Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 29 από 29

Θέμα: αρχαριος-1η αγορα μηχανης

  1. #16
    Μέλος
    Εγγραφή
    30/12/2017
    Μηνύματα
    62
    Μαλλον δεν καταλαβα καλα
    Παρε κανα 600 μεταχειρισμενο οπως ειπαν και οι αλλοι

  2. #17
    Μέλος
    Εγγραφή
    05/02/2018
    Μηνύματα
    55
    Φίλε Άλεξ στα λεφτά που λες βρίσκεις άριστο bandit 650 f.οτι πιο αξιόπιστο υπάρχει με δυνατό μοτέρ και τέρμα φιλικο-ηλεκτρικο χωρίς να σε τρομάζει πουθενά...για 2καβαλο πολύ πιο άνετο απο όλα τα άλλα που αναφέρθηκαν και θα το χαρείς απίστευτα.

  3. #18
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/06/2018
    Μηνύματα
    16
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Obilivion Προβολή μηνύματος
    Φίλε Άλεξ στα λεφτά που λες βρίσκεις άριστο bandit 650 f.οτι πιο αξιόπιστο υπάρχει με δυνατό μοτέρ και τέρμα φιλικο-ηλεκτρικο χωρίς να σε τρομάζει πουθενά...για 2καβαλο πολύ πιο άνετο απο όλα τα άλλα που αναφέρθηκαν και θα το χαρείς απίστευτα.
    συμπαθητικο και αυτο...οπως επισης παρομοιο με cbf 600 αν δεν κανω λαθος , ιδιο στυλ οδηγησης-μηχανης.δεν το λες βεβαια και on-off.

    πρεπει να βγω στην γυρα να δω τι υπαρχει απο αγγελιες κλπ κλπ !!

  4. #19
    Μέλος
    Εγγραφή
    05/02/2018
    Μηνύματα
    55
    Απλά τα μηχανάκια που ανέφερες όπως ninja και versys δεν είναι off...και αν δεν έχεις σκοπό να μπεις χώμα γιατί να κάνεις περιορισμούς στο on??

  5. #20
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/06/2018
    Μηνύματα
    16
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Obilivion Προβολή μηνύματος
    Απλά τα μηχανάκια που ανέφερες όπως ninja και versys δεν είναι off...και αν δεν έχεις σκοπό να μπεις χώμα γιατί να κάνεις περιορισμούς στο on??
    Ισχυει οτι δεν θελω χωμα.απλα δεν αναζητω γκαζι ενος “street”.βασικα δεν μου αρεσουν οι “street” ουτε σαν θεση οδηγησης για μενα αλλα ουτε ο συνεπιβατης καθεται ανετα.ενω στα μηχανακια που ανεφερα πιο πανω ,οδηγας πιο αναπαυτικα για μενα,ο συνεπιβατης καθεται ανετα,μια μεγαλη βολτα την κανεις ανετα και με το παραπανω.ισως και κανα ταξιδι σε κοντινο προορισμο εκτος αττικης...δεν νομιζω να ειμαι ο πρωτος ή ο τελευταιος που ψαχνει αυτα τα πραγματα σε μια μηχανη ;p

  6. #21
    Μέλος
    Εγγραφή
    05/02/2018
    Μηνύματα
    55
    Το bandit δεν είναι street..είναι touring...μόνο αυτό νομίζω απαντά στον ενδοιασμό σου...και πίστεψέ με ταξίδι είτε μικρό είτε μεγάλο το κάνει κατά πολύ καλύτερα από όλα τα άλλα..

  7. #22
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/06/2018
    Μηνύματα
    16
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Obilivion Προβολή μηνύματος
    Το bandit δεν είναι street..είναι touring...μόνο αυτό νομίζω απαντά στον ενδοιασμό σου...και πίστεψέ με ταξίδι είτε μικρό είτε μεγάλο το κάνει κατά πολύ καλύτερα από όλα τα άλλα..
    Να σου πω την αληθεια μου, δεν μου αρεσει πολυ το bandit...

  8. #23
    ευθειακιας Το avatar του/της noodles
    Εγγραφή
    22/07/2015
    Μηνύματα
    1.061
    καλως ηλθες καταρχην.

    τα μηχανακια που σκεφτεσαι να αγορασεις ειναι διαφορετικες κατηγοριες.
    παμε απο την αρχη, υποθετοντας πως εχεις στην ακρη 400-500ε για εξοπλισμο (κρανος-μπουφαν-γαντια).
    1-ξεκαθαρισε για τη χρηση θελεις το μηχανακι
    2-ποσα λεφτα θελεις να δωσεις για την αγορα του μοτο.
    3-τη κατηγοριας θα ειναι το μηχανακι

    για αρχη πηγαινε να τα δεις σε αντιπροσωπεια-συνεργειο-η σε κανενα φιλο αν υπαρχει η δυνατοτητα, να ανεβεις πανω και να δεις ποιο σου αρεσει.
    το er6 ειναι πολυ καλο αλλα βγαζουν προβλημα στις βαλβιδες (καρφωνουν 1-2 βαλβιδες) και η επισκευη ειναι ασυμφωρη. με λιγο ψαξιμο θα βρεις τι λενε οι νυν-πρωην ιδιοκτητες.

    xtx ενα πολυ καλο all around μηχανακι. με ενα καλο λαστιχο πχ dunlop mutant μπορεις να πας σχεδων παντου=πετρες, χωμα, ασφαλτο...
    ninja 250 επισης καλο αλλα μικρο σε ογκο + οτι καιει λιγακι απο το μισο φασμα στροφων και πανω.
    versys ιδιο μοτερ με το er6 με το γνωστο προβλημα.
    it was nothing, just the normal thing to do at the time

  9. #24
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/06/2018
    Μηνύματα
    16
    σας ευχαριστω ολους για τις συμβουλες σας . οταν θα εχω καποιο νεοτερο, θα σας ενημερωσω

  10. #25
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    https://www.car.gr/classifieds/bikes/photos/13581744/#

    αυτο θα σου εκανε πιστευω ανετα για την μεταβαση και τους φοβους που εχεις.πολυ χαλαρο μηχανακι δεν εχει ξεσπασματα και ειναι πολυ καλος εργατης.φαινεται σε αψογη κατασταση.

  11. #26
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.487
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alex_kon Προβολή μηνύματος
    απλα φοβαμαι την αποτομη μεταβαση των κυβικων και γενικα της ιπποδυναμης , απο τα 125cc να πηγαινεις απευθειας στα 650cc χωρις ενδιαμεσα καμια εμπειρια .

    ποια η γνωμη σου για το 390 duke?
    Tα 650 του βερσυσ δεν πρέπει να σε τρομάζουν.
    Το μηχανάκι είναι μια χαρά για πρώτο, το ίδιο και το ΚΤΜ390.

    Πάρε όποιο αντέχει η τσέπη σου και όποιο σου αρέσει περισσότερο.

    Αν το μυαλό σου είναι στη θέση που πρέπει να είναι, δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα.


  12. #27
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/06/2018
    Μηνύματα
    16
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    Tα 650 του βερσυσ δεν πρέπει να σε τρομάζουν.
    Το μηχανάκι είναι μια χαρά για πρώτο, το ίδιο και το ΚΤΜ390.

    Πάρε όποιο αντέχει η τσέπη σου και όποιο σου αρέσει περισσότερο.

    Αν το μυαλό σου είναι στη θέση που πρέπει να είναι, δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα.

    γλυκοκοιταω τα versys . προσωπικα μου αρεσουν σε εμφανιση αρκετα . οδηγικα θελω να πιστευω οτι δεν με κουραζει , το ιδιο και για τον συνεπιβατη θελω να ειναι ανετο και να απολαμβανει την βολτα .

    απλα θελω να ψαχτω λιγο με το τι ζημιες βγαζει σαν μηχανακι (αν και πιο πανω ενα παιδι μου ειπε τι βγαζει). να δω αν εχει καποιος γνωστο τετοιο μηχανακι,να το παρω καμια βολτα....και βλεπουμε

  13. #28
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/08/2015
    Μηνύματα
    1.093
    Βάλε στο car gr φίλτρο στα καινούργια με ταχύτητες απο 2000 ως 4000 ευρω και διάλεξε ότι κανείς τεστ και σου αρέσει. Όταν το βρεις ψάξε και για 2-3 χρόνων μεταχειρισμένα μήπως το βρεις πιο φτηνά. Μόλις καταλήξεις σε 2-3 μοντέλα σε βοηθαμε.

  14. #29
    Εγώ και από δική μου εμπειρία θα σου προτείνω ανεπιφύλακτα το xtx660 από 2007 και μετά καθώς είναι ότι πρέπει για μοτο μετάβασης. Είχα και supersport παλιά και δεν έχει καμία σχέση στα γκάζια. Το xtx δεν θα σε τρομάξει. Από αξιοπιστία αν ισχύει το 1/3 από όσα έχω διαβάσει σε φόρουμ δεν θα χαλάσει ποτέ. Η τιμή είναι και πιο κάτω από τα 3.500 πού αναφέρεις σαν budget. Με 3.000 παίρνεις xtx χαρτί.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορα μηχανης chappy η chally
    από krals στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2005, 09:23
  2. αγορα μηχανης...???
    από kortomalteze στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 24/04/2005, 20:58
  3. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2005, 09:34
  4. Αγορα μηχανης (αντιπροσωπειας 'η παραεισαγωγης ?)
    από anco στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 01/02/2005, 18:54
  5. Αγορα μηχανής απο Αγγλία
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2004, 22:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF