Σελίδα 10 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 56789101112131415 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 136 έως 150 από 240

Θέμα: CFMoto 250 NK

  1. #136
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/01/2019
    Μηνύματα
    2
    Ακριβώς γι αυτό. Επειδη είναι καινούργιο ακόμα , καθε αναφορα, εντύπωση,σχολιο για την οδηγικη συμπεριφορά ενος νεου moto ειναι καλυτερο απο το καθόλου και απαραιτητη για καποιους ισως υποψήφιους αγοραστές. Ενα ακομα test ride που ομως ισως ειναι πιο ακριβές απο τα υπόλοιπα των ειδικών οταν τα κανουν και μας τα παρουσιάζουν επισημα μιας και οποιοδηποτε μειονεκτημα- κακή εντύπωση απο το μηχανακι ισως και να μη το μαθουμε ποτε για ευνόητους λογους. Θα περιμένουμε λοιπον.
    Ευχαριστω.

  2. #137
    Μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2018
    Μηνύματα
    334
    Μέτρησα την κατανάλωση από το cf nk 250 που έχω πάρει και είναι στα 3,5 λ /100 χιλιόμετρα. Σε 200 χιλιόμετρα θα έχω κάνει τα πρώτα 1000 χιλιόμετρα και θα πάω και για την αλλαγή λαδιων. Μπας και το ανοίξουμε λίγο να δούμε πως πάει μετά τα 70 χιλιόμετρα.

  3. #138
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/05/2014
    Μηνύματα
    953
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Potis Προβολή μηνύματος
    Μέτρησα την κατανάλωση από το cf nk 250 που έχω πάρει και είναι στα 3,5 λ /100 χιλιόμετρα. Σε 200 χιλιόμετρα θα έχω κάνει τα πρώτα 1000 χιλιόμετρα και θα πάω και για την αλλαγή λαδιων. Μπας και το ανοίξουμε λίγο να δούμε πως πάει μετά τα 70 χιλιόμετρα.
    Μπηκα τυχαια στο θεμα για να δω τι παιζει με το μηχανάκι και αντι για αυτό ειδα Γεωστρατηγικες αναλυσεις Κινας-Ιαπωνιας απο κατοικους μιας χωρας που δεν παραγει ουτε ζαντα,,
    Λοιπον φιλε ευχομαι καλα και αξεχαστα χιλιομετρα,που σιγουρα θα ειναι γιατι τα χιλ στο πρωτο μηχανάκι ειναι παντα τετοια!
    Σου μιλώ εγω που στα 12 μου το πρωτο μου μηχανακι ηταν ενα 3ταχυτο Garelli και τωρα στα 52 ευχαρίστως άλλαζα εκεινα τα χρονια με τα σημερινα Βετερανικα...

    Υ.Γ τα σχόλια μου θυμιζουν τα παιδικα μου χρονια, το 1977 με μια βεσπα Bajaj του πατερα μου, που ενας γειτονας μας κοροιδευε γιατι δεν ηταν Βεσπα οριτζιναλ οπως η δικη του..με τις επισκεψεις στα συνεργεια 3 προς ενα μαντεψτε...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	vespa.jpg 
Προβολές:	466 
Μέγεθος:	102,1 KB 
ID:	403840

  4. #139
    Μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2018
    Μηνύματα
    334
    Σας ευχαριστώ κΜανωλη. Τώρα πάω για το πρώτο σέρβις μέσα στην εβδομάδα( Θεού και καιρού θελοντος). Είναι η αλήθεια πως περιμένω το καλοκαίρι πως και πως για αναβυσο, σχοινια μπανακια κτλ. Βεσπα ήταν και το όχημα το πατέρα μου πριν το c50. Η Bajaj στην Ινδία είναι σαν να λέμε εδώ στην Ελλάδα XT, vstrom, tdm... Όλα θέμα νοοτροπίας είναι! Ερώτηση: την φωτογραφία πως την ανεβάσετε γιατί θέλω να ανεβάσω και γω τη μότο μου;

  5. #140
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    @Μανολης67
    Και εσύ συγκρίνεις κατοίκους μιας χώρας που δεν παράγει ζάντα αλλά καβαλάνε made in Japan με κατοίκους χώρας που παράγει αεροπλάνα αλλά οδηγάνε αυτοκίνητα χωρίς αερόσακους με 0 αστέρια ασφάλειας.
    Δεν σημαίνει απαραίτητα κάτι αυτό για την ποιότητα της μοτοσυκλέτας αλλά ο Ινδός και ο Μπαγκλαντέζος δεν είναι και ο απαιτητικός αγοραστής.ΠΑΝΤΑ κάποιος λόγος υπάρχει που ένα προιόν κοστίζει Χ χρήματα παραπάνω και δεν είναι μόνο τα εργατικά ή το αυτοκόλλητο.
    Για να μπω και οντοπικ,είδα ένα στον δρόμο και όντος είναι όμορφο.(Bajaj είναι χτ και βστρομ )
    porca miseria.

  6. #141
    Μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2018
    Μηνύματα
    334
    Katsar εννοώ πως τα XT και τα vstrom τα βλέπεις τόσο συχνά στην Ελλάδα όσο συχνά βλέπεις στην Ινδία τα Bajaj. Στον αριθμό των πωλήσεων αναφερόμουν δηλαδή....

  7. #142
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/05/2014
    Μηνύματα
    953
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Potis Προβολή μηνύματος
    Σας ευχαριστώ κΜανωλη. Τώρα πάω για το πρώτο σέρβις μέσα στην εβδομάδα( Θεού και καιρού θελοντος). Είναι η αλήθεια πως περιμένω το καλοκαίρι πως και πως για αναβυσο, σχοινια μπανακια κτλ. Βεσπα ήταν και το όχημα το πατέρα μου πριν το c50. Η Bajaj στην Ινδία είναι σαν να λέμε εδώ στην Ελλάδα XT, vstrom, tdm... Όλα θέμα νοοτροπίας είναι! Ερώτηση: την φωτογραφία πως την ανεβάσετε γιατί θέλω να ανεβάσω και γω τη μότο μου;
    Καλε βουτιές φιλε μου!
    Φωτογραφιες με περιορισμό στα ΜΒ ανεβαζεις κανοντας κλικ στο 3 εικονιδιο απο δεξια στο (μενου επεργασια μυνηματος) insert image αφου το κλικαρεις εμφανιζετια υπομενου επιλογη αρχειου= απο υπολογιστη, επιλεγεις φωτογραφια πχ απο επιφανεια εργασιας του υπολογιστη σου και συνεχεια κλικ ανεβασμα αρχειου,

  8. #143
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/05/2014
    Μηνύματα
    953
    Χθες, 11:00 #140
    katsar Ο/Η katsar είναι αποσυνδεδεμένος/η
    @Μανολης67
    Και εσύ συγκρίνεις κατοίκους μιας χώρας που δεν παράγει ζάντα αλλά καβαλάνε made in Japan με κατοίκους χώρας που παράγει αεροπλάνα αλλά οδηγάνε αυτοκίνητα χωρίς αερόσακους με 0 αστέρια ασφάλειας.

    Συγκρινω νοοτροπιες.....
    τελος παντων ..
    Ας ειμαστε ευχαριστημενοι και ας ευγνωμονούμε την Θεα Τυχη που γεννηθηκαμε στην πιο ομορφη και πλουσια χωρα του κοσμου και ας αφησουμε του Ινδους και Κινεζους να παραγουν τα made in japan μηχανακια για να τα καβαλαμε εμεις!

  9. #144
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Το θέμα έχει πολυσυζητηθεί και δεν είναι κόντρα με κάποιον φυσικά.Απλά στο φτωχό μυαλό μου το να συγκρίνει κάποιος μοντέλο και εταιρία που φτιάχνεται για τον φτωχό ινδό-κινέζο μοτοσυκλετιστή ο οποίος αν μπορούσε θα αγόραζε Μτ03 που κοστίζει τα διπλάσια είναι λίγο άκυρο.Άποψη μου.Κατά τα άλλα συμφωνώ.
    Ο ''φραγκάτος'' ινδοκινέζος θα αγοράσει yamaha honda κτλ.
    porca miseria.

  10. #145
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/03/2019
    Μηνύματα
    3
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Potis Προβολή μηνύματος
    Σας ευχαριστώ κΜανωλη. Τώρα πάω για το πρώτο σέρβις μέσα στην εβδομάδα( Θεού και καιρού θελοντος). Είναι η αλήθεια πως περιμένω το καλοκαίρι πως και πως για αναβυσο, σχοινια μπανακια κτλ. Βεσπα ήταν και το όχημα το πατέρα μου πριν το c50. Η Bajaj στην Ινδία είναι σαν να λέμε εδώ στην Ελλάδα XT, vstrom, tdm... Όλα θέμα νοοτροπίας είναι! Ερώτηση: την φωτογραφία πως την ανεβάσετε γιατί θέλω να ανεβάσω και γω τη μότο μου;
    Καλησπέρα, έχεις νέα από το σέρβις γτ ενδιαφέρομαι να την πάρω και φοβάμαι λίγο τι μοτέρ θα βγει κτλ

  11. #146
    Μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2018
    Μηνύματα
    334
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Marinos Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα, έχεις νέα από το σέρβις γτ ενδιαφέρομαι να την πάρω και φοβάμαι λίγο τι μοτέρ θα βγει κτλ
    Το πρώτο σέρβις που έκανα πριν λίγες μέρες ήταν 25 ευρώ.

  12. #147
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/03/2019
    Μηνύματα
    3
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Potis Προβολή μηνύματος
    Το πρώτο σέρβις που έκανα πριν λίγες μέρες ήταν 25 ευρώ.
    Όλα κομπλέ δηλαδή με το μοτέρ κτλ? Είδατε κάτι?

  13. #148
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Potis Προβολή μηνύματος
    Το πρώτο σέρβις που έκανα πριν λίγες μέρες ήταν 25 ευρώ.
    Δε μας λες και τι εργασιες σου εκανε στα 25 ευρω;Διοτι φαντάζομαι μονο λάδια θα σου αλλαξε...

  14. #149
    Μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2018
    Μηνύματα
    334
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Marinos Προβολή μηνύματος
    Όλα κομπλέ δηλαδή με το μοτέρ κτλ? Είδατε κάτι?
    Δεν είδε κάτι ο μηχανικός φίλε μου. Τώρα θα πάω σε 3000 χιλιόμετρα πάλι.

  15. #150
    Μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2018
    Μηνύματα
    334
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Δε μας λες και τι εργασιες σου εκανε στα 25 ευρω;Διοτι φαντάζομαι μονο λάδια θα σου αλλαξε...
    Ναι

Σελίδα 10 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 56789101112131415 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. xreiazomai bohtheia gia tdr 250
    από tools στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 16/07/2008, 23:03
  2. Αγορά 250 - Τι να πάρω ρε παιδιά?
    από johnpan στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2004, 20:54
  3. Πως πουλάς ένα magna 250
    από dep στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 05/05/2004, 10:14
  4. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 19/12/2003, 17:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF