Σελίδα 2 από 16 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 240

Θέμα: CFMoto 250 NK

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Φωτογραφικό υλικό θέλουμε!

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από infidel Προβολή μηνύματος


    Συμπαθητική η οθόνη για όργανα

    Όντως πολύ ωραίο οργανάκι!


    Για την ιστορία,αρκετούς τέτοιους οδηγούς σαν αυτον με το Agusta έχουμε και στα ελληνικά φόρουμ.Διαβάζεις διάφορα σεντόνια απο δαύτους για την ανωτερότητα των περιφερειακών τους,για τις στρεβλώσεις που νιώθουν απο το πλαίσιο και το ψαλίδι ενός Τρανσαλπ που οδήγησαν και δεν τους άρεσε(γιατι είναι μεγάλα τιμόνια και τα νιώθουν αυτα).Το αποτέλεσμα είναι να τους τσαγιώνουν κινέζικα 250άρια στην πραγματική τους ζωή.

    Καλόπιοτα ρε παίδες!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  3. #18
    Κάνει προπόνηση για Isle Of Man ο τύπος με το Αγκούστα.
    (όχι οτι εγώ θα το πήγαινα καλύτερα, ίσως να άφηνα και το 250άρι να με περάσει σε αυτό το κατσικόδρομο)

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/08/2015
    Μηνύματα
    1.093
    Πολυ καλο στο δρόμο είναι σύμφωνα με όσα διαθέσιμα τεστ υπαρχουν. Αν αποδειχθεί και το μοτέρ αξιόπιστο, θα ναι πολυ καλή περίπτωση

  5. #20
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/06/2018
    Μηνύματα
    25
    Μόλις έκανα τα πρώτα μου 100 χιλιόμετρα (πόλη και εθνική). Σας βάζω μερικές φωτογραφίες που ζητήσατε. Πιστεύω πως το μηχανάκι είναι μια κούκλα, απ'όπου κι αν το κοιτάξεις. Η ποιότητα κατασκευής του είναι άριστη. Τα κρατήματα και η στιβαρότητα του, πολύ περισσότερο απ'ότι θα περίμενε κανείς από το βάρος του 150 κιλά. Προς το παρόν το στρώνω και δεν το έχω τρέξει παραπάνω από 115 τα οποία φαίνονται παιχνιδάκι και έρχονται στις 7.000 σαλ. Με το που έκανα 100 χιλιόμετρα, έπεσε και στο 90% το φουλαρισμένο τεπόζιτο, το οποίο βέβαια αν δεν το παρακολουθήσω δεν μπορώ να μιλήσω μετά βεβαιότητας για το πόσο ακριβές και ενδεικτικό είναι. Είμαι πάρα πολύ ενθουσιασμένος από το μηχανάκι προς το παρόν και βλέπουμε. Εδώ θα είμαι να σας τα λέω.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Δεξιά.jpg 
Προβολές:	589 
Μέγεθος:	57,8 KB 
ID:	396741
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Μπροστά.jpg 
Προβολές:	579 
Μέγεθος:	61,3 KB 
ID:	396742
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Όργανα.jpg 
Προβολές:	580 
Μέγεθος:	49,0 KB 
ID:	396743
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Πλάγια.jpg 
Προβολές:	588 
Μέγεθος:	60,1 KB 
ID:	396744

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Μια mini παρουσιαση απο το ελληνικο Moto in Action.


    https://youtu.be/4UMJ4i7qzb0?t=965

  7. #22
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/06/2018
    Μηνύματα
    25
    Όσον αφορά την αξιοπιστία, να σας πω την αλήθεια κι εγώ έχω τις επιφυλάξεις μου. Όμως θα σας πω κάτι. Δε θα σταθώ οτι από το 89 που ξεκίνησε η CFMoto έχει φτιάξει 51 κινητήρες και 98 μοντέλα. Αυτά είναι θεωρίες σε μεγάλο βαθμό. Αυτό που θα σας πω είναι οτι το 2012 πήρα ένα SYM Maxsym 400i και τότε όλοι μου λέγανε οτι είναι φοβερά αξιόπιστο και οικονομικό. Αμ δε... Ακριβώς στα 2 χρόνια που έληξε η εγγύηση και κάτι μέρες, που ΈΚΑΨΕ ΚΥΛΙΝΔΡΟ. Με τα χίλια ζόρια δεχτήκαν από το Γκοργκόλη να μου το φτιάξουν δωρεάν έτσι και όπως έγινε. Μετά από 3 μήνες και με κλονισμένη την ψυχολογία και την εμπιστοσύνη μου και επιπλέον που αντί για 4.5 λίτρα αυτό έκαιγε 6.5, αποφασίζω να το πουλήσω. Το πουλάω και μετά από 3 βδομάδες του ΚΑΙΕΙ ΚΥΛΙΝΔΡΟ και του καινούργιου ιδιοκτήτη. Ο Γκοργκόλης αυτή την φορά δεν κάλυψε τίποτα και αναγκαστήκαμε να το πληρώσουμε μισό μισό με το το παιδί που το αγόρασε. Μετά έμαθα οτι είχε κάποιο ελλατωματικό σύστημα που δεν λίπαινε σωστά τον κινητήρα στις υψηλές στροφές και φυσικά ο Γκοργκολής ακόμα να μου στείλει ειδοποίηση για ανάκλιση οχήματος.
    Τι θέλω να πω; Η αξιοπιστία, η φήμη και τα λοιπά που ακούμε, καμμιά φορά δεν αρκούν. Εγώ πήρα SYM που είναι Νο1 σε πωλήσεις, με κορυφαίο όνομα και έσπασα τα μούτρα μου.
    Γιαυτό λοιπόν αυτή τη φορά κοίταξα την ψυχή μου, πήρα κάτι που το ερωτεύτηκα με την 1η ματιά, έχοντας διαβεβαιώσεις από το PR της ΤΕΟΜΟΤΟ για την αξιοπιστοία του και από κει και πέρα;
    Ο Θεός βοηθός!!! Άλλωστε έχω 2 ολόκληρα χρόνια με απεριόριστα χιλιόμετρα να δω στην πραγματικότητα τι ρόλο βαράει το καινούργιο μου κουκλί.
    Για τα 3.130+60 (Βύνιος) που το πήρα με συναγερμό, δεν έδωσα δα και ταααα λεφτά... Ένα ΚριπτονΧ παίρνεις με τα λεφτά αυτά... Εγώ πήρα μοτοσυκλέτα με εμφάνιση και περιφεριακά που σκίζουν και εύχομαι να μου βγει και καλό το μοτέρ/ηλεκτρικά κλπ.

  8. #23
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    538
    Cforatos καλορίζικο και σιδεροκεφαλο φίλε μου. Καλά έκανε η teomoto και τα έφερε αυτά ....της ταιριάζουν περισσότερο από την kawasaki....Τώρα ότι πήρες διαβεβαίωση από το PR μου ακούγεται κάπως αστείο. Όσον αφορά το krypton ο σοφός λαός λέει : Είμαι φτωχός για αυτό αγοράζω ακριβά. Μάλλον για αυτό πουλάει.

  9. #24
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    25/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Τοσοι εργαζονται μονο στο τμημα ερευνας και αναπτυξης δηλαδη.

    Καλοταξιδο φιλε, ελπιζω να σου βγει καλο. Ουτε που το ηξερα το μοντελο, αλλα φαινεται ωραιο.

    Συνημμένο 396692

    Θυμιζει αρκετα τα μικρα duke νομιζω. Καλα χιλιομετρα.

    Φίλος καλοτάξιδο και χαρά στο κουράγιο σου να γίνεις πειραματόζωο . Από την άλλη δεν αγόρασες και κάνα σπίτι .
    Μια φορά αυτό δείχνει λες και τράκαρε και εχει έρθει όλο το μπροστινο πιο πίσω και ζουλήχτηκε το ντεπόζιτο !!!!
    Περι ορέξεως βεβαίως .

    Καλά χλμ
    Modenas Kriss 125

  10. #25
    Μέλος
    Εγγραφή
    30/12/2017
    Μηνύματα
    62
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Anritsu Προβολή μηνύματος
    Φίλος καλοτάξιδο και χαρά στο κουράγιο σου να γίνεις πειραματόζωο . Από την άλλη δεν αγόρασες και κάνα σπίτι .
    Μια φορά αυτό δείχνει λες και τράκαρε και εχει έρθει όλο το μπροστινο πιο πίσω και ζουλήχτηκε το ντεπόζιτο !!!!
    Περι ορέξεως βεβαίως .

    Καλά χλμ
    Ολα τα καινουρια ετσι δειχνουν Ομως το υπερυψωμενο ντεποζιτο βοηθαει στην αεροδυναμικη και δινει μεγαλυτερη τελικη Δεν ξερω ομως στο στριψιμο τι γινετε η στους δυνατους πλαγιους ανεμους -

  11. #26
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Κουκλί είναι. Καλά χιλιόμετρα!

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cfloratos Προβολή μηνύματος
    Όσον αφορά την αξιοπιστία, να σας πω την αλήθεια κι εγώ έχω τις επιφυλάξεις μου. Όμως θα σας πω κάτι. Δε θα σταθώ οτι από το 89 που ξεκίνησε η CFMoto έχει φτιάξει 51 κινητήρες και 98 μοντέλα. Αυτά είναι θεωρίες σε μεγάλο βαθμό. Αυτό που θα σας πω είναι οτι το 2012 πήρα ένα SYM Maxsym 400i και τότε όλοι μου λέγανε οτι είναι φοβερά αξιόπιστο και οικονομικό. Αμ δε... Ακριβώς στα 2 χρόνια που έληξε η εγγύηση και κάτι μέρες, που ΈΚΑΨΕ ΚΥΛΙΝΔΡΟ. Με τα χίλια ζόρια δεχτήκαν από το Γκοργκόλη να μου το φτιάξουν δωρεάν έτσι και όπως έγινε. Μετά από 3 μήνες και με κλονισμένη την ψυχολογία και την εμπιστοσύνη μου και επιπλέον που αντί για 4.5 λίτρα αυτό έκαιγε 6.5, αποφασίζω να το πουλήσω. Το πουλάω και μετά από 3 βδομάδες του ΚΑΙΕΙ ΚΥΛΙΝΔΡΟ και του καινούργιου ιδιοκτήτη. Ο Γκοργκόλης αυτή την φορά δεν κάλυψε τίποτα και αναγκαστήκαμε να το πληρώσουμε μισό μισό με το το παιδί που το αγόρασε. Μετά έμαθα οτι είχε κάποιο ελλατωματικό σύστημα που δεν λίπαινε σωστά τον κινητήρα στις υψηλές στροφές και φυσικά ο Γκοργκολής ακόμα να μου στείλει ειδοποίηση για ανάκλιση οχήματος.
    Τι θέλω να πω; Η αξιοπιστία, η φήμη και τα λοιπά που ακούμε, καμμιά φορά δεν αρκούν. Εγώ πήρα SYM που είναι Νο1 σε πωλήσεις, με κορυφαίο όνομα και έσπασα τα μούτρα μου.
    Γιαυτό λοιπόν αυτή τη φορά κοίταξα την ψυχή μου, πήρα κάτι που το ερωτεύτηκα με την 1η ματιά, έχοντας διαβεβαιώσεις από το PR της ΤΕΟΜΟΤΟ για την αξιοπιστοία του και από κει και πέρα;
    Ο Θεός βοηθός!!! Άλλωστε έχω 2 ολόκληρα χρόνια με απεριόριστα χιλιόμετρα να δω στην πραγματικότητα τι ρόλο βαράει το καινούργιο μου κουκλί.
    Για τα 3.130+60 (Βύνιος) που το πήρα με συναγερμό, δεν έδωσα δα και ταααα λεφτά... Ένα ΚριπτονΧ παίρνεις με τα λεφτά αυτά... Εγώ πήρα μοτοσυκλέτα με εμφάνιση και περιφεριακά που σκίζουν και εύχομαι να μου βγει και καλό το μοτέρ/ηλεκτρικά κλπ.

    Φίλε καταρχήν το μηχανάκι σου είναι κουκλάκι και σε αυτο το χρώμα που το πήρες.Ευχομαι να είναι αγρατζούνιστο και απροβλημάτιστο πάνω απο όλα.


    Πάνω στα SYM αυτο που θα σου πω εγω ειναι οτι απλά πιάστηκες κορόιδο αν πίστεψες οτι ειναι αξιόπιστα.Εχει γεμίσει ο τόπος απο SYM HD200 που απο καινούργια βάραγαν μπιέλα στις 30.000km.Μια απλή αναζήτηση στο google κάνεις και σου εμφανίζει διάφορα αποτελέσματα.Εγω γνωρίζω προσωπικά 3 άτομα με μπιελωμένα HD200.Που ζουν αυτοι που σου έλεγαν για αξιόπιστια φουλ?Εχει φτάσει το Ιντερνετ εκει?

    Απο την άλλη μερικά SYM όντως έχουν βγεί καλά(πχ GTS) χωρίς όμως να πλησιάζουν τον Ιαπωνικό ανταγωνισμό.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  13. #28
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/05/2017
    Μηνύματα
    126
    Το οτι συνεργαζετε με την ΚΤΜ μου φθανει εμενα απο αξιοπιστια κλεισαμε!Καλοριζικο παρολα αυτα μακαρι να σου βγει καλο και οχι ΚΤΜ
    Το 650 ειναι πολυ ομορφο παντος

  14. #29
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/06/2018
    Μηνύματα
    25
    Ευχαριστώ πολύ. Οδηγικά είναι άψογο. Ακόμη το στρώνω αλλά η καλή μέρα φαίνεται από το πρωί. Κανένα πρόβλημα, ούτε καν ψεγάδι μέχρι στιγμής, σε σημείο να απορεί κανείς... Οι κινέζοι τελικά έχουν ξεφύγει και μπορούν και φτιάχνουν παπάδες.

  15. #30
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/03/2018
    Μηνύματα
    298
    Φτασε15.000-20.000 κ τα λέμε χαχα

Σελίδα 2 από 16 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. xreiazomai bohtheia gia tdr 250
    από tools στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 16/07/2008, 23:03
  2. Αγορά 250 - Τι να πάρω ρε παιδιά?
    από johnpan στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2004, 20:54
  3. Πως πουλάς ένα magna 250
    από dep στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 05/05/2004, 10:14
  4. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 19/12/2003, 17:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF