Σελίδα 15 από 25 ΠρώτοΠρώτο ... 51011121314151617181920 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 211 έως 225 από 374

Θέμα: Οδηγική Συμπεριφορά..Μηχανών.

  1. #211
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.438
    Ναι μπορεί,οκ γεροντο παραξενιές με πιάσανε και εμένα,τα ξέχασα τα δικά μου προ 10-15τιας....Καλημέρα και πάλι!
    Επειδή οδηγάω εγώ σαν γριά τι δηλαδή,να έχω την απαίτηση να οδηγάνε έτσι και οι 25χρόνοι;Δεκτόν,δεκτόν.
    Τελευταία τροποποίηση από katsar; 29/06/2018 στις 10:03.

  2. #212
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Λογικα χαιρετησε... Εκτος και αν εσυ εισαι για κλωτσιες στον δρομο και δεν το εχεις παρει γραμμη ακομη..
    Quod me nutrit... me destruit.....

  3. #213
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.438
    Μπορεί κιόλας για αυτό ανακάλεσα,απλά δεν το έχω ξαναδεί και το θεώρησα κάνε στην άκρη ρε σαλίγκαρε,

  4. #214
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    .....,απλά δεν το έχω ξαναδεί...
    Εξαρταται απο την θεση που βρισκεσαι... Οι γρηγοροι δεν το βλεπουν τοσο συχνα ...
    Quod me nutrit... me destruit.....

  5. #215
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.438
    Είμαι τόσο γρήγορος που το tdm το πήγα ως 170 μια φορά!(για ολόκληρα 2 δευτερόλεπτα) (συγγνώμη και για τα οφτοπικ)

  6. #216
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.205
    Εγώ πάντως απο καγκουρα γκαζοφωνια τρομοκράτη οδηγό δεν έχω κινδυνέψει ποτέ.

    Αντιθέτως κινδυνεύω ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ και κατ εξακολούθηση απο άπειρους φοβισμένους με τη διαχείριση και χειρισμό του μηχανοκίνητου τους

  7. #217
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    Εγώ πάντως απο καγκουρα γκαζοφωνια τρομοκράτη οδηγό δεν έχω κινδυνέψει ποτέ.

    Αντιθέτως κινδυνεύω ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ και κατ εξακολούθηση απο άπειρους φοβισμένους με τη διαχείριση και χειρισμό του μηχανοκίνητου τους
    +1598.

    Life begins at 45°.

  8. #218
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.281
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    Εγώ πάντως απο καγκουρα γκαζοφωνια τρομοκράτη οδηγό δεν έχω κινδυνέψει ποτέ.

    Αντιθέτως κινδυνεύω ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ και κατ εξακολούθηση απο άπειρους φοβισμένους με τη διαχείριση και χειρισμό του μηχανοκίνητου τους


    Mη τα λες αυτα εδω..εδω ειναι το νημα που οτι παει πανω απο το οριο ταχύτητας ειναι πιο επικίνδυνο και απο ατομικη βομβα στα χερια 7 χρονου
    Throttle that mysterious friend of ours

  9. #219
    Fish Το avatar του/της nopattern
    Εγγραφή
    08/10/2014
    Μηνύματα
    191
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    Αντιθέτως κινδυνεύω ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ και κατ εξακολούθηση απο άπειρους φοβισμένους με τη διαχείριση και χειρισμό του μηχανοκίνητου τους
    Αυτό είναι αλήθεια. Το νιώθω κι εγώ ως άπειρη και φοβισμένη οδηγός αρκετα συχνά, αλλα αναπόφευκτα περνάς από εκεί για να φτάσεις στο έμπειρος και με γνώση.

    Παρ'όλ'αυτά, άλλο το να είσαι αρχάριος, προσεκτικός και επιφυλακτικός και άλλο να είσαι απερίσκεπτος, να μην υπολογίζεις κανέναν, ουτε τους άλλους, ουτε τον εαυτό σου, αγνοώντας ακόμα και τους πιο βασικούς κανόνες κυκλοφοριακής αγωγής.
    Dreams are for doers.

  10. #220
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nopattern Προβολή μηνύματος
    Αυτό είναι αλήθεια. Το νιώθω κι εγώ ως άπειρη και φοβισμένη οδηγός αρκετα συχνά, αλλα αναπόφευκτα περνάς από εκεί για να φτάσεις στο έμπειρος και με γνώση.

    Παρ'όλ'αυτά, άλλο το να είσαι αρχάριος, προσεκτικός και επιφυλακτικός και άλλο να είσαι απερίσκεπτος, να μην υπολογίζεις κανέναν, ουτε τους άλλους, ουτε τον εαυτό σου, αγνοώντας ακόμα και τους πιο βασικούς κανόνες κυκλοφοριακής αγωγής.
    αυτό που γράφει ο teos είναι η μισή αλήθεια. γιατί χεράδες σβέλτοι μέσα στην πόλη και δημόσιο δρόμο είναι ελάχιστοι. οι περισσότεροι πάνε απλά γρήγορα και απερίσκεπτα όπως γράφεις.
    εγώ εσύ και όσοι όλοι είμαστε αυτης της άποψης και μας τη λένε εδώ μέσα δε καταλαβαίνουν οτι η πλειοψηφία είναι απερίσκεπτα γρήγοροι δίχως να έχουν χέρια και οδηγικές ικανότητες.

    όταν γράφω για 200άρια φίλερ Συγγρού από ακράνωτους κάγκουρες και κακό ψόφο μιλάω για αυτή τη πλειοψηφία. για αυτούς που πάνε με 200 και όταν χρειαστεί απλά θα τσαρουχώσουν τα φρένα και θα καρφωθούν ευθεία.
    αλλά παρεξηγούνται και το παίρνουν προσωπικά....

  11. #221
    Fish Το avatar του/της nopattern
    Εγγραφή
    08/10/2014
    Μηνύματα
    191
    Προσωπικά από μηχανή δεν έχω κινδυνεύσει..... και προσπαθώ να μην ενοχλώ εφόσον τα skills μου είναι σε χαμηλό επίπεδο ακόμα. Πχ. σε διήθηση αν δω πως πλησιάζει άλλη μηχανή κάνω δεξιά και ξαναμπαίνω όταν αδειάσει κτλ.... καλύτερα μόνη μου και ήσυχη παρα όπως την πρώτη φορα που ακουγα συνέχεια μπιπ-μπιπ από πίσω μου (χαμπάρι εγώ...) και τελικά μια φωνή από μικρό σκουτεράκι να μου λεει κάνε στην άκρη να περάσουμε το εμαθα το μάθημα

    Σε αυτό που συμφωνώ με τον Spyro είναι πως επειδή ακόμα κινούμαι με ταχύτητες που κινούνται τα αυτοκίνητα και σε κάποια κομμάτια πιο αργά, έχω νιώσει ότι θα με πατήσουν λεωφορεία, νταλίκες κτλ που δεν υπολογίζουν επουδενί αποστάσεις ασφαλείας (ΡΕ ΦΙΛΕ, ΑΝ ΠΕΣΩ ΜΕ ΠΑΤΗΣΕΣ, το έχεις σκεφτεί ποτε; #$%^&* ) και μερικα ΙΧ με υπερήλικο οδηγό που ενοχλήθηκαν να βλέπουν μπροστά τους μοτοσυκλέτα (σταματημενοι σε φανάρι, σε μεσαία ή/και αριστερή **** ΔΕΞΙΑ, ήθελα να γράψω **** λωρίδα) κτλ.....

    Ειστε σοβαροί - ήθελα να φωναξω, μαζί με κάτι άλλα γαλλικά που μου βγαίνουν αβίαστα..... Anyway.

    Πάντως από μηχανή ΟΧΙ δεν έχω ενοχληθεί και ελπίζω να μην έχω ενοχλήσει. Βέβαια είμαι μόλις τρεις μήνες στο δρόμο και αυτή είναι απλά μια αποψούλα.
    Τελευταία τροποποίηση από nopattern; 29/06/2018 στις 14:13.
    Dreams are for doers.

  12. #222
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	17 (3).jpg 
Προβολές:	142 
Μέγεθος:	49,2 KB 
ID:	397159
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  13. #223
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854

  14. #224
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.637
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nopattern Προβολή μηνύματος

    Ειστε σοβαροί - ήθελα να φωναξω, μαζί με κάτι άλλα γαλλικά...
    Ξεκαθαρα οχι και, ασχετως του τι γράφεται εδω, ειναι δυστυχως ο κανόνας.
    Τα πολιτισμένα γαλλικά δρουν και για μένα ως βαλβίδα αποσυμπίεσης.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  15. #225
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Ποτέ δε βρίζουμε αν δεν έχουμε αρκετό γκάζι.

    Life begins at 45°.

Σελίδα 15 από 25 ΠρώτοΠρώτο ... 51011121314151617181920 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Οδηγική συμπεριφορά
    από Stefanos73 στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 03/12/2015, 11:09
  2. Εκθεση μηχανων
    από xranna στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 25/06/2005, 15:43
  3. Eπικοινωνια 2 μηχανων
    από Giannis_L στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 03/05/2005, 08:15
  4. Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 11/01/2005, 18:19
  5. Στρωσιμο μηχανων
    από naknath στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 18/12/2004, 19:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF