Σελίδα 5 από 16 ΠρώτοΠρώτο 1234567891015 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 240

Θέμα: CFMoto 250 NK

  1. #61
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.532
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cfloratos Προβολή μηνύματος
    Κατ' αρχήν μίλα καλύτερα και διάβαζε σωστά αυτά που γράφω αλλιώς μη σχολιάζεις με τόση κακοήθεια. Δεν απαντάω επεξηγηματικά στις τελευταίες ερωτήσεις σου γιατί μάλλον η αρνητικότητα σου ξεπερνάει την κρίση και την λογική σου. Υπερβολές δε λέω εγώ, γιατί απλούστατα ξέρω τι λέω. Τώρα αν εσύ έχεις κόμπλεξ με τα λεγόμενα μου, ξέρεις δε μου καίγεται καρφί. Λοιπόν έγραψες τις εξυπνάδες σου κι εσύ, καιρός να την κάνεις γιατί απλούστατα ψάχνεις για καυγάδες και δεν είσαι καθόλου χρήσιμος.
    Ανεβαζεις τονους χωρις λογο.. Επισης δεν απαντας στην απλη ερωτηση...

    Οντως ακουγεσαι λες και τα εισαγεις εσυ στην Ελληνικη αγορα...

    Αν παλι δεν τα εισαγεις, ακουγεσαι σαν να εισαι εσυ τελικα που θελεις επιβεβαιωση για την αγορα που εκανες..

    Οπως και να εχει, εδω ειμαστε οπως ειπε και ενας φιλος πιο πανω, να μαθαινουμε απο την χρηση που θα τα κανεις τα καλα και τα κακα του (εφοσον δηλωνεις γνωστης και αντικειμενικος)..... Keep posting...
    Quod me nutrit... me destruit.....

  2. #62
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.060
    Αναρωτιόμαστε τώρα αν CF είναι συμπτωματικά τα αρχικά σου.
    Life begins at 45°.

  3. #63
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Κοιτα φλωράτο, μια κινεζιά πήρες με κινέζικη ποιότητα κατασκευής. τέλος.

    μη το θεοποιείς ότι βρήκες την ευκαιρία του αιώνα για να δικαιολογηθείς στον εαυτό σου.
    τώρα άμα συγκρίνεις μια κινεζιά με ρ6 σημαίνει ότι δεν ξέρεις που παν τα 4 από μηχανές
    γι'αυτό καλύτερα πούλα το (όσο μπορεί να πιάσει) και πάρε κανά παπί να ξεκινήσεις από το 0.

    και κόψε λίγο τη μαγκιά γτ δεν νομίζω ο σαπίλας να σου μίλησε με υφάκι.

  4. #64
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cfloratos Προβολή μηνύματος
    1 δεν υπάρχει ακόμη ούτε τεστ, 2 θέλοντας έτσι να βοηθήσω κάποιον υποψήφιο αγοραστή.3 τα γιαπωνέζικα μηχανάκια τους είναι τέλεια ενώ τα κινέζικα μάπα ότι και να γίνει, 4 ο εγωισμός του είναι μεγαλύτερος από το μπόι του, 5 αη γαμίδια
    1. Χου κεαρς,ουτε για τα τζαελινγ γιανγκ τσαν υπαρχει.

    2. Δεν νομιζω να βρεις αλλον..

    3.Ειναι αλλα μερικοι εχουμε ευρωπαικα,παμ παρακατω

    4. Δεν ξερεις το μποι μας αρα ουτε τον εγωισμο μας

    5. Οτι ειπες ακριβως,καθρεφτακι


    Γενικα περαστικα για την αγορα και ο μονος που προσβάλει εδω μεσα εισαι εσυ..
    Throttle that mysterious friend of ours

  5. #65
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cfloratos Προβολή μηνύματος
    Κατ' αρχήν μίλα καλύτερα και διάβαζε σωστά αυτά που γράφω αλλιώς μη σχολιάζεις με τόση κακοήθεια. Δεν απαντάω επεξηγηματικά στις τελευταίες ερωτήσεις σου γιατί μάλλον η αρνητικότητα σου ξεπερνάει την κρίση και την λογική σου. Υπερβολές δε λέω εγώ, γιατί απλούστατα ξέρω τι λέω. Τώρα αν εσύ έχεις κόμπλεξ με τα λεγόμενα μου, ξέρεις δε μου καίγεται καρφί. Λοιπόν έγραψες τις εξυπνάδες σου κι εσύ, καιρός να την κάνεις γιατί απλούστατα ψάχνεις για καυγάδες και δεν είσαι καθόλου χρήσιμος.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cfloratos Προβολή μηνύματος
    Λοιπόν, επαναλαμβάνω, ξεκίνησα αυτή τη συζήτηση για να λέω τις εντυπώσεις μου από το καινούργιο μου CFMoto 250 ΝΚ. Και αυτό επειδή είναι νέο μοντέλο στην Ελλάδα και δεν υπάρχει ακόμη ούτε τεστ, θέλοντας έτσι να βοηθήσω κάποιον υποψήφιο αγοραστή. Φαίνεται κάποιοι ανεγκέφαλοι εδώ μέσα, οτι το έχουν θεωρήσει δεξαμενή για να ρίχνουν την υπερχειλίζουσα εξυπνάδα τους και το μίσος του στο καινούργιο και δη Κινέζικο. Η προκατάληψη όμως και οι ιδέες επιπέδου καφενείου, χωρίς απόδειξη, καθώς και η εμμονή τους στο μύθο οτι τα γιαπωνέζικα μηχανάκια τους είναι τέλεια ενώ τα κινέζικα μάπα ότι και να γίνει, νομίζω οτι δεν πείθουν κανένα και περισσότερο κουράζουν παρά βοηθούν τη διεξοδικότητα μιας τέτοιας συζήτησης. Όποιος νομίζει οτι τα ξέρει όλα, μόνο και μόνο επειδή ο εγωισμός του είναι μεγαλύτερος από το μπόι του, καλό είναι να σωπάσει και να μην προσβάλει με τα λόγια του, γιατί στο τέλος θα πω ένα αη γαμίδια και θα κλείσει αυτή η συζήτηση και απλούστατα κανείς δε θα μάθει για το συγκεκριμένο μηχανάκι. Στοπ στην καφρίλα λοιπόν και αν δεν αρέσουν αυτά που γράφω, είμαι ανοιχτός σε οποιαδήποτε σωστή και εμπεριστατωμένη απάντηση και όχι διαστρέβλωση και χλεύη.
    Παρε μια κίτρινη για να μάθεις να γράφεις σωστά.

    Πουθενά δεν διαστρέβλωσα τα λεγόμενά σου, πουθενά δεν σε χλεύασα και δεν σχολίασα με καμμιά κακοήθεια.
    Αν νομίζεις οτι μπορείς να γράφεις οτι σου κατέβει και να περνάει χωρίς σχόλια, κανε ενα δικό σου φόρουμ να γράφεις μόνος σου.
    Διάβασα αυτά που έγραψες και σχολιασα αναλόγως.
    Αν δεν απαντήσεις που στηρίζεις αυτό που έγραψες, δηλαδή οτι το μηχανάκι σου παει σαν το KTM390 που είναι πιο ελαφρύ και με σχεδόν διπλάσια ιπποδύναμη, τότε δεν θα σε αφήσω σε χλωρό κλαρί που μιλάς και για κακοήθεια.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  6. #66
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/06/2018
    Μηνύματα
    25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cfloratos Προβολή μηνύματος
    Αυτά που γράφουν μερικοί είναι λόγια του αέρα, εντελώς αδικαιολόγητα ως προς το ύφος της σκοπιμότητας της όλης συζήτησης. Τώρα όσον αφορά τις υπόλοιπες εύλογες απορίες σου, νομίζω οτι είμαι σαφής. Τώρα αν έχεις αντίλογο επειδή θίγεσαι για τα λεγόμενα μου και απορώ γιατί, καλά κάνεις και τον έχεις και αυτή είναι η ομορφιά της αυτοκίνησης. Αυτό που γράφεις για 94.000 χλμ, εμένα μου προκαλεί θαυμασμό για το πόσο δεμένος μπορεί να είναι κανείς με μια μηχανή. Προφανώς δε θα είναι κάποιο SS. Πάντως εγώ είπα για ποιότητα κατασκευής και όχι για αξιοπιστία, που αν δεις διατηρώ επιφυλάξεις. Άλλο ποιότητα κατασκευής και άλλο αξιοπιστία, σωστά; Εγώ πάντως ποτέ δεν κράτησα το ίδιο μηχανάκι πάνω από 35.000χλμ γιατί απλούστατα είχα τη δυνατότητα να το αλλάζω.
    Όταν λες οτι τα ακτινικά φρένα δε σου λένε τίποτα, ούτε το κοντέρ που είναι το μέλλον παντού ή τα ανάποδα ψαλίδια, εγώ τι θέλεις ακριβώς να σου απαντήσω; Καλά κάνεις φίλε μου. Επιπλέον επειδή είχα R6 και το έστριβα κι εγώ στα 250+, σε πληροφορώ οτι το έκανα στο 5% των φορών που έστριβα. Και σίγουρα δε στρίβει στα 200+ σα R6 γιατί απλούστατα δε τα πιάνει... Ελπίζω αυτό να το αντιλαμβάνεσαι.
    Τώρα η φράση πάει σαν 400 εννοώ ένα νορμάλ 400άρι και όχι αυτά που αναφέρεσαι, δηλαδή είτε το δούκα (σημερινό) είτε κάτι zzr, gsxr, yzf ή cbrr που ήταν 1 κλικ πριν τα αγωνιστικά. Μην πιάνεσαι από τις λέξεις και προσπάθησε να καταλάβεις καλοπροαίρετα τι θέλω να πω...
    Δες τι έγραψα αν θέλεις σωστή συζήτηση. Εγώ εξαίρεσα το Δούκα φίλε μου δεν είπα οτι πάει σα το Δούκα τον 390 κιόλας. Τώρα γιατί δε το κατάλαβες για πες μου; Επίσης αν δει κανείς τις προηγούμενες μου αναρτήσεις, θα καταλάβει οτι δεν μιλάω με σιγουριά για την αξιοπιστία στο καινούργιο μου μηχανάκι και το έχω το θάρρος και το λέω και γιαυτό ξεκίνησα αυτή τη συζήτηση στο φόρουμ. Όσον αφορά οτι είναι πανέμορφο, έχει άριστα χαρακτηριστικά και οτι στρίβει σα R6, σίγουρα δεν κυριολεκτώ, όμως θέλω να δείξω οτι τηρουμένων των αναλογιών στρίβει άριστα. Και λάβε υπόψη σου οτι είχα R6 και γνωρίζω πολύ καλά από στριψίματα.

  7. #67
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/06/2018
    Μηνύματα
    25
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	37032708_10217206366296734_8798339204204462080_n.jpg 
Προβολές:	320 
Μέγεθος:	100,3 KB 
ID:	397894

    Αφιερωμένο σε όλους τους φίλους!!!
    3.190 φίλοι μου και καθόμαστε και λέμε για κινεζιές; Εντάξει καταλαβαίνω οι καιροί δύσκολοι, αλλά αυτό το μηχανάκι με τα λεφτά που κάνει, έτσι και αποδειχτεί αξιόπιστο, νομίζω οτι δεν έχει αντίπαλο.
    Ξέρω το παινεύω, όμως συγχωρέστε με, είναι γιατί το ερωτεύτηκα με την πρώτη ματιά!!!
    Καλή συνέχεια σε όλους!!!

  8. #68
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    797
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cfloratos Προβολή μηνύματος
    3.190 φίλοι μου και καθόμαστε και λέμε για κινεζιές;
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cfloratos Προβολή μηνύματος
    Γεια και χαρά σε όλους και σε όλες!!! Ανοίγω αυτό το θέμα για να παραθέτω τις εντυπώσεις μου από το καινούργιο μου CFMOTO 250 NK. Μόλις προχθές το αγόρασα και θα επανέλθω με εντυπώσεις και κριτικές.
    Η μηχανή αυτή είναι Κινέζικη, από τον κολοσσό CFMoto ο οποίος λόγω της πρόσφατης κοινοπραξίας με την ΚΤΜ θα κατασκευάζει τις μοτοσυκλέττες της.
    Κοστίζει 3.290 ευρώ και εισάγεται από την ΤΕΟΜΟΤΟ (Kawasaki), έχοντας 2 χρόνια εγγύηση με απεριόριστα χιλιόμετρα.
    Έχει σχεδιαστεί στην Αυστρία, από τον οίκο KIRKA, αυτός που σχεδιάζει και πολλά μοντέλα ΚΤΜ (Duke).
    Επιπλέον χαρακτηριστικά και φωτό σε επόμενο πόστ.

    τελικά πόσο έκανε ο κινέζος?


    Παντως με 3000 χιλιάρικα μόνο κινεζιές αγοράζεις

    Παντως αμα δινανε μαζί και τον κινέζο να στο μαζέυει οταν σκορπάει εγω θα έπαιρνα ενα, για τον κίνεζο όχι για το μηχανάκι

  9. #69
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/06/2018
    Μηνύματα
    25
    Όποιος δεν αρκείται στο λήθαργο του μύθου περί Κινέζικων, ας πάει λίγο εδώ για να δει την πραγματικότητα:
    https://www.productreview.com.au/p/cf-moto-650nk.html
    Από εκεί και πέρα εγώ τι να πω για τους αθεράπευτα αντικινεζάκηδες που εξακολουθούν να κατηγορούν χωρίς αποδείξεις. Μόνοι τους αυτοκαταργούνται... Ας δίνουν 2πλάσια σχεδόν χρήματα να αγοράζουν όνομα. Το όνομα όμως, δυστυχώς δεν εξασφαλίζει. Και η πραγματικότητα αυτό δείχνει πλέον...

  10. #70
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    ε όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια

    να τανε η ζήλεια ψώρα

    haters gonna hate κτλ ξέρεις πως πάνε τώρα αυτά.

  11. #71
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/06/2018
    Μηνύματα
    25
    Ζεύκα, τι ακριβώς ζόρι τραβάς; Ποιος είναι η αλεπού αγορίνα μου; Και ποιος ζηλεύει; Εσύ ήρθες εδώ και μου μιλάς με αυθάδεια λες και με ξέρεις κι από χθες. Άμα δε σ'αρέσουν τα κινέζικα τράβα στα άλλα που σ'αρέσουνε και ξέρεις, δε θα στεναχωρηθώ και πολύ... Όσον αφορά τα προηγούμενα ελεεινά σου σχόλια, οτι δε ξέρω που πάνε τα 4 και να πάρω παπί να ξεκινήσω από το 0, έκανα πως δε τα είδα, αλλά εσύ τώρα επιμένεις... Μη το παρα τραβάς γιατί εδώ δεν είναι για να βγάζουμε τα αποθημένα μας. Διάβασε τι έχω γράψει μήπως και πάρεις γραμμή για το τι λέω και πού το πάω... Και αν θέλεις μίλα με αποδείξεις και όχι γενικότητες... Αλλά κάτι μου λέει οτι δεν μπορείς...

  12. #72
    Σόρυ τώρα που θα το παίξω λίγο δικηγόρος του διαβόλου, αλλά και ο σκύλος μου, το wave 110, είναι made in taiwan και δεν έχει ζητήσει τίποτα 4,5 χρόνια τώρα παρα μια λάμπα και λαδάκια στα σέρβις....
    Μη λέμε ότι θέλουμε, και η BMW έχει πάει γραμμή παραγωγής στην Ινδία.
    Προφανώς ο χρόνος θα δείξει για την εν λόγω μάρκα, αλλά ρε παιδιά, δεν κάνει 5,5 το μηχανάκι, 3,1 κάνει... Τόσα κάνει κοντά ένα honda 125 περίπου.... Οπότε "γιατί όχι" ???

    Για μένα φίλε είσαι μάγκας που είπες να δοκιμάσεις και κάτι άλλο.-

  13. #73
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/06/2018
    Μηνύματα
    25
    Ευχαριστώ φίλε μου. Γεγονός είναι οτι κάποιοι εδώ μέσα δεν έχουν καταλάβει τι γράφω και οτι κι εγώ έχω επιφυλάξεις για την αξιοπιστία του. Επίσης δεν έχουν καταλάβει το τι συμβαίνει στον πλανήτη και ποιος σε λίγα χρόνια θα καταπιεί όλους τους άλλους. Αρκούνται στους μύθους που επιμελώς έχουν πλάσει κάποιοι για να κρατήσουν τις τιμές στα μαρκάτα σε αδικαιολόγητα ύψη. Εγώ θα είμαι εδώ και θα λέω την αλήθεια και ενδεχωμένως και κάποιες υπερβολές, αλλά τι να κάνω; Αγαπώ αυτό που πήρα και μέχρι στιγμής δεν βλέπω λόγω να το κατηγορώ.... Παρεπιπτόντως έχω και ένα wave 110i κι εγώ για τις δουλειές και τα ψώνια...

  14. #74
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cfloratos Προβολή μηνύματος
    Κατ' αρχήν μίλα καλύτερα και διάβαζε σωστά αυτά που γράφω αλλιώς μη σχολιάζεις με τόση κακοήθεια. Δεν απαντάω επεξηγηματικά στις τελευταίες ερωτήσεις σου γιατί μάλλον η αρνητικότητα σου ξεπερνάει την κρίση και την λογική σου. Υπερβολές δε λέω εγώ, γιατί απλούστατα ξέρω τι λέω. Τώρα αν εσύ έχεις κόμπλεξ με τα λεγόμενα μου, ξέρεις δε μου καίγεται καρφί. Λοιπόν έγραψες τις εξυπνάδες σου κι εσύ, καιρός να την κάνεις γιατί απλούστατα ψάχνεις για καυγάδες και δεν είσαι καθόλου χρήσιμος.
    Ηρέμησε αγόρι μου γιατί μ΄αυτές τις αντιδράσεις δεν πρόκειται κανείς να συνεχίσει να σε διαβάζει.
    Βρήκες και συ άνθρωπο να την πεις ,ο Σαπίλας είναι από τους σοβαρότερους εδώ μέσα.
    Ανεξαρτήτως αυτού πάντως επειδή είσαι φρεσκότατος εδώ ,λίγη μετριοπάθεια στην αρχή δεν βλάπτει...

  15. #75
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/06/2018
    Μηνύματα
    25
    Δεν με νοιάζει αν με διαβάζει κάποιος προκατηλλειμένος φίλε μου... Η σοβαρότητα έρχεται μέσα από τις σωστές και μετρημένες τοποθετήσεις. Και να με συγχωρείς αλλά ο Σαπίλας δεν ήταν καθόλου μετρημένος και ούτε μου απέδειξε κάτι γιατί απλούστατα δεν μπορεί. Ποιος μπορεί να πει με σιγουριά για ένα μηχανάκι 3-4 μηνών; Κανείς αγαπητέ μου... Τώρα αν δεν έχει να γράψει κάτι εμπεριστατωμένο για το συγκεκριμένο μηχανάκι, ας πάει σε άλλη συζήτηση. Δεν μου κάνει αυτός χάρη...

Σελίδα 5 από 16 ΠρώτοΠρώτο 1234567891015 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. xreiazomai bohtheia gia tdr 250
    από tools στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 16/07/2008, 23:03
  2. Αγορά 250 - Τι να πάρω ρε παιδιά?
    από johnpan στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2004, 20:54
  3. Πως πουλάς ένα magna 250
    από dep στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 05/05/2004, 10:14
  4. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 19/12/2003, 17:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF