Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 72

Θέμα: Η Οδύσσεια της Ακινήσιας

  1. #46
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Γιατί δε βγάζουνε bmw παπί?
    Θα αγόραζες παπί με €5000;
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  2. #47
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.192
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από caesarsk Προβολή μηνύματος
    Επετρεψε μου να σου αντιπαραθεσω κοστος ανταλλακτικών που έχω πληρωσει σε Honda και ΒΜW (και μερικές εργασίες)

    Καθρέπτης Ηοnda 130 ΒMW 80
    Πίσω φανάρι Honda 90 BMW 30
    Πλαστικά διακοσμητικα Honda 650 ΒΜW 250
    Βιδα (βιδα ρε γμτ) Ηοnda 10 ΒMW 3

    Στο Honda σε συνοικιακο συνεργειο (σε οποιο) κάτω από 250 Ευρώ service δεν είχα πληρωσει. Service μεσα στην BMW 130 (υλικα και εργασια)
    32€ (τριάντα δύο ευρώ) κόστισε το 'πυραυλάκι' του φλοτέρ για το KLR,αυτό που είναι σαν τη μύτη του στιλό!

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	292751 a-120x120.jpg 
Προβολές:	252 
Μέγεθος:	2,2 KB 
ID:	396684

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    32€ (τριάντα δύο ευρώ) κόστισε το 'πυραυλάκι' του φλοτέρ για το KLR,αυτό που είναι σαν τη μύτη του στιλό!

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	292751 a-120x120.jpg 
Προβολές:	252 
Μέγεθος:	2,2 KB 
ID:	396684
    Καλά μη σου βάλω τιμές ανταλλακτικών από γιαπωνέζικα μπουρδέλα που έχω γιατί θα κάνουν πάρτυ μερικοί.

  4. #49
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Καλά μη σου βάλω τιμές ανταλλακτικών από γιαπωνέζικα μπουρδέλα που έχω γιατί θα κάνουν πάρτυ μερικοί.


    Βάλε μωρή κότα, το πάρτυ έτσι κι' αλλιώς γίνεται!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  5. #50
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.340
    Μετά το 2000 δεν υπήρχαν πολλες επιλογές για μεγάλο ιαπωνικό ας πούμε ον οφ. Επαιζε varadero vstrom και μετά το χάος. Και για αυτό το λογω πηρα gs 1150. Βαραντέρο ηθελα αλλα το οδήγησα και δεν μου αρεσε, τα strom 1000/είχαν τα θεματάκια τους, απόρριψα το 650 λόγω κυβικων αφου ήθελα ροπή αρα κυβικά. Ετσι πήρα το 1150 παρότι γιαπωνεζόφιλος. Το bmwάκι το βρίσκω ευχάριστο ακόμα μετα απο 50.000 στα χέρια μου, 104.000 συνολικά και χαίρομαι να το οδηγάω.
    Φαντάζομαι πως το 1200 θα είναι ακόμα καλύτερο οδηγικά. Πιστεύω πως πούλησε τοσο πολυ γιατί δεν υπήρχε αξιόλογος ανταγωνισμός με εξαίρεση τα 950-990 που είναι αλλουνού παπα ευαγγέλιο.

    Αλλα τώρα υπάρχουν πολλα και αξιόλογσ μεγάλα ον/οφ. Κι όμως ο κόσμος αγοράζει το lc με 22.000 στην Ελλάδα της κρίσης αλλα και στο εξωτερικό. Ναι το καλό χρηματοδοτικό παιζει σημαντικό ρόλο όπως και το πουλ μουρ αλλα είναι μόνο αυτά? Προφανώς οχι, ειναι καλά μηχανάκια, κανουν πολλα αλλά η ποιότητα κατασκευής δεν συγκρίνεται με του Ιάπωνα κατα τη γνώμη μου.

    Ομως δυστυχώς οι γιαπωνέζοι αφησαν για χρόνια την κατηγορία και δύσκολα θα την ξανακερδίσουν ή θα χρειαστεί να περάσουν χρόνια για να καλύψουν το κενό . Ο ανταγωνισμός -βλέπε ducati ktm triumph - εχει ξεφύγει για τα καλά. Ειδικά η ΚΤΜ εχει κανει εντυπωσιακές επενδύσεις και στο μέλλον θα πιάσει πρωτιά οπως το πάει σε πολλες κατηγορίες.

  6. #51
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.192
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    ...το πάρτυ έτσι κι' αλλιώς γίνεται!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    O Σταυράκος ο Ντέβιλ είναι καλεσμένος ρε, για να ξέρω από ποια μοδέλα να βάλω...
    χαχαχα

  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.259
    Δε θα αγόραζα τίποτα με 5000

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kordix Προβολή μηνύματος
    Μετά το 2000 δεν υπήρχαν πολλες επιλογές για μεγάλο ιαπωνικό ας πούμε ον οφ. Επαιζε varadero vstrom και μετά το χάος.


    ενω τωρα τι υπαρχει ρε Κωστα?? απο Ιαπωνες εννοω...γιατι ψαχνομαι και εγω αλλα δεν βρισκω κατι αξιολογο...



    Αλλα τώρα υπάρχουν πολλα και αξιόλογσ μεγάλα ον/οφ. Κι όμως ο κόσμος αγοράζει το lc με 22.000 στην Ελλάδα της κρίσης αλλα και στο εξωτερικό. Ναι το καλό χρηματοδοτικό παιζει σημαντικό ρόλο όπως και το πουλ μουρ αλλα είναι μόνο αυτά? Προφανώς οχι, ειναι καλά μηχανάκια, κανουν πολλα αλλά η ποιότητα κατασκευής δεν συγκρίνεται με του Ιάπωνα κατα τη γνώμη μου.

    ενταξει, οποιος παιρνει bmw lc ενω υπαρχουν τα 1290 super adventure και triumph 1200 explorer ειναι απλα χαζος...


    Ομως δυστυχώς οι γιαπωνέζοι αφησαν για χρόνια την κατηγορία και δύσκολα θα την ξανακερδίσουν ή θα χρειαστεί να περάσουν χρόνια για να καλύψουν το κενό . Ο ανταγωνισμός -βλέπε ducati ktm triumph - εχει ξεφύγει για τα καλά. Ειδικά η ΚΤΜ εχει κανει εντυπωσιακές επενδύσεις και στο μέλλον θα πιάσει πρωτιά οπως το πάει σε πολλες κατηγορίες.

    εδω εισαι 100% μεσα...

  10. #55
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.192
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    ενταξει, οποιος παιρνει bmw lc ενω υπαρχουν τα 1290 super adventure και triumph 1200 explorer ειναι απλα χαζος...
    Για το συγκεκριμένο μην είσαι και τόσο σίγουρος,τα ηλεκτρολογικά που ταλανίζουν τα αδελφάκια του ακολουθούν και αυτό (μίζα),χώρια το βάρος.

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Για το συγκεκριμένο μην είσαι και τόσο σίγουρος,τα ηλεκτρολογικά που ταλανίζουν τα αδελφάκια του ακολουθούν και αυτό (μίζα),χώρια το βάρος.


    η μιζα φτιαχνεται μια για παντα με κοστος 300€...
    το εκανε ο αδερφος μου στο δικο του 800αρι xc...
    για το βαρος το δινουν 20 κιλα βαρυτερο που δεν ειναι αμελητεο σαν νουμερο απο μονο του αλλα στα 240 που ειναι το lc δεν ξερω κατα ποσο θα φαινεται το 260 που ειναι το explorer...παιζει ρολο και το ζυγισμα...
    και απο την αλλη ειναι η τιμη...ενταξει...χαος...22 το ενα...17 το αλλο...5 χιλιαρικα ειναι αλλο ενα ΚΑΛΟ μηχανακι...

  12. #57
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.192
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    η μιζα φτιαχνεται μια για παντα με κοστος 300€...
    το εκανε ο αδερφος μου στο δικο του 800αρι xc...
    για το βαρος το δινουν 20 κιλα βαρυτερο που δεν ειναι αμελητεο σαν νουμερο απο μονο του αλλα στα 240 που ειναι το lc δεν ξερω κατα ποσο θα φαινεται το 260 που ειναι το explorer...παιζει ρολο και το ζυγισμα...
    και απο την αλλη ειναι η τιμη...ενταξει...χαος...22 το ενα...17 το αλλο...5 χιλιαρικα ειναι αλλο ενα ΚΑΛΟ μηχανακι...
    Σταύρο 22κ έχει με φουλ εξτρά,με πακέτα enduro pro,keyless,ετοιμασία navigator και άλλα τέτοια πομπώδη,αλλιώς πέφτει κι αυτό κάπου στα 17-17κάτι.
    Το βάρος είναι παραπάνω γιατί τα 260 του Τ δηλώνονται ως άδειο,οπότε αυτόματα ανεβαίνει στα 280 εν αντιθέσει με το gs που είναι 240-245 (ανάλογα τη χρονιά) πλήρες!Ως πλήρης νοείται μία μοτοσυκλέτα με λάδια-υγρά κανονικά και βενζίνη στο 75% του ρεζερβουάρ (ε να μην κλέψουν κι εκεί λιγάκι?) Μιλάω για το απλό LC όχι το adventure.
    Σαν πηγή χρησιμοποιώ το bikez γιατί το motorcyclespecs το έχω πιάσει πολλές αδιάβαστο και μάλιστα μια φορά έστειλα email στον ευγενέστατο.όπως αποδείχτηκε,δημιουργό του επισημαίνοντας μια σειρά λαθών στα ΧΤΧ.

    Πόσο καιρό έχει αλλάξει μίζα ο αδελφός σου? Μακάρι πολύ,γιατί XC φίλου εδώ Καλαμάτα άλλαξε 2 φορές μίζα +μαντάρα πηνία κατόπιν.
    To 1200 άφησε εμένα προσωπικά στη μέση του δρόμου στο τεστ ράιντ πρόπερσυ! Εντάξει μετα από 10 λεπτά πήρε πάλι μπρος (το σύνδρομο των 1050).

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Σταύρο 22κ έχει με φουλ εξτρά,με πακέτα enduro pro,keyless,ετοιμασία navigator και άλλα τέτοια πομπώδη,αλλιώς πέφτει κι αυτό κάπου στα 17-17κάτι.
    Το βάρος είναι παραπάνω γιατί τα 260 του Τ δηλώνονται ως άδειο,οπότε αυτόματα ανεβαίνει στα 280 εν αντιθέσει με το gs που είναι 240-245 (ανάλογα τη χρονιά) πλήρες!Ως πλήρης νοείται μία μοτοσυκλέτα με λάδια-υγρά κανονικά και βενζίνη στο 75% του ρεζερβουάρ (ε να μην κλέψουν κι εκεί λιγάκι?) Μιλάω για το απλό LC όχι το adventure.
    Σαν πηγή χρησιμοποιώ το bikez γιατί το motorcyclespecs το έχω πιάσει πολλές αδιάβαστο και μάλιστα μια φορά έστειλα email στον ευγενέστατο.όπως αποδείχτηκε,δημιουργό του επισημαίνοντας μια σειρά λαθών στα ΧΤΧ.

    Πόσο καιρό έχει αλλάξει μίζα ο αδελφός σου? Μακάρι πολύ,γιατί XC φίλου εδώ Καλαμάτα άλλαξε 2 φορές μίζα +μαντάρα πηνία κατόπιν.
    To 1200 άφησε εμένα προσωπικά στη μέση του δρόμου στο τεστ ράιντ πρόπερσυ! Εντάξει μετα από 10 λεπτά πήρε πάλι μπρος (το σύνδρομο των 1050).
    Από motorcyclespecs. co.za είδα τα specs και εδιναν γεμάτο το 260 για το explorer και γεμάτο το 240 για το bmw...δεν μπορώ να ξέρω κατά πόσο είναι ανακριβές...
    Για τα λεφτά συμβουλευτηκα το car...καινούργια και τα 2...του 2018 και τα 2...στα bmw δεν είχε μηχανάκι κάτω από 22...στο explorer είχε 17...δεν κοίταξα extras γιατί η διαφορά είναι τεράστια...
    Επίσης απ'οσο ξέρω τα φέρνουν ΠΑΝΤΑ φουλ έξτρα στην Ελλάδα τα bmw ..δεν ξέρω το γιατί...μάλλον θα φταιει η κρίση...

    Ο αδελφός έχει αλλάξει ένα μηνα τώρα και είναι μια χαρα...βέβαια δεν έβαλετης triumph...ούτε αυτή που είχε τον καινούργιο κωδικό...πήγε στον Καλαμοβρακα και του έβαλε μια αμερικανική που χρησιμοποιεί η honda σε πολλά μοντέλα της..(αυτά είναι αυτά που μου είπε, όπως του τα είπε ο ίδιος)...
    Βέβαια με το που το είχε πάρει ο αδερφός μου ένιωσε καλά στο πετσί του τι εστί ευρωπαϊκό...και υπ'οχψιν ο προηγουνενος είχε αλλάξει ήδη μια φορά και είχε και εγγύηση...έπρεπε να περιμένει 10λεπτα και τεταρτα για να πάρει μπροστά ...στην εβδομάδα είχε σιχτιρισει ου ολίγες φορές...εδώ και ένα μήνα είναι κομπλε...
    Του είπε ότι τις έχει βάλει σε πολλούς και κανένας δεν του το έχει πάει πίσω...
    Θα δείξει...
    Εν ολίγοις από bmw π.χ. f800gs νομίζω ότι είναι καλύτερο...όπως και το explorer...σίγουρα πιο vfm....

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Σταύρο 22κ έχει με φουλ εξτρά,με πακέτα enduro pro,keyless,ετοιμασία navigator και άλλα τέτοια πομπώδη,αλλιώς πέφτει κι αυτό κάπου στα 17-17κάτι.
    Το βάρος είναι παραπάνω γιατί τα 260 του Τ δηλώνονται ως άδειο,οπότε αυτόματα ανεβαίνει στα 280 εν αντιθέσει με το gs που είναι 240-245 (ανάλογα τη χρονιά) πλήρες!Ως πλήρης νοείται μία μοτοσυκλέτα με λάδια-υγρά κανονικά και βενζίνη στο 75% του ρεζερβουάρ (ε να μην κλέψουν κι εκεί λιγάκι?) Μιλάω για το απλό LC όχι το adventure.
    Σαν πηγή χρησιμοποιώ το bikez γιατί το motorcyclespecs το έχω πιάσει πολλές αδιάβαστο και μάλιστα μια φορά έστειλα email στον ευγενέστατο.όπως αποδείχτηκε,δημιουργό του επισημαίνοντας μια σειρά λαθών στα ΧΤΧ.

    Πόσο καιρό έχει αλλάξει μίζα ο αδελφός σου? Μακάρι πολύ,γιατί XC φίλου εδώ Καλαμάτα άλλαξε 2 φορές μίζα +μαντάρα πηνία κατόπιν.
    To 1200 άφησε εμένα προσωπικά στη μέση του δρόμου στο τεστ ράιντ πρόπερσυ! Εντάξει μετα από 10 λεπτά πήρε πάλι μπρος (το σύνδρομο των 1050).
    Όντως στοιχεία αλλά και φωτό πολλές φορές άλλα αντ΄άλλων...

  15. #60
    Δεν πόναει!!! Το avatar του/της caesarsk
    Εγγραφή
    21/07/2005
    Μηνύματα
    1.187
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Όντως στοιχεία αλλά και φωτό πολλές φορές άλλα αντ΄άλλων...
    Εσενα τον απο πανω, ο νεανιας, σε πετυχα σε βιντεο, και σκεφτομαι...ΝΑ ΣΕ ΔΩΣΩ ΣΤΕΓΝΑ;;; η να σε κραταω και να σε εκβιαζω;;;
    Ο μοναδικός στην Ελλάδα που έχει κάνει backflip με ΒΜW R1200GS, με μάρτυρες.

    ΠΟΝΕΣΕ ΟΜΩΣ ΜΕΤΑ ΠΟΛΥ!!!!

    -ΘΩΜΑ ΕΙΣΑΙ ΣΠΙΤΙ;
    -Ο ΘΩΜΑΣ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ...ΕΜΕΙΣ ΓΥΡΙΖΟΥΜΕ ΣΑΝ ΤΟΥΣ Μ@Λ@ΚΕΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (ταδε εφη trooper)


    Μανο...το τσιπουρο σε περιμενει ρε φιλε σπιτι μου...


    ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΓΑΠΗΣΑΝ. ΤΟΝ ΜΑΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ!!

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. απωλεια της προσωρινης ακινησιας!
    από daxon1 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2014, 10:24
  2. Της φυλακής τα σίδερα.....
    από bikersonly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 07/06/2008, 20:06
  3. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2003, 13:18
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2003, 18:50
  5. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 09:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF