Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: Μπερδευει το injection μου

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/10/2017
    Μηνύματα
    6

    Μπερδευει το injection μου

    Καλησπερα σε ολους. Εχω ενα injection daytona 125 sprinter 13'. Εδω και μηνες μπερδευει, τον πρωτο καιρο οχι τοσο πολυ αλλα εδω και 2 μηνες αστα να πανε, αδειο γκαζι εντελως, με δευτερα να ειμαι και να θελω να δωσω γκαζι, θα βγει τοσο τζουφιο που αν το κραταγα παρατεταμενα θα προχωρουσε με τζουφιο γκαζι για 20 μετρα μεχρι να μου σβισει με το γκαζι στα ύψη. Το θεμα ειναι ότι ο μαστορας μου, ο μοναδικός στην περιοχή μου που βελτιωσε την κατάσταση, δεν μπορει να βρει το εξής ακομα. Ενω εκανε ενα καθαρισμό στο παπα κτλπ (με μπολικη βρωμια εκει μεσα) και αυτο ειχε ως αποτελεσμα να μην μου σβηνει καθολου το παπι μετα απο στοπ-φαναρι, έφτιαξε την κατάσταση κατα 70-80% θα έλεγα, μετα απο βροχή ξανα τα ιδια ακριβώς, το περιεργο είναι οτι οταν φτιαξει ο καιρος θα επανέλθει. Μου ετυχε για αυτο το λεω. Επίσης σε αυτή την περιοδο δηλαδη που το παπι βραχηκε, με κλειστα τα φώτα δεν εκανε το μπερδεμα τοσο πολυ, οσο με ανοιχτά τα φωτα, το τσεκαρα για αυτο το λεω. Απο αλλο σερβις δισκους εχω να αλλαξω 2 χρόνια με 20χιλ χλμ και τα αλλα μονο τα τυπικα λαδια τακαμια μπουζια. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος να επικεντρωθώ καπου? Να βοηθήσω και τον μαστορα μου? Αυτος μου ειπε ισως ειναι και κάτι με τα ρευματα, δηλαδη καπου να πιανει υγρασία, η μπαταρία μου ειπε οτι ειμαι σε καλη κατάσταση προς το παρών.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Πάρε ένα σπρει καθαρισμού επαφών(χωρίς λάδι κατά προτίμηση) και ψέκασε όλες τι επαφές 1 προς μία. Αν έχει προβλημα κάποια φίσα ,επαφή ,καλώδιο ,θα το βρεις. Κανονικά όμως δεν θες μάστορα ο οπόιος θέλει καθοδήγηση αλλά ηλεκτρολόγο .

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/10/2017
    Μηνύματα
    6
    Θεωρεις ότι εχει μεγαλες πιθανότητες προβλήματα με την σωστή τροφοδοσια του παπιου? Οταν λες για αυτο το σπρει μπορω να το κανω και μόνος μου, κακα τα ψέματα πρωτη φορα το ακούω δεν ξέρω πως ακριβώς θα γίνεται και πως καταλαβαινεις το πρόβλημα, θα το γκουγκλαρω κιολας λιγο να δω τι παιζει αλλιως στον μάστορα ξανα? Οταν λες ηλεκτρολόγο εννοείς παντός τύπου ή ειδικα για auto-moto?

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    οταν λες "παπα" εννοεις φιλτροχοανη?
    αν ναι, βγαλτην και βαλε το μαμα φιλτροκουτι...

    επισης οταν λες βροχη τι εννοεις? εριξε κανταρια και ησουν με το μηχανακι χωρις φιλτροκουτι? και απορεις γιατι δεν τραβαει?

  5. #5
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Δες αν μπορεις με καποιο τροπο να τσεκαρεις το tps...ισως να θελει αλλαγμα

Παρόμοια θέματα

  1. Μπερδεύει το παπι μου!
    από Ntenis1996 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 05/10/2017, 14:59
  2. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 22/01/2004, 12:34
  3. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 05/12/2003, 15:55
  4. Δειτε Το Καινουριο Μου
    από kalgeorge στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 04/12/2003, 12:08

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF