Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 24 από 24

Θέμα: Πρώτη μηχανή και έρευνα αγοράς

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/05/2017
    Μηνύματα
    126
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Δύο φορές τον χρόνο. Φόρτωμα και νησί. Που σημαίνει ανύπαρκτο ταξίδι με μοτοσικλέτα. Το δικάβαλο λύνεται με μια σέλα. Και 2 χερούλια, αν νιώθει πολύ λαρτζ.
    Χαχαχαχα συμφωνω ξεχασες και τα 2 καντηλια ομως

  2. #17
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Andreasnemea Προβολή μηνύματος
    Χαχαχαχα συμφωνω ξεχασες και τα 2 καντηλια ομως
    ΜΤ και καντήλι πάνε πάντα μαζί.
    Life begins at 45°.

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.461
    ποσα κιλα ειναι η γυναικα σου? γιατι η δικια μου 55κιλα και με εβριζε μια βδομαδα που την ανεβασα για 5 χλμ στο ΜΤ07 ενος φιλου. η σελα ειναι μια always ulta long δεν πας πουθενα δικαβαλο. καντε ενα τεστ ride γιατι καλη η μοτο αλλα αμα ειναι να τρως πρήξιμο για 10 χρονια σε καθε "ταξιδακι" αστα να πανε. εκτος αν το παρεις για μονοκαβαλα.

  4. #19
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    εκτος αν το παρεις για μονοκαβαλα.
    Το καλύτερο είναι αυτό. Χώρισε και πάρ'το για μονοκάβαλα. Με ένα σμπάρο...
    Life begins at 45°.

  5. #20
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Andreasnemea Προβολή μηνύματος
    Νομιζω οτι αυτο που λες δεν εχει να κανει με τις αναγκες του καθενος + οτι μου ακουγετε και καπως εγωιστικο οταν οι βολτες σου περιλαμβανουν συντροφο μαζι σου οπως ειπε ο φιλος ποιο πανω..
    GS ή Σκουτερ τότε.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/05/2017
    Μηνύματα
    126
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Το καλύτερο είναι αυτό. Χώρισε και πάρ'το για μονοκάβαλα. Με ένα σμπάρο...
    Τα καντηλια ξανα τα ξεχασες

  7. #22
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/07/2018
    Μηνύματα
    3
    Τον περισσότερο χρόνο θα την οδηγώ μόνος αλλά ..αν είναι να έχω μουρμούρα κάθε φορά, αγοράζω την σέλα χθες. Φίλε SONone και η δικιά μου στα ιδια κιλά είναι.

  8. #23
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Andreasnemea Προβολή μηνύματος
    Οπως τα βλεπω μου φενετε οτι τα
    CB650F, SV650, θα ειναι ποιο ανετα στο 2καβαλο για την γυναικα το MT07 θα επερνα για εμενα αλλα νομιζω οτι ο πισω περνα ασχημα σε σχεση με τα αλλα 2 και αν δεν περνα ομορφα σηνεπιβατης σου δεν θα περνας και εσυ καλα..
    Επαυξάνω στο παραπάνω. Επειδή έχω MT-07 και έχω κάνει μερικά ταξίδια και κάποια με γυναίκα, με τις εργοστασιακές σέλες, θα έλεγα ότι για το συνεπιβάτη είναι μεγάλη ταλαιπωρία. Άκουσα απίστευτη γκρίνια σε ημερήσιο ταξίδι 300 χιλιομέτρων και καταλαβαίνω ότι είχε το δίκιο της. Ακόμα κι εγώ που έχω τον ενθουσιασμό της οδήγησης και πολύ πιο άνετη σέλα σε σχέση με το συνεπιβάτη, βλέπω ότι δεν κάνει για ταξίδια.

    Ο κινητήρας μπορεί με το παραπάνω να βγάλει πολλά και γρήγορα χιλιόμετρα, αλλά η θέση οδήγησης έχει σχεδιαστεί για διαδρομές περί τη μία ώρα και με διψήφια νούμερα στο κοντέρ. Μόνος, έχω βγάλει και 250 χιλιόμετρα σερί (πάνω 500 μέσα σε μία ημέρα), αλλά κατέληξα πιασμένος και να τεντώνω τα πόδια όπου μπορούσα για να γλιτώσω τις κράμπες.

    Παρόλα αυτά, συμφωνώ με το συμφορουμίτη που είπε ότι οι επιλογές μας σε όχημα (είτε μοτοσυκλέτα, είτε αμάξι) πρέπει να κρίνονται από το 95% της χρήσης που θα κάνει και όχι να σκεφτόμαστε τις λίγες ώρες το χρόνο που θα χρησιμοποιηθεί κάπου αλλού και να επιλέγουμε με βάση αυτές. Διαφορετικά όλοι θα αγοράζαμε πουλμανάκια για χωράνε όλοι οι φίλοι μας και μοτοσυκλέτες on-off touring 1200cc μην τυχόν και πάμε ταξίδι και βρούμε πουθενά χώμα.

    Το MT-07 είναι πολύ καλό για αστικές μετακινήσεις και ονειρεμένο σε επαρχιακά στροφιλίκια, ειδικά μονοκάβαλο. Αν θέλεις όμως να κινείσαι σε αυτοκινητόδρομο με 130 km/h, καθώς και με το έτερον ήμισυ να απολαμβάνει εξίσου της διαδρομή, χρειάζεσαι κάτι άλλο. Για παράδειγμα το Suzuki V-Strom 650, το οποίο κάνει και για την πόλη και σε δικάβαλο ταξίδι είναι ιδανικό.

    Πολλή προσοχή στο δικάβαλο, εξαιτίας της απειρίας σου. Θα πρότεινα να κάνεις πολλά χιλιόμετρα μόνος σε διάφορες συνθήκες, πριν πάρεις την ευθύνη της ασφάλειας του συνεπιβάτη. Ξέρω ότι είναι πειρασμός να πας βόλτα με συνεπιβάτη, αλλά προσπάθησε να το αναβάλλεις όσο μπορείς. Σίγουρα φρόντισε να δώσεις πολλά χρήματα για πλήρη εξοπλισμό ασφαλείας και για τους δύο σας, όχι να τα δώσεις όλα στη μοτοσυκλέτα.

    Καλώς ήρθες στον όμορφο κόσμο της μοτοσυκλέτας.
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 15/07/2018 στις 17:13.

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    ....και με εβριζε μια βδομαδα που την ανεβασα για 5 χλμ στο ΜΤ07 ενος φιλου....

    Σου εδωσε ο πλιτσερ το μεκανακι του;

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Πρώτη μηχανή : Aνάμεσα σε cbr 125, και άλλα αυτής της κατηγορίας
    από christos8989 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 01/11/2017, 23:00
  2. Πρώτη μηχανή και η συνέχεια της;
    από lostrakias στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2017, 14:44
  3. Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 05/09/2007, 14:51
  4. Ο παππούς, η μηχανή και ο κοπρίτης
    από Ora_Nihil στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 02/06/2004, 13:37

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF