Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 72

Θέμα: Η Οδύσσεια της Ακινήσιας

  1. #31
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.632
    διαβαζοντας το θρεντ και αναλογιζόμενος και τις μαρτυριες του γείτονα μου κατόχου προπελεν σκαρβερ, ειλικρινά παλεύω να καταλάβω πως τόσο πολύς κόσμος επιλέγει μπεμβέ για ρόδα του.
    Πέρα απο την καζούρα που ενίοτε κάνουμε, το κόστος ακόμα και για τα πιο απλά είναι στο θεό.
    τα κόστη που λέει ο σιζαρσκ μου σήκωσαν την πίεση για παράδειγμα.
    τι λέτε ρε μαλακες χαρτογιακάδες; θα πλήρωσω το μηχανάκι λες και αγοράζω σπίτι;;;
    είναι γελοία πανακριβα και στο δικό μου-τουλάχιστον- το συμπαν, είναι λόγος να μείνω μακριά.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    Το scarver δεν θεωρείται προπελέν ΓιαΝΝ

    Ας είναι οι τελευταίες ζημιές caesar

  3. #33
    Μάλιστα..
    ..αλλά το βασικό εγώ τουλάχιστον δεν το ξέρω.
    2 χρόνια με ΤΙ κυκλοφορούσες?

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    εδω υπαρχει κοσμος που παιρνει VW και καμαρωνει κιολας

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.382
    με φωναξε κανεις;
    Γιαννης

  6. #36
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.340
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    διαβαζοντας το θρεντ και αναλογιζόμενος και τις μαρτυριες του γείτονα μου κατόχου προπελεν σκαρβερ, ειλικρινά παλεύω να καταλάβω πως τόσο πολύς κόσμος επιλέγει μπεμβέ για ρόδα του.
    Πέρα απο την καζούρα που ενίοτε κάνουμε, το κόστος ακόμα και για τα πιο απλά είναι στο θεό.
    τα κόστη που λέει ο σιζαρσκ μου σήκωσαν την πίεση για παράδειγμα.
    τι λέτε ρε μαλακες χαρτογιακάδες; θα πλήρωσω το μηχανάκι λες και αγοράζω σπίτι;;;
    είναι γελοία πανακριβα και στο δικό μου-τουλάχιστον- το συμπαν, είναι λόγος να μείνω μακριά.
    Υπαρχουν αρκετα 1200 γνωατων μου, που εχουν φτασει 300.000+ κμ χωρίς σοβαρές βλάβες και αλλα που επαθαν πολλα στις 50.000 km. Σίγουρα υπαρχει πρόβλημα που σηκώνει πολύ κουβέντα. Θα επανέλθω αύριο.

    Τα ανταλλακτικά ειναι πανακριβα αλλα ευτυχώς υπαρχουν πολλα aftermarket κσι πληθώρα μεταχειρισμένων. Αλλα στο δρόμο οδηγικά ειναι πολύ ευχάριστα και πολυτάλαντα γι' αυτό τα προτιμά ο κόσμος. Φυσικά πολλοι τα αγοράζουν για πουλ μουρ κτλ, τα οδηγούν με λάθος τρόπο και τα χαλάνε πριν χαλάσουν μόνα τους.

    (Το σερβις του 1150 μου βγαίνει πολύ φτηνά).

  7. #37
    Δεν πόναει!!! Το avatar του/της caesarsk
    Εγγραφή
    21/07/2005
    Μηνύματα
    1.187
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    διαβαζοντας το θρεντ και αναλογιζόμενος και τις μαρτυριες του γείτονα μου κατόχου προπελεν σκαρβερ, ειλικρινά παλεύω να καταλάβω πως τόσο πολύς κόσμος επιλέγει μπεμβέ για ρόδα του.
    Πέρα απο την καζούρα που ενίοτε κάνουμε, το κόστος ακόμα και για τα πιο απλά είναι στο θεό.
    τα κόστη που λέει ο σιζαρσκ μου σήκωσαν την πίεση για παράδειγμα.
    τι λέτε ρε μαλακες χαρτογιακάδες; θα πλήρωσω το μηχανάκι λες και αγοράζω σπίτι;;;
    είναι γελοία πανακριβα και στο δικό μου-τουλάχιστον- το συμπαν, είναι λόγος να μείνω μακριά.
    Επετρεψε μου να σου αντιπαραθεσω κοστος ανταλλακτικών που έχω πληρωσει σε Honda και ΒΜW (και μερικές εργασίες)

    Καθρέπτης Ηοnda 130 ΒMW 80
    Πίσω φανάρι Honda 90 BMW 30
    Πλαστικά διακοσμητικα Honda 650 ΒΜW 250
    Βιδα (βιδα ρε γμτ) Ηοnda 10 ΒMW 3

    Στο Honda σε συνοικιακο συνεργειο (σε οποιο) κάτω από 250 Ευρώ service δεν είχα πληρωσει. Service μεσα στην BMW 130 (υλικα και εργασια)

    Γιατι BMW; Γιατι περίμενα τον γαμωΙαπωνα 12 χρόνια να βγάλει ενα μηχανακι που να με καλύπτει σε αυτά ακριβώς που θέλω, όπως τα θέλω, οταν τα θελω. Και με ειχε στο φτυσιμο. Και αναγκάστηκα να πάω να παρω μια ΜΠΟΥΡΟΥΧΑ, που δεν μ αρεσει οπτικά, με εναν κινητηρα που σιχαίνομαι να τον βλέπω, αλλα για 10 χρόνια με πηγαινει παντου οπως το θελω.

    Η μόνη μαλακια ειναι οτι υπεγραψα συμβόλαιο με την γυναικα μου οτι δεν θα παρω αλλη μηχανη αν δεν καταστραφει ολοκληρωτικα αυτη απο ατυχημα...και ΔΕΝ παιρνει φωτια το μπουρδελο οπως πηρε εν κινησει το HONDA (γαμω την γκαντεμια μου μέσα).
    Τελευταία τροποποίηση από caesarsk; 21/06/2018 στις 22:49.

  8. #38
    Δεν πόναει!!! Το avatar του/της caesarsk
    Εγγραφή
    21/07/2005
    Μηνύματα
    1.187
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vstrider Προβολή μηνύματος
    Μάλιστα..
    ..αλλά το βασικό εγώ τουλάχιστον δεν το ξέρω.
    2 χρόνια με ΤΙ κυκλοφορούσες?

    Αυτοκινητο και κοπαναγα το κεφαλι μου στο τιμονι καθε φορα που περνουσε μηχανη διπλα μου και χτυπαγε η κορνα...και με περνούσαν για ασθενοφορο και με αφηναν περνάω
    Ο μοναδικός στην Ελλάδα που έχει κάνει backflip με ΒΜW R1200GS, με μάρτυρες.

    ΠΟΝΕΣΕ ΟΜΩΣ ΜΕΤΑ ΠΟΛΥ!!!!

    -ΘΩΜΑ ΕΙΣΑΙ ΣΠΙΤΙ;
    -Ο ΘΩΜΑΣ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ...ΕΜΕΙΣ ΓΥΡΙΖΟΥΜΕ ΣΑΝ ΤΟΥΣ Μ@Λ@ΚΕΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (ταδε εφη trooper)


    Μανο...το τσιπουρο σε περιμενει ρε φιλε σπιτι μου...


    ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΓΑΠΗΣΑΝ. ΤΟΝ ΜΑΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ!!

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.837
    Καλές βόλτες και καλά χιλιόμετρα από εδώ και πέρα.
    Τα υπόλοιπα κατά την γνώμη μου αναμενόμενα είναι από όλους τους κατόχους bmw
    και κατά τη γνώμη μου εντελώς φυσικά.
    Το μηχανάκι αυτό από την στιγμή που βγήκε μέχρι σήμερα σε όλες τις εκδόσεις του
    ήταν υπερβολικά περίπλοκο και φορτωμένο με περίπλοκα υποσυστήματα.
    Λογικά χαλάνε πράγματα επειδή έχει πολλά πράγματα επάνω.
    Δεν βλέπω κάτι περίεργο.
    Έτσι είναι ιτα μηχανάκια

  10. #40
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    266
    BMW R 1100 GS του 1994 με 140.000 χιλιόμετρα.

    Ο τύπος που το είχε πίστευε πως είχε βαρέσει μπιέλα και "φοβόταν" να το πάει στο συνεργείο. Το είχε αφήσει 5-6 χρόνια κάτω από ένα δέντρο. Το αγόρασα 500 ευρώ ουσιαστικά για ανταλλακτικά. Ο κινητήρα ήθελα απλά ρύθμισμα βαλβίδων.

    Συνολικά χρειάστικέ αντλία βενζίνης και δισκόπλακες για ήταν από την μαμά και πολύ φαγωμένες.

    Το κράτησα 5 χρόνια, του έκανα άλλες 20.000 μέσα στην πόλη.

    Το γούσταρα πολύ, εάν δεν ήμουν τόσο κοντός (1,70) και δεν του έκανα χρήση παπιού, θα το κρατούσα για πάντα.

    Όλα τα ηλεκτρονικά (ψεκασμοί, ABS, εγκέφαλοι) λειτουργούσαν τέλεια, μέχρι και την τελευταία μέρα που το είχα.

    Τεχνολογία τόση όση πρέπει, ποιότητα κύλισης απίστευτη, αίσθηση ασφάλεια μοναδική, πολύ καλή κατανάλωση, εύκολο σέρβις και ανταλλακτικά αξεσουάρ τα πάντα παντού σε ότι τιμή ήθελα (ειδικά από ebay) και όλα αυτά με 500 ευρώ και χωρίς τον φόβο για κλοπή.

    Να γιατί BMW και μάλιστα δεκαετίας 1990.

    Να είναι καλά και να το ευχαριστιέται όποιος το έχει.

  11. #41
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Στα 140.000 χιλιόμετρα είναι ακόμα άστρωτα τα γιαπωνέζικα.
    Life begins at 45°.

  12. #42
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    266
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Στα 140.000 χιλιόμετρα είναι ακόμα άστρωτα τα γιαπωνέζικα.
    140.000 χιλιόμετρα και παρατημένο κάτι χρόνια στον ήλιο και το αγιάζι....

    Έχω κάνει μ@λ@κίες στην ζωή μου, αλλά ευτυχώς μέχρι τώρα μου έχουν βγει.

    Οκ είμαι και κουλός οπότε δεν τα σκίζω τα μηχανάκια και γι αυτό, μάλλον, με αγαπούν και αυτά

  13. #43
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Είναι αλήθεια, πάντως, ότι δεν τα φτιάχνουν όπως παλιά.







    Εκτός από τα μπεμβέ. Τα μπεμβέ τα φτιάχνουν όπως παλιά.



    @sof: Μηχανάκι-κουμπαρά δεν το κρατάμε. Μετά τις πρώτες 1-2 βλάβες, παίρνει πόδι.

    Και δε δίνουμε υποσχέσεις που δεν μπορούμε να κρατήσουμε. Να, πήρες 2 μαθήματα ζωής σήμερα.

    Life begins at 45°.

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.259
    Γιατί δε βγάζουνε bmw παπί?

  15. #45
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bmwr1100gs Προβολή μηνύματος
    BMW R 1100 GS του 1994 με 140.000 χιλιόμετρα.

    Ο τύπος που το είχε πίστευε πως είχε βαρέσει μπιέλα και "φοβόταν" να το πάει στο συνεργείο. Το είχε αφήσει 5-6 χρόνια κάτω από ένα δέντρο. Το αγόρασα 500 ευρώ ουσιαστικά για ανταλλακτικά. Ο κινητήρα ήθελα απλά ρύθμισμα βαλβίδων.

    Συνολικά χρειάστικέ αντλία βενζίνης και δισκόπλακες για ήταν από την μαμά και πολύ φαγωμένες.

    Το κράτησα 5 χρόνια, του έκανα άλλες 20.000 μέσα στην πόλη.

    Το γούσταρα πολύ, εάν δεν ήμουν τόσο κοντός (1,70) και δεν του έκανα χρήση παπιού, θα το κρατούσα για πάντα.

    Όλα τα ηλεκτρονικά (ψεκασμοί, ABS, εγκέφαλοι) λειτουργούσαν τέλεια, μέχρι και την τελευταία μέρα που το είχα.

    Τεχνολογία τόση όση πρέπει, ποιότητα κύλισης απίστευτη, αίσθηση ασφάλεια μοναδική, πολύ καλή κατανάλωση, εύκολο σέρβις και ανταλλακτικά αξεσουάρ τα πάντα παντού σε ότι τιμή ήθελα (ειδικά από ebay) και όλα αυτά με 500 ευρώ και χωρίς τον φόβο για κλοπή.

    Να γιατί BMW και μάλιστα δεκαετίας 1990.

    Να είναι καλά και να το ευχαριστιέται όποιος το έχει.
    Η δεκαετια του 90 ηταν πριν την κατω βολτα για την προπελα. Μετα μπηκε στο νοημα. Κοιτουσα χτες επισημες αναφορες περι αξιοπιστιας μαρκων. Yamaha-honda-suzuki στο 10+ % και bmw στο 40+ % failure rates. Αυτες ειναι στατιστικες που αναφερονται σε περιπτωσεις που ξεπεζευεις και περιμενεις την οδικη εντος 3ετιας απ την αγορα της μηχανης.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. απωλεια της προσωρινης ακινησιας!
    από daxon1 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2014, 10:24
  2. Της φυλακής τα σίδερα.....
    από bikersonly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 07/06/2008, 20:06
  3. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2003, 13:18
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2003, 18:50
  5. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 09:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF