Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 17

Θέμα: Gsx650F A2

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    08/06/2018
    Μηνύματα
    31

    Gsx650F A2

    Καλησπέρα μιας και εδω και 4 μηνες εχω βγαλει το διπλωμα το Α2 θελω λγ να ξεθαψω το θεμα αυτο και να ρωτησω το εξης. Οδηγαω ηδη την μηχανή ανοιχτή με τα 85 αλογα της να την κανω περιορισμό στο Α2; Καποιοι γνωστη μου απο την τροχαια με ειπαν πως δεν χρειαζεται γιατι δεν ειμαι κανιβαλος και προσεκτικός. Δεν θελω να ξοδεψω χρηματα αρκετα και μιας και η μηχανη βρισκοταν στα χερια του αδερφου μου την πηρα εγω δν ειναι εποχες να αλλαζουμε μηχανες σαν πουκαμισα πλεον.. Σας ευχαριστώ για την βοηθεια!

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Τι λες;;; Είσαι παράνομος,σε περίπτωση ατυχήματος θα τρέχεις....

  3. #3
    Μέλος
    Εγγραφή
    05/02/2018
    Μηνύματα
    55
    Δεν γίνεται να την περιορίσεις για α2. Χωρίς δίπλωμα θα έχεις μπερδέματα μόνο αν φταις... Η απόφαση είναι μόνο δική σου. Προσωπικά θα το άφηνα για λίγο

  4. #4
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.096
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dinos_1998 Προβολή μηνύματος
    Καποιοι γνωστη μου απο την τροχαια με ειπαν πως δεν χρειαζεται γιατι δεν ειμαι κανιβαλος και προσεκτικός.
    Αν είσαι προσεκτικός, είναι οκ να οδηγείς χωρίς κατάλληλο δίπλωμα. Μια χαρά στα είπαν. Δημόσιοι υπάλληλοι ε;
    Life begins at 45°.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της skylaros
    Εγγραφή
    16/04/2011
    Μηνύματα
    726
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dinos_1998 Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα μιας και εδω και 4 μηνες εχω βγαλει το διπλωμα το Α2 θελω λγ να ξεθαψω το θεμα αυτο και να ρωτησω το εξης. Οδηγαω ηδη την μηχανή ανοιχτή με τα 85 αλογα της να την κανω περιορισμό στο Α2; Καποιοι γνωστη μου απο την τροχαια με ειπαν πως δεν χρειαζεται γιατι δεν ειμαι κανιβαλος και προσεκτικός. Δεν θελω να ξοδεψω χρηματα αρκετα και μιας και η μηχανη βρισκοταν στα χερια του αδερφου μου την πηρα εγω δν ειναι εποχες να αλλαζουμε μηχανες σαν πουκαμισα πλεον.. Σας ευχαριστώ για την βοηθεια!
    Ζήτα τους να σου δώσουν μια προσεχτικά γραμμένη τέτοια απάντηση. Το ξέρεις πως είσαι παράνομος, το ξέρεις πως αν γίνει στραβή θα τρέχεις, την απόφαση την έχεις πάρει, κάνεις μάλλον δήλωση και όχι ερώτηση.

  6. #6
    Μέλος
    Εγγραφή
    08/06/2018
    Μηνύματα
    31
    Μιας κ κε ορμηξαρε η ερωτηση ειναι στο ΠΩΣ να την περιορίσω κ ολοι γνωρίζεται πως καπως γινεται...

  7. #7
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dinos_1998 Προβολή μηνύματος
    Μιας κ κε ορμηξαρε η ερωτηση ειναι στο ΠΩΣ να την περιορίσω κ ολοι γνωρίζεται πως καπως γινεται...
    Εγω δεν γνωριζω πως καπως γινεται....
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  8. #8
    Μέλος
    Εγγραφή
    08/06/2018
    Μηνύματα
    31
    Καθως το διπλωμα "Α2" ηρθε ευρωπαϊκά στην Ελλάδα μηχανές εως 70kw μπορουν να περιοριστούν στα 35 με στοπ στην γκαζιερα η μεσω εγκεφάλου αλλα κανένας στην Ελλάδα δν αναφερει ν κάνει κάτι τετοιο... Κ αναρωτιέμαι πως έξω ν γινεται κ εδω να μν ξερει κανεις...

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Λοιπον. Ουτε ο πρωτος εισαι ουτε ο τελευταιος που θα γυρναει παρανομος σε καποιο θεμα.

    Καταλαβαινω οτι προσπαθεις να μην εισαι και θελεις να βρεις λυση αλλα μεχρι στιγμης εγω προσωπικα δεν ξερω και δεν ακουσα πουθενα καποιος να αναλαμβανει περιορισμο και μετα να μπορει να πιστοποιησει και κατι τετοιο αν χρειαστει. Μακαρι να βρεις αλλα το κοβω δυσκολακι.. Το τι γινεται και αν γινεται στην Ευρωπη ειναι αλλο θεμα..

    Απο εκει και περα αν το κανεις αναλαμβανεις και τα ρισκα.. Σημερα ολως τυχαιως εμαθα για γνωστο μου, που του πηρανε το διπλωμα για ζωνη, οτι αποφασισε να κανει μια βολτα το αυτοκινητο "εδω γυρω μωρε το τετραγωνο να φορτισει η μπαταρια", ενεπλακη σε τροχαιο με τραυματισμο στην γωνια του τετραγωνου και ξεκινησαν τα οργανα...

    Καλη τυχη ευχομαι.
    Quod me nutrit... me destruit.....

  10. #10
    Μέλος
    Εγγραφή
    08/06/2018
    Μηνύματα
    31
    Βλεπω να περιμενω αλλα 2 χρονια δλδ.... Σας ευχαριστώ παιδια

  11. #11
    Μέλος
    Εγγραφή
    05/02/2018
    Μηνύματα
    55
    Φίλε Ντίνο τα μηχανάκια έρχονται περιορισμένα από το εργοστάσιο..δεν τα κάνει κανείς...

  12. #12
    Μέλος
    Εγγραφή
    08/06/2018
    Μηνύματα
    31
    https://www.atimpex.com/europe/

    Αυτη ειναι η απαντηση απτο υπουργειο. Σε εγκεκριμενο συνεργειο με υπογραφες και χαρτια μπαινει ο περιοριστης σε καταληλη μηχανη απτην ΕΕ. Οποτε ναι με 200 ευρο και εξτρα οτι παρει το καθε συνεργειο ολα γινονται!

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Μολις το ετοιμασεις και παρεις ολα τα χαρτια, γραψε εδω και ανανεωσε το ποστ για να ξερουν που να πανε οι ενδιαφερομενοι.
    Quod me nutrit... me destruit.....

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της skylaros
    Εγγραφή
    16/04/2011
    Μηνύματα
    726
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dinos_1998 Προβολή μηνύματος
    https://www.atimpex.com/europe/

    Αυτη ειναι η απαντηση απτο υπουργειο. Σε εγκεκριμενο συνεργειο με υπογραφες και χαρτια μπαινει ο περιοριστης σε καταληλη μηχανη απτην ΕΕ. Οποτε ναι με 200 ευρο και εξτρα οτι παρει το καθε συνεργειο ολα γινονται!
    Αν την κάνεις τη διαδικασία, συγκέντρωσε ότι πληροφορίες έχεις και να τις παραθέσεις. Μπορεί να βοηθήσεις κάποιο νέο παιδί στο μέλλον να μη χτυπάει το κεφάλι του. Να με -μας συγχωρέσεις για τα αρχικά μας post αλλά το αρχικό σου ερώτημα δεν είχε καλή σύνταξη και δε καταλάβαμε τι ήθελες να πεις.

    Καλές βόλτες χωρίς παρατράγουδα

  15. #15
    Μέλος
    Εγγραφή
    08/06/2018
    Μηνύματα
    31
    Απλα πραγματικα ειναι σωτηριο αυτο! Να εχεις την μηχανη περιορισμένη στα 35kw και στα 22 να μην χρειαζεται πωληση και ξανα αγορά αλλης. Συγγνωμη από μερους μου 1ο μου ποστ στο φορουμ και δεν ηταν και το καλυτερο. Λογο δουλειας προβλεπεται να αργήσει λιγο. Εστειλα email στην εταιρια και θα με καλέσουν αυριο συνεργάτες απο εδω την Ελλαδα.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Gsx650f Bandit 2009
    από paschalisnic στο forum Suzuki Bandit
    Απαντήσεις: 82
    Τελευταίο μήνυμα: 24/06/2011, 09:42
  2. Μπαταρια Yuasa Yb16al-a2
    από Xrider στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/10/2009, 20:13
  3. Τιμες GSX650F Bandit 09?
    από smooth criminal στο forum Suzuki Bandit
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2009, 20:42
  4. Neo Gsx650f ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΑ?
    από tsiki στο forum Suzuki Bandit
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2008, 08:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF