Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 19 από 19

Θέμα: Επιδαυρος μετα απο σκ@τοκαιρο

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sanctusan
    Εγγραφή
    25/10/2017
    Μηνύματα
    1.157
    Περνάω συνέχεια από εκεί. Τα συγκεκριμένα κωλόσκυλα μαγιούντε. Όντως το παιδί έφυγε από τη ζωή, ήταν από την Ερμιόνη. Ελπίζω να τα πήρε μαζί του.
    arvala παν στην εκκλησιά arvala προσκυνάνε.......

  2. #17
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.786
    Πάλι θα γίνω κακός αλλά έχω μια μαλάκια και ότι σκέφτομαι το λέω. Και δεν ισχύει μόνο γι αυτόν που έφυγε αλλά για όλους μας. Οταν κάνεις πίστα δημόσιο δρόμο που δεν είναι καν ελεγχομενο το περιβάλλον παίρνεις τα ρίσκα σου. Θλιβομαι πολύ για τον χαμό ενός νέου ανθρώπου αλλά η άσχημη είναι εκεί και περιμένει στην γωνία. Τώρα ήταν ένα σκυλί αύριο θα είναι ένας παππούς που του την βάρεσε να σταματήσει πάνω στην στροφή την επόμενη ένα σπασμένο Κάρτερ από έναν δικό μας.
    Σόρυ μάγκες η ζωή είναι μικρή για να την περάσεις στην εντατική και πολύτιμη για να την ξοδέψεις σε μια στροφή.
    Δεν ξέρω γιατί πρέπει να μην μαθαίνουμε από τα λάθη των άλλων αλλά πρέπει πάντα να επιλέγουμε να μάθουμε με τον δύσκολο τρόπο. Σε μια εποχή που η είδηση ταξιδεύει με αστραπιαία ταχύτητα και η πρόσβαση στην πληροφορία είναι πιο εύκολη από ποτέ, είναι αδιανόητο να μην μπορείς να διαχωρίζεις την απόλαυση της γρήγορης οδήγησης σε ελεγχόμενο περιβάλλον με όλες τις απαραίτητες προστασίες, που τελικά σε βοηθάει να επικεντρωθείς στο να διορθωσεις τα λάθη σου και να γίνεις ακόμα καλύτερος, από το χωρίς λόγο ρίσκο της γρήγορης οδήγησης σε δημόσιο δρόμο.
    Λυπάμαι αν στεναχωρησα κάποιους αλλά έτσι είναι τα πράγματα.

  3. #18
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.278
    Ωραία και μιας και μιλάμε για έναν ουτοπικό κόσμο αγγελικά φτιαγμένο ας φτιάξουμε και μια πιστα σα τις σερρες κάπου κοντά στην Αθήνα με ελεύθερη συμμετοχή όποια μέρα θέλουμε και με κόστος κάνα 30αρι 50αρι να πηγαίνουμε όλοι εκεί να τελειώνουμε..Η το κράτος να είχε δομή και τα σκυλιά αυτά να ήταν σε κάποια μάντρα και όχι εκεί αδέσποτα και και και...

    Ειμαι της άποψης ότι αν είναι η ώρα σου με 50χλμ θα πηγαίνεις και θα βγει μπροστά σου ο σκύλος ο παππούς και άντε γεια...προσωπικά περισσότερες φορές έχω κινδυνέψει από αφηριμαδα πηγαίνοντας αργά και χαλαρά πάρα πηγαίνοντας γρήγορα...Αλλά περί ορέξεως και ηθικολογίας και το θα πρέπει και τι όχι..να χαμε να λέγαμε...Αυτά δε θα επεκταθώ άλλο γιατί έχει γίνει αλλού αυτή η κουβέντα..
    Throttle that mysterious friend of ours

  4. #19
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.786
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Ωραία και μιας και μιλάμε για έναν ουτοπικό κόσμο αγγελικά φτιαγμένο ας φτιάξουμε και μια πιστα σα τις σερρες κάπου κοντά στην Αθήνα με ελεύθερη συμμετοχή όποια μέρα θέλουμε και με κόστος κάνα 30αρι 50αρι να πηγαίνουμε όλοι εκεί να τελειώνουμε..Η το κράτος να είχε δομή και τα σκυλιά αυτά να ήταν σε κάποια μάντρα και όχι εκεί αδέσποτα και και και...

    Ειμαι της άποψης ότι αν είναι η ώρα σου με 50χλμ θα πηγαίνεις και θα βγει μπροστά σου ο σκύλος ο παππούς και άντε γεια...προσωπικά περισσότερες φορές έχω κινδυνέψει από αφηριμαδα πηγαίνοντας αργά και χαλαρά πάρα πηγαίνοντας γρήγορα...Αλλά περί ορέξεως και ηθικολογίας και το θα πρέπει και τι όχι..να χαμε να λέγαμε...Αυτά δε θα επεκταθώ άλλο γιατί έχει γίνει αλλού αυτή η κουβέντα..
    Μίλησα για πραγματικό και όχι ουτοπικό κόσμο που δυστυχώς απέχουν παρασάγγας.

    Υποκλίνομαι στην λογική "δεν υπάρχουν πίστες να ξεκ@υλώσω, δεν υπάρχουν υποδομές για τα αδέσποτα αλλά παίρνω το ρίσκο να πηγαίνω τάπα τέζα σε δημόσιο δρόμο". Δεν βγάζω τον εαυτόν μου απ' έξω, όλοι μας έχουμε κάνει, κάνουμε και θα κάνουμε μαλ@κίες στους δρόμους αλλά δυστυχώς κάποιοι το πληρώνουν ακριβά, πολύ ακριβά.

    Τέλος αν είναι η ώρα σου και πρέπει να την κάνεις από τον μάταιο τούτο κόσμο, καλό σου ταξίδι και μπλα μπλά μπλα. Αυτό που εύχομαι είναι ότι όταν έρθει η δική σου η ώρα να μην είμαι εκεί κοντά, κάνοντας βόλτα με την μοτό μου και απολαμβάνοντας αυτά που εγώ απολαμβάνω με λίγα χλμ, και πάρεις κι εμένα μαζί σου που δεν ήταν η ώρα μου ή ακόμα χειρότερα μην αφήσεις εμένα ή ανθρώπους που αγαπώ, μόνιμα σε κρεβάτι ή καρεκλάκι.

    over and out από μένα, μεγάλα παιδιά είμαστε και υποτίθεται μπορούμε να διαχειριστούμε τον δεξί καρπό και μπορούμε να παίρνουμε σωστές αποφάσεις.

    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2004, 12:04
  2. Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2004, 05:46
  3. Μια βολτα μετα απο καιρο πρεπει να ειναι καλη
    από hornet στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2003, 13:21
  4. Καλιμερα μετα απο πολυ καιρο!!!
    από ruyjin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2003, 12:55
  5. Έετσι θα ειμαστε μετα απο 50 χρονια!!!
    από dela στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2003, 19:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF