Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 23 από 23

Θέμα: Suzuki Hayabusa 09

  1. #16
    ♥ Αce of spades ♥
    Εγγραφή
    11/03/2018
    Μηνύματα
    95
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Για τα χλμ/ω που λες μου φαινεται καις λιγο παραπανω απ οτι θα επρεπε (θεωρητικα).
    Εγω το δικο μου με ολοσωμη κ φιλτρο το ειχα ρυθμισει στον Μαντη (εν ετη 2007 αν θυμαμαι καλα) κ απο τοτε δουλευε/ει ρολοι.
    Κ η καταναλωση μια απο τα ιδια... 8.5-9/100 καιω μονο αν κρατησω 200 σταθερα.
    Δεν ξέρω την διαφορά σε κατανάλωση gen1 με gen2.
    Το gen 2 έχει λίγα κυβικά περισσότερα και είναι πιο δυνατό, όποτε ενδεχομένως
    να καίει λίγο παραπάνω..

    Εμένα έβγαλε 187 ίππους στόν τροχό, μόνο με τελικά yoshimura, και φίλτρο DNA.
    Είναι πολλά άλογα για Busa χωρίς ολόκληρη εξάτμιση και χωρίς φλασάρισμα..

    Επειδή είμαι ο 3ος ιδιοκτήτης, και ο προηγούμενος δεν την είχε πειράξει, παίζει και το
    ενδεχόμενο να είναι φλασαρισμένο από τον 1ο ιδιοκτήτη και να μην το ξέρω...

    Στόν Κώστα τον Μάντη το πηγαίνω και εγώ, και μου είπε ότι είναι από τα δυνατότερα
    που έχει δυναμομετρήσει.
    Πάντως είναι τσιμπημένη η κατανάλωση στο δικό μου αυτό το έχω τσεκάρει.

    Και μιάς και ανέφερες τον Μάντη χωρίς να κάνω διαφήμιση, για Busa γενικότερα
    είναι εγγύηση.
    Είναι και ο ίδιος κάτοχος, και έχει και στο team τον Λεωνίδα που έχει Gen 2 το παιδί.

    Το ξέρουν απ´ έξω και ανακατωτά και αξίζει να περάσετε από εκεί για ένα service.
    Έφαγα αρκετές σφαλιάρες σε συνεργεία για να καταλήξω ότι εκεί είναι η καλύτερη επιλογή.
    Και στο οικονομικό εντελώς φυσιολογικές τιμές.
    Τελευταία τροποποίηση από volde27; 29/06/2018 στις 14:31.

  2. #17
    Ρε παιδια ολες οι απαντησεις περιστρεφονται γυρω απο την καταναλωση,που οπως ειπε ο υποψηφιος κατοχος δεν τον πολυενδιαφερει κιολας.
    Το busa φιλε μου οπως και το zx 14 που το εχουν αρκετοι φιλοι μου ικανοποιουν μονο την ικανοποιηση του να το εχεις.

    Στην πολη το ξεχνας ,ταξιδι διπλος με παρα πολλους συμβιβασμους στο φορτωμα και εξτρα αγορα του ατσαλινου υποπλαισιου που δινει σαν ανταλλακτικο η suzuki καθως το μαμα αλουμινενιο αν ζοριστει σπαει.

    Στα κλειστα κομματια πολυ βαρυ και αν το πιεσεις καιει πολυ .

    Γενικα ειναι μια μοτο που αυτη την εποχη την βρισκεις ευκολα και φθηνα,αλλα τρωει λαστιχα τακακια και αλυσιδογραναζα ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ

    Τα θετικα τα ειπαν πολυ σωστα οι προηγουμενοι.
    Σκεφτεσαι και αποφασιζεις

  3. #18
    ♥ Αce of spades ♥
    Εγγραφή
    11/03/2018
    Μηνύματα
    95
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TONYBANDIT Προβολή μηνύματος
    Στην πολη το ξεχνας ,ταξιδι διπλος με παρα πολλους συμβιβασμους στο φορτωμα και εξτρα αγορα του ατσαλινου υποπλαισιου που δινει σαν ανταλλακτικο η suzuki καθως το μαμα αλουμινενιο αν ζοριστει σπαει.
    Θέμα με το υποπλαίσιο δεν έχουν τα Gen2, είχαν της 1ης γενιάς έως το 2002 εάν θυμάμαι καλά. μετά το αντικατέστησε η suzuki.
    Το Gen2 δεν καταλαβαίνει τίποτα από φόρτωμα.

    Παραθέτω ενδεικτικές φωτό για το πως μπορεί να φορτωθεί.
    Στην Αμερική είναι πολύ συχνό να κάνουν χιλιάδες μίλια τουρισμό με Busa.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	008.jpg 
Προβολές:	298 
Μέγεθος:	55,0 KB 
ID:	397195
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20171028_205740.jpg 
Προβολές:	297 
Μέγεθος:	97,3 KB 
ID:	397196Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	5b9292ec0b1eb4e19f66e0464f21f738.jpg 
Προβολές:	299 
Μέγεθος:	86,8 KB 
ID:	397197Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	busa9.jpg 
Προβολές:	295 
Μέγεθος:	73,1 KB 
ID:	397198

  4. #19
    Απο αυτα που ξερω το ατσαλινο υποπλαισιο δινεται σαν αξεσουαρ και για το τελευταιο μοντελο,για αυτους που θελουν δικαβαλα και φορτωματα.

    Οι φωτο ολες πλην μιας δειχνουν μονοκαβαλα φορτωματα.Φορτωσε δικαβαλο και πραγματα διακοπων 15 ημερων και μετα τα ξαναλεμε.

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kons
    Εγγραφή
    05/01/2018
    Μηνύματα
    237
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από volde27 Προβολή μηνύματος
    Θέμα με το υποπλαίσιο δεν έχουν τα Gen2, είχαν της 1ης γενιάς έως το 2002 εάν θυμάμαι καλά. μετά το αντικατέστησε η suzuki.
    Το Gen2 δεν καταλαβαίνει τίποτα από φόρτωμα.

    Παραθέτω ενδεικτικές φωτό για το πως μπορεί να φορτωθεί.
    Στην Αμερική είναι πολύ συχνό να κάνουν χιλιάδες μίλια τουρισμό με Busa.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	008.jpg 
Προβολές:	298 
Μέγεθος:	55,0 KB 
ID:	397195
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20171028_205740.jpg 
Προβολές:	297 
Μέγεθος:	97,3 KB 
ID:	397196Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	5b9292ec0b1eb4e19f66e0464f21f738.jpg 
Προβολές:	299 
Μέγεθος:	86,8 KB 
ID:	397197Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	busa9.jpg 
Προβολές:	295 
Μέγεθος:	73,1 KB 
ID:	397198
    Έτσι ακριβώς είναι όπως τα λες και το δικό μου του 2004 είχε ατσάλινο υποπλαίσιο χωρίς κανένα πρόβλημα σε φόρτωμα.
    Mil. Spec.

  6. #21
    ♥ Αce of spades ♥
    Εγγραφή
    11/03/2018
    Μηνύματα
    95
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TONYBANDIT Προβολή μηνύματος
    Απο αυτα που ξερω το ατσαλινο υποπλαισιο δινεται σαν αξεσουαρ και για το τελευταιο μοντελο,για αυτους που θελουν δικαβαλα και φορτωματα.

    Οι φωτο ολες πλην μιας δειχνουν μονοκαβαλα φορτωματα.Φορτωσε δικαβαλο και πραγματα διακοπων 15 ημερων και μετα τα ξαναλεμε.
    Φιλε Αντωνη καλησπερα.
    Μπορει εδω να ειναι απλα ενα forum και να μην εχουν συνεπειες τα αστοχα σχολια, αλλα πιστεψε με οταν εκθετουμε
    αποψεις, και μαλιστα με σιγουρια, τοτε χρειαζεται να ειμαστε πιο προσεκτικοι.

    Διαβαζουν αρκετοι τα σχολια του καθενος, και αυτο μπορει να διαμορφωνει λαθος αποψη σε πολλους.
    Δεν το λεω γιατι αναφερεσαι για το hauyabusa που ειμαι και ιδιοκτητης, αλλα για ολα το μοντελα που
    αναφερονται αποψεις και ειναι εντελως αβασιμες.

    Δεν ισχυει αυτο που λες για τα hayabusa 2ης γενιας , και σε προκαλω να ποσταρεις τις πληροφοριες που αποδεικνυουν
    οτι υπαρχει προβλημα με το υποπλαισιο και δινεται αξεσουαρ απο την suzuki.
    Εχει υπαρξει ανακληση απο την Suzuki και δεν το ξερω????
    Εαν ειχε θεμα με το υποπλαισιο θα ειχε γινει ανακληση απο την αντιπροσωπεια.

    Μονο για ανορθωτη υπηρξε, και για καποια καλωδια του διακοπτη που ενδεχομενως να κοβοντουσαν
    οταν το τιμονι εστριβε στο stop.

    Περιμενω-ουμε τις αποδειξεις λοιπον....

  7. #22
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Θεμα με το υποπλαισιο ειχαν οι 2-3 πρωτες φουρνιες gen1 που ηταν απο αλουμινιο. Εκτοτε προβλημα ουδεν, οπως εχει ηδη ειπωθει. Φορτωνεις και το σπιτι σου αν θες.
    Οσο για τις καταναλωσεις, πιστευω πως ειναι μπολικες μονο στα μηχανακια με απενεργοποιημενους λαμδα, reflash και ανοιχτες εξατμισεις.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  8. #23
    Φιλε Ανδρεα καλησπερα και σε σενα.
    Καταρχην να σε ενημερωσω οτι ΔΕΝ ειμαι ιδιοκτητης hayabusa αλλα ενος bandit 1250 k8,
    Η οποια <<ενασχοληση>> μου με το busa οφειλεται στο γεγονος οτι ηταν υποψηφιο για αγορα απο φιλο πριν 7-8 χρονια το οποιο τελικα και αγορασε.
    Η πληροφορηση οτι το υποπλαισιο δεν ενδεικνυται για πολυ φορτωμα μας ειχε ερθει απο την givi στην οποια ειχαμε στειλει μειλ ρωτωντας αν θα βγαλει σχαρα για πλαινες βαλιτσες μας απαντησε αρνητικα ,και οτι βγαζει μονο για κεντρικη πραγμα το οποιο ισχυει ακομα.

    Για να ησυχασεις λοιπον ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΑΝΑΚΛΗΣΗ γιατι θα την ηξερες σιγουρα πριν απο εμενα.
    Αν λοιπον το φορτωνεις το μηχανακι σου ΠΟΛΥ,ενας οπτικος ελεγχος δεν βλαπτει γιατι αν περιμενεις την αντιπροσωπεια σωθηκες.

    Ο κανονας λοιπον ειναι αν θελεις φορτωμα σαν γαιδουρι υποπλαισιο απο ατσαλι και ΤΕΛΟΣ
    Ελπιζω να σε καλυψα.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Suzuki Hayabusa K5 Red-Black
    από Findas στο forum Suzuki Hayabusa
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 20/02/2006, 00:02

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF