Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 34

Θέμα: Ducati Diavel 2019

  1. #16
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    257
    πιο πολυ μου κανει καποιος με ενα 300αρι MP3

  2. #17
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.078
    MP3 ;! μουσικόνεται θα ξέρει!

  3. #18
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.481
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    MP3 ;! μουσικόνεται θα ξέρει!
    Μιλάς με γέροντες, γρίφε.

    Για όποιον δεν κατάλαβε:
    https://www.youtube.com/watch?v=RFdOBZTEakw
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.369
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinigami Ryuk Προβολή μηνύματος
    Ειμαι ο μονος που πιστευει οτι το αγοραστικο κοινο της συγκεκριμενης μοτοσυκλετας(?) συνηθως πασχει απο μικροφαλλια?
    Ηρεμα ρωταω.
    άδικο....

  5. #20
    Μέλος
    Εγγραφή
    13/08/2020
    Μηνύματα
    42
    Την είδα σήμερα στην αντιπροσωπία της ducati-suzuki στην Θεσσαλονίκη είναι πραγματικά θηρίο πάρα πολύ όμορφη. Αλλά νομίζω πως το αγοραστικό της κοινό είναι για πολύ λίγους!

  6. #21
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204
    Δηλαδή η σχεδίαση αυτής της μοτοσυκλέτας και εν τέλει η αγορά που απευθύνεται έχει ως γνώμονα τη καλύτερη συγκέντρωση των μαζών; να το κάνει τι; να βελτιώσει την ευελιξία και σταθερότητα;

    Τι να το κάνεις όταν έχεις αυτή τη θέση οδήγησης και αυτήν την απόσταση απο το τιμόνι;

    προσωπικά πιστεύω οτι οι λόγοι που επέλεξαν αυτή τη διάταξη στο αμορτισέρ είναι για να "πιάσουν" όσο μπορούν περισσότερο τους αισθητικούς και σχεδιαστικούς στόχους που είχαν θέσει και στη πορεία βγάλανε και ένα στόρι για να ενισχύσουν περαιτέρω το ιματζ και όχι το ανάποδο.

  7. #22
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή η σχεδίαση αυτής της μοτοσυκλέτας και εν τέλει η αγορά που απευθύνεται έχει ως γνώμονα τη καλύτερη συγκέντρωση των μαζών; να το κάνει τι; να βελτιώσει την ευελιξία και σταθερότητα;

    Τι να το κάνεις όταν έχεις αυτή τη θέση οδήγησης και αυτήν την απόσταση απο το τιμόνι;

    προσωπικά πιστεύω οτι οι λόγοι που επέλεξαν αυτή τη διάταξη στο αμορτισέρ είναι για να "πιάσουν" όσο μπορούν περισσότερο τους αισθητικούς και σχεδιαστικούς στόχους που είχαν θέσει και στη πορεία βγάλανε και ένα στόρι για να ενισχύσουν περαιτέρω το ιματζ και όχι το ανάποδο.
    Μα γιατί δεν ενδιαφέρονται για τη συγκέντρωση των μαζών και την πιο ορθή λειτουργία του αμορτισέρ και στο Panigale V4?
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή η σχεδίαση αυτής της μοτοσυκλέτας και εν τέλει η αγορά που απευθύνεται έχει ως γνώμονα τη καλύτερη συγκέντρωση των μαζών; να το κάνει τι; να βελτιώσει την ευελιξία και σταθερότητα;

    Τι να το κάνεις όταν έχεις αυτή τη θέση οδήγησης και αυτήν την απόσταση απο το τιμόνι;

    προσωπικά πιστεύω οτι οι λόγοι που επέλεξαν αυτή τη διάταξη στο αμορτισέρ είναι για να "πιάσουν" όσο μπορούν περισσότερο τους αισθητικούς και σχεδιαστικούς στόχους που είχαν θέσει και στη πορεία βγάλανε και ένα στόρι για να ενισχύσουν περαιτέρω το ιματζ και όχι το ανάποδο.
    Αισθητικοι λογοι...παρτε και ενα στορι....Νομιζω αρκετα απλοποικη σκεψη που δεν απευθυνεται ουτε στην ohlins ουτε σε μηχανακι με τετοια οδικη συμπεριφορα.Δεν περιγραφονται ολα με την φαντασια .Χρειαζεται και η εμπειρια ..

    https://www.moto.gr/forums/showthrea...ducati+xdiavel
    κουκουρουκουκου

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της contes di Zante
    Εγγραφή
    01/11/2007
    Μηνύματα
    299
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinigami Ryuk Προβολή μηνύματος
    Ειμαι ο μονος που πιστευει οτι το αγοραστικο κοινο της συγκεκριμενης μοτοσυκλετας(?) συνηθως πασχει απο μικροφαλλια?
    Ηρεμα ρωταω.
    τι μηχανή είπαμε ότι έχεις?....απλά ρωτάω
    διονύσης K / έλα να πάμε στο νησί...το (multi)strada μου εγώ και 'σύ

  10. #25
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinigami Ryuk Προβολή μηνύματος
    Ειμαι ο μονος που πιστευει οτι το αγοραστικο κοινο της συγκεκριμενης μοτοσυκλετας(?) συνηθως πασχει απο μικροφαλλια?
    Ηρεμα ρωταω.
    Τι σε νοιαζει? Ετσι κι αλλιως την πλατη τους θα βλεπουμε...
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  11. #26
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    257
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinigami Ryuk Προβολή μηνύματος
    Ειμαι ο μονος που πιστευει οτι το αγοραστικο κοινο της συγκεκριμενης μοτοσυκλετας(?) συνηθως πασχει απο μικροφαλλια?
    Ηρεμα ρωταω.
    Αυτος ειναι ο δικος μου(προβοκατορικος?ερειστικος?τρολιστικος?)τροπος για να πω οτι η Diavel μου μοιαζει για ενα μηχανακι που δεν στριβει σε κανονικο δρομο(ωσαν ss),δεν στριβει σε κλειστα στροφιλικια(ωσαν sm),δεν παει μεγαλα ανετα ταξιδια (ωσαν onoff) οπου για εμενα αυτα τα 3 ειναι τα ευχαριστοτερα πραγματα σε μια μοτοσυκλετα και οι λογοι για να καβαλαει καποιος.
    Εχοντας λοιπον αυτα στο μυαλο πιστευω οτι το αγοραστικο κοινο της Diavel ειναι ειτε τυποι που αντλουν ευχαριστηση με το να το τελικιαζουν και να το ξεσκιζουν στα μπαντιλικια(οπως την βρισκει κανεις)
    ειτε νόθα του μαντ μαξ(οπως προελεχθει) που δινουν ενα σκασμο λεφτα για να το παρκαρουν μια κυριακη μπροστα απο την καφετερια μπας και ζευγαρωσουν.Εξ ου και η μικροφαλλια.
    Βεβαια μπορει και να κανω και λαθος.Δεν ειμαι ψυχολογος και αυτη η ελλειψη αυτοπεποιθησης κατα το ζευγαρωμα μπορει να οφειλεται σε αλλους λογους

    @conte Αυτην την εποχη κινουμαι με ενα δανεικο opel corsa 1.4 sport μοντελο 2006

    Παντως μην βαρατε,δεν φταιω εγω, το μυαλο μου φταιει για ολα
    Τελευταία τροποποίηση από Shinigami Ryuk; 12/11/2020 στις 20:15.

  12. #27
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.010
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinigami Ryuk Προβολή μηνύματος
    Αυτος ειναι ο δικος μου(προβοκατορικος?ερειστικος?τρολιστικος?)τροπος για να πω οτι η Diavel μου μοιαζει για ενα μηχανακι που δεν στριβει σε κανονικο δρομο(ωσαν ss),δεν στριβει σε κλειστα στροφιλικια(ωσαν sm),δεν παει μεγαλα ανετα ταξιδια (ωσαν onoff) οπου για εμενα αυτα τα 3 ειναι τα ευχαριστοτερα πραγματα σε μια μοτοσυκλετα και οι λογοι για να καβαλαει καποιος.
    Εχοντας λοιπον αυτα στο μυαλο πιστευω οτι το αγοραστικο κοινο της Diavel ειναι ειτε τυποι που αντλουν ευχαριστηση με το να το τελικιαζουν και να το ξεσκιζουν στα μπαντιλικια(οπως την βρισκει κανεις)
    ειτε νόθα του μαντ μαξ(οπως προελεχθει) που δινουν ενα σκασμο λεφτα για να το παρκαρουν μια κυριακη μπροστα απο την καφετερια μπας και ζευγαρωσουν.Εξ ου και η μικροφαλλια.
    Βεβαια μπορει και να κανω και λαθος.Δεν ειμαι ψυχολογος και αυτη η ελλειψη αυτοπεποιθησης κατα το ζευγαρωμα μπορει να οφειλεται σε αλλους λογους

    @conte Αυτην την εποχη κινουμαι με ενα δανεικο opel corsa 1.4 sport μοντελο 2006

    Παντως μην βαρατε,δεν φταιω εγω, το μυαλο μου φταιει για ολα

    https://www.youtube.com/watch?v=B0E9ws4NnkA
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246

  14. #29
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.078
    Φοβερή άσκηση στο σχεδιασμό,, έχει να διδάξει πολλά όσον αφορά την απόλαυση της οδήγησης.

  15. #30
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.131
    Διακρίνω μία τάση,σε όλες τις σύγχρονες μοτοσυκλέτες,να κόβουν όγκους εκατέρωθεν της μηχανής?
    Ξεκίνησε πριν μερικά χρόνια με τα κοψονούρικα/κοψοκώλικα πίσω και συνεχίζεται με κοψομούρικα μπροστά,πολύ πλακουτσό φανάρι.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ducati Diavel 2014
    από Billymuse στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 87
    Τελευταίο μήνυμα: 14/03/2014, 13:18
  2. Ανάκληση μοτοσικλετών Ducati Diavel MY2012 & MY2013
    από McGyver στο forum Ανακλήσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 19/10/2012, 15:10
  3. Ανάκληση Ducati Diavel MY2011
    από McGyver στο forum Ανακλήσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2011, 10:31
  4. ducati diavel
    από gixxerpap στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 92
    Τελευταίο μήνυμα: 26/07/2011, 21:42

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF