Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 53

Θέμα: Αγορα οικονομικου μεταφορικου

  1. #16
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από masterone Προβολή μηνύματος
    Για το daytona monster 125 σε καινουριο τι γνωμη εχετε? Καθως και αν ξέρετε στην αγορα καινουριου απο νησι αλλάζει η τιμή πώλησης? Παρατηρησα οτι εχει πολυ κοντο σασμαν με αποτελεσμα να δουλευει σε πολυ υψηλες στροφες αυτο με μια αλλαγη του μπροστινου γραναζιου(που δεν ξερω τι νουμερο ειναι) μπορει να αλλαξει?

    Υ.γ Εχω βρει και ενα daelim roadwin στα 1300 συζητησιμη ενος χρονου που διαβασα οτι ειναι πολυ καλο μηχανακι
    Στα 1300 πανε πάρε ένα CBF250 2005+ και θα εισαι άρχοντας.Παίζει να σε καλύπτει και το δίπλωμα που έχεις ήδη.Δεν θυμαμαι Kw....

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Το δίπλωμα δεν με καλυβει σιγουρα πρέπει να βγαλω καινουριο διοτι το εβγαλα το 2013 και ειναι μεχρι 125 κυβικα και 11kw νομιζω

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Ένας φίλος που έχει το cbf125 πρόσφατα του έβγαλε τρόμπα βενζίνης. Αλαχθηκε με after market στα 60€. Η θέση της είναι προβληματική γιατί δεν είναι μέσα στο ρεζερβουάρ αλλά εξωτερικά πίσω από τον κύλινδρο κ τρώει συνέχεια ζεστή ειδικά στην πόλη. Σκεφτόμαστε πατέντα να την μόνωσουμε εξωτερικά με πετροβαμβακα με φύλλα αλουμινίου (εύκολο) ή με κάποια λαμαρινιτσα εν είδη thermo shield (δύσκολο αλλά κ πιο ασφαλές)

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Πραγματικά το μόνο που κάνει η τρόμπα είναι να χάνει δύναμη το μηχανάκι και να κάνει αυτό το kangaroo hopping που λένε στο χωριό μου, αν το σβήσεις για 5 λεπτά λύνεται το πρόβλημα. Να σημειωθεί ότι μου συνέβη 2 φορές σε 2.5 χρόνια και 25κ χλμ,την μία φορά μετά από 150χλμ με 40+ βαθμούς.

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Απλα σκεφτομαι οτι ειναι ισως καλυτερα να παω σε ενα καινούργιο μηχανακι με εγγυηση και εφοσον δεν θελω τοσο πολυ παπι αλλα κάτι ποιο μεγαλο νομιζω το monster 125 ειναι καλη λυση γτ εχει και εγγύηση για 2 χρονια και επίσης σκέφτομαι οτι αν πχ μου βγαλει το honda cbf 125 τπτ ζημιες σε πηνια τρομπα χρειαστει και τπτ λαστιχα θα μ στοιχισει κοντα στο εναμιση χιλιαρικο ενω με 300 ευρω παραπάνω παίρνω καινουριο. Πειτε μου αν σκεφτομαι κατι λάθος

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Ο μόνος λόγος που θα έπαιρνα καινούργιο 125 είναι η εγγύηση οπότε σωστά το σκέφτεσαι. Απλά άπαξ και λήξει η εγγύηση μένεις με ένα μηχανάκι κινέζικο,το οποίο αν θέλεις να το μεταπουλησεις θα χάσεις τα μισά λεφτά που έδωσες, μέσα σε 2 χρόνια. Εγώ χοντακιας, δεν είμαι, κολλημένος με τις μάρκες δεν είμαι, αλλά θα έπαιρνα επώνυμο 125.
    Λίγο πιο συγκεκριμένα, και το monster θα χρειαστεί λάστιχα, σου είπα πόσο κοστίζουν οι 2 κλασσικές ζημιές του cbf, μαξ 150 ευρώ και οι 2 αν ψαχτείς λίγο.
    Η φάση είναι ότι στην προσπάθεια σου να κάνεις την καλύτερη επιλογή αναλώνεσαι από δω κι από κει. Ζύγισέ τα λίγο στο μυαλό σου, εφόσον ξέρεις τις μεταβλητές των 2 αγορών και πάρε την σωστότερη κατά την άποψή σου απόφαση. Πολλές γνώμες για τα κινέζικα μηχανάκια δεν θα πάρεις, γιατί δεν έχουν κυκλοφορήσει τόσο, οπότε δεν έχουν ενεργές κοινότητες.

  7. #22
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Άλλη πολύ καλή επίλογή είναι το Yamaha ΥΒR 125/250

  8. #23
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/08/2015
    Μηνύματα
    1.093
    ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΟτζαμ Λήμνος και κανένας δε προτείνει εντουρακι; πάρε παιδί μου ένα Daytona leopard 125 να χαρείς τόσους χωματόδρομους εκεί πέρα. Αλλιώς πάρε μεταχειρισμένο klx250 το πολυ δεκαετίας. Πραγματικά ευχάριστο μηχανάκι στο χώμα και κάνει και τα πάντα στο δρόμο. 5

  9. #24
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από duke200 Προβολή μηνύματος
    ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΟτζαμ Λήμνος και κανένας δε προτείνει εντουρακι; πάρε παιδί μου ένα Daytona leopard 125 να χαρείς τόσους χωματόδρομους εκεί πέρα. Αλλιώς πάρε μεταχειρισμένο klx250 το πολυ δεκαετίας. Πραγματικά ευχάριστο μηχανάκι στο χώμα και κάνει και τα πάντα στο δρόμο. 5
    Το συγκεκριμενο δεν μου αρεσει εμφανισιακα αλλα αν ηταν να παω σε κατι αλλο εκτος του monster 125 αυτο θα ηταν το daytona remix 125 που ειναι super motard αλλα ξεφευγει σε τιμη οποτε τρωει ακυρο

  10. #25
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/08/2015
    Μηνύματα
    1.093
    Κανε ένα τεστ ride και θα με θυμηθείς...

  11. #26
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    H DAYTONA εχει και το REMIX 125 το οποιο ειναι ομρφο...αλλα και αξιοπιστο....κατω αχαια-καλογρια 2 χρονια δρομολογια και χωμα μεσα..και αμμο....και ασφαλτο....συντηρηση τα βασικα και και 42.000 χλμ αγοραστηκε μεταχειρισμενο το εχει συγγενης που ειναι αγροτης και περυσι το ειχα 10 μερες για να πηγαινω για μπανιο δικαβαλο απλα το ευχαριστηθηκα.

  12. #27
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Παιδια επανερχομαι στο θεμα γιατι ειχα καταληξει στο daytona monster 125 και για κακη μου τυχη δεν υπαρχει πουθενά διαθεσιμο μεχρι τέλη Οκτώβρη. Εχω βρει ενα ybr 125 εδω στην λημνο ποια η γνώμη σας για αυτο το μηχανακι? Ειναι με καρμπυρατέρ το συγκεκριμένο π εχω βρει.

  13. #28
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/05/2017
    Μηνύματα
    126
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από masterone Προβολή μηνύματος
    Παιδια επανερχομαι στο θεμα γιατι ειχα καταληξει στο daytona monster 125 και για κακη μου τυχη δεν υπαρχει πουθενά διαθεσιμο μεχρι τέλη Οκτώβρη. Εχω βρει ενα ybr 125 εδω στην λημνο ποια η γνώμη σας για αυτο το μηχανακι? Ειναι με καρμπυρατέρ το συγκεκριμένο π εχω βρει.
    Καλητερα που δεν βρηκες το daytona ο θεος σε εσωσε παρε το ybr με κλειστα ματια φοβερο μηχανακι!

  14. #29
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Andreasnemea Προβολή μηνύματος
    Καλητερα που δεν βρηκες το daytona ο θεος σε εσωσε παρε το ybr με κλειστα ματια φοβερο μηχανακι!
    Απλα το μηχανακι ειναι του 2005 με 60κ χιλιομετρα αλλα απο οτι εχω ακουσει δεν βγαζει προβληματα.Την παρασκευη θα το δω εχει και βαλιτσα και τπτ αλλαγμενο εχει αλλαξει προσφατα αλυσιδογραναζα και λαστιχα και ειναι μανισιο. Μπορειτε να μ πειτε τι να προσεξω αν και θα κοιταξω να βρω καποιο συνεργειο να το παει να το δει.https://www.car.gr/14151390-yamaha-ybr-125 αυτο είναι το μηχανακι αν βλεπετε κάτι κακο πειτε το μ

  15. #30
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από masterone Προβολή μηνύματος
    Απλα το μηχανακι ειναι του 2005 με 60κ χιλιομετρα αλλα απο οτι εχω ακουσει δεν βγαζει προβληματα.Την παρασκευη θα το δω εχει και βαλιτσα και τπτ αλλαγμενο εχει αλλαξει προσφατα αλυσιδογραναζα και λαστιχα και ειναι μανισιο. Μπορειτε να μ πειτε τι να προσεξω αν και θα κοιταξω να βρω καποιο συνεργειο να το παει να το δει.https://www.car.gr/14151390-yamaha-ybr-125 αυτο είναι το μηχανακι αν βλεπετε κάτι κακο πειτε το μ
    φαίνεται υπερτίμιο πάντως,εμπ1

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΑΓΟΡΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ
    από p2panoulis στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 04/03/2014, 13:21
  2. Αγορα οικονομικου σκουτερ- Zip 100
    από S16 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 17/12/2006, 11:06
  3. Αγορα μηχανής απο Αγγλία
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2004, 21:01
  4. Αγορα V-strom 650
    από medieval στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2004, 18:11
  5. Αγορά πάπιας
    από THEOD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2003, 16:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF