Σελίδα 4 από 16 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 240

Θέμα: CFMoto 250 NK

  1. #46
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/06/2018
    Μηνύματα
    25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Παρτε ρε κινέζικα παρτε..τι θα γίνουν και οι μάστορες?κλέφτες?
    Φίλε το ποστ το άνοιξα για να παραθέτω τις πραγματικές εντυπώσεις μου από το CFMoto 250NK, όχι για να μπαίνει ο κάθε εξυπνάκιας όπως εσύ και να λέει τις αβάσιμες κοτσάνες του. Αν δε σ'αρέσει το μηχανάκι μπορείς να μας πεις τους λόγους και να αποχωρήσεις από τη συζήτηση.

  2. #47
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cfloratos Προβολή μηνύματος
    Φίλε το ποστ το άνοιξα για να παραθέτω τις πραγματικές εντυπώσεις μου από το CFMoto 250NK, όχι για να μπαίνει ο κάθε εξυπνάκιας όπως εσύ και να λέει τις αβάσιμες κοτσάνες του. Αν δε σ'αρέσει το μηχανάκι μπορείς να μας πεις τους λόγους και να αποχωρήσεις από τη συζήτηση.
    Το γουστο ειναι υποκειμενικό....δε μ αρεσουν γενικα αυτα τα μηχανάκια απο οποιοδήποτε κατασκευαστή ειδικα ολες αυτες οι υπερχρεωμένες κατηγορίες 390-220-300-250 αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα μας εδω, απλα εκανα μια παρατήρηση που οπως εχει αποδείξει η ιστορία ολα τα κινεζικά ειναι χαοτικά υποδεέστερα απο οτιδήποτε αλλο..δεν ψαρώνω με χαρουμενα κοντερ που αλλαζουν χρωματα λες και ειμαι 15..εχω ps4 για αυτη τη δουλεια..αν ηθελα να κανω τον εξυπνάκια παιζει να μη το καταλαβαινες καν..μιλησα ξεκαθαρα...πες οτι αποχώρησα ήδη και καλοτάξιδο το μηχανακι σου και παντα ορθιος αλλα μην παρεξηγιέσαι οταν σου λενε την πως όντως εχουν τα πράγματα..
    Throttle that mysterious friend of ours

  3. #48
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.311
    Εύχομαι να σου βγεί αξιόπιστο. Οπως και να χει καλές βόλτες και να το ευχαριστηθείς. Προσωπικα αν και δεν με τραβάει ιδιαίτερα το streetfighter look γενικώς, βρίσκω το 250 σου πολύ όμορφο.

    Υπάρχει η δυνατότητα επέκτασης της εγγύησης με καποιο επιπλέον κοστος?

  4. #49
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/06/2018
    Μηνύματα
    25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kordix Προβολή μηνύματος
    Εύχομαι να σου βγεί αξιόπιστο. Οπως και να χει καλές βόλτες και να το ευχαριστηθείς. Προσωπικα αν και δεν με τραβάει ιδιαίτερα το streetfighter look γενικώς, βρίσκω το 250 σου πολύ όμορφο.

    Υπάρχει η δυνατότητα επέκτασης της εγγύησης με καποιο επιπλέον κοστος?
    Ευχαριστώ για τις ευχές. Για την επέκταση εγγύησης, επειδή το έχω ζητήσει κι εγώ για διάφορα άλλα οχήματα που είχα, και αυτοκίνητα και μηχανές, δεν νομίζω να υπάρχει, τουλάχιστον μέσω επίσημης αντιπροσωπείας. Πάντως, καλύτερη εγγύηση από 2 χρόνια και 30.000 χιλιόμετρα στους δρόμους, δεν υπάρχει. Εφόσον σου δίνει 2 χρόνια απεριόριστα χλμ, νομίζω οτι μπορείς να είσαι σίγουρος. Είμαι της άποψης, οτι η αρχή είναι το ήμισυ του παντός και ότι είναι να σου βγάλει (εκτός φυσιολογικών φθορών) θα στο βγάλει στην αρχή. Βέβαια υπάρχουν και εξαιρέσεις στον κανόνα, αλλά γενικά αυτό ισχύει για όλα τα μηχανολογικά (αυτοκίνητα, μηχανές κλπ)

  5. #50
    Μέλος Το avatar του/της jimpap
    Εγγραφή
    19/08/2012
    Μηνύματα
    68
    Φίλε μου καλοτάξιδο και αγρατζούνιστο!
    Οι κινέζοι τα τελευταία χρόνια κάνουν σοβαρές προσπάθειες να αναβαθμίσουν τις μοτο τους πιστεύω, είδομεν!
    Εξάλλου παίρνουν τεχνογνωσία από άλλους (τώρα πόσο καλό είναι να παίρνουν τεχνογνωσία απο KTM δεν ξέρω )
    Και τα τζαπόνια από ευρωπαϊκά εργοστάσια πήραν τεχνογνωσία στην αρχή τους εξάλλου. Μακάρι να σου βγεί αξιόπιστο και
    μακάρι να είχα τα φράγκα να έπαιρνα κι εγώ ένα!

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.532
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cfloratos Προβολή μηνύματος
    ..... Το μηχανάκι στρίβει σα R6, παεί σαν 400άρι.....
    Καλοταξιδο ευχομαι και να ειναι πραγματικα αποκαλυψη.. χρειαζεται η αγορα αξιοπιστα, οικονομικα οχηματα και επιλογες..

    Αυτο το στριβει σαν R6 βεβαια αν θες αναλυσε το λιγο, για να δουμε τι θα κανουμε με το χωριο...
    Quod me nutrit... me destruit.....

  7. #52
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cfloratos Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστώ για την υποστήριξη φίλε μου ptc !!! Όμως αν ζει κανείς στην Ελλάδα, έχει συνηθίσει από τέτοια. Εγώ προσωπικά δεν πτοούμαι γιατί μ' αρέσει αυτό που πήρα και είμαι καλυμμένος 2 χρόνια απεριόριστα χιλιόμετρα. Κάποιοι που σχολιάζουν λες και τα ξέρουν όλα, μάλλον θα το κάνουν για να αυτοστηριχτούν ψυχολογικά για δικές τους επιλογές. Και ποιος δεν έχει ακούσει για honda που βαράνε μπιέλες, για sym που κολλάνε κύλινδροι και άλλα πολλά. Μια ματιά στα φόρουμ (και σε αυτό εδώ) θα πείσει και τον πλέον δύσπιστο. Μηχανήματα είναι αυτά και χαλάνε. Κάποτε φτιάχνονταν στην Ιαπωνία και όντως ήταν εξαιρετικά σαν αξιοπιστία, χάλια όμως οδηγικά και εμφάνιση σε σχέση με τα ζημιάρικα ευρωπαϊκά. Τι να πουν οι κάτοχοι παλιών Ducati, KTM κλπ; Κάθε Τρίτη Μηχανικός και το Ducati ηλεκτρικά με συνδέσεις μαπέ ολέ. Όμως όλα αλλάζουν. Όλοι έχουν φτάσει ψηλά. Οι Κινέζοι το ίδιο. Το μηχανάκι στρίβει σα R6, πάει σαν 400άρι και στοιχίζει όσο ένα crypton x παπί. Έχει ακτινικά φρένα, ανάποδα ψαλίδια, κοντέρ από άλλο πλανήτη, ποιότητα κατασκευής εφάμιλλη honda και καίει 3 λίτρα μαξ μέχρι στιγμής και είναι και στο στρώσιμο. Από κει και πέρα, ο καθένας μπορεί να βγάλει την κακή του ψυχολογία υπό μορφή σχολίου και που ξέρεις μπορεί να αποδειχτεί και σωστός στο τέλος. Εγώ μέχρι τότε και κάνω τις βολτάρες μου, ΜΗ νοιώθοντας καμμία αναστολή, γιατί μη ξεχνάμε οτι έδωσα 3.190 κομπλέ.
    Καλές βολτες με το μηχανάκι και μακάρι να σου βγεί και καλό στην πορεία.
    Αυτα που σου γραφουν μερικοί όμως είναι δικαιολογημένα αφού γράφεις συνεχώς υπερβολές.

    ' Το μηχανάκι στρίβει σα R6, πάει σαν 400άρι και στοιχίζει όσο ένα crypton x παπί.'
    Aν στρίβει σαν το R6 στα 200+ εγώ πρώτος θα παω να το πάρω αλλά όσο νάναι εχω τις επιφυλάξεις μου.
    Μηπως να το δώσω το R6 που εχω για την πίστα και να πάρω τέτοιο?

    Παει λες σαν 400ρι. Σαν ποιό 400ρι? Υπάρχουν 400ρια Japan 20 ετίας που πάνε πάνω απο 200 για πλάκα.
    Δεν νομίζω λοιπόν να ισχύει.

    Το σχόλιο σχετικά με το κόστος μπορεί και να ισχύει, δεν ασχολούμαι με τα παπια εδω και δεκαετίες.

    Mετά γράφεις:
    'Έχει ακτινικά φρένα, ανάποδα ψαλίδια, κοντέρ από άλλο πλανήτη, ποιότητα κατασκευής εφάμιλλη honda'

    Δεν μου λένε και πολλά εμένα τα ακτινικά φρένα και τα USD, δεν μου εχουν χρειαστεί και δεν είναι πάντα καλύτερα απο τα συμβατικά.
    Το κοντέρ που αναφέρεις ειναι ενα απλό κινέζικο ταμπλετ, οπότε τι να πεις, μακαρι να μην σου χαλάσει!

    Ποιότητα εφάμιλλη της Honda????
    Μακαρι ρε φίλε αλλά αυτό είναι προς το παρόν απλά υπόθεση.
    Αν φτάσεις τα 100.000 χλμ χωρίς να έχεις άλλαξει τίποτα στο μηχανάκι εκτός από αναλώσιμα, τότε έλα να το ξαναπείς και θα σε πιστέψω, τωρα δεν με πείθεις γιατί απλά δεν το ξέρεις, παρά μόνο το ελπίζεις.
    Το Honda μου όμως είναι όντως στα 94000 χλμ μετά απο 13 χρόνια και τα μόνο ανταλλακτικά εκτός αναλώσιμων που εχω αλλάξει ειναι μια ντίζα συμπλέκτη, μια βαλβίδα νεκράς και μια βαλβίδα πίσω στοπ.
    Αν φτάσεις κι εσυ λοιπόν εκει μας το λες, μεχρι τότε υπομονή και γράφε μόνο γι αυτα που έχεις σίγουρα.
    Τελευταία τροποποίηση από sapila racing; 11/07/2018 στις 13:45.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  8. #53
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/06/2018
    Μηνύματα
    25
    Χαχαχα, εννοώ οτι βγάζεις γόνατο για πλάκα... Πολύ ξυραφένιο και σταθερό και κυρίως μανιτζέβελο και πανάλαφρο. Είχες SS; Αν είχες πρέπει να με καταλαβαίνεις...

  9. #54
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/06/2018
    Μηνύματα
    25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Καλές βολτες με το μηχανάκι και μακάρι να σου βγεί και καλό στην πορεία.
    Αυτα οπου σου γραφουν μερικοί όμως είναι δικαιολογημένα αφού γράφεις:

    ' Το μηχανάκι στρίβει σα R6, πάει σαν 400άρι και στοιχίζει όσο ένα crypton x παπί.'
    Aν στρίβει σαν το R6 στα 200+ εγώ πρώτος θα παω να το πάρω!
    Σαν ποιό 400ρι? Υπάρχουν 400ρια Japan 20 ετίας που πάνε πάνω απο 200.
    Αυτό μπορεί και να ισχύει, δεν ασχολούμαι με τα παπια εδω και δεκαετίες.

    Mετά γράφεις:
    'Έχει ακτινικά φρένα, ανάποδα ψαλίδια, κοντέρ από άλλο πλανήτη, ποιότητα κατασκευής εφάμιλλη honda'

    Δεν μου λένε και πολλά εμένα τα ακτινικά φρένα και τα USD, δεν μου εχουν χρειαστεί.
    Το κοντέρ που αναφέρεις ειναι ενα απλό κινέζικο ταμπλετ, οπότε τι να πεις, μακαρι να μην σου χαλάσει!

    Ποιότητα εφάμιλλη της Honda? Μακαρι ρε φίλε αλλά αυτό είναι προς το παρόν απλά υπόθεση.
    Αν φτάσεις τα 100.000 χλμ χωρίς να έχεις άλλαξει τίποτα στο μηχανάκι εκτός από αναλώσιμα, τότε έλα να το ξαναπείς και θα σε πιστέψω, τωρα δεν με πείθεις γιατί απλά δεν το ξέρεις, παρά μόνο το ελπίζεις.
    Το Honda μου όμως είναι όντως στα 94000 χλμ μετά απο 13 χρόνια και τα μόνο ανταλλακτικά εκτός αναλώσιμων που εχω αλλάξει ειναι μια ντίζα συμπλέκτη, μια βαλβίδα νεκράς και μια βαλβίδα πίσω στοπ.
    Αν φτάσεις κι εσυ λοιπόν εκει μας το λες, μεχρι τότε υπομονή και γράφε μόνο γι αυτα που έχεις σίγουρα.
    Αυτά που γράφουν μερικοί είναι λόγια του αέρα, εντελώς αδικαιολόγητα ως προς το ύφος της σκοπιμότητας της όλης συζήτησης. Τώρα όσον αφορά τις υπόλοιπες εύλογες απορίες σου, νομίζω οτι είμαι σαφής. Τώρα αν έχεις αντίλογο επειδή θίγεσαι για τα λεγόμενα μου και απορώ γιατί, καλά κάνεις και τον έχεις και αυτή είναι η ομορφιά της αυτοκίνησης. Αυτό που γράφεις για 94.000 χλμ, εμένα μου προκαλεί θαυμασμό για το πόσο δεμένος μπορεί να είναι κανείς με μια μηχανή. Προφανώς δε θα είναι κάποιο SS. Πάντως εγώ είπα για ποιότητα κατασκευής και όχι για αξιοπιστία, που αν δεις διατηρώ επιφυλάξεις. Άλλο ποιότητα κατασκευής και άλλο αξιοπιστία, σωστά; Εγώ πάντως ποτέ δεν κράτησα το ίδιο μηχανάκι πάνω από 35.000χλμ γιατί απλούστατα είχα τη δυνατότητα να το αλλάζω.
    Όταν λες οτι τα ακτινικά φρένα δε σου λένε τίποτα, ούτε το κοντέρ που είναι το μέλλον παντού ή τα ανάποδα ψαλίδια, εγώ τι θέλεις ακριβώς να σου απαντήσω; Καλά κάνεις φίλε μου. Επιπλέον επειδή είχα R6 και το έστριβα κι εγώ στα 250+, σε πληροφορώ οτι το έκανα στο 5% των φορών που έστριβα. Και σίγουρα δε στρίβει στα 200+ σα R6 γιατί απλούστατα δε τα πιάνει... Ελπίζω αυτό να το αντιλαμβάνεσαι.
    Τώρα η φράση πάει σαν 400 εννοώ ένα νορμάλ 400άρι και όχι αυτά που αναφέρεσαι, δηλαδή είτε το δούκα (σημερινό) είτε κάτι zzr, gsxr, yzf ή cbrr που ήταν 1 κλικ πριν τα αγωνιστικά. Μην πιάνεσαι από τις λέξεις και προσπάθησε να καταλάβεις καλοπροαίρετα τι θέλω να πω...
    Α και τώρα που είπες για κινέζικα τάμπλετ, εσύ έχεις τάμπλετ; Από πού είναι;
    Αυτά φίλε μου και ευχαριστώ για τις ευχές.
    Τελευταία τροποποίηση από cfloratos; 11/07/2018 στις 14:14.

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Εδώ θα μαστε να διαβάζουμε και τα καλά και τα άσχημα της συμβίωσης.Αλλά ρε μπαγάσα ότι πήγες και βρήκες μηχανάκι με τα αρχικά του ονοματεπώνυμου σου με ξεπερνάει...

  11. #56
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/06/2018
    Μηνύματα
    25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Εδώ θα μαστε να διαβάζουμε και τα καλά και τα άσχημα της συμβίωσης.Αλλά ρε μπαγάσα ότι πήγες και βρήκες μηχανάκι με τα αρχικά του ονοματεπώνυμου σου με ξεπερνάει...
    Το ποιο ωραίο ποστ φίλε μου!!! Χαχαχα είδες σύμπτωση;

  12. #57
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cfloratos Προβολή μηνύματος
    Επιπλέον επειδή είχα R6 και το έστριβα κι εγώ στα 250+.

    Casey εσυ???

    Sorry αλλα δεν κρατηθηκα...
    Throttle that mysterious friend of ours

  13. #58
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cfloratos Προβολή μηνύματος
    Αυτά που γράφουν μερικοί είναι λόγια του αέρα, εντελώς αδικαιολόγητα ως προς το ύφος της σκοπιμότητας της όλης συζήτησης. Τώρα όσον αφορά τις υπόλοιπες εύλογες απορίες σου, νομίζω οτι είμαι σαφής. Τώρα αν έχεις αντίλογο επειδή θίγεσαι για τα λεγόμενα μου και απορώ γιατί, καλά κάνεις και τον έχεις και αυτή είναι η ομορφιά της αυτοκίνησης. Αυτό που γράφεις για 94.000 χλμ, εμένα μου προκαλεί θαυμασμό για το πόσο δεμένος μπορεί να είναι κανείς με μια μηχανή. Προφανώς δε θα είναι κάποιο SS. Πάντως εγώ είπα για ποιότητα κατασκευής και όχι για αξιοπιστία, που αν δεις διατηρώ επιφυλάξεις. Άλλο ποιότητα κατασκευής και άλλο αξιοπιστία, σωστά; Εγώ πάντως ποτέ δεν κράτησα το ίδιο μηχανάκι πάνω από 35.000χλμ γιατί απλούστατα είχα τη δυνατότητα να το αλλάζω.
    Όταν λες οτι τα ακτινικά φρένα δε σου λένε τίποτα, ούτε το κοντέρ που είναι το μέλλον παντού ή τα ανάποδα ψαλίδια, εγώ τι θέλεις ακριβώς να σου απαντήσω; Καλά κάνεις φίλε μου. Επιπλέον επειδή είχα R6 και το έστριβα κι εγώ στα 250+, σε πληροφορώ οτι το έκανα στο 5% των φορών που έστριβα. Και σίγουρα δε στρίβει στα 200+ σα R6 γιατί απλούστατα δε τα πιάνει... Ελπίζω αυτό να το αντιλαμβάνεσαι.
    Τώρα η φράση πάει σαν 400 εννοώ ένα νορμάλ 400άρι και όχι αυτά που αναφέρεσαι, δηλαδή είτε το δούκα (σημερινό) είτε κάτι zzr, gsxr, yzf ή cbrr που ήταν 1 κλικ πριν τα αγωνιστικά. Μην πιάνεσαι από τις λέξεις και προσπάθησε να καταλάβεις καλοπροαίρετα τι θέλω να πω...
    Α και τώρα που είπες για κινέζικα τάμπλετ, εσύ έχεις τάμπλετ; Από πού είναι;
    Αυτά φίλε μου και ευχαριστώ για τις ευχές.
    H ποιότητα κατασκευής μιας μοτοσυκλέτας είναι συνυφασμένη με την αξιοπιστία της. Το Honda με τα 94000 χλμ δεν είναι SS, ειναι Hornet 900, αλλά κάλλιστα θα μπορούσε να είναι και CBR929 η κάτι άλλο. Δεν κατάλαβα τον συλλογισμό σου περί SS.
    Αν εσύ το πήρες για να κάνεις μόνο 35000 χλμ και να το πουλήσεις πιθανότατα να μην μάθεις ποτέ αν είναι πραγματικά αξιόπιστο, οκ θεμιτό κι αυτό.
    Οταν έρθει όμως εκείνη η ώρα θα δείς οτι ο κόσμος ειναι ακόμα επιφυλακτικός απέναντι στα κινέζικα προιόντα και θα αναγκαστείς να το δώσεις φτηνά.

    Αν έχω τάμπλετ? Οχι δεν έχω τάμπλετ ούτε μηχανάκι με τάμπλετ αντι για όργανα.

    Εν κατακλείδι, έγραψες ενα σωρό υπερβολές κι έλαβες τις ανάλογες απαντήσεις, γιατί απορείς λοιπόν?

    Μια που ανέφερες το Duke μπορείς να μας εξηγήσεις πως γίνεται αυτό το 250 με 19.5kW (26 HP) και 151 κιλά βάρος στεγνό να πηγαίνει σαν το KTM Duke 390 που έχει 32 KW (43,5 HP) με βάρος 139 κιλά στεγνό? Και μάλιστα ενώ το στρώνεις ακόμα?

    Καταλαβαίνεις τι εννοώ πιστεύω, γραφε σωστά για να παίρνεις και σωστές απαντήσεις, αν συνεχίσεις με τις υπερβολές θα τα ακούς συνέχεια και δικαιολογημένα μάλιστα.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  14. #59
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/06/2018
    Μηνύματα
    25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    H ποιότητα κατασκευής μιας μοτοσυκλέτας είναι συνυφασμένη με την αξιοπιστία της. Το Honda με τα 94000 χλμ δεν είναι SS, ειναι Hornet 900, αλλά κάλλιστα θα μπορούσε να είναι και CBR929 η κάτι άλλο. Δεν κατάλαβα τον συλλογισμό σου περί SS.
    Αν εσύ το πήρες για να κάνεις μόνο 35000 χλμ και να το πουλήσεις πιθανότατα να μην μάθεις ποτέ αν είναι πραγματικά αξιόπιστο, οκ θεμιτό κι αυτό.
    Οταν έρθει όμως εκείνη η ώρα θα δείς οτι ο κόσμος ειναι ακόμα επιφυλακτικός απέναντι στα κινέζικα προιόντα και θα αναγκαστείς να το δώσεις φτηνά.

    Αν έχω τάμπλετ? Οχι δεν έχω τάμπλετ ούτε μηχανάκι με τάμπλετ αντι για όργανα.

    Εν κατακλείδι, έγραψες ενα σωρό υπερβολές κι έλαβες τις ανάλογες απαντήσεις, γιατί απορείς λοιπόν?

    Μια που ανέφερες το Duke μπορείς να μας εξηγήσεις πως γίνεται αυτό το 250 με 19.5kW (26 HP) και 151 κιλά βάρος στεγνό να πηγαίνει σαν το KTM Duke 390 που έχει 32 KW (43,5 HP) με βάρος 139 κιλά στεγνό? Και μάλιστα ενώ το στρώνεις ακόμα?

    Καταλαβαίνεις τι εννοώ πιστεύω, γραφε σωστά για να παίρνεις και σωστές απαντήσεις, αν συνεχίσεις με τις υπερβολές θα τα ακούς συνέχεια και δικαιολογημένα μάλιστα.
    Κατ' αρχήν μίλα καλύτερα και διάβαζε σωστά αυτά που γράφω αλλιώς μη σχολιάζεις με τόση κακοήθεια. Δεν απαντάω επεξηγηματικά στις τελευταίες ερωτήσεις σου γιατί μάλλον η αρνητικότητα σου ξεπερνάει την κρίση και την λογική σου. Υπερβολές δε λέω εγώ, γιατί απλούστατα ξέρω τι λέω. Τώρα αν εσύ έχεις κόμπλεξ με τα λεγόμενα μου, ξέρεις δε μου καίγεται καρφί. Λοιπόν έγραψες τις εξυπνάδες σου κι εσύ, καιρός να την κάνεις γιατί απλούστατα ψάχνεις για καυγάδες και δεν είσαι καθόλου χρήσιμος.

  15. #60
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/06/2018
    Μηνύματα
    25

    Angry

    Λοιπόν, επαναλαμβάνω, ξεκίνησα αυτή τη συζήτηση για να λέω τις εντυπώσεις μου από το καινούργιο μου CFMoto 250 ΝΚ. Και αυτό επειδή είναι νέο μοντέλο στην Ελλάδα και δεν υπάρχει ακόμη ούτε τεστ, θέλοντας έτσι να βοηθήσω κάποιον υποψήφιο αγοραστή. Φαίνεται κάποιοι ανεγκέφαλοι εδώ μέσα, οτι το έχουν θεωρήσει δεξαμενή για να ρίχνουν την υπερχειλίζουσα εξυπνάδα τους και το μίσος του στο καινούργιο και δη Κινέζικο. Η προκατάληψη όμως και οι ιδέες επιπέδου καφενείου, χωρίς απόδειξη, καθώς και η εμμονή τους στο μύθο οτι τα γιαπωνέζικα μηχανάκια τους είναι τέλεια ενώ τα κινέζικα μάπα ότι και να γίνει, νομίζω οτι δεν πείθουν κανένα και περισσότερο κουράζουν παρά βοηθούν τη διεξοδικότητα μιας τέτοιας συζήτησης. Όποιος νομίζει οτι τα ξέρει όλα, μόνο και μόνο επειδή ο εγωισμός του είναι μεγαλύτερος από το μπόι του, καλό είναι να σωπάσει και να μην προσβάλει με τα λόγια του, γιατί στο τέλος θα πω ένα αη γαμίδια και θα κλείσει αυτή η συζήτηση και απλούστατα κανείς δε θα μάθει για το συγκεκριμένο μηχανάκι. Στοπ στην καφρίλα λοιπόν και αν δεν αρέσουν αυτά που γράφω, είμαι ανοιχτός σε οποιαδήποτε σωστή και εμπεριστατωμένη απάντηση και όχι διαστρέβλωση και χλεύη.

Σελίδα 4 από 16 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. xreiazomai bohtheia gia tdr 250
    από tools στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 16/07/2008, 23:03
  2. Αγορά 250 - Τι να πάρω ρε παιδιά?
    από johnpan στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2004, 20:54
  3. Πως πουλάς ένα magna 250
    από dep στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 05/05/2004, 10:14
  4. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 19/12/2003, 17:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF