οφείλεται σε κάποια εφαρμογή που έχεις συνδέσει στον πρώτο λογαριασμό (π.χ. online παιχνίδι), μέχρι και μεγάλο ιστορικό στο Messenger που προσπαθεί να φορτώσει.

    Στη θέση σου θα δοκίμαζα πρώτα διαγραφή όλου του ιστορικού και των cookies με Ctrl+Shift+Delete. Αν εξακολουθεί να κολλάει, θα αφαιρούσα τις συνδεδεμένες εφαρμογές.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  15. #585
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Εννοείς ότι μπαίνεις με το δεύτερο λογαριασμό από το ίδιο pc, με τον ίδιο browser και βλέπεις διαφορά στην ταχύτητα; Σε αυτή την περίπτωση το κόλλημα ενδεχομένως οφείλεται σε κάποια εφαρμογή που έχεις συνδέσει στον πρώτο λογαριασμό (π.χ. online παιχνίδι), μέχρι και μεγάλο ιστορικό στο Messenger που προσπαθεί να φορτώσει.

    Στη θέση σου θα δοκίμαζα πρώτα διαγραφή όλου του ιστορικού και των cookies με Ctrl+Shift+Delete. Αν εξακολουθεί να κολλάει, θα αφαιρούσα τις συνδεδεμένες εφαρμογές.

    Ναι, ίδιο PC, ίδιος browser, στον έναν δουλεύει κανονικά, ο άλλος λογαριασμός κολλάει και μετά από μερικά λεπτά βγάζει μήνυμα facebook is not responding. Η μνήμη σε κάποια φάση έφτασε πάνω από 1GB... παιχνίδια κι εφαρμογές δεν έχω, κάτι ευχές μου είχαν στείλει και μπήκα να ανταποδώσω τις ευχές... έκανα και διαγραφή του ιστορικού και της cache, αν και έχω πάντα σαν επιλογή στο browser να γίνεται αυτόματα διαγραφή των πάντων μόλις κλείνω την εφαρμογή...

Παρόμοια θέματα

  1. Μια βοηθεια απο κομπιουτεραδες...
    από blackbusa στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2314
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2018, 16:07
  2. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 08/09/2017, 10:58
  3. Μια βοήθεια από androidάδες....
    από Ζεύκας στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 09/07/2016, 12:46
  4. μια βοηθεια απο τοπογραφους....
    από virus στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 09/06/2016, 00:52
  5. μια βοηθεια απο τους εμπειρους
    από neos mixanovios στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 16/10/2009, 17:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF