Σελίδα 21 από 25 ΠρώτοΠρώτο ... 1116171819202122232425 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 301 έως 315 από 374

Θέμα: Οδηγική Συμπεριφορά..Μηχανών.

  1. #301
    Δεν πόναει!!! Το avatar του/της caesarsk
    Εγγραφή
    21/07/2005
    Μηνύματα
    1.187
    Είστε όλοι κουλομαρίες και σας πατάω κάτω με τα Γιαπωνέζικα, Ιταλικα, και λοιπούς Ματρακάδες σας!!!

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	images.jpeg 
Προβολές:	169 
Μέγεθος:	9,2 KB 
ID:	398061
    Ο μοναδικός στην Ελλάδα που έχει κάνει backflip με ΒΜW R1200GS, με μάρτυρες.

    ΠΟΝΕΣΕ ΟΜΩΣ ΜΕΤΑ ΠΟΛΥ!!!!

    -ΘΩΜΑ ΕΙΣΑΙ ΣΠΙΤΙ;
    -Ο ΘΩΜΑΣ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ...ΕΜΕΙΣ ΓΥΡΙΖΟΥΜΕ ΣΑΝ ΤΟΥΣ Μ@Λ@ΚΕΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (ταδε εφη trooper)


    Μανο...το τσιπουρο σε περιμενει ρε φιλε σπιτι μου...


    ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΓΑΠΗΣΑΝ. ΤΟΝ ΜΑΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ!!

  2. #302
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    μπλιτσερ δαγκωτό !! . >οτι πιο σωστό διάβασα μετά από 20 σελ κατεβατά

  3. #303
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cpt.Harlock Προβολή μηνύματος
    Το θέμα της επιλογής όπως το παρουσιάζετε, είναι υπεραπλουστευμένο: Επιλέγω πχ να τρέχω λέτε, επιλογή μου είναι, αναγνωρίυοντας τους κινδύνους. Οκ. Δέχεσαι σε περίπτωση ατυχήματος να είσαι ο τελευταίος επιλαχόν για νοσοκομειακή κλίνη, μοσχεύματα κτλ, επειδή ήταν επιλογή σου να τρέχεις ή να κάνεις σούζα ή δεν ξέρω γω τι;
    Επίσης, δεν έχει εξίσου δικαίωμα ο άλλος να μην θέλει να εκτεθεί ούτε στον παραμικρό επιπλέον κίνδυνο που θα φέρει μια δική σου επιλογή; Ο άλλος, όσο απάνθρωπο γι αν ακούγεται αυτό, δεν έχει καν την υποχρέωση να μαζεύει τα κομμάτια σου αν διαλύσεις εξ αιτίας της "επιλογής" σου να ξεπερνάς τα όρια του όποιου ΚΟΚ. Οι δικές του επιλογές δεν έχουν σημασία με την ίδια αυθαίρετη λογική του πρώτου;

    Πραγματικά φυσικά κι εύχομαι όλοι όρθιοι κτλ. Επίσης εύχομαι να μη χρειαστεί να περάσετε τραυματικό χρόνο από τη ζωή σας τραβώντας κάποιον που αιμοραγεί μέχρι θανάτου παγιδευμένος μέσα σε σίδερα, εξαιτίας της επιλογής του. Ούτε να χάσετε κοντινά σας πρόσωπα ή να τα ξεχέζετε στο υπόλοιπο της δικής σας ζωής κάποιον αγαπημένο εξαιτίας μιας δικής του "επιλογής".

    Για τον άλλο που λέει πως χέστηκε το σύμπαν για τη γνώμη μου: φυσικά και χέστηκε, όπως και χέστηκε και για την δική σου γνώμη αλλά και παρότρυνσή σου. Και μπάνια κάνω αρκετά, 2 μήνες άδεια έχω από τη δουλειά μου. Τα καλά του καπιταλισμού βλέπεις, ο νότος μίρλα, εμείς στο βορρά 2 μήνες διακοπές και μου μένουν άλλες 30 εργάσιμες για άδεια φέτος

    Αλλά με τη λογική πως το σύμπαν χέστηκε, να πάμε να ψοφήσουμε όλοι μας να τελειώνουμε.

    Τέλος πάντων, καλό είναι να βλέπουμε τους εαυτούς μας και ως μέλη ενός συνόλου, πέρα από μονάδες και να σκεφτόμαστε λίγο βαθύτερα.

    Καλά μπάνια.
    Γενικά, θες να πεις κάτι, έχεις δίκιο σε κάποια σημεία, αλλά σε άλλα είσαι παντελώς εκτός πραγματικότητας και φτάνεις σε άλλα επίπεδα, απλά επειδή δε σου αρέσει η γρήγορη οδήγηση. Θα σου εξηγήσω.

    Συμφωνούμε ότι αν το κράτος λειτουργούσε και είχαμε παροχές και ο καθένας σκεφτόταν ΚΑΙ τον πλησίον του, θα ήμασταν όλοι ευτυχισμένοι. Ναι. ΕΤΣΙ ακριβώς είναι. Κι εγώ θα θυσίαζα ευχαρίστως τη διασκεδαστική (για μένα) οδήγηση που κάνω, για να έχω όλα τα άλλα. Αλλά όχι απλά δεν τα έχω, αλλά και το ελληνικό κράτος είναι ένα ΑΤΕΛΕΙΩΤΟ μπουρδέλο, που δεν έχει αρχή και τέλος. Η καραμέλα "μαζί τα φάγαμε" και "από εμάς ξεκινάει το κράτος" και "εμείς επιλέγουμε τους πολιτικούς μας", σόρι, αλλά ισχύει μόνο στα παραμύθια και, φυσικά, είναι το άλλοθι αυτών που τα έφαγαν κι αυτών που κρατούν το κράτος. Αν θες το συζητάμε κάπου αλλού αυτό. Προς το παρόν, απλά δέξου το. Πρώτα είναι το κράτος και μετά ο πολίτης. Τελεία. Μην το πάρεις σαν δικαιολογία για την οδήγηση του καθενός ή για οτιδήποτε άλλο. Απλά κράτα το στο μυαλό σου. Σαν μια μεγάλη παρένθεση.

    Εσύ δέχεσαι σε περίπτωση που η διατροφή σου ή το κάπνισμά σου ή η κατανάλωση αλκοόλ ή η έλλειψη γυμναστικής ή απλά το κακό dna σε οδηγήσουν στο νοσοκομείο ή στο φαρμακείο, να είσαι ο τελευταίος επιλαχών για νοσοκομειακή περίθαλψη, φάρμακα κτλ; Γιατί εγώ τρέφομαι σωστά, δεν καπνίζω, δεν πίνω, γυμνάζομαι και είμαι υγιέστατος και παρ'όλα αυτά πληρώνω για την υγεία μου όσα ο καθένας. Αλλά όταν έχω ανάγκη το ελληνικό σύστημα υγείας, είτε το ξαναπληρώνω (γιατί έτσι), είτε δεν πάω καν γιατί προτιμώ να πεθάνω, παρά να μπω σε αυτόν τον βούρκο.

    Ναι, έχει ΚΑΘΕ δικαίωμα ο καθένας να μην ανέχεται τη βλακώδη οδήγηση (ή οτιδήποτε άλλο) του καθενός. ΣΥΜΦΩΝΩ. Σε έναν ουτοπικό κόσμο, έτσι ακριβώς θα ήταν και θα το ήθελα ΠΡΩΤΟΣ ΑΠ'ΟΛΟΥΣ εγώ. Αλλά ΔΕ γίνεται. Ο δρόμος είναι δημόσιος, εκεί έξω κυκλοφορεί ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ (δες παραδείγματα στο προηγούμενο ποστ). Και όταν ΔΕΝ μπορείς να ελέγξεις αυτό, τουλάχιστον φρόντισε να ελέγξεις αυτό που μπορείς: τον εαυτό σου. Το να κάνεις όλα αυτά που συμβούλεψα παραπάνω, θα σε κάνουν ΠΟΛΥ καλύτερο οδηγό και πολύ καλύτερο άνθρωπο, γιατί θα βασίζεσαι στα δικά σου χέρια και στον δικό σου εγκέφαλο, όχι στον κάθε τυχαίο.

    Έχω κάνει πολλά "επικίνδυνα" χιλιόμετρα στη ζωή μου, και με δίτροχο και με τετράτροχο, και οφείλω να σου πω ότι ΧΙΛΙΕΣ ΦΟΡΕΣ να έχω δίπλα μου 3 καυλόγκαζους να μου κάνουν σφήνες απ'όλες τις μεριές, παρά αυτά τα κοιμισμένα ζόμπι που αποτελούν το 95% των Ελλήνων οδηγών. Ποτέ, ΠΟΤΕ δεν έχω κινδυνέψει από "γρήγορο". Ούτε μια φορά. Κι αν έχω "κινδυνέψει", ήταν καθαρά στο μυαλό μου, επειδή ΕΓΩ τρόμαξα, επειδή ΕΓΩ νόμιζα. Δεν υπήρξε ποτέ πραγματικός κίνδυνος. Ίσα-ίσα 10 στις 10 φορές, αυτός που με έχει δει από 50 μέτρα πίσω και θα κάνει μικρό ελιγμό για να περάσω ή αυτός που, ενώ είναι αριστερή λωρίδα, θα ανάψει αριστερό φλας για να μου δείξει ότι θα παραμείνει εκεί όσο τον προσπερνώ, θα είναι κάποιος με σπορ αυτοκίνητο ή κάποιος από αυτούς που κάνουν σφήνες.

    Σκοπός δεν είναι να καταλάβουμε ποιος χέστηκε, αλλά να συνυπάρχουμε, χωρίς γκρίνιες.

    ΥΓ: Λίγο βιαστικό ποστ, ίσως έχασα τον ειρμό ή άλλα πράγματα που ήθελα να γράψω, αλλά πρέπει να φύγω.
    Τελευταία τροποποίηση από BLiTzER; 16/07/2018 στις 19:16.
    Life begins at 45°.

  4. #304
    Μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2015
    Μηνύματα
    67
    Συμφωνούμε στο 95%! Σε καμία ουτοπία δε ζω και ειδικά στο ότι το (ΚΑΘΕ) κράτος υπηρετεί πρώτα από όλα τον εαυτό του ως δομή και όχι την κοινωνία, με βρίσκεις 100% σύμφωνο. Απλά βαθαίνει το πράγμα, και η κουβέντα αυτή γίνεται μόνο από κοντά σε βάθος και κατά προτίμησση με μπύρα!
    Το πόιντ μου είναι το εξής όμως: Θεωρώ υποκρισία σε ένα βαθμό αυτό που συμβαίνει. Παραβιάζεις τον ΚΟΚ, τρέχεις, κάνεις σφήνες κτλ, ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να προσπαθείς να το παρουσιάσεις ως κάτι το αντικειμενικά σωστό που οι άλλοι είναι υποχρεωμένοι να δεχτούν.
    Σεβαστοί και κατανοητοί οι λόγοι που συμβαίνει, συμφωνώ δε πως σε σχέση με αυτά που γίνονται στους δρόμους στην Ελλάδα, είναι το ελάχιστο. Αλλά μην προσπαθείς να με πείσεις πως είναι το ηθικά σωστό και κοινωνικά υπέυθυνο. Βγες και πες, "ναι το κάνω και είμαι μαλάκας". Όπως κι εγώ που είμαι περιστασιακός καπνιστής, ΔΕΝ γίνεται ΠΟΤΕ να προσπαθήσω να βγω σωστός. Η μόνη απάντηση είναι "ΝΑΙ είμαι μαλάκας που το ανάβω και το κάνω επειδή απλά μ' αρέσει". Όπως πολύ σωστά κι εσύ αναφέρεις τα του καπνίσματος.

    Με ενοχλεί πχ η στάση που με λίγα λόγια απαιτείς από τον άλλο να σου αδειάζει τη γωνιά στο δρόμο βγάζοντάς τον "κουλό" επειδή πηγαίνει κανονικά. Πάει ο άλλος μπροστά σου κανονικά; Εσύ που έχεις την κάβλα να περάσεις τα όποια όρια του ΚΟΚ και της όποιας επικινδυνότητας είσαι αυτός που πρέπει μαζευτεί και να δείξει σεβασμό. Εγώ έτσι το βλέπω. Επίσης δεν είπα ποτέ πως εγώ δεν κάνω σφήνες κτλ, απλά ΠΟΤΕ δε θα κάτσω να στραβώσω ή να εκφράσω το στράβωμά μου με τον άλλον εφόσον πηγαίνει κανονικά. Κάνει διήθηση με +10 ενώ εγώ θα έκανα με +50; Δικό μου πρόβλημα, όχι του άλλου...

    Ίσως με μπερδεύουν και με το άλλο παιδί με το βέρσυς που είδα έγραφε πριν, αλλά δεν έχω διαβάσει τα πάντα. Επίσης το βρίσκω κάπως να συγκρίνουμε τον οδηγικό πολιτισμό της κεντρικής και βόρειας ευρώπης όταν στην χώρα που ζούμε γίνεται ο κακός χαμός με ατυχήματα. Τον κόβω πως σχεδόν κανένας από όσους σκοτώνονται κάθε χρόνο δεν πάει έχοντας στο μυαλό του "χμμ, μάλλον θα σκοτωθώ σήμερα πηγαίνοντας στο γραφείο" ή "χμμ, πολύ πιθανό να φάω κανέναν άλλον", γι αυτό τα περί "ανάληψης των ευθυνών μου" στο δρόμο, τα θεωρώ τουλάχιστον αφελή. Τις ευθύνες σου ανάλαβές τις στην πίστα, που ότι και να γίνει δεν επηρρεάζεις ΚΑΝΕΝΑΝ άλλον. Στο δρόμο, αυτά είναι φούμαρα.

    ΥΓ: προς αποφυγή παρεξήγησης: το 2ο ενικό προσωπο που χρησιμοποιώ δεν απευθύνεται σε εσένα προσωπικά, μπορείς να το αντικαταστήσεις με 3ο πρόσωπο... Ελπίζω με καταλαβαίνεις, είναι το αφηρημένο 2ο πρόσωπο
    Τελευταία τροποποίηση από cpt.Harlock; 16/07/2018 στις 21:34.

  5. #305
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Δε διαφωνούμε πουθενά. Μια χαρά τα λες. Ναι, αν θες να πας γρήγορα, βρες τρόπο να πας. Δε χρειάζεται να τους διώξεις όλους εκτός δρόμου για να το κάνεις. Αλλά και σε αυτό, υπάρχουν περιπτώσεις που σε αναγκάζουν να γίνεις επιθετικός. Μια κλασική περίπτωση είναι τύποι που κολλάνε μονίμως στην αριστερή λωρίδα. Γενικά στην Ελλάδα όλοι είναι γρήγοροι και στην αριστερή λωρίδα. Αλλάζεις 2 λωρίδες δεξιά και κινείσαι με +30. Και άλλες πολλές περιπτώσεις, που τις συναντάμε καθημερινά.

    Γενικά, θεωρώ ότι τα πάντα είναι θέμα σεβασμού. Κινήσου όπως θες, όπως σε κάνει να νιώθεις άνετα, αλλά σεβάσου αυτόν που ακολουθεί. Αν είσαι πιο αργός (όχι εσύ προσωπικά ε, γενικά), όταν μπορέσεις, κάνε στην άκρη. Δεν είναι δύσκολο. Αν κάνεις διήθηση και έχεις 5 μηχανάκια "τρενάκι" πίσω σου, κάνε στην άκρη για 2 δευτερόλεπτα. Δε θα μικρύνει το πουλί σου. Όχι, δεν έχεις την ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ να το κάνεις, αλλά είναι θέμα ΤΡΟΠΩΝ. Και γλιτώνεις τους πάντες από επικίνδυνους ελιγμούς και κινήσεις, με κάτι τόσο απλό όσο το να κάνεις λίγο στην άκρη...

    Τα ατυχήματα οφείλονται σε πάρα πολλούς παράγοντες και νομίζω ότι η "παιδεία" μας είναι ο τελευταίος. Συμφωνώ ότι είμαστε απολίτιστοι πίθηκοι, αλλά δεν είναι αυτή η αιτία. Έχω ταξιδέψει σε πάρα πολλές χώρες και έχω ζήσει 4 χρόνια στην Αγγλία. Ξέρω. Τα πάντα ξεκινούν από το κράτος, πίστεψέ με. Θα το βλέπεις κι εσύ. Όταν ήμουν έξω, κατέβαινα Ελλάδα κάθε 3 μήνες περίπου, για λίγες μέρες. Ανυπομονούσα κάθε φορά να δω γονείς, φίλους. Την ΠΡΩΤΗ μέρα που πατούσα το πόδι μου στη χώρα μου, ήθελα να σηκωθώ να φύγω και να μη γυρίσω ποτέ. Όλα είναι σιχαμένα εδώ, αν έχεις δει πώς λειτουργεί σωστά ένα κράτος. Οτιδήποτε όμορφο έχει η Ελλάδα σήμερα, είναι φυσικό, ήταν πάντα εκεί. ΤΙΠΟΤΑ καλό δεν έχουμε κάνει για τη χώρα. Αλλά πάμε αλλού.

    Κανείς δε θέλει να σκοτωθεί και, σαν μοτοσικλετιστές, ξέρουμε πολύ καλά ότι σε πιθανό ατύχημα, θα είμαστε οι πρώτοι που θα την πληρώσουμε, είτε φταίμε, είτε όχι, είτε το προκαλέσαμε, είτε όχι. Γι'αυτό υποστηρίζω ότι κανείς δεν κάνει τον "χερά" χωρίς να έχει ένα υψηλό αίσθημα ευθύνης από πίσω. Πιθανότατα υψηλότερο από τον κάθε τυχαίο, περιστασιακό, καθημερινό χρήστη. Σίγουρα υπάρχουν και οι γουαναμπίδες, που κορνάρουν σε ό,τι κινείται και είναι έτοιμοι να σε πετάξουν στο χαντάκι αν τολμήσεις να τους κοιτάξεις στραβά, αλλά αυτοί είναι άλλη κατηγορία "ανθρώπων".

    Πολλά είπαμε. Προσέξτε τον εαυτό σας.
    Life begins at 45°.

  6. #306
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    01:20.... κανεις δεν πηδάει σε αυτό το φόρουμ ?

  7. #307
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Έκανα διάλειμμα για κατούρημα εκείνη την ώρα.
    Life begins at 45°.

  8. #308
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cpt.Harlock Προβολή μηνύματος
    Συμφωνούμε στο 95%! Σε καμία ουτοπία δε ζω και ειδικά στο ότι το (ΚΑΘΕ) κράτος υπηρετεί πρώτα από όλα τον εαυτό του ως δομή και όχι την κοινωνία, με βρίσκεις 100% σύμφωνο. Απλά βαθαίνει το πράγμα, και η κουβέντα αυτή γίνεται μόνο από κοντά σε βάθος και κατά προτίμησση με μπύρα!
    Το πόιντ μου είναι το εξής όμως: Θεωρώ υποκρισία σε ένα βαθμό αυτό που συμβαίνει. Παραβιάζεις τον ΚΟΚ, τρέχεις, κάνεις σφήνες κτλ, ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να προσπαθείς να το παρουσιάσεις ως κάτι το αντικειμενικά σωστό που οι άλλοι είναι υποχρεωμένοι να δεχτούν.
    Σεβαστοί και κατανοητοί οι λόγοι που συμβαίνει, συμφωνώ δε πως σε σχέση με αυτά που γίνονται στους δρόμους στην Ελλάδα, είναι το ελάχιστο. Αλλά μην προσπαθείς να με πείσεις πως είναι το ηθικά σωστό και κοινωνικά υπέυθυνο. Βγες και πες, "ναι το κάνω και είμαι μαλάκας". Όπως κι εγώ που είμαι περιστασιακός καπνιστής, ΔΕΝ γίνεται ΠΟΤΕ να προσπαθήσω να βγω σωστός. Η μόνη απάντηση είναι "ΝΑΙ είμαι μαλάκας που το ανάβω και το κάνω επειδή απλά μ' αρέσει". Όπως πολύ σωστά κι εσύ αναφέρεις τα του καπνίσματος.

    Με ενοχλεί πχ η στάση που με λίγα λόγια απαιτείς από τον άλλο να σου αδειάζει τη γωνιά στο δρόμο βγάζοντάς τον "κουλό" επειδή πηγαίνει κανονικά. Πάει ο άλλος μπροστά σου κανονικά; Εσύ που έχεις την κάβλα να περάσεις τα όποια όρια του ΚΟΚ και της όποιας επικινδυνότητας είσαι αυτός που πρέπει μαζευτεί και να δείξει σεβασμό. Εγώ έτσι το βλέπω. Επίσης δεν είπα ποτέ πως εγώ δεν κάνω σφήνες κτλ, απλά ΠΟΤΕ δε θα κάτσω να στραβώσω ή να εκφράσω το στράβωμά μου με τον άλλον εφόσον πηγαίνει κανονικά. Κάνει διήθηση με +10 ενώ εγώ θα έκανα με +50; Δικό μου πρόβλημα, όχι του άλλου...

    Ίσως με μπερδεύουν και με το άλλο παιδί με το βέρσυς που είδα έγραφε πριν, αλλά δεν έχω διαβάσει τα πάντα. Επίσης το βρίσκω κάπως να συγκρίνουμε τον οδηγικό πολιτισμό της κεντρικής και βόρειας ευρώπης όταν στην χώρα που ζούμε γίνεται ο κακός χαμός με ατυχήματα. Τον κόβω πως σχεδόν κανένας από όσους σκοτώνονται κάθε χρόνο δεν πάει έχοντας στο μυαλό του "χμμ, μάλλον θα σκοτωθώ σήμερα πηγαίνοντας στο γραφείο" ή "χμμ, πολύ πιθανό να φάω κανέναν άλλον", γι αυτό τα περί "ανάληψης των ευθυνών μου" στο δρόμο, τα θεωρώ τουλάχιστον αφελή. Τις ευθύνες σου ανάλαβές τις στην πίστα, που ότι και να γίνει δεν επηρρεάζεις ΚΑΝΕΝΑΝ άλλον. Στο δρόμο, αυτά είναι φούμαρα.

    ΥΓ: προς αποφυγή παρεξήγησης: το 2ο ενικό προσωπο που χρησιμοποιώ δεν απευθύνεται σε εσένα προσωπικά, μπορείς να το αντικαταστήσεις με 3ο πρόσωπο... Ελπίζω με καταλαβαίνεις, είναι το αφηρημένο 2ο πρόσωπο
    Δεν είστε από την Λακεδαιμόνες εσείς ε;

    Λοιπόν, κοίτα να δεις γιατί το ότι πας σε μια χώρα δεν σε κάνει κάτοχό της κουλτούρας της ή δεν την καταλαβαίνεις αν δεν ζεις μαζί με τους ντόπιους.

    Λες για παιδεία, και το κοινωνικό καλό και σεβασμό κλπ.... Μάλιστα.

    Λοιπόν, στο παράδειγμα που έλεγα πριν με τον Σκωτσέζο φίλο, ο οποίος δεν είναι κανένας λεχρίτης άξεστος κάγκουρας. Κάποτε ένα βράδυ πίναμε (κι όταν λέμε πιναμε εννοούμε μέχρι λιποθυμίας) στο σπίτι των γονιών του και μείναμε από τσιγάρα. Και πετάγεται ο πατέρας του, μπάτσος εν ενεργεία ακόμα τότε, και λέει "Κοίτα να δεις, 10 χρόνια (σσ και τότε μπατσος ήταν) πριν γυρίζαμε από την παμπ και βγάζαμε το κεφάλι το πρωί από το παράθυρο να δούμε αν ήταν το αμάξι από κάτω και σε τι κατάσταση ήταν. Τότε θα πηγαιναμε για τσιγάρα."

    Όπως καταλαβαίνεις, σε 10 χρόνια δεν γίνεται παιδεία. Απλά εκεί εφαρμόζεται ο νόμος και την 2η φορά πανω από το όριο αντίο δίπλωμα.

    Καλό καλοκαίρι και προσοχή στα παντηλίκια.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  9. #309
    Δεν πόναει!!! Το avatar του/της caesarsk
    Εγγραφή
    21/07/2005
    Μηνύματα
    1.187
    Εγω από όλες τις απαντήσεις που έχω διαβάσει μου έχει δημιουργηθεί μια βασική απορία:


    ΔΛΔ ο Μπλιτσερ θεωρείται γρήγορος;;;;;;;;
    Ο μοναδικός στην Ελλάδα που έχει κάνει backflip με ΒΜW R1200GS, με μάρτυρες.

    ΠΟΝΕΣΕ ΟΜΩΣ ΜΕΤΑ ΠΟΛΥ!!!!

    -ΘΩΜΑ ΕΙΣΑΙ ΣΠΙΤΙ;
    -Ο ΘΩΜΑΣ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ...ΕΜΕΙΣ ΓΥΡΙΖΟΥΜΕ ΣΑΝ ΤΟΥΣ Μ@Λ@ΚΕΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (ταδε εφη trooper)


    Μανο...το τσιπουρο σε περιμενει ρε φιλε σπιτι μου...


    ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΓΑΠΗΣΑΝ. ΤΟΝ ΜΑΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ!!

  10. #310
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από caesarsk Προβολή μηνύματος
    Εγω από όλες τις απαντήσεις που έχω διαβάσει μου έχει δημιουργηθεί μια βασική απορία:


    ΔΛΔ ο Μπλιτσερ θεωρείται γρήγορος;;;;;;;;
    Τώρα με το Fiesta, ναι.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  11. #311
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.281
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από caesarsk Προβολή μηνύματος
    Εγω από όλες τις απαντήσεις που έχω διαβάσει μου έχει δημιουργηθεί μια βασική απορία:


    ΔΛΔ ο Μπλιτσερ θεωρείται γρήγορος;;;;;;;;
    O πλιτσερ φιλαι ειναι κανονι,οβιδα,αστραπη,φαστερ δαν σαουντ ιτς σελφ κανοτ μπι τατσντ....
    Throttle that mysterious friend of ours

  12. #312
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.712
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    O πλιτσερ φιλαι ειναι κανονι,οβιδα,αστραπη,φαστερ δαν σαουντ ιτς σελφ κανοτ μπι τατσντ....

  13. #313
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από caesarsk Προβολή μηνύματος
    Εγω από όλες τις απαντήσεις που έχω διαβάσει μου έχει δημιουργηθεί μια βασική απορία:


    ΔΛΔ ο Μπλιτσερ θεωρείται γρήγορος;;;;;;;;
    Ούτε καν κοντά. Απλά χαίρομαι την οδήγηση.

  14. #314
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.281
    Καλα ρε εδω σου πλεκω το εγκωμιο και εσυ βγαινεις και μου κανεις τη συνεσταλμένη μπιγκονια??
    Throttle that mysterious friend of ours

  15. #315
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Δεν τα βάζεις με μπεμβέ.

Παρόμοια θέματα

  1. Οδηγική συμπεριφορά
    από Stefanos73 στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 03/12/2015, 11:09
  2. Εκθεση μηχανων
    από xranna στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 25/06/2005, 15:43
  3. Eπικοινωνια 2 μηχανων
    από Giannis_L στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 03/05/2005, 08:15
  4. Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 11/01/2005, 18:19
  5. Στρωσιμο μηχανων
    από naknath στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 18/12/2004, 19:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF