Σελίδα 3 από 16 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 240

Θέμα: CFMoto 250 NK

  1. #31
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Ρε παιδιά ο άνθρωπος πήρε καινούριο μηχανάκι και είπε να μοιραστεί τη χαρά του μαζί μας.

    Τί κόμπλεξ είναι αυτό που βγάζετε κάποιοι εδώ μέσα, δεν το καταλαβαίνω. Λες και με τα δικά σας λεφτά το αγόρασε να πούμε ή θα σας ζητήσει λεφτά για το συνεργείο αν πάθει κάτι.
    Τελευταία τροποποίηση από ptc; 09/07/2018 στις 19:19.

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostasdirt
    Εγγραφή
    09/10/2005
    Μηνύματα
    364
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cfloratos Προβολή μηνύματος
    Γεια και χαρά σε όλους και σε όλες!!! Ανοίγω αυτό το θέμα για να παραθέτω τις εντυπώσεις μου από το καινούργιο μου CFMOTO 250 NK. Μόλις προχθές το αγόρασα και θα επανέλθω με εντυπώσεις και κριτικές.
    Η μηχανή αυτή είναι Κινέζικη, από τον κολοσσό CFMoto ο οποίος λόγω της πρόσφατης κοινοπραξίας με την ΚΤΜ θα κατασκευάζει τις μοτοσυκλέττες της.
    Κοστίζει 3.290 ευρώ και εισάγεται από την ΤΕΟΜΟΤΟ (Kawasaki), έχοντας 2 χρόνια εγγύηση με απεριόριστα χιλιόμετρα.
    Έχει σχεδιαστεί στην Αυστρία, από τον οίκο KIRKA, αυτός που σχεδιάζει και πολλά μοντέλα ΚΤΜ (Duke).
    Επιπλέον χαρακτηριστικά και φωτό σε επόμενο πόστ.
    Gerald KISKA είναι ο σχεδιαστής...
    "IT'S NEVER TOO LATE
    FOR THE RIDE OF YOUR LIFE"


    KTM adventure fan club!

  3. #33
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/06/2018
    Μηνύματα
    25
    Ευχαριστώ για την υποστήριξη φίλε μου ptc !!! Όμως αν ζει κανείς στην Ελλάδα, έχει συνηθίσει από τέτοια. Εγώ προσωπικά δεν πτοούμαι γιατί μ' αρέσει αυτό που πήρα και είμαι καλυμμένος 2 χρόνια απεριόριστα χιλιόμετρα. Κάποιοι που σχολιάζουν λες και τα ξέρουν όλα, μάλλον θα το κάνουν για να αυτοστηριχτούν ψυχολογικά για δικές τους επιλογές. Και ποιος δεν έχει ακούσει για honda που βαράνε μπιέλες, για sym που κολλάνε κύλινδροι και άλλα πολλά. Μια ματιά στα φόρουμ (και σε αυτό εδώ) θα πείσει και τον πλέον δύσπιστο. Μηχανήματα είναι αυτά και χαλάνε. Κάποτε φτιάχνονταν στην Ιαπωνία και όντως ήταν εξαιρετικά σαν αξιοπιστία, χάλια όμως οδηγικά και εμφάνιση σε σχέση με τα ζημιάρικα ευρωπαϊκά. Τι να πουν οι κάτοχοι παλιών Ducati, KTM κλπ; Κάθε Τρίτη Μηχανικός και το Ducati ηλεκτρικά με συνδέσεις μαπέ ολέ. Όμως όλα αλλάζουν. Όλοι έχουν φτάσει ψηλά. Οι Κινέζοι το ίδιο. Το μηχανάκι στρίβει σα R6, πάει σαν 400άρι και στοιχίζει όσο ένα crypton x παπί. Έχει ακτινικά φρένα, ανάποδα ψαλίδια, κοντέρ από άλλο πλανήτη, ποιότητα κατασκευής εφάμιλλη honda και καίει 3 λίτρα μαξ μέχρι στιγμής και είναι και στο στρώσιμο. Από κει και πέρα, ο καθένας μπορεί να βγάλει την κακή του ψυχολογία υπό μορφή σχολίου και που ξέρεις μπορεί να αποδειχτεί και σωστός στο τέλος. Εγώ μέχρι τότε και κάνω τις βολτάρες μου, ΜΗ νοιώθοντας καμμία αναστολή, γιατί μη ξεχνάμε οτι έδωσα 3.190 κομπλέ.

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    σε ενα βίντεο ειδα 2 διαφορετικά κοντέρ, (ενδείξεις στην οθόνη) εχει να επιλέξεις?

  5. #35
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/06/2018
    Μηνύματα
    25
    Όχι, μόνο αυτό που μοιάζει με κινητό. Φοβάσαι μη στο σπάσουν από ζήλια; Γεγονός είναι οτι τη μηχανή μου την κοιτάνε πάρα πολύ. Προσπαθούν να δουν τι μάρκα είναι.

  6. #36
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	bkn.jpg 
Προβολές:	366 
Μέγεθος:	59,2 KB 
ID:	397698
    αυτο λεω

  7. #37
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/06/2018
    Μηνύματα
    25
    Α, αυτό λες; Αυτό είναι το ίδιο κοντέρ. Απλά αλλάζει ανάλογα με το mode. Το αριστερό είναι το Sport και το δεξί είναι το Rain. Έχει 2 διαφορετικούς χάρτες το μοτέρ, που επιλέγονται από διακόπτη αριστερά στο τιμόνι και ανάλογα αλλάζει και η εμφάνιση του κοντέρ. Επίσης έχει φωτοκύτταρο για νύχτα/μέρα και αλλάζει και ο φωτισμός. Έχει και 5 επίπεδα φωτεινότητας. Με αυτό ακριβώς το κοντέρ λοιπόν, εισάγεται στην Ελλάδα!!!

  8. #38
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Σόρρυ ρε παιδιά που χαλάω την ωραία ατμόσφαιρα αλλά μόνο σε μένα φαίνεται σαν διαφήμιση το όλο ποστ;; Γράφτηκα μόλις τώρα για να σας δείξω το νέο μου μηχανάκι που κάνει μόνο τόσο και είναι honda, r6 και ktm ταυτοχρόνως. Τόσο ευχαριστημένος; τι να πω

    Καλές βόλτες πάντως, θα έλεγα ωραίο φαίνεται αλλά μάλλον έχω επηρεαστεί από τα λεγόμενα...
    Give me fuel, Give me fire

  9. #39
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/06/2018
    Μηνύματα
    25
    Χαχαχα, καμμία σχέση... Ευχαριστώ για τις ευχές!!!

  10. #40
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/07/2018
    Μηνύματα
    2
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cfloratos Προβολή μηνύματος
    Όσον αφορά την αξιοπιστία, να σας πω την αλήθεια κι εγώ έχω τις επιφυλάξεις μου. Όμως θα σας πω κάτι. Δε θα σταθώ οτι από το 89 που ξεκίνησε η CFMoto έχει φτιάξει 51 κινητήρες και 98 μοντέλα. Αυτά είναι θεωρίες σε μεγάλο βαθμό. Αυτό που θα σας πω είναι οτι το 2012 πήρα ένα SYM Maxsym 400i και τότε όλοι μου λέγανε οτι είναι φοβερά αξιόπιστο και οικονομικό. Αμ δε... Ακριβώς στα 2 χρόνια που έληξε η εγγύηση και κάτι μέρες, που ΈΚΑΨΕ ΚΥΛΙΝΔΡΟ. Με τα χίλια ζόρια δεχτήκαν από το Γκοργκόλη να μου το φτιάξουν δωρεάν έτσι και όπως έγινε. Μετά από 3 μήνες και με κλονισμένη την ψυχολογία και την εμπιστοσύνη μου και επιπλέον που αντί για 4.5 λίτρα αυτό έκαιγε 6.5, αποφασίζω να το πουλήσω. Το πουλάω και μετά από 3 βδομάδες του ΚΑΙΕΙ ΚΥΛΙΝΔΡΟ και του καινούργιου ιδιοκτήτη. Ο Γκοργκόλης αυτή την φορά δεν κάλυψε τίποτα και αναγκαστήκαμε να το πληρώσουμε μισό μισό με το το παιδί που το αγόρασε. Μετά έμαθα οτι είχε κάποιο ελλατωματικό σύστημα που δεν λίπαινε σωστά τον κινητήρα στις υψηλές στροφές και φυσικά ο Γκοργκολής ακόμα να μου στείλει ειδοποίηση για ανάκλιση οχήματος.
    Τι θέλω να πω; Η αξιοπιστία, η φήμη και τα λοιπά που ακούμε, καμμιά φορά δεν αρκούν. Εγώ πήρα SYM που είναι Νο1 σε πωλήσεις, με κορυφαίο όνομα και έσπασα τα μούτρα μου.
    Γιαυτό λοιπόν αυτή τη φορά κοίταξα την ψυχή μου, πήρα κάτι που το ερωτεύτηκα με την 1η ματιά, έχοντας διαβεβαιώσεις από το PR της ΤΕΟΜΟΤΟ για την αξιοπιστοία του και από κει και πέρα;
    Ο Θεός βοηθός!!! Άλλωστε έχω 2 ολόκληρα χρόνια με απεριόριστα χιλιόμετρα να δω στην πραγματικότητα τι ρόλο βαράει το καινούργιο μου κουκλί.
    Για τα 3.130+60 (Βύνιος) που το πήρα με συναγερμό, δεν έδωσα δα και ταααα λεφτά... Ένα ΚριπτονΧ παίρνεις με τα λεφτά αυτά... Εγώ πήρα μοτοσυκλέτα με εμφάνιση και περιφεριακά που σκίζουν και εύχομαι να μου βγει και καλό το μοτέρ/ηλεκτρικά κλπ.
    φιλε ειμαι μαζι σου 100% καλοριζικο και καλοταξιδο. ειμαι κατοχος ενος crypton χ135 και με εχει αφησει 3 φορεσ στο δρομο απο αντλια βενζινης. θες απο γκαντεμια θες συγκυριες θες απο μαλακα μαστορα (τη δευτερη φορα μου ειπε πως ειχε ξεκουμπωσει η φισα της αντλιας) εγω ξερω οτι 3 φορες το εχω παρει στα χερια. να ξερεις οτι το σκεφτομαι πολυ και εγω για αυτο.

  11. #41
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/07/2018
    Μηνύματα
    2
    μπραβο ρε μαγκα πολυ σωστος

  12. #42
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Ρε παιδιά ο άνθρωπος πήρε καινούριο μηχανάκι και είπε να μοιραστεί τη χαρά του μαζί μας.

    Τί κόμπλεξ είναι αυτό που βγάζετε κάποιοι εδώ μέσα, δεν το καταλαβαίνω. Λες και με τα δικά σας λεφτά το αγόρασε να πούμε ή θα σας ζητήσει λεφτά για το συνεργείο αν πάθει κάτι.


    Κάτι γιά την κατσίκα του γείτονα τα ξέρεις;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  13. #43
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/06/2018
    Μηνύματα
    25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από COMLINE Προβολή μηνύματος
    φιλε ειμαι μαζι σου 100% καλοριζικο και καλοταξιδο. ειμαι κατοχος ενος crypton χ135 και με εχει αφησει 3 φορεσ στο δρομο απο αντλια βενζινης. θες απο γκαντεμια θες συγκυριες θες απο μαλακα μαστορα (τη δευτερη φορα μου ειπε πως ειχε ξεκουμπωσει η φισα της αντλιας) εγω ξερω οτι 3 φορες το εχω παρει στα χερια. να ξερεις οτι το σκεφτομαι πολυ και εγω για αυτο.
    Καταρχήν μπράβο σου που βάζεις πάνω από όλα την αλήθεια και δεν κολλάς να πεις τη σκληρή πραγματικότητα, έστω κι αν αφορά δική σου επιλογή. Λυπάμαι για τις βλάβες στο πανάκριβο αλλά και υπερπαπάκι σου. Εγώ αν προσέξεις τη Yamaha δεν την αναφέρω πουθενά σαν ζημιάρικη γιατί είχα το R6 του '03 και ήμουν πολύ ευχαριστημένος. Και το CBR 600F4 είχα και αυτό δε μου βγαλε τίποτα απολύτως. Όμως να που συμβαίνει και στα καλύτερα σπίτια. Όσον αφορά τη σκέψη σου για να πάρεις το CFMoto δυστυχώς είναι πολύ νωρίς για να σε βοηθήσω με μια εμπεριστατωμένη άποψη, γιατί απλούστατα ακόμη το στρώνω. Αν όμως σ' αρέσει και αρκείσαι με όλα τα υπόλοιπα (δες τι γράφω παραπάνω σε προηγούμενες αναρτήσεις), τότε προχώρα το και πάρτο και πούλα το Crypton X.
    Ευχαριστώ για τις ευχές σου!!!

  14. #44
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Παρτε ρε κινέζικα παρτε..τι θα γίνουν και οι μάστορες?κλέφτες?
    Throttle that mysterious friend of ours

  15. #45
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.060
    Ε ναι, γιατί με ευρωπαϊκά 30 χρόνια τώρα πεινάνε.
    Life begins at 45°.

Σελίδα 3 από 16 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. xreiazomai bohtheia gia tdr 250
    από tools στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 16/07/2008, 23:03
  2. Αγορά 250 - Τι να πάρω ρε παιδιά?
    από johnpan στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2004, 20:54
  3. Πως πουλάς ένα magna 250
    από dep στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 05/05/2004, 10:14
  4. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 19/12/2003, 17:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF