Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 33

Θέμα: πρόστιμο για θόρυβο με οργανο μετρισης db το αυτι

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.440
    Ρε γαμωτο μου......(οτι γραφω ,δεν το γραφω για το παιδι που ανοιξε το θεμα) γιατι δεν δεχομαστε πεντε πραγματακια,που θα μας κανουν καλυτερους ανθρωπους;
    Με επιασαν να κανω μια παρανομια και μου πηρανε το διπλωμα; ΔΕΝ οδηγω μεχρι να το ξαναπαρω πισω.
    Με πιασανε χωρις το "τσιμπουκόφωνο" ; σιγουρα κανω παραπανω θορυβο απο οτι επιτρεπεται ,οποτε θα την φαω την κληση και ας μη με μετρησει ο τσοσμπα με το οργανο.
    Δεν φοραω κρανος και με σταματησαν...Παναια βοηθα.

  2. #17
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2017
    Μηνύματα
    22
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    Ρε γαμωτο μου......(οτι γραφω ,δεν το γραφω για το παιδι που ανοιξε το θεμα) γιατι δεν δεχομαστε πεντε πραγματακια,που θα μας κανουν καλυτερους ανθρωπους;
    Με επιασαν να κανω μια παρανομια και μου πηρανε το διπλωμα; ΔΕΝ οδηγω μεχρι να το ξαναπαρω πισω.
    Με πιασανε χωρις το "τσιμπουκόφωνο" ; σιγουρα κανω παραπανω θορυβο απο οτι επιτρεπεται ,οποτε θα την φαω την κληση και ας μη με μετρησει ο τσοσμπα με το οργανο.
    Δεν φοραω κρανος και με σταματησαν...Παναια βοηθα.
    Γιατί πολύ απλά είμαστε ανεύθυνοι , και λαμογιο και θέλουμε οι νόμοι να υσχιουνε για τους "άλλους" το γιατί ? Ανάγεται στην γενικότερη κουλτούρα μας .

  3. #18
    και βεβαια βαση νομου η μετρηση πρεπει να γινετε με ντεσιμπελομετρο...αλλα στο αρχικο ποστ διαβαζουμε για σιγατσηρα , μαμα εξατμιση , περασμενο ΚΤΕΟ κλπ κλπ.

    Βαση λογικης ο φιλος μας περασε ΚΤΕΟ με την μαμα εξατμιση και μετα εβαλε μια αφτερμαρκετ με ενδεχομενος περισσοτερο θορυβο...α ναι και χωρις χαρτια μαζι του...

    αντιλαμβανεστε οτι αν το οργανο ηθελε να το παιξει καουμποης θα μπορουσε να τον τρεξει περισσοτερο...να πας να τον βγαλεις μαλακα , με αλλαγη εξατμισης σε μαμα για να περασεις ΚΤΕΟ και μετα να ξαναβαλεις την ελευθερας , σιγουρα δεν θα βγει σε καλο στον επομενο ελεγχο...ποσο μαλλον οταν κυκλοφορεις εδω και κανα 6μηνο με ενα αλλο οχημα τελειως παρανομο στο οδικο δικτυο...αναφερομαι στο nsr για το οποιο μολις διαβασα...

    εδω ο καθενας λεει την γνωμη του αλλα ο νομος ειναι νομος... πριν κρινεις τι εκανε λαθος ο νομοθετης , ψαξε στον εαυτο σου τι δικαιωμα του εδωσες για να σε τιμωρισει...

  4. #19
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.495
    Κάποτε παλιά στην Πάτρα με είχε γράψει ένας ζητάς (δεν υπήρχαν Δίας τότε) γιατί είχα μια σεμπριγκ στο παπί. Όταν του είπα ότι πως με γράφεις χωρίς ντεσιμπελομετρο μου έδειξε την κλίση όπου έγραφε "δεν φέρει σιγαστήρα" και μου είπε ότι για αυτήν την κλίση δεν χρειάζεται κάποια μέτρηση, το τίμημα ήταν πολύ μικρό τόσο που δεν ενόχλησε την φοιτητική μου τσέπη.
    Στην συνέχεια με ενημέρωσε ότι άμα θέλει με πάει ως την τροχαία, μου κάνει μια μέτρηση και μου δίνει μια κλίση 10πλασιας αξίας.
    Τον ευχαρίστησα και συνέχισα την βόλτα μου μετά της ωραίας κορασιδας στην θέση του συνοδηγού.

    Πια δεν ξέρω τι ισχύει.... Ψάξου.
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  5. #20
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από S705 Προβολή μηνύματος
    Κάποτε παλιά στην Πάτρα με είχε γράψει ένας ζητάς (δεν υπήρχαν Δίας τότε) γιατί είχα μια σεμπριγκ στο παπί. Όταν του είπα ότι πως με γράφεις χωρίς ντεσιμπελομετρο μου έδειξε την κλίση όπου έγραφε "δεν φέρει σιγαστήρα" και μου είπε ότι για αυτήν την κλίση δεν χρειάζεται κάποια μέτρηση, το τίμημα ήταν πολύ μικρό τόσο που δεν ενόχλησε την φοιτητική μου τσέπη.
    Στην συνέχεια με ενημέρωσε ότι άμα θέλει με πάει ως την τροχαία, μου κάνει μια μέτρηση και μου δίνει μια κλίση 10πλασιας αξίας.
    Τον ευχαρίστησα και συνέχισα την βόλτα μου μετά της ωραίας κορασιδας στην θέση του συνοδηγού.

    Πια δεν ξέρω τι ισχύει.... Ψάξου.
    κάποτε στην Πάτρα ....... ίδιο με το δικό σου μέχρι που μου είπε να πάμε μαζί τροχαία κι εγώ είπα ναι. Αυτός άρχισε το θα φας μεγάλο πρόστιμο κλπ κλπ, εγώ έλεγα δεν πειράζει, αν είμαι παραβάτης να πληρώσω. Τελικά με άφησε κι έφυγα γιατί η τροχαία απλά δεν είχε όργανο μέτρησης στάθμης θορύβου.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  6. #21
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    κάποτε στην Πάτρα ....... ίδιο με το δικό σου μέχρι που μου είπε να πάμε μαζί τροχαία κι εγώ είπα ναι. Αυτός άρχισε το θα φας μεγάλο πρόστιμο κλπ κλπ, εγώ έλεγα δεν πειράζει, αν είμαι παραβάτης να πληρώσω. Τελικά με άφησε κι έφυγα γιατί η τροχαία απλά δεν είχε όργανο μέτρησης στάθμης θορύβου.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  7. #22
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2017
    Μηνύματα
    22

    ....

    Για να μην δίνουμε και λάθος εικόνα στους πιτσιρικάδες που μπορεί να διαβάζουν το πιθανότερο εάν. ΠΑΣ κόντρα τους μπλε ......ειναι να την πιείς διπλά!!!! ηρεμία Ευγενία και κοιτάμε να μην παρανομουμε!!

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.396
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από S705 Προβολή μηνύματος
    Κάποτε παλιά στην Πάτρα με είχε γράψει ένας ζητάς (δεν υπήρχαν Δίας τότε) γιατί είχα μια σεμπριγκ στο παπί. Όταν του είπα ότι πως με γράφεις χωρίς ντεσιμπελομετρο μου έδειξε την κλίση όπου έγραφε "δεν φέρει σιγαστήρα" και μου είπε ότι για αυτήν την κλίση δεν χρειάζεται κάποια μέτρηση, το τίμημα ήταν πολύ μικρό τόσο που δεν ενόχλησε την φοιτητική μου τσέπη.
    Στην συνέχεια με ενημέρωσε ότι άμα θέλει με πάει ως την τροχαία, μου κάνει μια μέτρηση και μου δίνει μια κλίση 10πλασιας αξίας.
    Τον ευχαρίστησα και συνέχισα την βόλτα μου μετά της ωραίας κορασιδας στην θέση του συνοδηγού.

    Πια δεν ξέρω τι ισχύει.... Ψάξου.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    κάποτε στην Πάτρα ....... ίδιο με το δικό σου μέχρι που μου είπε να πάμε μαζί τροχαία κι εγώ είπα ναι. Αυτός άρχισε το θα φας μεγάλο πρόστιμο κλπ κλπ, εγώ έλεγα δεν πειράζει, αν είμαι παραβάτης να πληρώσω. Τελικά με άφησε κι έφυγα γιατί η τροχαία απλά δεν είχε όργανο μέτρησης στάθμης θορύβου.
    Καποτε στα Χανια c-50 με ντεβιλ. Ζητας με σταματησε (δεν υπηρχαν Διας τοτε) με εγραψε για θορυβο. η κληση εγραφε "δεν φερει σιγαστηρα" (ακομα το θυμαμαι). πολυ μικρο κοστος κλησης.


    Για την ιστορια. Ειχα βγαλει την ταπα
    Γιαννης

  9. #24
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.495
    Και για να μην λέμε ιστορίες πως θα μάθουμε τι ισχύει σήμερα?

    Όχι τίποτα άλλο αλλά κυκλοφορώ το strada με τις leovince ταπομενες βέβαιος βέβαιος αλλά να είναι λίγο πριονισμενες στο βαθος
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  10. #25
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Τελικα αυος που ανοιξε το θεμα...απλα εξαφανιστηκε!
    Οποτε καλα σου εκαναν !!

  11. #26
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DRAKONET Προβολή μηνύματος
    Τελικα αυος που ανοιξε το θεμα...απλα εξαφανιστηκε!
    Οποτε καλα σου εκαναν !!
    Δεν εξαφανίστηκε, ψάχνει εξάτμιση για το παπί και που να βγάζει βόλτα το NSR χωρίς να δίνει στόχο
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.803
    Πάντως εντελώς πληροφοριακά , η κλίση για έλλειψη σιγαστήρα δεν έχει σχέση με μέτρηση θορύβου αλλά
    με τροποποίηση της εξάτμισης, αφαίρεση του εσωτερικού σιγαστήρα ή οτιδήποτε φανταστεί το όργανο ότι έκανες.
    Έτσι μετά από οπτικό έλεγχο και ανάλογα με την διάθεση της στιγμής την τρως την κλίση ακόμα και για μαμά εξάτμιση ή νόμιμη aftermarket.

  13. #28
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.589
    τελικα 105 ευρω. δεν σβήνεται και ας τους πηγα χαρτι απο κτεο με μετριση στα 91db στις 3750rpm.

    σιγαστηρα δεν εχω πειραξει ποτε αλλα δεν ξερω και αν εχει η εξατμιση που φοραω. (protec)

  14. #29
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Πάντως εντελώς πληροφοριακά , η κλίση για έλλειψη σιγαστήρα δεν έχει σχέση με μέτρηση θορύβου αλλά
    με τροποποίηση της εξάτμισης, αφαίρεση του εσωτερικού σιγαστήρα ή οτιδήποτε φανταστεί το όργανο ότι έκανες.
    Έτσι μετά από οπτικό έλεγχο και ανάλογα με την διάθεση της στιγμής την τρως την κλίση ακόμα και για μαμά εξάτμιση ή νόμιμη aftermarket.
    Δεν παιζει.....

    Η κληση αφορα θορυβο....!! Ειτε λειπει ο σιγαστηρας ειτε ειναι τρυπια...! Εκτος εαν την υπογραψεις ( οποτε παραδεχεσε την παραβαση σου...!)

    Κατα τα αλλα .....

    Μονο με το μηχανολογο του υπουργειου οπου ειναι οι μονοι "επισημα" με τεχνικες γνωσεις και

    Μονο με ντεσιμπελομετρο μπορει να δοθει κληση.....

    Αλλα στην περιπτωση που το απαιτησεις ( και δεν υπογραψεις την κληση ...) το μηχανακι δεσμευεται επιτοπου για να μεταφερθει για μετρηση οποτε και οταν ...


    Το ιδιο ισχυει και για ρυπανση....!!!



  15. #30
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostaskk Προβολή μηνύματος
    τελικα 105 ευρω. δεν σβήνεται και ας τους πηγα χαρτι απο κτεο με μετριση στα 91db στις 3750rpm.

    σιγαστηρα δεν εχω πειραξει ποτε αλλα δεν ξερω και αν εχει η εξατμιση που φοραω. (protec)
    Αρα δεν ειναι μαμα.....και πιθανον θα λειπει το εσωτερικο

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 11/07/2005, 11:07
  2. Πειτε Κανενα Site Για Fotos Με Ζ750
    από giannisman στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2004, 11:40
  3. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 01/10/2004, 11:07
  4. Μια Φωτο Για Εσασ Με Αγαπη
    από Dodok edessa στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2004, 08:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF