Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 17

Θέμα: Ενα ματσο σιδερα πλαστικα και καλωδια

  1. #1
    Αντιδραστικό μέλος Το avatar του/της RAMMSTEIN
    Εγγραφή
    20/11/2008
    Μηνύματα
    196

    Ενα ματσο σιδερα πλαστικα και καλωδια

    Αν ειχαμε μπροστα μας ενα ματσο σιδερα, πλαστικα και καλωδια θα βαζαμε ολοι το χερι μας στην φωτια οτι αυτος ο σωρος δεν εχει ψυχη
    οταν αυτο το ματσο ομως μεταμορφωνεται σε μηχανη, στην μηχανη μας, επιλεγουμε να του δωσουμε υποσταση, ονομα, μεχρι και κομματι στην πρωτοχρονιατικη πιτα της κοβουμε

    Νομιζω η ειδοποιος διαφορα του καθημερινου χρηστη απο το "θυμα" η τον ερωτευμενο (συνηθως ειναι το ιδιο και το αυτο) μπορει να εγκλωβιστει σε μια ματια σε μια προσφωνηση
    για καποιους ειναι η μηχανη τους το μεταφορικο τους μεσο και για αλλους το κοριτσι τους, η οπως αλλιως την αποκαλει ο καθενας.
    Εχω παρατηρησει επισης οτι στο μεγαλυτερο ποσοστο οι μηχανες αποκτουν θηλυκή υποσταση και αυτο δεν γινεται επειδη απλα το αρθρο που προηγειται ειναι γενους θηλυκού (η μηχανη) αλλα επειδη ετσι στο μυαλο μας ολοκληρωνεται πιο αρτια η ερωτικη σχεση που εχουμε, γιατι μην κρυβομαστε περι τετοιας προκειται.

    Η διαδικασια του αποχωρισμου ειναι παντα επιπονη ειτε προκειται για παπακι ειτε για κατι μεγαλυτερο
    προσωπικα σε καθε πωληση ειχα δευτερες σκεψεις μεχρι την τελευταια στιγμη, καποιες φορες το ακυρωσα κιολας και οταν εν τελη εφευγε απ τα χερια μου και την εβλεπα να απομακρυνεται στα χερια ενος ξενου γυρναγα σπιτι κατσουφης και κακοδιαθετος, κατι που κραταγε πολλες μερες.
    Και ποτε μα ποτε η χαρα που μου προσφερει η ελευση της επομενης δεν ηταν τοσο μεγαλη για να σταματησω να σκεφτομαι την πρωην.

    Το αποτελεσμα ειναι αυτη την στιγμη να μετραω 5 μηχανες ηδη στο γκαραζ μου γιατι καποιες δεν μπορεις να τις διωξεις με τπτ, ειτε γιατι ειναι η πρωτη σου, ειτε γιατι κοπιασες να την αναστησεις, ειτε γιατι δεν αξιζει να την πουλησεις, ειτε γιατι απλα την θες εκει να την εχεις εσυ και οχι καποιος αλλος
    αλλα ουσιαστικα περαν του οτι ξερω οτι ειναι δικες μου και τις χαιρομαι οπτικα και εγωιστικα ξεκαθαρα, απολαμβανω τις δυο μονο καθοτι οι υπολοιπες ειναι παροπλισμενες.

    Τα εξοδα που συνοδευουν ολη αυτη την τρελα επισης ειναι πολλα γιατι παροπλισμενες η μη θες να τις εχεις στην πενα
    πολλες φορες νιωθω οτι συντηρω δευτερο νοικοκυριο
    εννοειται οτι χρειαζεσαι χωρο γκαραζ, συνηθως εχεις και εργαλεια και παντα θες κιαλλα, παντα κρυφοκοιτας για ανταλακτικα και εισαι ετοιμος να τσιμπησεις κατι και γενικα αυτο το γαιτανακι δεν τελειωνει ποτε

    Πολλες φορες εχω αναρωτηθει , αν στα 18 απλα ειχα παρει ενα αμαξι οπως ο περισοτερος κοσμος (και μετα απο 20 χρονια και ενα σκουτερ)θα ειχα γλιτωσει απο ολο αυτο ?η θα εσκαγα χρονο και χρημα σε κατι αλλο?ειναι η αναγκη μας να απασχολουμαστε με κατι η οι μηχανες μας βγαζουν αυτη την πολυσυλλεκτικη διαθεση?
    Εχει νοημα εν τελη ολο αυτο η απλα κολλαει το κεφαλι μας? Απο που προκειπτει η αναγκη μας να δενομαστε με ενα ματσο σιδερα πλαστικα και καλωδια?

    Ειμαι σιγουρος οτι υπαρχουν αρκετες "πονεμενες" ιστοριες εδω μεσα

  2. #2
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.160
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RAMMSTEIN Προβολή μηνύματος
    ......Το αποτελεσμα ειναι αυτη την στιγμη να μετραω 5 μηχανες ηδη στο γκαραζ μου ...............

    Εχεις μέλλον ακόμα...............
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  3. #3
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RAMMSTEIN Προβολή μηνύματος
    η θα εσκαγα χρονο και χρημα σε κατι αλλο?ειναι η αναγκη μας να απασχολουμαστε με κατι η οι μηχανες μας βγαζουν αυτη την πολυσυλλεκτικη διαθεση?
    Εχει νοημα εν τελη ολο αυτο η απλα κολλαει το κεφαλι μας? Απο που προκειπτει η αναγκη μας να δενομαστε με ενα ματσο σιδερα πλαστικα και καλωδια?
    Παντρεμένος;
    Life begins at 45°.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.454
    Εδω δυστυχως φιλε μου θα στη χαλασω :
    Ειμαι απο τους ανθρωπους ,που στη δικη μας περιπτωση-μηχανακια δλδ- οταν τελειωσει η "δουλεια της" και την πουλησω ,δεν τρεχει καστανο.
    Ολα αυτα ομως ειναι μεσα στη γενικοτερη σταση μου απεναντι σε οτιδηποτε δεν εχει να κανει με ανθρωπινη υπαρξη.
    Μονο με ανθρωπο μπορω να δεθω .
    Στην περιπτωση μιας μοτοσυκλετας ,οσο την εχω ,την προσεχω ,την περιποιουμαι δεν θελω να δω ουτε γρατζουνια..........αλλα.....οταν φυγει....στο καλο.

  5. #5
    Αντιδραστικό μέλος Το avatar του/της RAMMSTEIN
    Εγγραφή
    20/11/2008
    Μηνύματα
    196
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Εχεις μέλλον ακόμα...............
    Μελλον εχω, χωρο δεν εχω

  6. #6
    Αντιδραστικό μέλος Το avatar του/της RAMMSTEIN
    Εγγραφή
    20/11/2008
    Μηνύματα
    196
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Παντρεμένος;
    κουνησου απο την θεση σου

  7. #7
    Αντιδραστικό μέλος Το avatar του/της RAMMSTEIN
    Εγγραφή
    20/11/2008
    Μηνύματα
    196
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    Εδω δυστυχως φιλε μου θα στη χαλασω :
    Ειμαι απο τους ανθρωπους ,που στη δικη μας περιπτωση-μηχανακια δλδ- οταν τελειωσει η "δουλεια της" και την πουλησω ,δεν τρεχει καστανο.
    Ολα αυτα ομως ειναι μεσα στη γενικοτερη σταση μου απεναντι σε οτιδηποτε δεν εχει να κανει με ανθρωπινη υπαρξη.
    Μονο με ανθρωπο μπορω να δεθω .
    Στην περιπτωση μιας μοτοσυκλετας ,οσο την εχω ,την προσεχω ,την περιποιουμαι δεν θελω να δω ουτε γρατζουνια..........αλλα.....οταν φυγει....στο καλο.
    Δεν μου την χαλας καθολου
    το ξερω οτι οι περισοτεροι ειναι ετσι
    για τους αλλους μιλαω εγω τους λιγους τους ερωτιαρηδες

  8. #8
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.148
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RAMMSTEIN Προβολή μηνύματος
    Δεν μου την χαλας καθολου
    το ξερω οτι οι περισοτεροι ειναι ετσι
    για τους αλλους μιλαω εγω τους λιγους τους ερωτιαρηδες
    Βρείτε ένα δωμάτιο με τον Μπάκλη.....


    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της yannis24
    Εγγραφή
    21/02/2005
    Μηνύματα
    603
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    Εδω δυστυχως φιλε μου θα στη χαλασω :
    Ειμαι απο τους ανθρωπους ,που στη δικη μας περιπτωση-μηχανακια δλδ- οταν τελειωσει η "δουλεια της" και την πουλησω ,δεν τρεχει καστανο.
    Ολα αυτα ομως ειναι μεσα στη γενικοτερη σταση μου απεναντι σε οτιδηποτε δεν εχει να κανει με ανθρωπινη υπαρξη.
    Μονο με ανθρωπο μπορω να δεθω .
    Στην περιπτωση μιας μοτοσυκλετας ,οσο την εχω ,την προσεχω ,την περιποιουμαι δεν θελω να δω ουτε γρατζουνια..........αλλα.....οταν φυγει....στο καλο.
    νομιζω θα συμφωνησω......

    «Αυτούς που χόρευαν τους είπαν τρελούς εκείνοι που δεν μπορούσαν να ακούσουν την μουσική»

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Βρείτε ένα δωμάτιο με τον Μπάκλη.....


    Νέος, παίξε μπαλίτσα και άσε μας ρε στο πόνο μας.
    Φίλε Ραμστάιν τζάνκι είσαι κυκλοφορεί το είδος μην ανησυχείς, εδώ έχουμε μαζέψει 15 και δεν μας φτάνουν.
    Άσε που παίζει μπάλα και κόρη γυναίκα και πεθερά, ευτυχώς με αυτή τη σειρά...

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Ναι ο "έρωτας" σταματάει όταν γίνεται γάμος και κάθε χρόνο πληρώνεις μαζεμένα σήματα και ασφάλειες. Θες να τις κρατήσεις; Δίνεις πινακίδες και τις κρατάς. Το θέμα είναι όμως ότι τις φτιάχνεις για να περπατήσουν και όχι να τις κρεμάσεις σε κάποιο γκαράζ. Γι αυτό και τις δίνεις σε κάποιον άλλο να τις χαρεί ,να τις προσέξει. Εκεί καταλήγει ΕΥΤΥΧΩΣ.Πάντα η διαδρομή μετράει ακόμα κι αν το αποτέλεσμα το χαρεί κάποιος άλλος.
    Απο κει και πέρα ανάλογα τις γνώσεις ,τον χρόνο τον εξοπλισμό και κυρίως την οικονομική δυνατότητα που έχει ο καθένας μπορεί να αναλάβει όσα προτζεκτ μπορεί ή να βάλει στο γκαράζ του όσες μηχανές χωράνε. Δημιουργική ενασχόληση λέγεται ή ένα πολύ ακριβό χόμπυ.
    Ερωτας με σίδερα και καλώδια όσο κι αν στοιχίζουν ,δεν υπάρχει ,παρά μόνο με τους δικούς μας ανθρώπους.

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.741
    Το αλουμίνιο γιατί το σνομπάρετε;
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  13. #13
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Είναι καρκινογόνο.
    Life begins at 45°.

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Το αλουμίνιο γιατί το σνομπάρετε;
    Πολύ καλή ερώτηξη..

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Τα πιο πολλα μηχανακια που ειχα στη κατοχη μου συγχρονως ηταν 3.Οταν ερωτηθηκα γιατι μια λεξη μου ηρθε.......ΑΛΗΤΕΙΑ
    καθε μερα ...νεα μερα.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ
    από sakismip στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 21/01/2008, 01:35
  2. Σοβαρή απορία, για κράνη...πήρα ενα ΜΧ Uvex χθές και...
    από Gandalf dr685sm στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2006, 14:35
  3. Ερώτηση για πλαστικά και βαψίματα
    από Julius στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 06/09/2005, 21:22
  4. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 02/09/2005, 20:09
  5. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2004, 16:06

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF