Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 28 από 28

Θέμα: Τρακάρισμα σε Εθνική...

  1. #16
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    31/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Κουλαδάκος όπως λες (και φαντάστηκα) γιατί δε σου πετάγονται και πολλά αμάξια αριστερή λωρίδα στο άκυρο και να μην αντιδράσεις..
    Πολύ απλά,πολύ τυχερός που ζει.Αυτό και μόνο.
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  2. #17
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Κουλαδάκος είναι γιατί ειναι άπειρος ακόμα μιας και πέρα απο τα 1800χλμ αυτα δεν εχει αλλα σε μοτοσυκλέτα.Μόνο σε παπί.8 ετη οδηγικής εμπειρίας σε παπί και πήγε στο μεσαιο.....Του έλεγα Βασιλάκη άκουμε, μέχρι να μάθεις το μηχανάκι θα πας σαν σαλιγκάρι.Μόλις νομίζεις οτι το μαθες να πας σαν γιατρός.Μην πάρει η γκλάβα σου αέρα επειδή νομίζεις οτι έμαθες να οδηγάς και ξεψάρωσες.Δεν με άκουσε, ευτυχώς την γλίτωσε φτηνά γιατί είχε το μυαλό να πάρει ΚΑΛΟ εξοπλισμό.Αλλα απο ότι μου δωσε να καταλάβω είχε λίγο λάσκα το λουρί του κράνους.Η κάτι τέτοιο.Και απο κει προκλήθηκε ο τραυματισμός.

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.789
    Αυτό με την εγκατάλειψη έχει παραγίνει ρε παιδί μου. Ρίχνει ο άλλος τη μηχανή κάτω...καλά δεν τρέχει και τίποτα και τσουπ...από εδώ παν κι άλλοι. Εμένα δεν μου έκανε εντύπωση η ζημιά αλλά η εγκατάλειψη!!!
    «Ο μεγαλύτερος εχθρός της γνώσης δεν είναι η άγνοια, αλλά η ψευδαίσθηση της γνώσης» Stephen Hawking
    You will never be arrested #58

  4. #19
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Περαστικά του!
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  5. #20
    Αυτο με το "λιγο" λασκα το λουρι μου μυριζει λαθος μεγεθος κρανους κ επιβάλλεται να ειναι το πρωτο που πρεπει να τσεκαρει πριν οδηγήσει ξανα...
    ''Εμείς τις βόλτες τις κάνουμε ταξίδια..!!

  6. #21
    Κατ' αρχάς περαστικά στο φίλο, έμαθε το μάθημά του με τον χειρότερο τρόπο, αλλά μάλλον το έμαθε.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_M. Προβολή μηνύματος
    Αυτο με το "λιγο" λασκα το λουρι μου μυριζει λαθος μεγεθος κρανους κ επιβάλλεται να ειναι το πρωτο που πρεπει να τσεκαρει πριν οδηγήσει ξανα...
    Η αυτό που λές, ή φάση "δεν έχω μάθει να δένω το ring του κράνους σωστά". Έχω φίλο που είχε ΜΤ07 και σε καλό κράνος απλά πέρναγε το λουράκι για να μη κρέμεται..

  7. #22
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/08/2015
    Μηνύματα
    1.093
    Ηθικό διδαγμα: Άμα έτρεχε λιγότερο θα είχαν αυξηθεί κατά πολυ οι πιθανότητες και ο ιχ να τον είχε δει και ο μότο να είχε προλάβει να αντιδράσει. Αυτό δεν αναιρεί φυσικά πόσο βόδι είναι ο ιχ, όχι μονο γιατί βγήκε χωρίς να δει αλλά και ότι δε σταμάτησε να του κάνει μια δήλωση του ανθρωπου, να φτιάξει το μηχανάκι του. 10 ευρω επιβάρυνση στα ασφάλιστρα θα είχε. Τεσπα. Αφού δεν έμεινε ανάπηρος ο μοτοσυκλετιστης, πάλι καλά να λες. Τα περι κουλαμαρας, κλπ, εφόσον δεν έχουμε προσωπική εικόνα, καλύτερα να αποφεύγονται.

  8. #23
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από duke200 Προβολή μηνύματος
    Ηθικό διδαγμα: Άμα έτρεχε λιγότερο θα είχαν αυξηθεί κατά πολυ οι πιθανότητες και ο ιχ να τον είχε δει και ο μότο να είχε προλάβει να αντιδράσει. Αυτό δεν αναιρεί φυσικά πόσο βόδι είναι ο ιχ, όχι μονο γιατί βγήκε χωρίς να δει αλλά και ότι δε σταμάτησε να του κάνει μια δήλωση του ανθρωπου, να φτιάξει το μηχανάκι του. 10 ευρω επιβάρυνση στα ασφάλιστρα θα είχε. Τεσπα. Αφού δεν έμεινε ανάπηρος ο μοτοσυκλετιστης, πάλι καλά να λες. Τα περι κουλαμαρας, κλπ, εφόσον δεν έχουμε προσωπική εικόνα, καλύτερα να αποφεύγονται.
    Ας είμαι αντικειμενικός.Έχεις ένα δίκιο εδώ αλλά και με 100 να πήγαινε αν του βγαινε ο άλλος στα 3 μέτρα πάλι πολλά δεν θα μπορούσε να κάνει.Δεν ξέρω αν θα μπορούσα να κάνω και εγώ.Που είμαι στις 2 ρόδες 23 χρόνια (και σε κυβικά άνω των 400 19) και μπροστά σε άλλους εδώ μέσα είμαι και εγώ κουλάδι .Ο σαπίλας,ο μπάκλης, και αρκετοί άλλοι είναι πιο καλοί οδηγοί απο μένα.
    Τώρα κοιτα να δεις για το κράνος του το έχω τονίσει αυτό για το λουρί.Φυσικά με το νέο κράνος θα το δώ μαζί του και θα του εξηγήσω 5 πράγματα.Μακάρι να με ακούσει.
    Το θέμα της εγκατάλειψης πονάει φίλτατε.Είτε σε τροχαίο εν κινήση, είτε σε σταματημένη μοτοσυκλέτα.Αλλά έναν δεν θα πετύχω; Έναν να πάει να φύγει;

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της skylaros
    Εγγραφή
    16/04/2011
    Μηνύματα
    726
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gerokost Προβολή μηνύματος
    Κατ' αρχάς περαστικά στο φίλο, έμαθε το μάθημά του με τον χειρότερο τρόπο, αλλά μάλλον το έμαθε.



    Η αυτό που λές, ή φάση "δεν έχω μάθει να δένω το ring του κράνους σωστά". Έχω φίλο που είχε ΜΤ07 και σε καλό κράνος απλά πέρναγε το λουράκι για να μη κρέμεται..
    αν είχε ασφάλεια και αν είχε και δίπλωμα. Είναι που μερικοί γίνονται γραφικοί με το να το λένε συνέχεια ότι πρέπει να έχεις τα τυπικά τουλάχιστο...

  10. #25
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    .....ο μπάκλης, και αρκετοί άλλοι είναι πιο καλοί οδηγοί απο μένα........

    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Εγώ ούτε από το μετρό στο σπίτι του δεν θα τον άφηνα να με πάει
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GiorgosLa
    Εγγραφή
    05/02/2015
    Μηνύματα
    791
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Εγώ ούτε από το μετρό στο σπίτι του δεν θα τον άφηνα να με πάει
    Προτίμησε αυτοκίνητο. Είναι μακρυά το μετρό απ το σπίτι του. Αλλά κι απ το σπίτι του στο διπλανό καφέ... με τα πόδια καλύτερα!!!

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	live-your-myth-in-greece.jpg 
Προβολές:	101 
Μέγεθος:	77,1 KB 
ID:	396751

    Πάνω που λέγα σήμερα να γίνω σοβαρός και περνάγε ήσυχα η μέρα, άστο γίνομαι αύριο...

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Honda Sh150 σε Εθνικη Οδο
    από johnbonJohn στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 82
    Τελευταίο μήνυμα: 30/06/2017, 07:53
  2. ΤΡΑΚΑΡΙΣΜΑ ΣΕ ΚΟΤΣΑΔΟΡΟ
    από giannis990adv στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 13/12/2016, 17:57
  3. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2009, 23:04
  4. τρακαρισμα σε 2 φασεις.....
    από kalesin στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2008, 22:17
  5. Πρώτα χλμ σε εθνική οδό, βράδυ
    από Tsakalaki στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 30/08/2006, 13:18

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF